خبرهای ویژه

» آموزش موبایل » بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۰۴ - ۱۵:۲۵

 کد خبر: 21582
 29 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی بسته هستند

بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید. بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی  به شما برترین شیوه هایی را معرفی میکنیم که میتواند در گسترش سرعت کارکرد گوشی های اندویدی موثر واقع گردد. به استثنای افرادی […]

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید.

بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی 

به شما برترین شیوه هایی را معرفی میکنیم که میتواند در گسترش سرعت کارکرد گوشی های اندویدی موثر واقع گردد. به استثنای افرادی که هر شش ماه یک‌بار موبایل هوشمند خود را تعویض می‌کنند تا به نحوی پیشگام در این صنعت باشند، کاهش سرعت عملکرد تلفن ها موضوعی طبیعی هست. در این نوشته هدف تنها اندروید یا آیفون نیست،

 

حتی مصرف کنندگان هر دو پلتفرم در باب کاهش سرعت گوشی خود شکایاتی را مطرح می‌کنند و می‌خواهند بدانند که چرا گوشی انها مثل روز اولش سریع نیست.در کاهش سرعت گوشی ها چندین دلیل بالقوه می باشد. پیشتر تصمیم گرفته ایم به بررسی دلایل این امر و انچه برای جلوگیری از آن باید انجام دهید بپردازیم.

 

دقت داشته باشید که تمامی صحبت های ما پیرامون کاهش عملکرد ابزار هایی هست که بیش از یک سال سرگرم فعالیت میباشند. کاهش سرعت های کوتاه مدت مانند مواردی از قبیل نشت حافظه اغلب با اجرا مجدد قابل حل هست.

 

۱. زمانی که شما گوشیتان را تهیه می‌کنید، حاوی یک ورژن واضح از سیستم عامل هست. ممکن است اندروید ۴.۴ کیت کت باشد و ممکن است آی ایشان اس ۷ باشد که هر دو سال ۲۰۱۳ معرفی شده اند. زمانی که این دو ورژن نرم افزاری معرفی شده بودند، هدف از پیشرفت انها آلبوم واحدی از قابلیت های فنی بوده هست. در جهش سریعی به امروز، قابلیت های فنی پیشرفت فراوانی را به دست آورده اند.

برای شما نیز جالب است؟  ترفندهای کاهش میزان مصرف باتری اندروید

 

توانایی هایی به دو پلتفرم اندروید و آی ایشان اس اضافه شده هست و این بهبودها طبعا قابلیت های فنی جدیدتری را نیز می طلبد. پیرامون این مثال کار فراوانی از دست شما بر نمی‌آید. آزادانه آپدیت های کوچک «به طرز مثال آپدیت از اندروید ۷.۰ به اندروید ۷.۱» را انجام دهید، با اینحال از آپدیت های بزرگ «به طول مثال آپدیت از اندروید ۷.۱ به اندروید ۸» بپرهیزید.

 

گوشیتان را در دوران خودش حفظ کنید و اگر میخواهید از مزیت های سیستم عامل های تازه تر برخوردار شوید، ابزار خود را پیشرفت بخشیده و آن را با یک گوشی تازه تر تعویض کنید.

 

۲. همزمان با اینکه تمام نرم افزارها بازهم به افزودن توانایی های واپسین غیرضروری محکوم میباشند، اپ های موبایل یکی از بدترین مجرمان به حساب می‌آیند. حتی اپ های سبک و کم حجم نیز قادر اند در طول مدت اثرات خودشان را بگذارند. با اینحال یکی از اصلی ترین مواردی که اغلب پیشرفت دهندگان هیچ توجهی به آن ندارند،

 

منابعی هست که به وسیله اپ های انها مورد سود گیری قرار می‌گیرد. درواقع هرچه که به جلو میرویم و دیوایس ها به طول کلی با اضافه شدن سخت افزاری همراه می‌شوند، پیشرفت دهندگان نیز اکثر از مدیریت تغذیه کردن منابع دور می‌شوند.به طرز مثال به اپلیکیشنی مانند اسپاتیفای و مقایسه چگونگی آن با چیزی که در سال ۲۰۱۴ بود می‌پردازیم. ورژن سال ۲۰۱۴ این اپ بر روی گوشی های حال حاضر بدون هرگونه اشکالی قابل اجرا هست،

 

با اینحال ورژن حال حاضر در نتیجه برای گوشی های تولید آن سال سخت ساز خواهدبود. هر اپلیکیشنی که اکثر از منابع شما سود گیری می‌کند را کنار بگذارید و یک اپ سبک را جانشین آن کنید. این اپ ها قادر اند شامل برنامه های یادداشت برداری، مالتی مدیا، شبکه های مجازی و آفیس شوند. در برخی موارد، ورژن قدیمی تر یک اپ را نیز میتوانید در شبکه جهانی وب بیابید.

برای شما نیز جالب است؟  گربه های پنهان شده در اندروید 7 را اکتیو کنید

 

۳. نمونه دیگری از دلایلی که میتواند به کاهش سرعت گوشی شما منجر شود، تعداد اپ های فراوانی هست که شما بر روی گوشی خود نصب کرده اید. تعداد فراوانی از مردم گمان می نمایند که تنها ۱۰ اپ یا اکثر را بر روی گوشی خود نصب شده دارند، با اینحال وقتی می‌بینند که ناخواسته تعداد آنها به ۴۰ یا ۵۰ برنامه رسیده هست

 

متعجب می‌شوند. این سخت از آنجایی نشأت می‌گیرد که تعداد فراوانی از اپ ها در پس اساس گوشی شما بدون آنکه سود گیری ای از انها داشته باشید، اکتیو میباشند.به طرز مثلا برنامه های مدیریت ایمیل همه ی وقت در حال چک کردن ایمیل های ورودی میباشند و پیغام رسان ها نیز پیوسته در انتظار پیغام هایی واپسین برای شما میباشند.

 

اپ هایی که باتری گوشی شما را با حضور بسیار در پردازش های پس اساس می‌خورند را پیدا کنید. تصویر والپیپر گوشیتان را یک تصویر غیر متحرک گزینه کنید و از ویجت های فراوانی بپرهیزید. اپ هایی که سود گیری نمیکنید را حذف کنید و پردازش در پس اساس را در اپ های غیرضروری به حالت غیرفعال درآورید.

 

۴. تمامی گوشی های هوشمند و تبلت ها بر روی یک فلش مموری اجرا میشوند که یک نوع حافظه جامد مدیوم بهمراه قطعات بدون حرکت هست. اغلب انواع این فلش مموری ها را NAND می نامند. همزمان با اینکه NAND سریع و اقتصادی هست، با اینحال چندین مورد هست که میتواند بر روی عملکرد آنها تاثیر بگذارد.

 

در رده ابتدایی حافظهNAND وقتی پر میشود، کندتر می‌شود. مکانیسم دقیق پشت این تکنولوژی فراتر از یک نوشته کوتاه هست، با اینحال همین قدر کافیست که بگوییم هرچه تعداد بلوک های خالی این حافظه اکثر باشد، عملکرد کلی مموری نیز بهتر خواهدبود.

برای شما نیز جالب است؟  ترفند کاهش مصرف شبکه جهانی وب در گوشی آیفون

 

وقتی که محیط ذخیره سازی پر باشد، از دست دادن سرعت گریبان گیر شما میشود. پیش نهاد میکنیم همۀ وقت} ظرفیت خالی دستگاهتان را پایین ۷۵ درصد نگه دارید. اگر حافظه داخلی گوشی شما هشت GB هست، تلاش کنید محیط خالی آن از دو GB کمتر نباشد. همین طور شما میتوانید با سود گیری از تکنیکی به اسم «هموارکردن پوشش» در تضعیف عملکرد دستگاهتان تاخیر بوجود بیاورید.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش موبایل
تبلیغات