خبرهای ویژه

» جالب و خواندنی » اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۲۰:۳۳

 کد خبر: 24785
 33 بازدید
 دیدگاه‌ها برای اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند بسته هستند

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

امروز هم در سیرداغ در باب مطالب جالب و خواندنی خبری داریم با عنوان اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند که امیدواریم مورد استقبال شما قرار گیرد. اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند  شمار فراوانی از اتفاقات تاریخی که هم لحظه رخ داده اند که برای شما می‌تواند دیدنی باشد را […]

امروز هم در سیرداغ در باب مطالب جالب و خواندنی خبری داریم با عنوان اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند که امیدواریم مورد استقبال شما قرار گیرد.

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند 

شمار فراوانی از اتفاقات تاریخی که هم لحظه رخ داده اند که برای شما می‌تواند دیدنی باشد را در شکل یک آلبوم خواندنی حاضر نموده ایم. این که ملکه الیزابت دوم و مرلین مونرو در یک سال به جهان آمده باشند کمی باورنکردنی به ذهن خطور می کند، با اینحال واقعیت دارد. با این اختلاف که مریلین مونروی دوست داشتنی در سن ۳۶ سالگی در بحبوحه شهرت درگذشت و ملکه انگلستان باز هم زنده میباشند.

 

اگر کنجکاو هستید تا با موارد دیگری از انطباق های تاریخی آشنا شوید، پیش نهاد میکنیم تا پیشتر مقاله همراه با ما بمانید.

 

۱۸۸۹: «شب پر ستاره ون گوک» و برج ایفل

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

در سنجش با دیگر جاذبه های گردشگری تاریخی در جهان، برج ایفل بسیار جوان هست و به قبل های خیلی دور تعلق ندارد. با اینحال ولی باید گفت، یکی از پر بازدیدترین سازه های توریستی جهان به شمار میرود که سالانه میلیون ها نفر را از تمامی جهان به سوی شهر پاریس می کشاند.

 

ابتدا برج ایفل برای کنفرانس جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه در سال ۱۸۸۹ تولید شود با اینحال بعنوان سمبل این شهر هنوز هم پابرجاست و شهرت جهانی نیز دارد.دیدنی هست بدانید در همان سال که گوستاو ایفل مراحل تولید این سازه را تکمیل کرد، وینست ون گوگ نیز نقاشی مشهور «شب پرستاره» خود را به انتهای رساند.

 

۱۹۸۸: خلاقیت تاچ پد و کره زمین بعنوان شخص برتر سال مجله تایم انتخاب شد

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

در سال ۱۹۸۸، اولین ورژن از تاچ پد در جهان خلاقیت شد. این تکنولوژی که به وسیله جرج گرفاید خلاقیت شد، خیلی زود موفق شد از ترک‌بال و جوی استیک پیشی گرفته و به یکی از متعارف ترین و پرطرفدار ترین سیستم های بازرسی نشانگر برای لپتاپ ها مبدل شود

برای شما نیز جالب است؟  دلنشین ترین مردان مانکن جهان را بشناسید

 

در همان سال، مجله تایم نیز «زمین» را بعنوان شخص برتر سال معرفی و تصویر آن را روی جلد مجله خود پخش کرد. علتش هم خطرات ناشی از جنگ هسته ای در جهان مطرح شد که زمین را تهدید می‌کرد.

 

۱۹۱۲: غرق شدن تایتانیک و کشف ویتامین ها

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

تا پیش از سال ۱۹۱۲ میلادی هیچ فرضیه ای در باب ویتامین ها نبود. برنامه شروع این کشف اولین بار به وسیله یک زیست-شیمیدان لهستانی موسوم به «کاسیمیر فونک» معرفی شد. گرچه ضروری است در اینجا یادآوری کنیم که تا پیش از آن، مردم و مخصوصا مصری های باستان این را میدانستند که برای مبارزه با عده ای از مریضی ها،

 

ضروری هست عده ای از غذاها را مصرف کنند. با اینحال علم ویتامین ها در ابتدا قرن بیستم معرفی و شناخته شد.در همان سال، کشتی تفریحی مشهور تاریخ، یعنی تایتانیک برای اولین و تازه ترین بار روی آب ها شناور شده و غرق شد.

 

انگلستان ۱۸۶۳ – ایالات امریکا ۱۸۶۵: افتتاح قطار زیرزمینی شهر لندن و باطل سیستم برده داری در کشور ایالات امریکا

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

اولین فرضیه های مطرح شده برای فرآوری سیستم قطار زیرزمینی در شهر لندن به دهه ۱۸۳۰ میلادی باز میگردد. در سال ۱۸۵۵، مراحل تولید ساختمانی شروع شد که بعدها به «راه آهن کلان شهری» شهرت یافت. اولین خط متروی پایتخت انگلستان در دهم ژانویه سال ۱۸۶۳ میلادی گشایش یافت. در آن وقت هنوز جنگ داخلی در تمامی ایالت متحده ایالات امریکا برپا بود.

 

در دسامبر ۱۸۶۵، اصلاحیه سیزدهم قانون بنیادی ایالات متحده تصویب شد که به باعث آن نظام برده داری اگر بخواهیم جمع بندی کنیم از این کشور برچیده شد.

برای شما نیز جالب است؟  حضور مانکن عروسکی برای جراحی زیبایی در ایران

 

۱۸۶۹: جدول تناوبی ساخته شد و نشان تجاری هاینز نیز شکل گرفت

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

تاریخ کوتاه شکل گیری جدول تناوبی علم شیمی بسیار طولانی و پیچیده هست با اینحال شکل نهایی و قطعی آن در سال ۱۸۶۹ میلادی تصویب شد؛ وقتی که دیمتری مندلیوف اثبات کرد که خاصیت عنصر های به وزن اتمی آنها بستگی دارد.

 

در همان تاریخ، در گوشه دیگر از جهان، کارآفرینی به اسم هاینز تصمیم گرفت تا ترب کوهی رنده شده ای راکه بر عرصه دستورپخت مادر خود درست کرده بود را به عموم بفروشد. بد نیست اشاره کنیم که کچاپ مشهور هاینز ۷ سال بعد از این ماجراها وارد چرخه تولید و معرفی شد.

 

۱۹۲۶: مرلین مونرو و ملکه الیزابت

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

سمبل زیبایی دهه ۱۹۵۰ میلادی و ملکه انگلستان هر دو در یک سال متولد شده اند. گرچه آنها تنها مردم مشهور نیستند که در ۱۹۲۶ چشم به جهان گشوده اند. فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا نیز در همین سال متولد شد.

 

۱۸۶۱: سربازی در روسیه باطل شد و اولین تصویر رنگی جهان در انگلستان به ثبت رسید

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

در سال ۱۸۶۱ امپراتوری روسیه خدمت اجباری سربازی را در بزرگترین ایالت اروپای شرقی باطل کرد. مصادف با آن سال، «جیمز کلرک مکسوِل»، فیزیکدان بریتانیایی اولین تصویر رنگی جهان که به «روبان تارتان» مشهور هست را به ثبت رساند.

 

۲۰۰۷: معرفی اولین آیفون / انتشار هفتمین جلد از آلبوم کتاب های هری پاتر

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

 به نوشته سیرداق کتاب «هری پاتر و یادگاران مرگ» در تابستان سال ۲۰۰۷ و هم لحظه با معرفی اولین آیفون پخش شد. گفتنی هست که ورژن دزدی کتاب پخش شده و بی درنگ به زبان های گوناگون جهان ترجمه شد. بطوری که ۵ روز قبل از فروش رسمی، مردم بسیاری آن را مطالعه کرده بودند. گرچه این مانع از فروش میلیونی این کتاب نشد

برای شما نیز جالب است؟  مسابقات ملکه زیبایی دختران محجبه در مالزی

 

بطوری که فصل انتهای ماجراجوئی های جادوگران جوان، ۸٫۳ میلیون کپی از آن در اولین روز فروخت.آیفون نیز در اولین معرفی خود بعنوان گجتی که توانایی خدمات رسانی از ۳G و MMS را ندارد با انتقادهای فراوانی روبه رو شد.

 

۱۸۰۹ تا ۱۸۸۲ و ۱۸۳۰ تا ۲۰۰۶: لاک پشت هریت و چارلز داروین

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

مشهور ترین لاک پشت جزایر گالاپوس در اقیانوس آرام در سال ۱۸۳۰ میلادی متولد شده بود. وقتی که محققان این جاندار را با خود به انگلستان بردند، اندازه یک بشقاب غذاخوری بود. در طول سال ها، این لاک پشت در مکان های گوناگونی زندگی کرد. در سال ۱۹۸۷ استیو آروین مسئولیت نگه داری آن را تا لحظه مرگش در سال ۲۰۰۶ میلادی، بر عهده گرفت. این لاک پشت موجودی هست که چارلز داروین را دیده هست. داروین واضع نظریه تکامل بود.

 

۱۹۸۱: سود گیری از گیوتین در فرانسه باطل شد و ایندیانا جونز در کشور آمریکا شهرت یافت

اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند

قطع سر با گیوتین یکی از روشهای متعارف اعدام در فرانسه به شمار می رفت تا این که در سال ۱۹۸۱ سود گیری از آن برچیده شد.در همان سال، استیون اسپیلبرگ با هم کاری جورج لوکاس، آلبوم سینمایی ماجراجویانه ایندیانا جونز را روی پرده بردند.

 

 

امیدواریم از خواند نوشته اتفاقات تاریخی که همزمان باهم رخ داده اند لذت برده باشید. در بیشتر مواقع میتوانید مطالب سیرداغ را برای دوستان خود ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : جالب و خواندنی
تبلیغات