خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۸:۵۱

 کد خبر: 27322
 14 بازدید
 دیدگاه‌ها برای در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟ بسته هستند

در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟  مطمئنا از خود گذشتگی در یک رابطه ضروری هست تا تفاهم و آشتی در بین زوج ها اکثر […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟ 

مطمئنا از خود گذشتگی در یک رابطه ضروری هست تا تفاهم و آشتی در بین زوج ها اکثر شود با اینحال میزان این از خود گذشتگی باید چقدر باشد؟ حدوداً همه ی ما در ابتدا رابطه خود ما را بطور کلی وقف عشقمان میکنیم و هیچ چیز دیگری به جز ایشان برایمان مهم نیست. هر کاری برای شاد شدن ایشان می‌کنیم چون با خوشحالی ایشان خوشحالیم.

 

تصورمان این هست که با وقف کردن خود ما مسیر را برای یک رابطه شاد و پایدار هموار می‌کنیم. عشق کورمان می‌کند بطوری که حتی قادر نیستیم چیزهایی که جلوی چشممان رخداد میوفتد را ببینیم.تصور می‌کنیم که همه ی تلاش هایمان را می‌بیند با اینحال وقتی می‌بینیم تلاش ها متقابل نیست رنجش می‌گیریم و حتی نمی‌توانیم

 

دلیل ناراحتی مان را به زبان بیاوریم به همین دلیل ایشان متوجه این تفاوت نمیشود. رابطه برقرار نکردن و تلاش های یک طرفه تمام چیزهایی که روزی خیلی خوشگل بودند را از بین می‌برد. اینجاست که به این فکر میکنید واقعا از رابطه چه می‌خواهید.

 

شاد کردن همسرتان به هزینه نادیده گرفتن شادی خودتان رابطه را بدتر می‌کند.

برخی مردم ذاتا بخشنده میباشند و به ظاهر در ازای بخششان هیچ انتظاری از طرف مقابل ندارند. با اینحال در حقیقت خواه نا خواه انتظار بوجود می‌آید.برخی مردم هم ذاتا گیرنده میباشند. یقیناً خودشان این را نمیخواهند با اینحال ذاتا بی دقت میباشند. غریزه آدم‌ها به سوی تنبلی گرایش دارد. اگر کسی دائما و بدون هیچ انتظاری مراقبتان باشد و برای شما تلاش کند شما نیز بدون اینکه به جبران تلاش ها فکر کنید عادت میکنید که تنها ایشان باید تلاش کند.

برای شما نیز جالب است؟  وقتی مردان در خانه گوشه گیر و منزوی می شوند

 

دهنده برای اینکه قلب گیرنده را به دست بیاورد اکثر تلاش می‌کند به این امید که روزی لطف وی را پاسخگو باشد. در رابطه قربانی کردن ضروری هست با اینحال نه قربانی کردن خواسته ها و اولویت های خودتان تنها به دلیل شاد کردن طرف مقابل. اولویت های همسرتان بر شما بهتری پیدا میکند و اینجاست

 

که متوجه میشوید شما هیچ حقی در این رابطه ندارید. حتی درمی یابید علایقی که روزی برای شما علاقه مندان خیلی مهم بود را از دست داده اید و دیگر خود حقیقی خودتان نیستید. همان شخصی که در ابتدا رابطه بودید.

 

عشق یک معادله دو طرفه هست
اگر به رابطه بعنوان یک معادله بنگرید می‌بینید که در رابطه دو نفر وجود دارند و اگر دهنده در این رابطه تنها یک نفر باشد رابطه یک طرفه ایجاد میشود.

 

معادله رابطه یک طرفه به این شکل هست: ۱+۰=۱

 

۱ دهنده هست و ۰ گیرنده. وقتی دهنده در ازای تلاش هایش هیچ چیزی از گیرنده دریافت نمی‌کند در معادله تنها می‌ماند.

 

رابطه یک طرفه هر دو را خسته و ناامید میکند. گیرنده که عادت کرده بدون هیچ تلاشی دریافت کند حتی نمی‌تواند تشخیص دهد که چه مسائلی در رابطه می باشد. این عدم تعادل دلیل خراب شدن رابطه میشود.

 

معادله رابطه باید به این شکل باشد: ۱+۱=۲

 

۲ نفر. در یک رابطه ۲ نفر وجود دارند. در یک رابطه تندرست تلاش های هر دو طرف ضروری هست. دو نفر که اضافه بر اینکه چیزهایی می‌دهند در مقابل چیزهایی هم دریافت میکنند. در یک رابطه تندرست اگر یکی از طرفین اکثر تلاش کند طرف دیگر هم باید در مقابل تلاش هایش را اکثر کند. پس معادله می‌تواند به این شکل هم باشد: ۲+۲=۴ یا ۳+۳=۶ پس تعادل زمانی برقرار هست که هر دو طرف به یک اندازه تلاش کنند.

برای شما نیز جالب است؟  درخواست ازدواج دختر از پسر و نگاه اجتماع

 

ایجاد یک رابطه برابر
خواسته ها و نیازهای شما به اندازه خواسته ها و نیازهای همسرتان مهم میباشند. پس درمورد انتظاراتتان صحبت کنید تا رابطه محکم تری بسازید. وقتی درک کنید که هر دو سزاوار عشق احترام برابر هستید رابطه بهتر و تندرست تری خواهید داشت.

 

وقتی پیش خودتان تعیین کردید که در مقابل تلاش هایتان چه چیزی میخواهید آن را در آرامش با همسرتان در بین بگذارید. وی را به بازخورد ترغیب کنید و درمورد انتظاراتی که دارید و ندارید بگویید و در مقابل از ایشان هم بخواهید که انتظاراتش را به شما بگوید.

 

رابطه به معنای از خودگذشتگی نیست حتی به معنای مصالحه و سازش هست با کمی از خودگذشتگی که برای هر دو طرف ضروری هست. تنها تحت این شرایط هست که میتوانید تعادل را در رابطه بوجود بیاورید.

 

همانگونه که دوست دارید همسرتان را شاد کنید باید خوشحالی خودتان هم حاوی اهمیت و مهم باشد. اگر دائم تلاش کنید و در مقابل هیچ چیزی دریافت نکنید بالاخره خسته و ناامید میشوید.

 

صحبت در رابطه بسیار مهم هست. همه ی وقت درمورد انتظاراتتان با هم صحبت کنید چون بعد از به هم ریختن رابطه از ناگفته هایی که باید می‌گفتید پشیمان می‌شوید. هیچگاه از بیان کردن نگرانی هایتان نترسید. تحت این شرایط هیچگاه رابطه سالمی نخواهید داشت.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته در رابطه باید چقدر از خود گذشتگی داشته باشیم؟ را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات