خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ - ۸:۰۹

 کد خبر: 24299
 20 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی بسته هستند

بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی  راه هایی برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی برای شما علاقه مندان داریم که میتوانید پیشتر تمامی این […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی 

راه هایی برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی برای شما علاقه مندان داریم که میتوانید پیشتر تمامی این نکات را مطالعه کنید و با خبر شوید.طی کار با زوج های دچار تعارض و ناراحتی,روانشناسان متوجه شده اند که زندگی هر زوجی بعد از ازدواج میتواند دستخوش نوسان شود. این ابعاد می‌تواند شامل ابعادی شود مانند این که مثلا چه زمانی باید سفر برویم تا این گزینه که تقسیم وظایف باید به چه نحو باشد.

 

از طرف دیگر کارشناسان متوجه شدند که میزان تعهد هر یک از طرفین به ازدواج بسته به تجارب ایشان در داخل یا خارج از رابطه زناشویی در طول لحظه تغییر میکند و معمولا یکی از همسران در خصوص ادامه زندگی مشترک تردیدهایی پیدا می‌کنند.در این جا وظیفه روان‌شناس این هست که به زوج کمک کند

 

برترین رابطه ای که قادر اند با یکدیگر برقرار کنند را به آن ها پیش نهاد دهد. یکی از کمک هایی که میتوان به اینگونه زوج ها انجام داد شگرد «روز ویژه» هست.

 

شگرد روز ویژه چیست؟
یکی از روشهای مورد سود گیری برای حل تعارض میان زوج ها شگرد روز ویژه «caring days» هست. در این شیوه مبنا بر این هست که تقویت کننده ها و حقوق های دریافتی از جانب همسر نه تنها درجه خشنودی و رضایت زندگی زناشویی را بالا میبرد حتی میزان حقوق اعطایی به آن همسر را نیز تعیین میکند.

 

برای شما نیز جالب است؟  شوخی های نادرست مردان با زنان

از این جهت اگر هر یک از زوج ها قادر باشند رویدادهایی در چنین موقعیتی کوچک راکه برای هر یک خوشایند هست و در حال تکمیل در رابطه انجام نمی‌شوند شناسایی کرده و به حداکثر برسانند و اتفاقات ناخوشایند را نیز معلوم کنند و کاهش بدهند, نسبت حقوق به خرج گسترش چشمگیری می یابد.

 

در این شرایط هر همسر نه تنها احساس خشنودی بیشتری میکند حتی اکثر علاقه مند می‌شود به طرف مقابلش حقوق فراوان تری بدهد.در ازدواج های ناموفق و شکست خورده هر همسر به دلیل خدمات رسانی از خود می کوشد تا خرج های رابطه را به دست کم برساند با اینحال در راستای تبادل حقوق ها تلاش نمی‌کند از این جهت تصویر این مسئله راستگو هست.

 

مراحل انجام شگرد»روز ویژه»
۱-مرحله بستن پیمان بین زوج:
در این قسمت کار بین هر یک از زوج ها پیمان بسته می‌شود که هر یک از همسران «مثلا از طریق حفظ راز» در طول انجام این شگرد علیه همسرش تبانی و همدستی نخواهد کرد و همین طور انتظار میرود که هر دو نفر در این روش درگیر شوند و در خلال دوره معینی تغییر کنند.

 

۲-مرحله انجام شگرد»روز ویژه»
از هر یک از زوج ها خواسته می‌شود که هر یک ۸ تا ۱۰ رفتاری راکه دوست دارد طرف مقابل انجام دهد بنویسد سپس برگه هر زوج در دست زوج دیگر قرار می‌گیرد و از هر یک خواسته میشود از لیستی که همسرش نوشته سه مورد را انتخاب کرده و در هفته پیش رو به روش هرروز انجام دهد. هر شخص باید رفتار محبت آمیز

 

خود را مستقل از طرف مقابل اجرا نماید. بدین ترتیب ایشان تعهدی به اسم «اخطار کردن مثبت» را به نمایش میگذارد و متعهد میشود حتی اگر همسرش به وظیفه اش رفتار نکرد, تکلیف خود را انجام دهد. هر همسر شمار موارد و نوع رفتار محبت آمیزی که هر روز به دیگری معرفی میدهد بعنوان «مهم تعهدات» و رفتارهای محبت آمیزی که هر روز دریافت می‌کند بعنوان «مهم لذت» ثبت کرده و در نشست بعد به درمانگر معرفی میدهد.

برای شما نیز جالب است؟  در گفتن دوستت دارم افراط و تفریط نکنید

 

ملاک خواسته ها در «روزهای ویژه»
تمامی خواهش ها در روزهای ویژه باید با ملاک های پایین هماهنگ باشند:در تمام خواهش ها می بایست از نمونه مثبت سود گیری شود. مثلا به جای این که بگوییم :‌«به من بی اعتنایی نکند» بگوییم «از من بپرسد روزم را به چه نحو گذراندم».خواهش ها به روش ویژه و شفاف مطرح شوند و از کلی گویی پرهیز شود. بعنوان مثال به جای این که بگوییم :‌«شب خونه باشد» بگوییم «ساعت ۸ برای شام در منزل باشد».

 

باید مصادیق و مثل های کوچکی از رفتارهایی باشند که هرروز دست کم یک‌بار امکان انجامش وجود داشته باشد و رفتارهای خارج از فکر و غیر واقع بینانه نباشند. مثلا به جای این که بگوییم :‌«به بچه ها یاد بده اسباب بازی شان را در مکان مناسبی بگذارند» می‌توانیم بگوییم «وقتی از سر کار برگشتی

 

لطفا کمک کن بچه ها اسباب بازی شان را در جای خوب بگذراند»نباید مسئله مورد اختلافی خواهش شود که چندی قبلً رخ داده و هنوز بر سر آن توافقی صورت نگرفته هست.

 

مثل ای از لیست درخواستی برای روز ویژه
خواهش های بانو
-صبح قبل از این که از بستر خارج شویم,به من درود کند.
-از من بپرسد چه موسیقی و چه آهنگی را علاقه مندم و در اتومبیل همان را بگذارد.
-وقتی در سرکار به ایشان زنگ میزنم جوابگوی تلفن من باشد.
-به من بگوید که دوستت دارم.
-وقتی از سر کار می‌آید وسایلش را سرجایش بگذارد.
-به من بگوید چه لباسی برای مهمانی برای من خوب تر هست.
-نظرم را در باب مطالبی که می‌نویسد بپرسد.
-وقتی دارم چیزی می‌گویم با استناد به من نگاه کند.
-بعد از رفتن مهمان ها در مرتب کردن منزل به من کمک کند.

برای شما نیز جالب است؟  ازدواج به سبک مردم کشور آمریکا

 

خواهش های مرد
-خوش رو باشد و وقتی از خواب بیدار شدیم بگوید که از دیدنم شاد هست.
-وقتی بیمار هستم برایم آب پرتقال بگیرد.
-در ساعات کار به من زنگ بزند.
-از من بخواهد که جزئیات کارم را برایش شرح دهم
-وقتی رانندگی میکنم حواسش به سخن گفتن من باشد.
-به من بگوید که به من ارزش می‌دهد.
-از من بپرسد که انتهای هفته علاقه مندم چه کار کنم و کاری که من علاقه مندم انجام بدهد.
-از من بخواد که در باب کارم و مشکلاتی که در طول روز داشتم براش حرف بزنم.

 

وقتی خواهش­ها و خواسته های همسران شفاف و روشن و بدون نیش و کنایه زدن به یکدیگر بیان شود, کم کم لحظه بیننده ایجاد روابط صمیمانه تر و دلپذیرتر زوج ها خواهیم بود.این شیوه را در چند روز آتی زندگی زناشویی خود به کار ببرید و بیننده افزایش هرچه اکثر روابط خود و همسرتان باشید.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته بهترین راه ها برای ایجاد آرامش در زندگی زناشویی را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات