خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۵

 کد خبر: 28338
 20 بازدید
 دیدگاه‌ها برای از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید بسته هستند

از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید  عده ای اوقات می‌توان از اختلاف های زن و مرد در رابطه به جای دعوا و […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید 

عده ای اوقات می‌توان از اختلاف های زن و مرد در رابطه به جای دعوا و ازدحام پلی به سوی آرامش و صمیمیت اکثر ایجاد نمود. قوی ترین رابطه ها آن هایی میباشند که هر دو طرف خودشان باشند. اگر کوشش کنید دیگری را تغییر دهید یا برای اینکه فرد فرضیه آل همسرتان شوید خودتان را تغییر دهید با شکست مواجه میشوید.

 

وقتی دو نفر عادت ها و باورها متفاوتی داشته باشند ناسازگاری ایجاد می‌شود. بعنوان مثال اگر یکی از طرفین بیش از اندازه مذهبی باشد با اینحال دیگری نقطه مقابل ایشان باشد پیدا کردن علایق و فرضیه های مشترک برای آنها سخت می‌شود. وقتی یک آدم منظم بخواهد با یک آدم شلخته کنار بیاید مطمئنا بحث و درگیری بالا میگیرد. درست هست که اختلاف ها دلیل جذب دو طرف می‌شود با اینحال همۀ وقت} قدرت ماندگاری یا استحکام ندارد.

 

اختلاف ها در رابطه

رابطه دو نفر از دو جهان دارای اختلاف میتواند کمی دشوار ساز باشد. با اینحال در چنین موقعیتی رابطه دو نفر که بطور کلی به هم مشابهت دارند هم به سازش و مصالحه نیاز پیدا میکند. در حقیقت هر رابطه سالمی به سازش و مصالحه نیاز دارد.

 

اختلاف های کوچک حل نشده مبدل به سختی های بزرگ میشود
وقتی با هر فردی به مدت طولانی زندگی میکنید ناخودآگاه اختلافاتی با هم خواهید داشت. توافق می‌کنید که سختی های را با هم حل کنید با اینحال وقتی دشوار دلیل ایجاد اختلاف هایی در ارزش های مهم شما شود ناسازگاری نظرها شروع میشود و دو طرف یکدیگر را برای اینکه مطابق میل ایشان رفتار نمی‌کند سرزنش و انتقاد میکنند.

برای شما نیز جالب است؟  بررسی دلایل مهم طلاق زوجین از دید روانشناسی

 

اگر ارزش های شخصی دو طرف بطور کلی دارای اختلاف باشد رابطه آن دو حدوداً غیرممکن میشود. هر دو کوشش می‌کنند خودشان را اثبات کنند و درگیری ها شروع میشود. ارزش ها و اعتقادات در حقیقت اولویت های فرد میباشند.

 

به سختی می‌توان ارزش های اصلی یک فرد را تغییر داد چون هیچ درست و غلطی در ارزش های اصلی نیست. در حقیقت نیاز نیست ارزش های اصلی نمونه هم باشند و نیاز به همپوشانی ندارند با اینحال قادر اند به اشتراک قرار داده شوند.

 

اختلاف های کوچک هم قادر اند دلیل ایجاد شکست در روابط شوند. دو دوست داشتم که به جلسات مشاوره می رفتند. یکی از جدی ترین درگیری انها سر ظرف ها بود. زن از اینکه ظرف ها روی ظرفشویی بماند متنفر بود با اینحال مرد برایش ارزش چندانی نداشت و چون به موقع ظرف خودش را نمی شست ایشان اینکار را می‌کرد.

 

از نظر زن اینکار شوهرش بدجنسی بود با اینحال ایشان تنها از ظرف شستن بیزار بود. در حقیقت ایشان بی علاقگی همسرش را یک حمله به حساب آورد و اگر به مشاوره نمی رفتند و درمورد مسئله مشورت نمیکردند یک مسئله کوچک مبدل به یک درگیری بزرگ می شد.وقتی زن و شوهر با هم ناسازگاری نظر دارند باید درمورد آن با هم صحبت کنند اگر اینطور نباشد دشوار بدتر و بدتر میشود.

 

عده ای مردم با اختلاف ها طوری برخورد می‌کنند که رابطه و زندگی عاطفی انها را بدتر میکند.یقین عده ای مردم این هست که اگر قرار هست با نظری موافقت کنند پس ازدواج درستی ندارند. تصور آنها این هست که طرف مقابل باید تمام نیازها را برآورده کند و این طرف مقابل هست که باید با همۀ نظرها ایشان موافقت کند. اگر طرف مقابل ایشان نتواند به تمام نیازهای ایشان جواب بدهد و تمام انتظارات وی را برآورده کند بطور کلی ناامید میشود.

برای شما نیز جالب است؟  راز های عشق و صمیمیت بین همسران

 

فرض کنید شما ارزش فراوانی به مد و لباس میدهد با اینحال همسرتان به سختی میتواند حتی جوراب هایش را با لباسش ست کند. ناسازگاری نظرها شدت میگیرد و شما فکر می‌کنید که باید تغییراتی در ظاهر همسرتان بوجود بیاورید.

 

از طرفی برای ایشان هم سخت هست که شبیه به تصویر های روی مجلات مد شود. شما این بی اهمیتی ایشان به تیپ و استایل را با بی ارزش بودنش درمقایسه با رابطه تان اشتباه می‌گیرید و بالاخره این رابطه رابطه درستی نخواهد بود.

 

عده ای مردم بیش از نیاز همسرشان سازش و توافق می‌کنند
عده ای مردم وقتی یک رابطه را شروع می‌کنند خودشان را قربانی میکنند چون همسرشان را دوست دارند و میخواهند شبیه به ایشان باشند. از اینرو با نادیده گرفتن علایق خود تلاش می‌کند اختلاف ها را از بین ببرد.

 

تعادل در این رابطه از بین می‌رود چون یکی از طرفین بیش از اندازه خودش را نادیده می‌گیرد و بالاخره دچار ناامیدی و افسردگی می‌شود. توافق و سازش زمانی خوب هست که هر دو طرف را خوشحال کند

 

درمورد انتظارات, مرزها و روشهای حمایتی خود طوری صحبت کنید که توافق را یک حمله شخصی نبینید. در یک ناسازگاری نظر دو طرف هم قادر اند برنده شوند. کاری کنید که هر دو به چیزی که می‌خواهید برسید.

 

ایجاد تغییر به معنی شکست نیست.هر دو باید تغییراتی در خود ایجاد کنند که در رابطه به تعادل برسند. وقتی از همسرتان میخواهید که یکی از عادت هایش را تغییر دهد باید خودتان هم حاضر ایجاد تغییراتی در خودتان باشید.

برای شما نیز جالب است؟  وقتی مردان در خانه گوشه گیر و منزوی می شوند

 

اجازه دهید اختلاف ها شما را به همسرتان نزدیک تر کند
حدوداً غیر ممکن هست که دو نفر کارهایشان دقیقا شبیه به به هم باشد. کمی اختلاف رابطه ها را سرگرم کننده تر و دیدنی تر می‌کند. چون این فرصت برای شما علاقه مندان پیش می‌آید که با دید دیگری به همه ی چیز بنگرید یا چیزهایی را تجربه کنید که قبلا نکرده بودید.توافق و مصالحه برترین راه برای کنار هم قرار دادن دو انسان هست. نیازی نیست برای تداوم آوردن در یک رابطه خودتان نباشید با اینحال میتوانید از خودتان آدم بهتری بسازید.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته از اختلاف های زن و شوهری تفاهم و آرامش بسازید را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات