خبرهای ویژه

» آموزش کامپیوتر » ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۲۳:۳۳

 کد خبر: 18310
 21 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰ بسته هستند

ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰  ویندوز ۱۰ از ابتدای معرفی تا به این لحظه مشکلات فراوانی را به خود دیده است به شکلی که […]

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰ 

ویندوز ۱۰ از ابتدای معرفی تا به این لحظه مشکلات فراوانی را به خود دیده است به شکلی که حتی جستجوگر آفلاین نیز در این ویندوز با سخت مواجه هستند. به جهت اینکه ویندوز ۱۰ دائما در حال تحول است، مشکلات تازه ای نیز به تبع آن در حال ظهور هستند. ولی باید گفت ما تلاش بر این داریم که مشکلات موجود را رفع و رجوع کنیم.

 

یکی از تازه‌ترین ایرادهایی که در سطح این سیستم عامل دیده می شود، خرابی جستجوگر ویندوز ۱۰ است. جستجوگر ویندوز بعد از آپدیت معرفی کننده قابلیت های نسبتا بیش از قبل است. با اینحال عده ای از مصرف کنندگان گزارش داده‌اند که هر بار به وسیله این بخش قصد جستجو در درایوهای داخلی کامپیوترشان را دارند، ناموفق می‌شوند.

 

اینطور به ذهن خطور میکند که جستجوی اینترنتی کورتانا با جستجوی آفلاین آن تداخلی یافته است و گاها دلیل سخت برای مصرف کنندگان می‌شود. از اینرو، شما میتوانید توانایی جستجوی محلی را با قطع کردن شبکه جهانی وب از سر بگیرید. بدیهیست که شما نمی‌توانید وقتی که در حالت هواپیما قرار دارید کارها را انجام دهید، از اینرو شما باید جلوی اتصال کورتانا به شبکه جهانی وب را بگیرید تا خرابی جستجوگر ویندوز ۱۰ و به علاوه از طرف دیگر عدم جستجوی آفلاین آن را حل کنید.

 

حل سخت خرابی جستجوگر ویندوز ۱۰ از روش فایروال

شما میتوانید این کار را به سادگی به هر میزان تمام و با بهره برداری از اعمال یک قانون از جانب فایروال ویندوز انجام دهید. پیش از هرچیز کلمه Firewall را در استارت منو تایپ کنید و سپس ““Windows Firewall” را اجرا کنید. بعد از اجرای پنجره تازه، از سمت چپ بر روی گزینه Advanced Settings کلیک کنید.

برای شما نیز جالب است؟  آموزش خانه تکانی از نوع رایانه ای

 

در این پنجره شما باید Outbound Rules را از پنل سمت چپ انتخاب کنید و سپس در جستجوی ورودی بگردید که با عبارت Microsoft.Windows.Cortana}@ شروع می‌شود. بر روی آن دو بار کلیک کنید و سپس با ضدن دکمه “Block this Connection” رابطه کورتانا با شبکه جهانی وب را قطع کنید.

ترفند رفع مشکل جستجوگر آفلاین ویندوز 10

توجه داشته باشید که این تکنیک سخت جستجوی آفلاین ویندوز ۱۰ را حل خواهد نمود، با اینحال به علاوه از طرف دیگر اتصال کورتانا به شبکه جهانی وب برای جستجوی آنلاین را نیز قطع خواهد نمود. هر وقتی که قصد جستجوی آنلاین داشتید، میتوانید این گزینه را اکتیو کنید. با این وجود نگران نباشید، مایکروسافت سرگرم کار بر روی حل این باگ بوده و در آتی‌ای نزدیک سخت خرابی جستجوگر ویندوز ۱۰ را حل خواهد نمود.

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “ترفند رفع سخت جستجوگر آفلاین ویندوز ۱۰” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش کامپیوتر
تبلیغات