خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱۵:۳۹

 کد خبر: 27811
 13 بازدید
 دیدگاه‌ها برای حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها بسته هستند

حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها  یکی از مواد ضروری و ضروری بدن ویتامین ها میباشند که باید به وسیله عوامل خوراکی ممکن سازی […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها 

یکی از مواد ضروری و ضروری بدن ویتامین ها میباشند که باید به وسیله عوامل خوراکی ممکن سازی شوند و کمبود و ازدیاد آن ضرر بهمراه خواهد داشت. سالهاست که بررسی ها مختلف گزارش می کنند ما برای تندرست ماندن الزامی به مصرف مکمل‌های ویتامین نداریم. دانش پژوهان هم ادعا می کنند ویتامین‌ها از مریضی‌های جلوگیری نمیکنند

 

و در مقادیر چندان حتی قادر اند اکثر زیان آور باشند تا خوب. نیمی از آمریکایی‌ها میگویند هرروز مکمل مصرف میکنند. مطمئنا عده ای از مردم نیاز هرروز به مصرف مکمل ویتامین دارند.کمبود یک نوع ویتامین, یعنی عدم حضور مقدار کافی از یک مغذی حیاتی در بدن, که مطمئنا منجر به مریضی خواهد شد. با اینحال آیا یک فرد با داشتن رژیم خوراکی متعادل و تندرست ممکن هست به ویتامین‌های بیشتری نیاز داشته باشد؟

 

در حال تکمیل, مقدار کافی ویتامین دارید

اگر تغذیه‌ی سالمی از میوه‌ها و سبزی‌ها و غلات سبوسدار و پروتئین‌ها داشته باشید, پس به احتمال چندان در حال تکمیل, مقدار توصیه شده‌ی نیاز بدن تان به ویتامین‌ها را ممکن سازی می کنید. حتی شمار فراوانی از غذا های ساخته شده مانند غلات صبحانه, غنی شده ار ویتامین‌ها میباشند. اکثر مکمل‌های ویتامین, حاوی ۱۰۰ درصد از مقدار ضروری هرروز‌ی بدن به ویتامین‌ها میباشند,

 

از این جهت اگر در طول روز میوه مصرف می کنید, پس اکثر از میزان توصیه شده به وسیله موسسه‌ی ملی سلامت, ویتامین دریافت میکنید.

برای شما نیز جالب است؟  نکات پزشکی پیرامون حفظ سلامت ریه ها

 

ویتامین چندان, خوب نیست
بسیار بسیار محشر, ممکن هست شما به ویتامین ِ اکثر نیاز نداشته باشید, با اینحال ضررش چیست؟ اگر فکر میکنید مصرف هرروز‌ی مکمل, حال‌تان را بهتر می کند, باید بدانید افراط کردن در باب ویتامین‌ها, برای‌تان خوب نیست. با استناد به مطرح موسسه‌ی ملی سلامت, مطالعه‌ای که روی ۴۰۰۰۰۰ نفر انجام شد نشان داد

 

مصرف هرروز‌ی مکمل ویتامین دلیل گسترش ریسک سرطان میشود. مطالعه‌ای جداگانه‌ای هم که روی زنان انجام شد دریافت مصرف هرروز‌ی مکمل, با گسترش اخطار سرطان پوست رابطه دارد.

 

ویتامین C سرماخوردگی را درمان نمیکند

حتماً ردیف ِ پُر از مکمل‌های و قرص‌های ویتامین C در داروخانه‌ها را دیده‌اید, پس تعجب خواهید کرد اگر بدانید اکثر از ۱۵ مطالعه‌ و تحقیق علمی نتیجه گرفته‌اند که ویتامین C نمیتواند سرماخوردگی را درمان کند. پس چرا تولیدات بیشماری از ویتامین C می باشد که ادعا میکنند از شما در طرف دیگر ویروس

 

سرماخوردگی محاظت میکنند؟ چرا دوست‌تان وقتی احساس می کند در آستانه‌ی ابتلا به سرماخودگی هست, یک راست سراغ ویتامین C میرود؟ جواب روشن هست؛ این‌ها صرفا ادعاها و باورهایی اثبات نشده میباشند که دهان به دهان چرخیده‌اند و هیچ پشتوانه‌ی علمی ندارند. گول آگهی را نخورید! هیچ مکملی نمی تواند از بروز سرماخوردگی پیش گیری یا آن را درمان کند.

 

مکمل ویتامین A بسیار خطرناک هست

حتماً از وقتی که طفل بوده‌اید پدر و مادر و معلم‌های‌تان توصیه می‌کرده‌اند هویج بخورید تا بینایی‌تان قوی‌تر شود. هویج و دیگر میوه‌‌ها و سبزی‌های نارنجی حاوی ویتامین A میباشند که برای سلامت چشم‌ها و سیستم ایمنی ضروری هست.اگر جزو علاقه مندان به هویج نباشید, یقیناً فکر کنید مصرف مکمل ویتامین A هم می تواند

برای شما نیز جالب است؟  بهترین راه ها برای درمان گرفتگی بینی

 

همین مزیت را برای‌تان داشته باشد, با اینحال اینجور نیست. آزکایشات نمایش داده مصرف مکمل ویتامین A با بتاکاروتن می تواند ریسک سرطان ریه را بالا ببرد. در مطالعه‌ای, این ریسک تا ۲۸ درصد هم رسیده بود! که دلیل شد دانش پژوهان آن مطالعه را زودتر به آخر برسانند. برای نگهداری از سلامت چشم‌های‌تان, در جستجوی منابع طبیعی ویتامین A باشید, مانند هویج, سیب زمینی شیرین و کلم برگ.

 

مکمل کلسیم, استخوان‌ها را تقویت نمی کند

هر کودکی که در حال افزایش هست, مکررا به ایشان توصیه می شود شیر بنوشد تا بهتر افزایش کند و قوی‌تر شود. ما برای سلامت استخوان‌های‌مان به کلسیم احتیاج داریم, پس چرا کلسیم را به روش مکمل آن مصرف نکنیم؟ به زنان هم توصیه می شود به مصرف کلسیم اکثر دقت کنند.

 

با اینحال این میان نکته‌ای می باشد؛ هنوز اثبات نشده که مکمل‌های کلسیم قادر باشند تراکم استخوانی را گسترش دهند. مطالعه‌ای نمایش داده آنهایی که هرروز مکمل کلسیم مصرف کرده بودند, اکثر در معرض شکستگی استخوان لگن قرار داشتند! برای ممکن سازی کلسیم ضروری بدن تان, بهتر هست لبنیات بدون چربی, توفو و یا سبزی ها برگدار مصرف کنید.

 

به تغذیه‌ی طبیعی ارزش بدهید

یکی از خطرات مصرف مکمل‌های ویتامین این هست که به ما حس اشتباهی از امنیت میدهد؛ یعنی مصرف آن ها دلیل میشود فکر کنیم کار مفیدی برای بدن‌مان انجام میدهیم, از این جهت نیازی نداریم به چیزهایی که می خوریم خیلی دقت کنیم. گرچه گروهی از مردم میباشند که می توانند و باید برای سلامتی‌شان, مکمل مصرف کنند.

برای شما نیز جالب است؟  در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟

 

مثلاً اگر حامله هستید یقینا دکتر‌تان توصیه می کند برای سلامت جنین‌تان, در دوران بارداری, مکمل ویتامین مصرف کنید. قبلی از هر گونه تغییری در رژیم خوراکی‌تان با دکتر مشورت کنید.

 

پس چرا خیلی از مردم فکر می کنند به مکمل ویتامین نیاز دارند؟

باید لینوس پاولینگ را گناهکار بدانیم! لینوس پاولینگ, شیمی‌دان مشهوری بود که در سال ۱۹۷۰, نوشته‌ای در باب فایده ها ویتامین C پخش کرد. ایشان حتی آن‌قدر افراط کرد که توصیه کرد یک فرد معمولی باید هرروز یک مکمل ۳۰۰۰ میلی گرمی ویتامین C مصرف کند! یعنی چیزی حدود ۵۰ برابر میزان توصیه شده.

 

حتی بعد از این که تئوری ایشان رد شد, ایشان باز هم به توصیه‌اش در باب مصرف دوزهای بالای ویتامین C برای درمان سرماخوردگی و سرطان ادامه داد.بله درست فهمیدید, پاولینگ یقین داشت ویتامین C هم از سرطان پیشگیری می کند و هم آن را درمان میکند. ایشان حتی به این ادعای خود اضافه کرد که مکمل‌ها قادر اند

 

مریضی‌های روحی و روانی, هپاتیت و حتی نارسایی کلیه را درمان کنند. هر لحظه که مطالعه و تحقیقی اثبات می کرد ادعای پاولینگ غلط و خطرناک بوده هست, ایشان باز هم مصرانه بر فایده ها ویتامین C پافشاری می‌کرده تا این که در سال ۱۹۹۴, به دلیل سرطان از جهان رفت!

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات