خبرهای ویژه

» دکوراسیون » بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۱:۳۴

 کد خبر: 28089
 12 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن بسته هستند

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن را برای شما انتخاب کرده ایم. بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن  انواع مدلهای سبک دکوراسیون شیک و نوین داخلی را از انواع تنوع رنگی ها و سبکهای گوناگون […]

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن را برای شما انتخاب کرده ایم.

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن 

انواع مدلهای سبک دکوراسیون شیک و نوین داخلی را از انواع تنوع رنگی ها و سبکهای گوناگون حاضر نموده ایم که میتوانید از انها فرضیه بگیرید. 

 

۱- سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی سبک ایران حاوی خصوصیت هایی هست که از ارزشی ویژه دارا هست. خصوصیت هایی چون دیزاین خوب, پردازش دقیق, فرم درست پوشش, رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان, بالکن های رفیع, ستون های بلند و نتیجا تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی هست.

 

۲- سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

تاریخ سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم «ساده گرایی»

 

ساده گرایی یا ساده پسندی یا مینیمالیسم «به انگلیسی; Minimalism» یک مکتب هنری هست که اساس کارهای و بیان خود را بر پایه سادگی بیان و روشهای ساده و خالی از پیچیدگی معمول فلسفی و یا شبه فلسفی بنیاد قرار داده هست. ساده گرایی را میتوان زاییده هنرمندان روس دوره پس از انقلاب اکتبر روسیه

 

دانست که ساختارگرا بودند و به خلاصه نمایی و اشکال هندسی گرایش داشتند. مانند مالویچ با اثر «سفید روی سفید» آزمایشات هنرمندان روسیه در دهه ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ بر هنرمندان اروپا و امریکا مانند آلبوم تابلوهای تماماً سفید رابرت راشنبرگ جوان و کارهای تک رنگ ایو کلین, و سری آکروم پیرو مانتزونی

 

اثر گذاشت و به نوع دیگری بر کارهای مین کاری روی مس رابرت ریمن و کارهای اگنس مارتین که ترکیب شیارهای نامحسوس روی اساس تک رنگ بود, تاثیر گذاشت.ساده گرایی در شکلهای گوناگونی از دیزاین و هنر, مخصوصا در هنرهای تجسمی و موسیقی سود گیری می شود. ساده گرایی پس از جنگ جهانی دوم,

 

در هنر غرب بوجود آمد و اکثر از جانب هنرمندان هنرهای تجسمی آمریکایی در انتهای دهه ۱۹۶۰ و ابتدا دهه ۱۹۷۰ میلادی, ترویج پیدا کرد. ساده گرایان بر این باورند که با زدودن حضور فریبنده ترکیب بندی (کامپویشن) و کاربری موارد ساده و اغلب صنعتی که به شکلی هندسی و بسیار ساده شده قرار گرفته باشند,

 

میتوان به کیفیت ناب رنگ, فرم, فضا و ماده دست یافت. از هنرمندان این سبک می‌توان به دیوید اسمیت, دونالد جاد, ارنست تروا, سول لویت, کارل آندره, دن فلاوین, رابرت رایمن, رونالد بلادن و ریچارد سِرا اشاره نمود.کارهای هنرمندان مینیمالیست گاه بطور کلیً تصادفی پدید می آمد و گاه زاده شکلهای هندسی ساده و مکرر بود. ساده گرایی مثل ای از ایجاز و سادگی را در خود دارد و بیانگر سخن رابرت براونینگ هست; Less is more «کمتر غنی تر هست».

 

خصوصیت های سبک دیزاین و دکوراسیون مینیمالیسم

این سبک دکوراسیون داخلی نهایت صحت و دقت هست و هیچ چیزی بیش از اندازه و فراوانی نیست , بدون اساس ای گزاف و پرشکوه.همین طور که از اسم این استایل واضح هست, پافشاری این سبک بر سادگی و بی آایشی هست. رنگ های مورد سود گیری در این سبک ممکن هست خیلی تیره و کسل کننده یا روشن باشند,

 

یا در عده ای موارد ممکن هست از رنگ های براق و نمایشی سود گیری شود. اجزا و وسایل مورد سود گیری در یک مکان با دیزاین داخلی مینیمالیست همین طور با اشکال هندسی مانند مربع, مستطیل و دایره می باشند, با اینحال سطوح و ظواهر همه ی چیز صاف و ساده , بدون جزئیات و بی آلایش هست.

 

۳- سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک دکوراسیون داخلی یک سبک پالوده, گسترش یافته, با جزئیات و ریزه کاری های فراوان که در ساختار مبلمان و وسایل روشنایی و غیره یافت می شود. مبلمان و لوازم دیگر حکاکی شده و منبت کاری شده میباشند. یک خانه با دیزاین دخلی کلاسیک با چیزهای گلدار, و باگل و گیاه و اشکال افسانه ای مزین شده هست.

 

۴- سبک دکوراسیون داخلی روستیک

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک روستیک در فضاهای ویلایی کاربری دارد و سعی آن در به درون خانه کشیدن طبیعت خالص هست. گرچه ساختار خام و نپخته ای دارد و حاوی اجزائی ناصاف و کمی زمخت هست. مبلمان و وسایل روشنایی گاها از کنده درخت, تنه و شاخه ی درختان و الیاف و کنف ساخته می‌شوند. این سبک در خانه های ویلایی و کوهستانی و روستایی یافت می شود.

 

۵- سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک با تفسیر واپسین

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک دکوراسیون داخلی, سبک پالوده شده و با شکوهی هست. سبکی هست که جزئیات سبک کلاسیک با رویکردی واپسین در آن یافت می شود. فرم کلی سبک کلاسیک از جهت ساختاری و همین طور عده ای لوازم منزلی که در سبک کلاسیک می باشد در این سبک حفظ شده هست و با عنصر های نوین ترکیب شده اند. این سبک تلفیقی بین قدیم و واپسین هست.

 

۶- سبک دکوراسیون داخلی ماوریک «تک رو»

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک دکوراسیون داخلی بخشی از سبک نوین هست. این سبک نوین, مبتکرانه, غیرمعمول و خلاف رسم و بدون قیود و قانون هست. ساختار این سبک به گونه ای هست که از وسایل و احجام هم پوشان سود گیری می کند. رنگ ها بطور کلی تصادفی انتخاب میشوند حتی رنگ های مورد سود گیری برای یک اتاق.

برای شما نیز جالب است؟  بستن دید خدمات بهداشتی به پذیرایی منزل

 

۷- سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

تمیز بودن, کم کردن جزئیات و دقت به سادگی ازخصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی هست فریم غالب در آن مربع هست. وجود عنصر های مخصوصی مانند; تاتامی مت«کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج» واشیتسو«اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت» درهای کشویی, میز کوتاه و صندلی آن به اسم زابوتن.

 

توکونرما; اتاقک آلاچیق مانند و همینطور کاکمونو. سوئی سکی, ایکبانا, بن سای, توری از خصوصیت های این سبک هست. باغ آرایی ژاپنی که تحت تأثیر آئین های شینتووذن بوده جلوه مخصوصی به آن بخشیده هست.

 

۸- سبک دکوراسیون داخلی چینی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سه اصل مهم در این سبک دکوراسیون داخلی می باشد; سادگی, انرژی و طبیعت؛ که اصلی ترین اصل پیدا کردن مکان خوب برای هر وسیله می‌باشد. کاربری چوب بعنوان یک متریال طبیعی در این سبک چندان دیده می شود. کاربری اصول فنگ شویی «باد و آب». برقراری میانه روی میان انرژی ها نمونه دیگری از خصوصیات سبک چینی هست.

 

عنصر های مهم درفنگ شویی; آب, حریق, خاک, چوب و فلز میباشند. اصلی ترین اصل فنگ شویی پرهیز از انباشتگی و بی نظمی و اصل دیگر دقت در رنگ محیط اطراف هست. گیاه بامبو به شکلی حیرت انگیز هر ۵ اصل فنگ شویی را وارد محیط می کند. رنگ های اصلی کاربردی در این سبک مشکی, طلایی, زرد و قرمزهستند.

 

۹- سبک دکوراسیون داخلی مراکشی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

دیزاین داخلی این سبک دکوراسیون داخلی مشهور هست به سبک باورنکردنی‌وغریب. عنصر های اصلی در آن فرش, کاشی, ظروف رنگی, سفال فانوس, کارهای فلزی, کف پوش سفالی قرمز, سکوهای بیرون زده از دیوار, مبلمانی با چوب های منبت و مشبک, سایه بان بالای تخت, حیاط اندرونی «ریاض», چراغ های خفا, کاشی زلیج و تجین هست. رنگ های مورد مصرف آبی فیروزه ای و کبود, سفید و سبز میباشند.

 

۱۰- سبک دکوراسیون داخلی مصر

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

هنر مصری سبک هنر توصیفی هست. سود گیری چندان از سنگ های طبیعی مانند آهک و حجم های مکعبی, حجیم و خطوط مستقیم ستون های قطور و منقوش و پنجره های مشبک چوبی با رنگ تیره در معماری مصری و نوع ویژه پرسپکتیو آن و همین طور سود گیری از عنصر های بارزی مانند; مصطبه

 

«مقابر اشرافی», هیرو گلیف «بارزترین نقوش دکواتیو مصری », ستون های کوتاه و چاق, هیروگلیف, نقاشی ساکن و خشک, نقاشی پر رنگ و لعاب, نقاشی روی پاپیروس, نقش کنده کاری شده روی دیوار, رابطه نزدیک با طبیعت, لوتوس, آنخ «کلید زندگی یا کلید نیل », خدای مات, آنوبوس, خپری «سوسک بالدار»,

 

آمن, وجت, ایارت, اوروبوروس, بست, کانوپیک, اوبلسیک. در دکوراسیون مصری وجود طاقچه هایی پر از اشیاء تزئینی و مجسمه و… دردل دیوار ها جلوه مخصوصی به این سبک بخشیده هست.

 

۱۱- سبک دکوراسیون داخلی هندی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

بارزترین عنصر در این سبک دکوراسیون داخلی رنگ هست. وجود تزئینات کوچک مانند قلیان, شطرنج, سوزن دوزی ظریف, چهل تکه و مندیر « معبد کوچکی که هر جایی در خانه غیر از اتاق خواب می‌توان قرار داد» و سود گیری از نقوش شیوا, لاکشمی, گانشا و همینطور نقش فیل «باور هندوها بر به ارمغان آوردن ثروت» از خصوصیات آن شمرده می‌شوند.

 

۱۲- سبک دکوراسیون داخلی رومی باستانی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

یکی از خصوصیت های هنر روم باستان سود گیری بجا از تزئینات و مجسمه سازی هست, ابداع سود گیری از سردیس بجای مجسمه کامل در این دوران بروز کرد و از عنصر های بارز آن می‌توان به; فرسکو, کاتورا, پانتئون, موزلییک های رومی, باسیکیا, لامپ های رومی, فوروم, کلسئوم, کاتاکومب اشاره نمود. طاق های نیم دایره,

 

سود گیری از موزائیک بر دیوار, نواره, آب نما, سونا و استخر و مبدل نقاشی دیواری به کاغذ دیواری از رنگ خصوصیات معماری این سبک دکوراسیون داخلی میباشند. در مبلمان به سبک رومی تأکید بر سود گیری مختصر از مبل و صندلی هست و اکثر از تزئیناتی مانند موزائیک ها و نقاشی های دیواری

 

و پارچه های منقوش و اشیاء دکوراتیو سود گیری می کنند. سود گیری از صحنه های جنگ گلادیاتورها بعنوان قطعات موزاییک شده و تمایز دهنده ای برای دکور خانه اشراف با عامه بوده هست.

 

۱۳- سبک دکوراسیون داخلی یونان باستان

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

دوره های گوناگون آن عبارتند از; دوره هندسی, کهن یونان, کلاسیک, هلنی

 

شیوه های معماری یونانی به سه دسته تقسیم می شود;

 

۱- دوریسی
۲- ایونی
۳- کرنتی

 

قراردادن فرم سنتوری بر بالای ساختمان, سود گیری از معماری هندسی بر پایه تناسب از خصوصیت های این سبک هست. مصالح زیاد, آهک, و مرمر سفید. خلاقیت دولت شهر گام مهمی بود در زندگی شهری. سبک دکوراسیون داخلی رومی و یونانی بر تقارن و تعادل تأکید دارد. مشهور ترین نقش در نقوش یونانی, زنجیره یونانی هست. رنگ برتر سفید و آبی هست. از خصوصیات سبک نوین یونانی سود گیری چندان از نور طبیعی هست.

