خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۴

 کد خبر: 25221
 21 بازدید
 دیدگاه‌ها برای اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید بسته هستند

اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید  به نظر شما با فراگیر تر شدن مریضی های قند و چربی خون و سکته های قلبی و گسترش تصادف […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید 

به نظر شما با فراگیر تر شدن مریضی های قند و چربی خون و سکته های قلبی و گسترش تصادف ها دلیل مرگ ایرانی ها اکثر به چه دلیلی میتواند باشد؟ معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن اشاره به علل مرگ ایرانیان, گفت; با استناد به آمارها از هر ۱۰ ایرانی بالای ۱۸ سال, ۹ نفر دچار کم تحرکی میباشند و یک نفر سیگار می کشد.

 

پزشک علیرضا رئیسی در ستاد محشر فعالیت‌های ورزش دانش آموزی در سال تحصیلی ۹۶ – ۹۷ که در وزارت تعلیم و پرورش برگزار شد با بیان این که از هر دو ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر چاق و از هر ۱۰ تن یک نفر فشار خون دارد, گفت; همین طور از هر ۱۰ نفر ایرانی بالای ۱۸ سال یک نفر دچار قند خون بالاست و گرچه بیشترین محاسبه مرتبط به دیابت نوع دوم هست که به کم‌تحرکی مرتبط هست.

 

وی اضافه کرد; از طرف دیگر از هر ۱۰ ایرانی بالای ۱۸ سال ۹ نفر دچار کم تحرکی میباشند, یک نفر سیگار میکشد و از هر ۱۰ ایرانی دو نفر الکل بکار می برند.

 

معاون بهداشت وزارت بهداشت, مریضی‌های قلبی و عروقی را اولین دلیل مرگ‌ومیر ایرانیان دانست و عنوان کرد; با کمک تعلیم و پرورش برنامه مدارس مروج سلامت را کلید زدیم که در ۱۸ هزار مدرسه به اجرا سود و در آن به جنبش فیزیکی دقت داشتیم. از طرف دیگر از هر ۱۰ محصل یک نفر را بعنوان سفیر سلامت انتخاب کردیم که مروج سلامت باشند.

برای شما نیز جالب است؟  جراحی باورنکردنی رابطه کامل صورت +تصویر

 

رئیسی یکی دیگر از اعمال انجام شده در خصوص سلامت دانش آموزان را انجام مطالعه‌ای در باب تعدادی از مدارس درمورد شیوع چاقی دانست و گفت; این مطالعه از جانب ۵۴ دانشگاه علوم پزشکی انجام و معلوم شد که شیوع چاقی در دانش‌آموزان در شهرها دو برابر مدارس روستایی هست.

 

از طرف دیگر آمارها نشان داد ۲۱ درصد دانش‌آموزان پسر و ۲۰ درصد دانش ‌آموزان دختر مبتلا به چاقی شکمی میباشند, ۱۳.۷ درصد آن ها دست کم ۳۰ دقیقه در روز فعالیت فیزیکی می کنند و ۷.۴ درصد هیچ فعالیتِ فیزیکی ندارند.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب اولین دلیل مرگ ایرانی ها را بشناسید در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات