خبرهای ویژه

» آموزش کامپیوتر » تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ - ۱:۵۸

 کد خبر: 18623
 27 بازدید
 دیدگاه‌ها برای تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید بسته هستند

تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید  اگر تصمیم گرفته اید به روش اتوماتیک با باز کردن نرم افزار ورد […]

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید 

اگر تصمیم گرفته اید به روش اتوماتیک با باز کردن نرم افزار ورد رایانه،تازه ترین فایل ورد باز شده که داشته اید را از نو بازیابید ما به شما راه آن ها یاد می دهیم. اگر مایلید که با هر بار اجرای نرم‌افزار Microsoft Word، تازه ترین فایلی که به وسیله این نرم‌افزار بازشده به طرز اتوماتیک اجرا شود، در این ترفند به معرفی ۲ شیوه برای انجام این کار پرداخته‌ایم.

 

راه اول: ایجاد یک میان‌بر ویژه

ابتدا بسته به نوع ورژن‌ی آفیس خود وارد پوشه‌ی محل نصب آفیس شوید. در آفیس ۲۰۱۳ به محل پایین:

C:Program Files (x86)Microsoft OfficerootOffice15

 

و در آفیس ۲۰۱۶ به محل پایین مراجعه کنید:

C:Program Files (x86)Microsoft OfficerootOffice16

 

دقت کنید زمانی باید به پوشه‌ی Program Files (x86) مراجعه کنید که از ورژن ی ۳۲ بیتی آفیس بر روی ویندوز ۶۴ بیتی استفاده می‌کنید. اگر اینطور نباشد به Program Files مراجعه کنید.اکنون بر روی فایل WINWORD.EXE راست‌کلیک کرده و Send to > Desktop (create shortcut) را انتخاب کنید.

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنیدحال به صفحه‌ی دسکتاپ رفته و روی شورتکات تازه‌ایجاد‌شده راست‌کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

تنظیمات مایکروسافت ورد

 

در قسمت Target، مکان‌نمای تایپ را به انتهای عبارت موجود ببرید. سپس یک فاصله تایپ کنید و بعد از تایپ فاصله عبارت پایین را وارد کنید:

برای شما نیز جالب است؟  معرفی بهترین نرم افزارها برای خواندن pdf

/mfile1

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

اکنون میتوانید اسم این شورتکات را هم به دلخواه خود تغییر دهید.

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنیدبا هر بار اجرای این شورتکات، تازه ترین فایل بازشده در Word نمایان خواهد شد.

 

راه دوم: بهره برداری از دستور

اگر مایل نیستید که یک شورتکات تازه به صفحه‌ی دستکاپ اضافه کنید، کفایت می کند هر بار که نیازمند اجرای تازه ترین فایل Word بودید، عبارت پایین را در محیط پنجره‌ی Run یا در محیط جستجوی منوی Start یا Cortana تایپ نموده و Enter بزنید:

winword.exe /mfile1

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

برای وارد کردن عبارت در محیط Run میتوانید کلیدهای ترکیبی Win+R را فشار دهید تا بعد از فراخوانی پنجره‌ی Run از این دستور استفاده کنید.

آخرین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “تازه ترین فایل باز شده در ورد را فراخوانی کنید” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش کامپیوتر
تبلیغات