 

۱۴- سبک دکوراسیون داخلی روکوکو

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک امثال سبک دکوراسیون داخلی باروک تجلی هست؛ با این اختلاف که میزان آراستگی ها در آن کمتر شده و اکثر از رنگ های روشن سود گیری می شود.

برای شما نیز جالب است؟  خانه های زیرآبی لوکس و پرهزینه در دوبی +تصویر

 

۱۵- سبک دکوراسیون داخلی ویکتوریایی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

در این برنامه دیوار به دو قسمت تقسیم می شود. که هر قسمت با کاغذ دیواری یا رنگ تیره جدا می شود.
اصلی ترین مسئله در این سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی و تعادل هست. سود گیری از شمعدان های بزرگ و چلچراغ های بزرگ شیشه های منقوش از علامت های این سبک هست.

 

۱۶- سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

این سبک دکوراسیون داخلی خود به سبکهای متفاوتی با اسم هایی که اکثر از القاب و اسامی ملکه ها و یا اشراف زاده ها بوده دسته بندی می شود, مادر این بحث صرفا به بردن اسم و خصیصه ای بارز از آنها اکتفا میکنیم.

 

سبک ویلیام مری «چوبهای انحنا دار شکلهای S , C»

 

سبک کویین آن «پایه های کابریولی و قوس دار S»

 

سبک جورجین «سود گیری از روکش چوب پارچه کوبی, کاغذ دیواری, چوب های ماهاگونی, اقاقیا»

 

سبک چندیل « پایه های کبدیولی داشتند که به پنجه یک گربه میان با توپی که گرفته بود ختم می شود»

 

هپل وایت «صندلی با پشتی سپری یا قلبی شکل»

 

شرایتون «پایه استوانه شیاردار یا مارپیچ»

 

سبک بیرر میر « مدال ها با نقاشی پرتره چندان کاربری داشت»

 

سبک باهاوس « بکارگیری فلز در قاب صندلی و مبلمان زیادتر شده» پیشگام مدرنیسم در معماری.

 

۱۷- سبک دکوراسیون داخلی آرت نوو

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

زنده گر سبک تزئینی درماتیک باروک و هدف آن نمایش ارزش های تزئینی خطوط منحنی. سود گیری چندان از انواع کف پوش های چوبی از خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی هست. نقاشی روی شیشه از این سبک ابداع شد.

 

۱۸- سبک دکوراسیون داخلی آرت دکو

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

از بارزترین خصوصیات این سبک دکوراسیون داخلی سود گیری از فرم های گیاهی در فرفوژه ها ورنگ های روشن و یک دست می‌باشد.

 

۱۹- سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

دیزاین داخلی به سبک فرانسوی مشهور به دل فریبی و از طرف دیگر با نشاطی هست. سبک فرانسوی در دیزاین داخلی ترکیبی از سبک روستیک «روستایی» و سلطنتی «شاهانه » هست. «آرموار» یک نوع کمد یا گنجه ی فرانسوی هست که به خوبی با شمار فراوانی از وسایل دیگرترکیب می شود و در اتاق های

 

گوناگون یک خانه به سبک فرانسوی می باشد. آرموار یک کمد فرانسوی هست و روی آن بسیار تزئین شده و حکاکی شده هست. رنگ های مورد سود گیری در دکوراسیون داخلی فرانسوی متفاوتند. در دیزاین داخلی فرانسوی از رنگ های طلایی, آبی, قرمز, سبز سود گیری می شود. در سبک فرانسوی از برنامه گل و گیاه و برگ در قاب آینه و صندلی های چوبی بسیار سود گیری می شود.

 

میز و صندلی های یک خانه با دیزاین داخلی فرانسوی اکثر حاوی لبه های دالبری شکل میباشند تا لبه های صاف و مستقیم. در رنگ آمیزی دیوار و سقف یک خانه با دیزاین داخلی فرانسوی ممکن هست از رنگ های سفید و کمرنگ سود گیری شود, با این وجود روی هم رفته از برنامه و الگوهای گل دار «گل گلی» هم سود گیری می شود.

 

دکوراسیون داخلی فرانسوی برجسته, دلربا و شیک هست. بر خلاف چیزی که اثر مردم فکر می کنند سبک فرانسوی متظاهر و خودنما نیست حتی بسیار خاکی و همینطور مطبوع هست.

 

۲۰- سبک دکوراسیون داخلی سوئدی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

روشن, ساده, سفید و آبی خلاصه ای از سبک دیزاین داخلی سوئدی هست. سبک سوئدی از طرف دیگر از روشنایی و آب و هوای اسکاندیناوی الهام گرفته هست. زمستان های طولانی مدت کسل کننده با غروب های زود لحظه و روز های کوتاه و کمبود نور طبیعی این سبک را ناگزیر ساخته که روشنایی ضروری

 

را به محیط داخلی خانه وارد کند. وجود چیزهای کمرنگ, روشن, پر زرق و برق و پرجلوه در دکوری های یک خانه با دیزاین داخلی سوئدی مشهور هست. همین طور که دیوارها, کف زمین و لوازم و اثاث خانه با رنگ های کمرنگ و روشن نور طبیعی را منعکس می کنند, فضاهای داخلی که با این سبک دکوراسیون داخلی دیزاین و دکوراسیون بندی شده اند, خندان, آرام اند, حتی در روز های تاریک زمستان گرم و خودمانی میباشند.

 

۲۱- سبک دکوراسیون داخلی باروک

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

معماری باروک از ایتالیا شروع شد و قسمت اعظم اروپا را هم به پایین پوشش خود درآورد. حدوداً از ابتدا قرن ۱۷ تا اواسط قرن ۱۸ در اکثر کشورهای لاتین ترویج یافت. از لحاظ منتقدین قرن نوزدهم معماری باروک عبارت هست از معماری کلاسیک منحط بی‌ساختار و حاوی تزئینات نمایشی چندان و باورنکردنی‌وغریب هست.

 

باروک در معنی اصلی خود عبارتست از نامنظم, مروارید ناصاف و پرپیچ و تاب و یا غیر عادی باروک نوعی هنر هست که در آن قواعد تناسب رعایت نمیشود و همه ی چیز بر طبق حواس هنرمند نمایانده می شود. این سبک دکوراسیون داخلی هنری حاوی روحی از حرکت و تحرک هست که نقطه مقابل سکون کلاسیک هست. هنرمندان در باروک بر خلاف دوران کلاسیک با احساس خود حرکت می کنند و احساس را مقدم بر عقل می دانستند.

 

ماهیت معماری باروک

در معماری باروک ماهیت اصلی آفریده‌ها عبارتند از;ایجاد هماهنگی و هنجار درمیان عنصر های و مضامینی گوناگون و درهم آمیخته نشان متمایز باروک نحوه فکری و احساسی آن هست. انچه که سیمای باروک را واضح می کند, بسط نوعی دنیا بینی ویژه هست که در معماری خود را در قدرتی نو نشان می‌هد.

برای شما نیز جالب است؟  راه های بزرگ تر نشان دادن محیط اتاق ها

 

قدرتی که فضاهای گوناگون را با هم می آمیزد و حدفی چشمگیر از ترکیب اجزایی دارای اختلاف بوجود می‌آورد. ضروری به ذکر هست این نوع نگرش در تمامی رشته‌ها تا از هم گسیختگی ناشی از عصر صنعت باقی ماند. دیزاین فراخ و در مقیاس بزرگ در فضایی شکوهمند و ابهت انگیز, تعبیه محیط کلی در مرکز و منظم کردن دیگر فضاها به سوی آن, به خدمت گرفتن عنصر های اصلی پیکرتراشی و نقاشی و دیگر هنرهای تزئینی برای ایجاد اثری کامل.

 

۲۲- سبک دکوراسیون داخلی گوتیک

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

معماری گوتیک, یکی از سبک‌ها و دوره‌های تاریخی معماری هست. این سبک دکوراسیون داخلی, سبکی مذهبی بوده که پیوسته, در خدمت کلیسا بوده هست.در ابتدا پیدایش هیچ کدام از شیوه‌های معماری را به دقت شیوه گوتیک, نمیتوان تعیین کرد. هنر معماری گوتیک در بین سال های ۱۱۳۷ و ۱۱۴۴ «میلادی»

 

در جریان بازسازی کلیسای سنت دنیس فرانسه پا به عرصه وجود گذاشت و تا اواسط قرن شانزدهم میلادی در اروپا معمول بود. هنر گوتیک در بین دو دوره رمانسک و رنسانس بنا شده هست و تا قبلی از دوره نوین گوتیک بعنوان یک صفت منفی به کار می رفت فیلاریته از آن بعنوان هنر فلاکت زده یاد می کند. سبک معماری جورجیا الهام گرفته از این سبک در سال های ۱۷۲۰ تا ۱۸۴۰ در کشورهای انگلیسی زبان شهرت یافت.

 

دوره گوتیک در فرهنگ دنیا دوران استیلای مذهب, و بالاخص کلیسا, بر جوامع بوده. نوع ارتباطات در آن دوران به روش عمودی تعریف می شده هست. حاوی چنین مفهومی که تمام ابعاد و جنبه های زندگی در جهت خداوند و برای خداوند تعریف می شده. این الگو در معماری آن دوران خود را به روش فلش های رو به بالا «به سوی خداوند» نمایش داده هست. دوره گوتیک با ظهور اومانیسم اتمام یافت. گرچه عده‌ای دوره رنسانس را دشمن گوتیک میدانند .

 

یکی از خصوصیت های معماری گوتیک, قوس نوک تیز هست. طاق از این نوع قبلی از این که آنها در معماری قرون وسطی استفاده شوند, در شرق نزدیک در قبل از اسلام و نیز معماری اسلامی سود گیری می شد. و با این وجود تصور این هست که معماری شرق نزدیک و خاورمیانه الهام دهنده برای سود گیری از آنها در فرانسه, بعنوان مثال در کلیسای جامع Autun هست, اگر اینطور نباشد به سبک رومی هست.

 

ولی باید گفت, بر خلاف نظریه اشاعه, به ذهن خطور می کند که به طرز هم لحظه تکامل ساختاری در قوس نوک تیز وجود داشت, که به منظور خرک زدن فاصله های برنامه نامنظم, و یا رساندن بلندی خرک های عرضی به خرک های مورب بود. این دومی در کلیسای جامع دورهام در راهروی شبستان در ۱۰۹۳ رخداد میوفتد.

 

قوس های نوک تیز به طرز گسترده در تزئین گذرگاه طاقدار کور رومی نیز رخ می‌دهد, که در آن قوس های نیم دایره با یک الگوی تزئینی ساده همدیگر را می پوشانند, و نوک های تیز به روش تصادفی در دیزاین پیش می‌آیند. دیزاین داخلی به سبک گوتیک همۀ وقت} با رنگ های تیره برای دیوارها,

 

سقف و کف زمین واضح می شود. در کل برای این که این سبک را در دیزاین داخلی خانه خود پیاده کنید به یک محیط باز و بزرگ احتیاج دارید, از آنجاییکه وجود این سبک به دلیل ترکیب رنگ های موجود در آن باعث گرفتگی و دلگیر شدن فضاهای کوچک می شود. و این دلیل ناراحتی عضو های خانواده و از طرف دیگر مهمانان خواهد شد.

 

سبک گوتیک یک جذبه و شهرت عرفانی مخصوصی را به دیزاین داخلی خانه وارد می کند و طوری هست که باعث می شود محیط داخلی بسیار لوکس به چشم آید.

 

۲۳- سبک دکوراسیون داخلی اوریگامی

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

در یک تعریف ساده می‌توان گفت «اوریگامی شیوه معرفی ی اشکال هست که عمدتاً با خم کردن ماده ی مورد سود گیری «کاغذ» حاصل می شود».اصل لغت «اوریگامی» در زبان ژاپنی از «اورو» به معنی خم کردن و «کامی» به معنی کاغذ گرفته شده هست. با اینحال خم کردن کاغذ اسامی دیگری نیز در زبان ژاپنی داشته هست که به تدریج به نفع اوریگامی از دور خارج شده‌اند.

 

سبک دکوراسیون داخلی اوریگامی از همین تعریف الهام گرفته هست.

 

۲۴- سبک دکوراسیون داخلی مونو کروماتیک

بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن

مونوکروماتیک یکی از آسانترین سبکهای دکوراسیون داخلی هست که یک دکوراتور تازه وارد نیز میتواند به خوبی آن را ایجاد کند. در این سبک به سادگی از کنار هم قرار دادن اشیاء یک رنگ میتوان به یک تعادل خوب در این سبک رسید. بدون نگرانی در این خصوص که رنگ ها همراه با هم به خوبی جلوه می کنند یا نه؟

 

 

سیرداغ با تجمیع مطالب بهترین نمونه های سبک دکوراسیون داخلی مدرن در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. لطفا سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دکوراسیون
تبلیغات