خبرهای ویژه

» آموزش کامپیوتر » آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۸:۰۷

 کد خبر: 18854
 24 بازدید
 دیدگاه‌ها برای آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه بسته هستند

آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه  هارد رایانه را می توان با بهره برداری از دستور کلین آپ پاکسازی نمود تا درایورهای مختلف […]

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه 

هارد رایانه را می توان با بهره برداری از دستور کلین آپ پاکسازی نمود تا درایورهای مختلف را به فرصت بهینه و پاکسازی کنیم. با شرایطی که میدانید برای نگهداری رایانه ضروری است به شکل منظم هارد دیسک آن را پاک سازی کرده تا هم محیط قابل استفاده بیشتری در دست شما قرار گیرد و هم قسمت باقی مانده از اطلاعاتی

 

که دیگر قبلا برداشته اید را پاک کنید..اگر از مصرف کنندگان ویندوز ۷ هستید برای رسیدن به هدف بالا  می توان از نرم افزارهای مستقلی چون  CCleaner که به این دلیل دیزاین شده اند انجام داد و یا به روش دستی با بهره برداری از ابزار های موجود در ویندوز ۷ اقدام به حذف داده ها فراوانی کرد.

 

این مقاله به راهنمایی در باب نحوه تمیز کردن هارد درایو در ویندوز ۷ از داده های قدیمی می پردازد. روند  پاک سازی بیش از یک دقیقه لحظه نمی برد و انجام این پروسه یکدفعه در هفته و یا هر لحظه که ضروری به نظر برسد پیش نهاد می شود.ضروری به ذکر است که برنامه هایی مانند CCleaner توانایی هایی فراوانی برای پاک سازی فایلهای موقت دارند

 

که ابزار استاندارد پاکسازی دیسک در ویندوز ۷ از آن بی سود است. از این جهت خیلی مواقع بهره برداری از آنها سودمند تر است با اینحال در بسیاری از موقعیت ها چنین برنامه هایی امکان دارد برای استفاده در معرض ما نباشند و با این وجود در بیشتر مواقع خوب است که بدانید به چه نحو بدون نرم افزار مستقل و با بهره برداری از ابزراهای ویندوز به رفع مشکلی هزینه کنید.

برای شما نیز جالب است؟  بررسی انواع کدک ها و فرمت ها تصویری فیلم ها

 

ساده ترین راه برای دسترسی به برنامه پاکسازی دیسک ویندوز،وارد کردن کلمه cleanup در منوی شروع ویندوز در قسمت فیلد جستجو می باشد.با این کار فورا ویندوز برنامه  Disk Cleanup را با اسم یکی از نتایج یافته شده در بالای کادر منو به شما نمایش می دهد.بر روی آن کلیک کنید!

آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در کامپیوتریک پنجره محاوره ای برای انتخاب درایو به منظور پاکسازی ان نمایش داده خواهد شد. پس ازانتخاب درایو، پنجره پاکسازی نمایش داده میشود. در پنجره بعدی آیتم‌های پاک سازی به نمایش در میآید مانند فایلهای داخل Recycle Bin،یا فایلهای موقت اینترنتی،صفحات وب آفلاین یا تامبنیل ها.

 

درهر کدام از این موارد اگر مربع کنارشان را تیک بزنید فایلهای داخلشان بعد از زدن دکمه OK پاکسازی خواهند شد.. عملیات به علاوه از طرف دیگر می تواند با کلیک کردن بر روی دکمه انصراف باطل شود.کلیک بر روی دکمه  پاک سازی فایل های سیستم (Clean up system files)دلیل اجرا مجدد روش انتخاب می شود.

 

از نو پنجره انتخاب درایو هارد دیسک نمایش داده می شود و بعد از آن پنجره Disk Cleanup . اختلاف این پنجره با حالت اول این است زبانه گزینه ها بیشتر(More Options)هم به پنجره اضافه شده که برای پاک کردن حذف اثر برنامه های حذف شده از رایانه  و مهمتر از آن  آزاد کردن محیط دیسک با حذف فایلهای پشتیبان(system restore) و کپی های آنها آیتم‌های مجزایی دارد.

آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در کامپیوتر
انتخاب تازه ترین گزینه دلیل حذف تمام موارد به جز پشتیبان (system restore) که می تواند سیستم عامل را در صورت بروز سخت به حالت اول برگرداند میشود . این گزینه فارغ از همه چیز قادر به آزاد کردن یک یا چند GB از محیط روی دیسک انتخاب شده است.

برای شما نیز جالب است؟  ترفند اکتیو کردن حالت Hibernate در ویندوز

 

این همه چیزی است که در ویندوز ۷ برای پاک سازی درایو هارد دیسک خود بدانیم. باز هم می گوییم که ابزار ویندوز به کارآمدی برنامه CCleaner در پاک سازی نیست با اینحال مزیتش این است که در همه رایانه های تجهیز به این سیستم عامل در بیشتر مواقع در معرض است.

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “آموزش پاکسازی قسمت های مختلف هارد در رایانه” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش کامپیوتر
تبلیغات