خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۲:۱۹

 کد خبر: 20104
 11 بازدید
 دیدگاه‌ها برای این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند بسته هستند

این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند  تعداد فراوانی از بیماری ها خود را با علامت هایی در بدن نشان میدهند که برخی از انها […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند 

تعداد فراوانی از بیماری ها خود را با علامت هایی در بدن نشان میدهند که برخی از انها را به شیوه بالینی نیز میتوان به سادگی تشخیص داد. گاهی اوقات بدن تلاش می‌کند به شیوه هایی باورنکردنی سیگنال هایی را به شما ارسال کند تا از بروز مشکلی بزرگ خبر دهد. ممکن هست قدرت چشایی شما به ناگاه تغییر کند

 

یا با صدای زنگ در گوش های خود مواجه شوید.این علائم باورنکردنی و غریب قادر اند نشانه ای از این باشند که مشکلی جدی‌تر در بدن می باشد.

 

زنگ زدن گوش ها
زنگ زدن گوش ها میتواند با تجمع جرم گوش، تومورهای سر و گردن یا مشکلاتی در آرواره مرتبط باشد.
زنگ زدن گوش «Tinnitus» به شرایطی گفته میشود که فرد بدون وجود منبع صدای خارجی، سر و صدا یا صدای زنگ را در گوش خود میشنود. در برخی موارد، صدا میتواند چنان بلند باشد که در توانایی تمرکز فرد اختلال ایجاد کند.

 

زنگ زدن گوش مشکلی شایع هست و از هر پنج نفر، یک نفر را تحت تاثیر قرار میدهد. زنگ زدن گوش یک مریضی مقرر کرده نمیشود، با اینحال نشانه ای از دیگر مریضی های اساس ای هست که با از دست دادن شنوایی وابسته به گسترش سن، آسیب در گوش داخلی، تجمع یا انسداد جرم گوش رابطه دارد،

برای شما نیز جالب است؟  بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی

 

یا گاهی اوقات نشانه ای از آلرژی ها هست. اگر زنگ زدن گوش بیش از یک هفته ادامه یابد، باید به دکتر مراجعه کنید. نشانه های زنگ زدن گوش شامل سر و صداهای خیالی در گوش ها، وزوز، زنگ زدن، صدای خش خش، غرش یا کلیک می‌شوند.

 

از دست دادن چشایی
از دست دادن چشایی میتواند با مریضی آلزایمر، مشکلات سینوسی و بینی، کمبود مواد مغذی، آسیب سر یا مصرف برخی داروها مرتبط باشد.یک اختلال چشایی می‌تواند تاثیر منفی بر سلامت و کیفیت زندگی انسان داشته باشد. در لحظه تولد، انسان حاوی حدود ۱۰ هزار جوانه چشایی هست،

 

با اینحال پس از ۵۰ سالگی، ممکن هست روند از دست دادن آنها را تجربه کند. برخی موارد از دست دادن قدرت چشایی و حتی بویایی در بین مردم مسن، به ویژه بعد از ۶۰ سالگی، شایع هست.محققان بر این باورند که تا ۱۵ درصد از بزرگسالان ممکن هست حاوی یک سخت چشایی یا بویایی باشند، با اینحال بسیاری در پی دریافت کمک پزشکی نیستند.

 

تعداد فراوانی از افرادی که گمان می نمایند حس چشایی خود را از دست داده و به دکتر مراجعه میکنند وقتی متوجه می‌شوند که در حقیقت حاوی یک اختلال بویایی میباشند، شگفت زده میشوند.

 

آبی شدن ناخن ها
آبی شدن ناخن ها می‌تواند با انسداد ریوی، آمفیزم یا مریضی ریوی مرتبط باشد.ناخن های آبی نشانه ای از عدم دریافت اکسیژن به میزان کافی در نوک انگشتان هست، که این شرایط به اسم سیانوز شناخته میشود. دلایل تعداد فراوانی از نمونه انسداد ریوی، آمفیزم یا مریضی تنفسی، یا یک سخت عروقی به اسم مریضی رینود قادر اند اساس ساز این شرایط شوند.

برای شما نیز جالب است؟  حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها

 

گاهی اوقات، ممکن هست گردش خون آهسته‌تر، به ویژه در آب و هوای سرد، باعث شکل گیری ناخن های آبی شود، با اینحال در صورتی که ناخن های شما پیوسته آبی میباشند، مراجعه به دکتر برای تحقیق و مطالعه دقیق شرایط برترین انتخاب هست.

 

خالدار شدن شبکیه چشم
خالدار شدن شبکیه چشم می‌تواند با یک تومور مرتبط باشد و باید به وسیله دکتر بررسی شود.چشم های شما شبیه به پوست میباشند و مثل پوست، آنها نیز قادر اند با شکل گیری نشان هایی به اسم خال مشیمیه مواجه شوند. خال مشیمیه به طرز معمول بی ضرر هست و در اکثر موارد تنها یک چشم دکتر میتواند

 

آنها را دیدن کند. دکتر بر هر گونه خال کنترل خواهد داشت و در صورت ایجاد تغییر در رنگ، اندازه یا شکل که میتواند نشانه ای از ملانوما باشد به بیمار اخطار می‌دهد.

 

پر مویی صورت در زنان
 به نوشته سیرداق افزایش بیش از اندازه موی صورت در زنان میتواند با یک عدم تعادل هورمونی مرتبط باشد.مریضی هیرسوتیسم اکثر به دلیل یک عدم تعادل در هورمونهای جنسی، به ویژه میزان بیش از اندازه هورمونهای مردانه آندروژن، شکل می‌گیرد. یکی از شایع‌ترین دلایل این شرایط سندرم تخمدان پلی کیستیک هست.

 

این مریضی به افزایش بیش از اندازه مو های زبر و تیره روی بدن در قسمت هایی که معمولا در مردان مو افزایش میکند – صورت، سینه و پشت – منجر میشود. مقدار مو های بدن تا حد فراوانی به ساختار ژنتیکی وابسته هست.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب این تفاوت در بدن نشانه بروز بیماری هستند در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.

برای شما نیز جالب است؟  بهترین شیوه جلوگیری از افسردگی در فصل سرما

برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات