خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۳:۱۱

 کد خبر: 25201
 22 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی بسته هستند

بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی  گرفتگی بینی ممکن هست برای همه ی ما در طول فواصل زمانی رخ دهد, شما میتوانید پیشتر برترین راه های […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی 

گرفتگی بینی ممکن هست برای همه ی ما در طول فواصل زمانی رخ دهد, شما میتوانید پیشتر برترین راه های درمان این عارضه را بخوانید. هر شخصی که دشوار گرفتگی بینی رو تجربه کرده ممکنه هر کاری برای متوقف کردنش انجام بده. در این مقاله چند شیوه برای از میان بردن گرفتگی بینی آورده ایم که میتونید اون ها رو آزمون کنید.

 

بین ابروها را ماساژ دهید

یک دقیقه بین ابروها را ماساژ دهید. اینکار از خشکی و التهاب سینوس ها پیشگیری میکند, تاثیر پیشگیری کننده دارد و فشار سینوس های پیشانی را کاهش می‌دهد.

 

سینوس های بینی را ماساژ دهید

۱ الی ۲ دقیقه با انگشت اشاره و انگشت میانی سینوس های بینی را با حرکات دایره ای ماساژ دهید و به آرامی فشار دهید. این فشار مسیرهای بینی را باز می‌کند و راحت تر میتوانید از بینی نفس بکشید.

 

فاصله بین بینی و لب ها را ماساژ دهید

۲ الی ۳ دقیقه نقطه بین بینی و لب بالایی را ماساژ دهید. اینکار تورم بینی را کاهش می‌دهد.

 

ابزار بخار سود گیری کنید

وقتی نم محیط کمتر از ۴۰ درصد باشد موکوس های بینی خشک می‌شوند و تنفس را دچار دشوار میکنند. اگر موکوس ها چندان باشند و نمِ هوا کم باشد باکتریها ترویج پیدا می‌کنند. در حقیقت متوسط نم هوا باید بین ۴۰ تا ۶۰ درصد باشد.

برای شما نیز جالب است؟  شیوه های ماساژ دست مفید برای سلامتی

 

پل بینی را گرم کنید

پارچه گرمی را بردارید و روی بینی قرار دهید. گرما موکوس ها را روان تر می‌کند. سپس بینی را شسته و با محلول سالین شستشو دهید.

 

اگر دلیل گرفتگی بینی آلرژی هست ورزش کنید

وقتی تپشِ قلب گسترش بیابد و دمای بدن بالا برود تاثیر خوبی روی مایع شدن موکوس های بینی میگذارد و خیلی راحت تر میتوانید با بینی تنفس کنید. تنها ۱۵ دقیقه ورزش برای مبارزه با ورم مخاط بینی کافی هست.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات