خبرهای ویژه

» دانستنی ها » حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۱۳ - ۴:۳۰

 کد خبر: 24289
 20 بازدید
 دیدگاه‌ها برای حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم بسته هستند

حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم” به شما توصیه میکنیم. حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم  عده ای از حقایق در زندگی همه ی مردم هستند که نمی‌خواهد یا نمیتوانند انها را باور کنند, در این نوشته برای شما علاقه مندان نکات مفیدی داریم. درس‌های […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم” به شما توصیه میکنیم.

حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم 

عده ای از حقایق در زندگی همه ی مردم هستند که نمی‌خواهد یا نمیتوانند انها را باور کنند, در این نوشته برای شما علاقه مندان نکات مفیدی داریم. درس‌های زندگی که خیلی از ما سالها پیش آن ها را فراگرفته‌ایم و هرازگاهی یادآوری‌شان می کنیم, به هر دلیلی امکان دارد بطور کلی قبول‌شان نداشته باشیم یا درک‌شان نکنیم.

 

۱. عمر ما آدمها, نسبتا کوتاه است

ما این را به دفعات شنیده‌ایم که زندگی کوتاه و گذراست و میدانیم که مرگ, سرنوشت همه ی‌ی ماست, با اینحال بازهم وقتی کسی که ایشان را می‌شناسیم از دنیا می‌‌رود, بسیار تعجب می‌کنیم و حیرت زده می‌شویم. درست مانند این که پله‌هایی را تند و تند به سوی بالا می‌‌رویم, ذهن و حواس‌مان جای دیگریست و متوجه پله‌ی اتمام نمی شویم, پیش بینی میکنیم پله‌ها ادامه داشته باشند, با این وجود حیرت زده می‌شویم, انگار فکر می‌کردیم قرار نیست این پله‌ها زمانی تمام شوند.

 

در لحظه زندگی کنید! مرگ را هم بیاد داشته باشید با اینحال از آن هم نترسید. از زندگی‌ای بترسید که هرگز لمسش نکرده‌اید و علتش هم ترس‌تان بوده است. مرگ, بزرگ‌ترین شکست زندگی نیست. بزرگ‌ترین و دردناک‌ترین شکست و ناکامی چیزی است که در درون شما میمیرد در حالی‌که هنوز زنده هستید. جسور باشید و با شجاعت, قدم بعدی را بردارید.

 

۲. ما همان زندگی را خواهیم داشت که خودمان آن را ایجاد می کنیم

زندگی شما در دست به خودتان است. دیگران می توانند ترغیب‌تان کنند و به شما انگیزه بدهند, با اینحال نمی‌توانند برای شما تصمیم بگیرند. آن ها می توانند با شما قدم بزنند, با اینحال نمیتوانند جای شما باشند. از این جهت اطمینان پیدا کنید که راهی که انتخاب کرده‌اید, همراستا با خواسته‌ها و الهامات درونی شماست

 

و اگر زمانی احساس کردید باید چیزی را تغییر دهید, از تغییر نترسید. یادتان باشد اگر در ابتدای نردبانی باشید که میخواهید از آن بالا بروید, بهتر از این است که در بالای نردبانی باشید که دوست نداشتید از آن بالا بروید.صبور و خلاق باشید و درک کنید که صبر, لزوما انتظار کشیدن نیست,

 

حتی توانایی حفظ نگرش خوب لحظه تلاش در راهی است که به آن نظر دارید. این زندگی شماست و تماما از انتخاب‌های شما ساخته می‌شود. بگذارید کلام و رفتارتان یکی باشد و باورهای‌تان را عملی کنید.

برای شما نیز جالب است؟  دانستنی های جالب علمی و متفرقه روز

 

۳. مشغله داشتن, لزوما به معنی کارآمد بودن نیست

مشغله داشتن, ارزش شمرده نمیشود. با وجود این همه ی‌ی ما گاهی سرمان شلوغ می‌شود, با اینحال بسیار اندک هستند افرادی که ضروری است تمام وقت مشغله داشته باشند. سخت اینجاست که نمی‌دانیم چگونه با استناد به نیازهای‌ما و خصوصیات‌مان زندگی کنیم, الویت بندی کنیم و هر لحظه ضروری بود «نه» بگوییم.

 

این ایام, مشغله داشتن به ندرت به معنی کارآمدی و سود‌ وری است. کافیست نگاهی به اطراف‌تان بیندازید; تعداد مردم پُر مشغله, بسیار بسیار بیشتر از مردم کارآمد و مفید است. مردم پُر مشغله, همه وقت} عجله دارند و تا اتمام شب, در حال دویدن هستند! معمولا همه ی وقت هم کارهایی نیمه‌ تمام دارند که دلیل نارضایتی خودشان و یا دیگران میشود. انها وقت کافی برای خانواده‌های‌شان ندارند تا دور هم جمع شوند و معمولا هم کسر خواب دارند.

 

برنامه‌های هر روزه‌شان در هم ریخته و نامشخص است و سیل ایمیل‌ها و پیغام‌ها همه ی وقت} به طرف‌شان سرازیر است با اینحال همه ی‌ی این ها ظواهری گول زننده و پوچ هستند که به فرد احساس مهم بودن میدهند در حالی‌که پشت همه‌ی این مشغله‌ها, هیچ نتیجه‌ای نیست. مردم پُر مشغله مانند همستری هستند که روی یک چرخ ِ گردان, در حال درجا دویدن است!

 

با وجود این امکان دارد مشغله داشتن به ما احساس زنده بودن بدهد با اینحال این حس, ماندگار نیست. نگذارید زمانی برسد که آرزو کنید ای کاش کمتر خودتان را درگیر چیزهای بی‌ارزش می کردید و بیشتر از زندگی لذت می‌بردید.

 

۴. همه ی وقت} قبلی از موفقیت, شکست‌هایی می باشد

بیشتر اشتباهات, دوردستی ناپذیر هستند. یاد بگیرید که خودتان را ببخشید. مرتکب اشتباه شدن هیچ ایرادی ندارد, حتی این عبرت نگرفتن است که میتواند سخت ساز باشد.اگر از شکست خیلی هراس داشته باشید یقینا نخواهید موفق شد کارهای ضروری برای موفقیت را انجام دهید. شما باید اختلاف بین یک مبتدی و چیره دست را بدانید; فرد چیره دست, وقتی که فرد مبتدی هنوز تلاشی نکرده و خسته نشده است, به دفعات شکست خوده است.

 

۵. فکر کردن و رفتار کردن, دو پدیده‌ی بطور کلی دارای اختلاف هستند

موفقیت هرگز وقتی که شما سرگرم فکر کردن هستید, روی نمیدهد. شما آن چیزی هستید که انجام می‌دهید, نه آن چیزی که می‌گویید. دانش و آگاهی, بدون رفتار, هیچ ارزشی ندارد. اتفاق‌های مفید برای آنهایی که تنها انتظار می‌کشند نمی‌افتد; حتی نصیب افرادی میشود که روی اهداف‌شان اصولی کار می‌کنند. این را یادتان باشد که اگر منتظر بمانید تا احساس کنید ۱۰۰ درصد تکمیل‌ی شروع هستید, بدین جهت ضروری است باقی عمرتان را کلا در حالت انتظار به سر ببرید!

برای شما نیز جالب است؟  قیافه و اندام انسان ها در سال 3000 به چه نحو خواهد بود؟

 

۶. برای بخشیدن, ضروری نیست منتظر عذر خواهی بمانید

اگر یاد بگیرید بدون شنیدن عذر خواهی‌ها, ببخشید, زندگی برای‌تان بینهایت آسانتر خواهد شد. کلید رضایت از زندگی این است که بابت هر تجربه‌ای, چه منفی و چه مثبت, قدردان باشید. کینه داشتن از قبلی‌ها و ادامه دادن به دلخوری‌ها, راهی قطعی برای اتلاف شادی امروزتان است.

 

وقتی کسی را می‌بخشید, در حقیقت تضمینی برای خودتان است که اجازه ندهید قبلی‌ی غیرقابل تغییر, همین اکنون‌تان را از بین ببرد. بخشیدن ربطی به آزاد کردن فرد مجرم ندارد, حتی منظور این است که خودتان را دچار اسارت ابدی ِ بغض و کینه, نکنید.

 

۷. عده ای از آدم ها, با شما جور نیستند; تنها همین!

جسور باشید و به خودتان اجازه دهید آنهایی را که آزارتان می‌دهند ترک کنید. نباید پافشاری داشته باشید با افرادی که مکررا حال‌تان را بد می‌کنند رابطه داشته باشید. اگر کسی رفتارش جوری است که هر لحظه با ایشان هستید, ناراحت‌تان میکند و به شما احساس ناامنی میدهد, پس نمی‌تواند رابطه‌ی دوستانه و صمیمی با شما داشته باشد, پس مجبور نیستید مکررا با ایشان در رابطه باشید.

حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم

افرادی هستند که بعد از گذراندن زمانی با آن ها, احساس می‌کنید انرژی‌تان بررسی رفته و کسل شده‌اید یا در کنارشان دچار اختلال می شوید, پس به صدای درون‌تان گوش دهید و این مردم را کنار بگذارید. مردم فراوانی هستند که با شما «جور» اند, به شما انرژی میدهد و ترغیب‌تان میکنند تا خود حقیقی‌تان باشید. ماندن همراه با افرادی که تناسبی با شما ندارند, منطقی نیست

 

۸. این وظیفه‌ی دیگران نیست که عاشق شما باشند; حتی وظیفه‌‌ی خودتان است

خیلی مهم است که با دیگران مهربان باشید, با اینحال مهمتر از آن این است که با خودتان مهربان باشید. سعی نکنید خودتان را از نگاه افرادی دیدن نمایید که ارزشی برای شما قائل نیستند. شما قدر و ارزش خودتان را بدانید, حتی اگر دیگران نمیدانند. یک نفر است که باید شما را همانطوری که هستید دوست داشته باشد,

برای شما نیز جالب است؟  حقایق باورنکردنی و تکان دهنده پیرامون مثلث عجیب برمودا

 

حتی وقت‌هایی که احساس میکنید خوشگل نیستید, آشفته‌اید و ناکامل. این یک نفر باید به توجه به همه‌ی اینها بازهم دوست‌تان داشته باشد و این یک نفر, خود ِ شما هستید.

 

۹. تعلقات و چیزهایی که در دست دارید, شخصیت شما را نمی‌سازند

ملک و دارایی و تعلقات, واقعا چیزهایی نیستند که شخصیت و وجود شما را تعریف کنند. در جهان مادی‌گرای امروز, بیشتر مردم به مادیات توجه دارند تا به رابطه‌ها و آزمایشات با معنی و ارزشمند.وقت‌تان را با سرگرمی‌های باارزش پُر کنید, چیزهایی که لحظات خود را با آن ها می‌گذرانید, همان «زندگی» هستند

 

واگر بخواهید مکررا در جستجوی مُد و رقابت و اصطلاحا عقب نیفتاد از قافله‌ باشید, زیبایی‌های حقیقی زندگی و وقت گرانبهای‌تان را از دست خواهید داد. ممکن است به نظرتان شعاری تکراری باشد, با اینحال حقیقت‌هایی است که دیگران تجربه کرده‌اند و در دست ما قرار داده‌اند.

 

خیلی وقت‌ها چیزهایی را میخریم و کارهایی را می‌کنیم که واقعا برای خودمان ارزش و اهمیتی ندارد حتی تنها بابت نشان دادن آن ها به دیگران و تاثیر گذاشتن روی قضاوت‌های آن ها, در جستجوی‌شان می‌رویم.تغییر را بپذیرید و درک کنید که هر تغییری دلیلی دارد. چیزی که امروز دارید, امکان دارد فردا نداشته باشید. همه چیز تغییر می‌کند

 

و معمولا هم بی‌چون و چراست. مردم و موقعیت‌ها می‌آیند و می‌روند. زندگی منتظر هیچکس نمیماند, حرکتی سریع دارد و از آرامش به بی‌نظمی و از آشوب به آرامش متحول میشود. گاهی اوقات, ثانیه‌ای می‌تواند مسیر زندگی‌تان را دگرگون کند, حوادث غیرقابل پیش بینی, همه ی وقت} در حال روی دادن هستند, امروز برای کسی که ایشان را می‌شناسید یا نمی‌شناسید و فردا برای شما.

 

خوشی یا ناخوشی که همین اکنون دارید, تغییر خواهد نمود, پس وقتی زندگی مفید پیش می‌‌رود, از آن لذت ببرید. شادی و رضایت هرگز نصیب آنهایی نمیشود که قدر چیزهایی که الان دارند را نمیدانند و ستایش‌شان نمی‌کنند.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات