خبرهای ویژه

» رژیم غذایی » بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۹:۲۶

 کد خبر: 27472
 13 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند بسته هستند

بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند

در باب رژیم و سلامتی نوشته”بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم. بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند  برترین غذاها برای رفلکس اسید معده را به شما معرفی می‌کنیم که قادر اند در […]

در باب رژیم و سلامتی نوشته”بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم.

بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند 

برترین غذاها برای رفلکس اسید معده را به شما معرفی می‌کنیم که قادر اند در افزایش موقعیت معده شما واقعا کارساز واقع گردند. رفلکس اسید زمانی رخداد میوفتد که اسید معده به مری نشت میکند. وقتی چنین اتفاقی میوفتد فرد دچار ناراحتی می‌شود و در قسمت قفسه سینه احساس سوزش میکند.

 

دیگر علامت های رفلاکس مزمن اسید معده عبارتند از: برگرداندن غذا, مایعات, دشوار در قورت دادن غذا, سرفه کردن, خس خس کردن و یا درد قفسه سینه.معمولاً غذا ها از مری عبور می‌کنند, اسفنکتر مری باز می‌شود و غذاها به معده می‌روند. در معده غذاها با اسید معده به قطعات کوچک تجزیه میشوند.

 

عضله اسفنکتر بین مری و معده بسته می‌شود تا اسید معده در همان قسمت باقی بماند. وقتی دچار رفلاکس اسید می‌شویم, عضله اسفنکتر شل می‌شود و اسید معده به مری نشت میکند و دلیل احساس سوزش و درد می‌شود.

 

اگر دچار رفلکس اسید هستید؛ این غذاها را بخورید

کاهش وزن, خوردن وعده های کوچک, پرهیز از غذا های چرب, الکل, غذا های تند و اسیدی, کافئین و نیکوتین قادر اند به افزایش رفلاکس معده کمک کنند.ولی باید گفت گاهی این موارد نیز ممکن هست کافی نباشند و فرد برای افزایش یافتن مجبور شود تحت درمان فردی پایین نظر یک دکتر کارشناس قرار بگیرد.

 

غذاهایی که پیشتر به شما معرفی می‌کنیم اسید کمی دارند و معمولاً برای افزایش رفلاکس اسید معده مورد سود گیری قرار می‌گیرند. ولی باید گفت همه ی وقت در نظر داشته باشید که ریشه دشوار رفلاکس معده در هر فرد می‌تواند دارای اختلاف باشد و همین طور غذا های تحریک کننده ای که دلیل این دشوار می‌شوند نیز دارای اختلاف میباشند.

برای شما نیز جالب است؟  معرفی بهترین خوراکی ها برای تنظیم فشار خون

 

موز

توصیه کلی که لحظه بروز دشوار رفلاکس معده می‌شود خوردن غذاهایی با میزان اسید پایین هست. غذاهایی که اسیدشان کمتر هست به اندازه غذا های اسیدی دلیل تحریک تولید اسید معده نمیشوند.مقدار محتوای اسید یک غذا روی برچسب آن نوشته نشده هست, از این جهت پیدا کردن غذاهایی که اسید کمی در خود دارند ممکن هست به کمی پژوهش نیاز داشته باشد.

 

میوه ها معمولاً غذاهایی اسیدی به حساب می‌آیند با اینحال عده ای میوه ها مانند موز این چنین نیستند.اگر دچار رفلاکس اسید شده اید به روش کلی توصیه میشود از خوردن مرکبات و گوجه فرنگی پرهیز کنید چون اسید فراوانی در خود دارند.موزها را معمولاً میوه هایی با مقدار اسید کم میدانند

 

از این جهت خوردن این میوه برای افرادی که دشوار رفلاکس معده دارند توصیه می‌شود.موز برای مسیر گوارشی خوراکی ساده محسوب میشود چون بافتش طوری هست که در معده به سادگی تجزیه میشود.

 

سیب, گلابی, ملون و توت

سیب, گلابی, ملون و توت میوه هایی میباشند که اسیدشان کم هست. از این جهت این میوه ها قادر اند قسمتی از غذا های یک برنامه خوراکی ضد رفلاکس معده را تشکیل دهند. به کار گرفتن این غذا در برنامه خوراکی میتواند مزایای دیگری چون آنتی اکسیدان ها, ویتامین ها و فیبر نیز داشته باشد.

 

غلات کامل

غذاهایی که چربی بالایی دارند قادر اند رفلاکس اسید معده را تحریک کنند از این جهت خوردن غذا های کم چرب برای افرادی که دلنازک میباشند توصیه می‌شود. افزودن غلات کاملی که به روش طبیعی چربی کمی دارند مانند بلغور جو دو سر, برنج قهوه ای و نان های سبوس دار همگی قادر اند عضوی از یک برنامه خوراکی ضد رفلاکس اسید معده باشند.

برای شما نیز جالب است؟  بدون نوشیدن قهوه خودتان را هشیار نگه دارید

 

غلات کامل به روش طبیعی سرشار از فیبر, ویتامین ها و مواد معدنی میباشند. از غلات فرآوری شده و بسته بندی شده سود گیری نکنید چون سرشار از چربی میباشند و فیبرشان نیز کم هست.

 

زنجبیل

سال ها از زنجبیل برای درمان انواع سختی های ابزار گوارش سود گیری می شده هست از نمونه حالت تهوع و درد معده, همین طور زنجبیل خاصیت ضد التهابی دارد.در تحقیقی که روی موش ها انجام گرفت مصرف زنجبیل نشان داد میتواند به کاهش زخم معده کمک کند. زخم معده وقتی که اسید دلیل التهاب معده میشود می‌تواند بسیار دردناک باشد.

 

میتواند از راه های گوناگونی به برنامه خوراکی خود زنجبیل اضافه کنید. میتوانید قطعات زنجبیل را به سبزی ها پخته و سس ها اضافه کنید, چای زنجبیل درست کنید و یا زنجبیل تازه یا خشک شده را به ماست اضافه کنید.

 

پروتئین

وقتی میخواهید از پروتئین بعنوان یکی از بخش های برنامه رویارویی با رفلاکس معده سود گیری کنید بهتر هست از انواع کم چرب آن سود گیری کنید. از روشهای پخت پر چرب مانند سرخ کردن پرهیز کنید.پروتئین های کم چرب مانند سینه مرغ و بوقلمون و غذا های دریایی توصیه می‌شود. سفیده تخم مرغ نیز پروتئین بدون چربی هست. زرده تخم مرغ نیز مواد مغذی فراوانی دارد با اینحال ممکن هست در عده ای مردم دلنازک باعث رفلاکس اسید معده شود.

 

سبزی ها

به روش کلی اگر دچار رفلاکس اسید شده اید خوردن سبزی ها توصیه میشود. سبزی ها چربی کمی دارند و سرشار از فیبر, آنتی اکسیدان, ویتامین و مواد معدنی میباشند.از روشهای پخت پر چرب مانند سرخ کردن پرهیز کنید و از سس چندان هم سود گیری نکنید. خوردن سبزی ها حاوی برگ سبز مانند بروکلی,

برای شما نیز جالب است؟  تاثیرات نوشیدن بسیار کافئین در طول روز

 

پیازچه, مارچوبه توصیه می‌شود چون مقدار اسید بسیار کمی دارند.افزودن ریحان تازه به برنامه خوراکی نیز میتواند برای افزایش رفلاکس اسید معده خوب باشد.حتی سود گیری از غذاهایی که گفته شد نیز نمی‌تواند تضمین کند که دچار رفلاکس معده نمی‌شوید. با اینحال قادر اند تا حدود فراوانی احتمال دچار شدن به چنین مشکلی را کاهش دهند.

 

عده ای غذاها نیز میباشند که قادر اند دلیل تحریک رفلاکس معده شوند. از این جهت اگر خوردن غذاهایی که به کاهش اخطار رفلاکس معده کمک میکنند فارغ از همه چیز تاثیر گذار نبود میتوانید پرهیز از عده ای غذاها را نیز به برنامه خود اضافه کنید.

 

کافئین موجود در قهوه, چای, نوشیدنی های انرژی زا و شکلات
مرکبات و آب مرکبات
غذا های تند
لبنیات کامل
غذا های سرخ کرده
غذاها یا آدامس هایی که مزه نعنا دارند
نیکوتین

 

دیگر توصیه های کلی که برای جلوگیری از رفلاکس معده میشود عبارتند از دراز نکشیدن بی درنگ بعد از خوردن غذا, آدامس نجویدن و نخوردن مقدار فراوانی غذا در یک وعده.

 

 

مجله تفریحی و سلامتی سیرداغ تازه ترین مقالات مرتبط با سلامت مانند بهترین غذاها برای رفلکس معده مفید هستند را برای شما تجمیع میکند. همراه ما باشید و خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : رژیم غذایی
تبلیغات