خبرهای ویژه

» دانستنی ها » اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ - ۰:۳۱

 کد خبر: 26804
 23 بازدید
 دیدگاه‌ها برای اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید بسته هستند

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید” به شما توصیه میکنیم. اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید  عده ای از اتفاقات تاریخی رخ داده اند که مرتبط به طبیعت بوده اند و از رسم عادی رخدادهای طبیعی خارج بوده اند. ما به شما عده ای از این رخدادها را […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید” به شما توصیه میکنیم.

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید 

عده ای از اتفاقات تاریخی رخ داده اند که مرتبط به طبیعت بوده اند و از رسم عادی رخدادهای طبیعی خارج بوده اند. ما به شما عده ای از این رخدادها را معرفی می‌کنیم. مناظر دلنشین فراوانی در جهان چه طبیعی و چه فرآوری بشر می باشد.

 

با اینحال گاهی اوقات این پدیده ها به قدری باورنکردنی میباشند که باورتان نمیشود به طرز طبیعی رخداد افتاده باشند. در اینجا به عده ای از این پدیده های طبیعی عجیبی که در جهان رخ می‌دهند اشاره کرده ایم.

 

بیولومینسانس

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

بیولومینسانس تولید نور به وسیله موجودات زنده در اثر واکنش شیمیایی هست. این نور را در موجوداتی چون کرم های شب تاب می‌بینیم که از آن برای جذب غذا سود گیری می‌کنند. به علاوه از طرف دیگر در پلانکتون های شب تابی که در اثر تحریک عصبی از خود نور ساطع میکنند. از جاهایی که این پدیده ها به چشم میخورد دریای ستاره ها در مالدیو و غار وایتومو در نیوزیلند هست.

 

توفان سوپرسل

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

وقتی فرازهنج «جریان هوای رو به بالا» با جریان هوای رو به پایین برخورد میکند طوفانی در حال چرخش به بالا شکل میگیرد. سوپرسل قادر هست گردبادی از باران و نم ایجاد کند که فضایی به اندازه ۳۲ کیلومتر را می پوشاند.

 

رعد و برق آتشفشانی

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

در این پدیده از وسط کوه آتشفشان برق به بیرون پرتاب میشود. هیچ کس دلیل این رخداد را نمی‌داند چون کمتر کسی میتواند به خودش اجازه نزدیک شدن به کوه آتشفشان فعالی که از آن برق و مواد مذاب داغ بیرون می‌زند نزدیک کند. با اینحال نظریه ای که در این رابطه داده شده این هست که آشتفشان خرده هایی با بار مثبت به هوا پرتاب می‌کند با بار منفی هوا برخورد کرده و در اثر این واکنش صاعقه ایجاد می‌شود.

برای شما نیز جالب است؟  تفکرات طلایی که پایین دوش حمام به ذهنمان می رسد

 

دونات برفی

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

دونات های برفی زمانی ایجاد می‌شوند که توده ای برف در فضایی پوشیده از برف حرکت میکند. این توده در لحظه حرکت برف های بیشتری را به خود جذب میکند و کم کم بزرگ تر و گردتر می‌شود. با اینحال مرکز آن به دلیل وزن بالا و ضعیف بودن توده های مرکزی خالی شده و به شکل دونات در می‌آید.

 

رنگین کمان حریق
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسیداین پدیده زمانی رخ میدهد که خورشید ۵۸ درجه بالاتر از خط افق و ابرهای سیروس که پر از کریستال های یخی در هوا میباشند قرار می‌گیرد. نور به موازات خط افق منعکس می‌شود و کمان های بزرگی را ایجاد می‌کند. در ظاهر به ذهن خطور میکند ابرها روی حریق قرار دارند.

 

ابرهای لنتیکومار

اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

این ابرهای عدسی شکل زمانی شکل میگیرند که جریان هوای نمناک بوسیله حضور کوه ها به بالا کشیده می‌شود و همانجا سرد شود و به شکل کلاهی در بالای کوه ها در می‌آید.

 

گرداب حریق
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسیدگردباد حریق پدیده ای هست که در آن حریق تحت شرایط ویژه آب و هوایی به دور ستونی از هوا به سوی بالا حرکت می‌کند. بلندی گردباد حریق بین ۳۰ تا ۲۰۰ متر و عرض آن تا ۱۰ متر هست.

 

سان داگ
اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید

سان داگ هاله ای دور خورشید هست که در اثر بازتاب نور وقتی که کریستال های یخ در هوا وجود دارند شکل میگیرد.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته اتفاقات طبیعی باورنکردنی تاریخ را بشناسید را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

برای شما نیز جالب است؟  داروهایی که برای محکومین به مرگ استفاده می شود

برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات