خبرهای ویژه

» آموزش آشپزی » آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۳

 کد خبر: 24681
 25 بازدید
 دیدگاه‌ها برای آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل بسته هستند

آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل

اگر به آشپزی علاقه دارید نوشته آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل میتواند برای شما مفید باشد. آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل اگر از ماست پاستوریزه سود گیری میکنید, در صورت دسترسی کمی کره محلی به آش اضافه کنید تا مزه آن لذیذ‌تر شود.اگر برگ سیر در معرض دارید به سبزی ها این آش […]

اگر به آشپزی علاقه دارید نوشته آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل میتواند برای شما مفید باشد.

آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل

اگر از ماست پاستوریزه سود گیری میکنید, در صورت دسترسی کمی کره محلی به آش اضافه کنید تا مزه آن لذیذ‌تر شود.اگر برگ سیر در معرض دارید به سبزی ها این آش اضافه کنید تا مزه آن بهشتی شود, در جاهای اردبیل و سرعین سیر خام را له کرده و همراه آش سرو می کنند تا افرادی که دوست دارند با آش خود مخلوط کنند.

 

عده ای به سبزی ها این آش شوید و نعناع اضافه می کنند, نعناع اکثر برای تزئین آش در لحظه سرو بکار میرود.یک آش دوغ محلی و اصیل را با این حکم بچشید.

 

خوب برای :۸ نفر

لحظه حاضر سازی : کمتر از ۱ ساعت

 

مواد ضروری:

ماست پرچرب: ۲ لیتر
دوغ محلی: ۲ لیتر
برنج: ۱ پیمانه
نخود پخته: ۱.۵ پیمانه
تره و گشنیز پاک شده: نیم کیلو

 

طرز تهیه:

۱. ابتدا ماست را با همزن آن قدر هم بزنید تا بطور کلی شل شود, به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه با همزن برقی یا دستی.

 

۲. سپس تدریجی دوغ را به آن اضافه کرده و باز هم می زنیم تا بطور کلی شل و یکدست شود.

 

۳. تخم مرغ را داخل مخلوط دوغ شکسته و باز هم هم میزنیم تا بطور کلی تخم‌مرغ باز شود. تخم‌مرغ از بریدن دوغ در لحظه پخت پیشگیری می کند.

 

۴. مخلوط دوغ و تخم‌مرغ راکه بطور کلی یکدست شده روی حرارت چندان اجاق قرار می دهیم و با قاشق چوبی هم می زنیم. سود گیری از قاشق چوبی به این دلیل پیش نهاد می شود که این آش نیاز به هم زدن طولانی مدت روی شعله دارد و چون دسته قاشق چوبی کمتر داغ می شود دستتان نمی‌سوزد.

برای شما نیز جالب است؟  آموزش تهیه کدوبره غذای خوشمزه مازنی

 

۵. در همین لحظه یک پیمانه برنج خام را شسته و داخل مخلوط دوغ روی حرارت می ریزیم. دائم هم می زنیم تا دوغ نبرد و شعله را هم روی چندان نگه می‌داریم.

 

۶. آن قدر هم میزنیم تا برنج نسبتا بپزد و غلظت دوغ طوری باشد که رد آن روی قاشق چوبی بماند و تدریجی آش شروع به قل قل کند. حدودا ۲۰ دقیقه تا رسیدن به این قسمت کار طول میکشد.

 

۷. در این لحظه برای پیش گیری از سر رفتن آش کمی و تنها کمی شعله را ملایم میکنیم, دقت داشته باشید که اگر فراوانی شعله را کم کنید دوغ می برد.

 

۸. وقتی آش شروع به قل‌قل کرد تره و گشنیز خردشده را به آن اضافه میکنیم. دقت داشته باشید که جعفری اضافه نکنید که مزه آش را به کلی عوض میکند. عده ای کمی شوید هم به سبزی ها اضافه می کنند. با اینحال اگر برگ سیر دم دستتان دارید کوتاهی نکنید و با سبزی ها همراه کنید تا آش مزه بهشتی بگیرد. وقتی رنگ سبزی آش کمی تیره شد و در حقیقت پخت نخود پخته را اضافه میکنیم.

 

۹. نمک را در این قسمت کار به آش اضافه میکنیم. اگر از ابتدا نمک را اضافه کنیم دلیل می شود دوغ ببرد. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پس از این قسمت کار آش شما حاضر هست. پس از افزودن سبزی و نخود دیگر ضروری نیست دائم آش را هم بزنید. بالاخره دقت داشته باشید که آش دوغ رقیق هست پس اجازه نکنید آن قدر قل بخورد تا برنج آن را غلیظ کند.

برای شما نیز جالب است؟  طرز تهیه پلو با ته دیگ رشته و بوقلمون خوشمزه

 

۱۰. عده ای دوست دارند آش را با کوفته قل قلی بخورند. گوشت چرخ‌ کرده را با کمی پیاز و نمک و بدون زردچوبه ورز داده و به روش کوفته‌های ریز سرخ کنید و بهمراه آش سرو کنید.

 

۱۱. دقت داشته باشید که بالاخره رنگ آش بایستی سفید باشد به همین دلیل از افزودن زردچوبه و هر ماده رنگ‌ دهنده دیگر امتناع کنید.

 

 

از قبیل در بیشتر مواقع امیدواریم از خواندن آموزش درست کردن آش دوغ اردبیل لذت برده باشید. برای کمک به افزایش سایت میتوانید “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش آشپزی
تبلیغات