خبرهای ویژه

» دانستنی ها » بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۷:۴۹

 کد خبر: 19257
 24 بازدید
 دیدگاه‌ها برای بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی بسته هستند

بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی” به شما توصیه میکنیم. بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی  سود گیری از شبکه های مجازی به روش افراطی حتما منجر به افسردگی در زندگی حقیقی مردم خواهد شد. دقت به ایجاد تعادل در […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی” به شما توصیه میکنیم.

بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی 

سود گیری از شبکه های مجازی به روش افراطی حتما منجر به افسردگی در زندگی حقیقی مردم خواهد شد. دقت به ایجاد تعادل در سود گیری از اینستاگرام و فیس بوک بسیار مهم هست. گسترش تکنولوژی های ارتباطی بر ابعاد گوناگون زندگی انسان تاثیر قرار داده هست. لحظه و مکان ارزش خود را از دست داده اند و مردم به شکلی بسیار ساده تر قادر اند

 

در محیط مجازی با یکدیگر رابطه برقرار کنند. سرعت رفتار، ناشناس ماندن و ارزش ندادن به موضوعاتی مانند جنسیت، قومیت و طبقه اجتماعی محیط مجازی و شبکه های مجازی را به رسانه ای پرطرفدار مبدل کرده هست.رسانه های اجتماعی که امروزه به بخشی جدانشدنی از زندگی انسان مبدل شده اند ذهنیت و گرایش مصرف کنندگان را تغییر میدهند و تاثیرات مثبت و منفی بسیاری بر مردم و جامعه دارند. این نوشته نگاهی کوتاه به این تاثیرها دارد.

 

از تاثیرات مثبت رسانه های اجتماعی این هست که در عرصه تجارت بسیار خوب میباشند. رسانه های سنتی تجارت مانند آگهی رادیو و تلویزیون و آگهی های چاپی کارایی خود را از دست داده اند و هزینه های بسیار سنگینی دارند. با اینحال با رسانه های اجتماعی تاجران و صاحبان صنایع قادر اند به روش مستقیم و رایگان با خریداران خود در رابطه باشند و تنها انتخاب آنها لحظه و انرژی خواهدبود.

 

از طریق رسانه هایی مانند فیس بوک، توییتر و هر وبگاه اجتماعی دیگر هزینه های جذب بازار تا حد چشمگیری کاهش می یابد. شهرت روزافزون سایت ها و شبکه های مجازی دقت بسیاری را به خود جلب کرده هست که بعنوان خوب ترین و در معرض ترین وسیله رابطه مورد سود گیری طبقات گوناگون اجتماعی هست.

برای شما نیز جالب است؟  حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم

 

برقراری رابطه با مردم، هر کجا که باشند و در هر زمانی، از طریق این شبکه ها بسیار راحت شده هست. شبکه های مجازی حدودا تمام معضلات ارتباطی را از میان برداشته اند. یکی از مهمترین تاثیرات مثبت شبکه های مجازی در این راستا ایجاد بستری خوب برای متحد کردن مردم در جهت رسیدن به اهداف واضح انسان دوستانه و اجتماعی هست.

 

این جنبش ها قادر اند تاثیر چشمگیر در جامعه داشته باشند. از سوی دیگر نمی‌توان تاثیرات منفی جراید و شبکه های مجازی را ندید.یکی از جدی ترین این تاثیرها اعتیاد به این شبکه هاست. صرف ساعت های فراوان در این سایت ها و شبکه ها می‌تواند دلیل کاهش تمرکز و دقت شود

 

و به نوشته سیرداق به ویژه در نوجوانان سطح انگیزه را بسیار کاهش دهد. مردم معتاد به شبکه های مجازی یادگیری دانش کاربردی و تخصص را با تکیه بر تکنولوژی و شبکه جهانی وب جانشین می‌کنند. دقت بسیار به شبکه های مجازی و جهان مجازی که در اثر نبردی ناسالم برای جلب دقت اکثر انجام می‌گیرد، مصرف کنندگان را از جهان حقیقی و اهداف حقیقی دور می‌کند.

 

وانگهی بررسی ها نشان می‌دهد افرادی که بسیار و اعتیادگونه از شبکه های مجازی سود گیری می‌کنند، احساسات منفی بیشتری از نمونه افسردگی را تجربه میکنند.کودکان نیز از نمونه گروه های غیر مستحکم در مقابل تاثیر شبکه های مجازی میباشند. رسانه های اجتماعی ممکن هست محتوای نامناسبی

 

برای کودکان داشته باشند و از لحاظ روانی به انها آسیب بزنند. کودکان همین طور به سادگی به وسیله سودجویان مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند. صرف وقت در این شبکه ها نیز کودکان را از مسیر اصلی افزایش و آموزش دور می‌کند.شبکه های مجازی گزینش ای راحت و در معرض برای ایجاد روابط اکثر و گرچه صمیمی تر میباشند؛

برای شما نیز جالب است؟  راکتور هسته ای باستانی در معدن اورانیوم آفریقا

 

با اینحال هویت ها در محیط مجازی غیرواقعی اند و روابط حقیقی را تحت الشعاع قرار می‌دهند. این شبکه ها درواقع احساسی نادرست از رابطه را در مردم ایجاد میکنند. این رابطه ها کیفیت رابطه در محیط حقیقی را ندارند و سطح احساس در آنها پایین هست.

 

دانش پژوهان بر این باورند که وبگاه های اجتماعی دلیل می‌شوند مصرف کنندگان در تشخیص رابطه حقیقی و روابط بی شماری که در محیط مجازی بوجود می‌آید دچار سخت شوند. انها میگویند وقتی که بخش بزرگی از لحظه و انرژی روانی ما صرف روابط نادرست و ناپایدار می‌شود روابط با اهمیت تر و حقیقی تر نادیده گرفته شده و تضعیف میشوند.

 

محیط مجازی همین طور ارزش فردیت و حریم خصوصی را در مقابل جمع و عرصه عمومی قرار میدهد. فردگرایی و انزوا و بی توجهی به اجتماع از پیامدهای شبکه های مجازی هست.شبکه های مجازی، به توجه به تاثیر مثبت بر جذب بازار و تجارت، تاثیر منفی بر کار کارمندان دارد. جراید و شبکه های مجازی تمرکز کارکنان را برهم می‌زنند

 

و بازدهی آنها را کاهش میدهند. دو تحقیقی که چندی قبل پخش شده اند نشان میدهند که شبکه های مجازی ۱.۵ درصد بازدهی را کاهش می‌دهند.کمپانی های انگلیسی نیز سالانه ۲.۲ میلیارد دلار بر اثر پدیده شبکه های مجازی زیان میبینند. با اینحال مهمترین مساله ممکن است امنیت و حریم خصوصی مردم باشد.

 

مصرف کنندگان این شبکه ها معلومات بسیاری را به اشتراک می گذارند که ممکن است تهدیدی برای آنها باشد. حتی به توجه به فیلترهای ایمنی بسیار فشرده و دقیق ممکن هست معلومات شخصی مصرف کنندگان در شبکه جهانی وب اکران شود و آنها را دچار سخت کند.

برای شما نیز جالب است؟  عادات غیر نرمال که نمایش دهنده باهوش بودن هستند

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات