خبرهای ویژه

» دانستنی ها » انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳ - ۴:۱۹

 کد خبر: 26681
 21 بازدید
 دیدگاه‌ها برای انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟ بسته هستند

انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟” به شما توصیه میکنیم. انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟  درمورد اینکه جهان در باب ما روزی از بین خواهد رفت گفتگو ها و نظریه های علمی بسیاری می باشد که به جدی ترین […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟” به شما توصیه میکنیم.

انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟ 

درمورد اینکه جهان در باب ما روزی از بین خواهد رفت گفتگو ها و نظریه های علمی بسیاری می باشد که به جدی ترین آنها خواهیم پرداخت. علم اثبات کرده هست که این جمله مشهور هر روز طوری زندگی کنید که گویی روزآخر عمرتان هست تنها معنی ادبی ندارد چون هر لحظه ممکن هست دنیا به انتهای برسد.

 

درست هست که باور آخرالزمانی ۲۰۱۲ با شکست مواجه شد با اینحال جهان هنوز هم در شرف خاموشی هست. محققان ۶ تئوری علمی آورده اند که اثبات میکند هر لحظه ممکن هست جهان به انتهای برسد.

 

شهاب
نزدیک به ۶ میلیون سال از زمانی که بارش شهاب بر دایناسورها گرفت و نسل این پستانداران دوپا را گرفت می گذرد. بله درست مانند اتفاقی که میلیون ها سال پیش برای دایناسورها افتاد رخداد مجدد آن نیز عمده غیرممکن نیست. محققان اعتقاد دارند که تنها یک شهاب به عرض ۶ مایل برای پاک کردن نسل انسانها از روی کره زمین کافی هست و این رخداد هر ۱۰ میلیون سال یکدفعه به وقوع می پیوندد.

 

جنگ هسته ای
فرض بر این هست کشورهایی که تجهیز به سلاح هسته ای میباشند از حملات دیگر کشورها در امان میباشند با اینحال داشتن سلاحی که قادر هست تمامی جمعیت انسان های روی زمین را از بین ببرد به هیچ وجه هوشمندانه نیست. با اینحال این دنیایی هست که ما در آن زندگی می‌کنیم. دنیایی که کره شمالی

برای شما نیز جالب است؟  بررسی علمی دلیل خواب دیدن انسان ها

 

مرتبا موشک هایی را به هوا پرتاب میکند و آدم‌ها شور و شوق فراوانی برای سود گیری از این این سلاح خطرناک نشان می‌دهند. در حقیقت بر عرصه نوشته ای که در مجله «Physics Today» پخش شده هست ۱۰۰ بمب هسته ای در طول ۱۰۰۰ سال دمای زمین را به پایین ترین درجه میرساند و بالاخره همه ی آدم ها را از بین می‌برد.

 

جنگ بیولوژیکی
مریضی ها و عفونت های فراوانی در جهان می باشد با اینحال واقعیات این جهان مخرب مقداری به نظر خیالی می‌آید. تنها کافی هست مبتلا به مریضی آنتراکس یا سیاه زخم شوید. این مریضی از طریق گردوغبار و ذرات معلق در هوا منتقل می‌شود و قادر هست بسهولت ۹۰ درصد جمعیت آدم ها را از بین ببرد. عده ای از محققان نیز اعتقاد دارند که مریضی به اسم «engineered flu» می‌تواند به همین اندازه تخریب بیولوژیکی در جهان به بار بیاورد.

 

شبیه به سازی رایانه ای
درست هست که شمار فراوانی از مردم به حقیقی بودن این جهان شکی ندارند با اینحال عده ای از محققان اعتقاد دارند دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم یک جهان شبیه به سازی شده رایانه ای هست که روزی خاموش خواهد شد. این تئوری از سه گانه ماتریکس انتشار یافته هست. با اینحال خیلی ها هم اعتقاد دارند که جهان ما فضایی با زندگی فرازمینی بود تکنولوژی های حال حاضر زودتر از اینها کشف می شد.

 

انفجار ابر آتشفشان یلو استون
ابرآتشفشان ها یلواستون قدرتی هزار برابر آتشفشان های معمولی دارند با اینحال بسیار نادر میباشند. تازه ترین انفجار این ابراتشفشان ها ۲۷ هزار سال قبل در نیوزیلند رخ داده هست. بعنوان مثال اگر ابرآتشفشان یلواستون در وایومینگ کشور آمریکا منفجر شود میتواند حدود ۹۰ هزار نفر از ساکنین

برای شما نیز جالب است؟  چرا سیاره ها و زمین گرد هستند؟

 

نزدیک به خودش را از بین ببرد و خیلی قبل از انفجار، دود و خاکستری که از آن بلند میشود ۲/۳ ایالات امریکا را در بر می‌گیرد و منجر به مرگ و میرهای بیشماری می‌شود. به علاوه از طرف دیگر گاز سولفوریک خارج شده از انفجار دلیل وقوع زمستان آتشفشانی میشود و اکثر جاهای کشور غیرقابل مسکونی میشوند.

 

طوفان خورشیدی
طوفان خورشیدی با قطراتی که دائما از لایه بیرونی خورشید بیرون می ریزد در شمار فراوانی از نقاط کهکشان رخداد میوفتد. این طوفان ها به قدری سریع میباشند که باد شعله های خورشیدی نور درخشانی را تولید می‌کند. تازه ترین بار کره زمین در سال ۱۸۵۹ یک طوفان خورشیدی را تجربه کرد.

 

یعنی وقتی که هیچ شبکه برقی نبود. با اینحال اگر این رخداد امروز در این جامعه نوین حال حاضر متکی به تکنولوژی می افتاد می موفق شد صدمه های یقین نکردنی به کره زمین برساند.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته انتهای و نابودی جهان به چه نحو رخ خواهد داد؟ را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات