خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۸:۵۵

 کد خبر: 27975
 10 بازدید
 دیدگاه‌ها برای آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت بسته هستند

آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت  برای درمان آلرژی و حساسیت باید داروهای آنتی هیستامینی مصرف نمود, عده ای از مواد غذایی نیز خاصیت آنتی هیستامینی […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت 

برای درمان آلرژی و حساسیت باید داروهای آنتی هیستامینی مصرف نمود, عده ای از مواد غذایی نیز خاصیت آنتی هیستامینی دارد. اگر از جمله افرادی هستید که از آلرژی‌های فصلی رنج میبرید مطمئنا راه‌حل‌های گوناگونی را برای تسکین علائم آن استفاده‌اید با اینحال یقیناً با شیوه‌های طبیعی برای رفع این دشوار آشنایی نداشته باشید.

 

آب ریزش بینی, خارش چشم‌ها و احتقان از جمله علائم غیرقابل بردباری و ناخوشایند در مبتلایان به آلرژی میباشند.مردم مبتلا به آلرژی‌های فصلی برای رویارویی با این علائم از داروهای بدون ورژن مصرف میکنند با اینحال یقیناً عده ای از مبتلایان شیوه‌های طبیعی را ترجیح دهند. شواهدی وجود دارند مبنی بر این که شیوه‌های بطور کلی طبیعی هم قادر اند علائم آلرژی فصلی را از بین ببرند.

 

داروهای متفاوتی برای برطرف کردن این علائم می باشد با اینحال عده ای از انها حاوی عوارض جانبی میباشند. با وجود این شناخت چگونگی عملکرد هیستامین‌ها به فرد کمک میکند تا به نحوه تاثیرگذاری آنتی هیستامین‌های طبیعی اطلاع بیابد.

 

آلرژی‌ در حقیقت واکنش‌ ایمنی به مواد زیان آور برای بدن هست که می تواند حتی گرده گیاهی و گرد و غبار باشد که در برخورد با سلول‌های غشای مخاط در دهان, بینی, حلق, ریه‌ها, معده و روده باعث تولید هیستامین میشود.

 

هیستامین پروئینی هست که باعث بروز تمامی علائم مرتبط با آلرژی میشود و آنتی هیستامین‌ها فعالیت هیستامین را متوقف می کند.در این نوشته به معرفی عده ای از ترکیب‌های طبیعی پرداخته که هم چون آنتی هیستامین رفتار میکنند;

برای شما نیز جالب است؟  نشانه های بیماری سنگ کیسه صفرا و راه درمان

 

گزنه; این گیاه متعارف که در طب سنتی کاربری دارد یک آنتی هیستامین طبیعی هست. در یک مطالعه علائم آلرژی در ۵۸ درصد از استفاده کنندگان گزنه خشک شده و فریز شده افزایش پیدا کرد.

 

کوئرستین; کوئرستین آنتی اکسیدانی هست که به طرز طبیعی در پیاز, سیب و تولیدات دیگر می باشد. نتایج بررسی ها دارای اختلاف حاکی از تاثیرات آنتی هیستامین کوئرستین هست. نتایج یک مطالعه نشان داد این ترکیب تاثیرات جانبی آلرژی را در موش‌ها از طریق کاهش واکنش‌ التهابی در مجرای هوایی افزایش میدهد.

 

بروملین «Bromelain»; این ترکیب عمدتا در آناناس می باشد با اینحال میتوان به شکل مکمل هم از آن مصرف کرد. این ترکیب در درمان التهاب تنفسی و ریوی مرتبط به آلرژی‌ها کارساز هست.

 

ویتامین C; این ویتامین یک آنتی هیستامین طبیعی در معرض هست که در شمار فراوانی از میوه‌ها و سبزی ها می باشد. این ویتامین به دلیل این که عاری از عوارض جانبی هست راه حل ایمنی برای درمان آبریزش بینی و دیگر علائم آلرژی فصلی هست.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب آنتی هیستامین های طبیعی برای درمان حساسیت در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات