خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱۳:۵۰

 کد خبر: 18889
 24 بازدید
 دیدگاه‌ها برای در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید بسته هستند

در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید  وقتی که رابطه همسران به پرخاشگری و دعوا منجر می‌شود باید بطور کلی محتاط بود تا موقعیت را افزایش بخشید. در تعداد […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید 

وقتی که رابطه همسران به پرخاشگری و دعوا منجر می‌شود باید بطور کلی محتاط بود تا موقعیت را افزایش بخشید. در تعداد فراوانی از مواقع شما نباید به همسر خود نزدیک شوید تا موقعیت بدتر نشود. رسیدن به آرامش و حفظ آن یکی از نشانه های یک زندگی پیروز زناشویی هست و عصبانیت ها و پرخاشگری های بی موقع عواملی میباشند که در تیره و تار شدن این آرامش نقش مهمی ایفا می‌کنند.

 

آیا می دانستید در برخی از ساعات شبانه روز آمادگی بیشتری برای بگومگو با همسر و حتی فرزندانتان را دارید؟ساعت خشم چه ساعتی هست ؟چگونه باید آن را به سلامت طی کنید؛ بدون این که خدشه ای به زندگی مشترکتان وارد شود؟

 

ساعت ۶ صبح:
در ساعات در ابتدا صبح خشم و عصبانیت در کمترین حد ممکن هست چونکه عوامل ایجاد عصبانیت عمده نیست و به دلیل موقعیت فیزیولوژی بدن کمترین میزان هورمون سروتونین در بدن ترشح میشود و به همین دلیل آرامشی نسبی در جسم و روان برقرار هست. گرچه ورزش صبحگاهی نیز تا حد فراوانی در پیشگیری از عصبانیت های به جامانده از اتفاقات روز قبلی و بی خوابی شبانه موثر خواهد بود.

 

ساعت ۷ صبح:
نباید فراموش کنیم در صورت کاهش قند خون و نزدیک شدن به ساعت صرف صبحانه احتمال بروز عصبانیت شدت می‌گیرد و میتواند به بروز خشم منتهی شود. از این جهت خوردن صبحانه اولین قدم برای بازرسی خشم و عصبانیت در طول روز خواهد بود. پس سر مسایل کوچک مانند گرم کردن نان با همسر یا فرزندتان بحث نکنید که می‌تواند به یک جنجال خانوادگی بی دلیل مبدل شود.

برای شما نیز جالب است؟  اشتباه در انتخاب همسر چه دلایلی دارد؟

 

ساعت ۸ تا ۱۰ صبح:
بسیاری بر این باورند این بازه زمانی میتواند بیشترین میزان بروز خشم را در جستجوی داشته باشد چونکه بحبوحه ساعت ترافیک شهری هست و ترافیک عنصری بنیادی در بروز عصبانیت ها شمرده میشود. از طرفی گوش دادن به موسیقی های خشن مانند انواع راک حین رانندگی مزید بر دلیل می‌شود و همراه با بحث ترافیک وآلودگی صوتی

 

آستانه تحمل را تا حد فراوانی کاهش میدهد و اساس ساز بروز خشم و عصبانیت مردم می‌شود. در این ساعت از روز از تلفنی حرف زدن با همسرتان خودداری کنید.

 

ساعت ۱۱ تا ۱ ظهر:
اگر ساعات در ابتدا شروع کار هرروز با بحث و درگیری همراه باشد به سادگی بستر بروز خشم ممکن می‌شود و اگر فرد گرسنه باشد، شدت عصبانیت هم گسترش می یابد. از این جهت خوردن به موقع وعده ناهار و پیشگیری از کاهش قند خون باعث کاهش میزان بروز عصبانیت در محل کار خواهد بود.

 

ساعت ۱ ظهر تا ۴ بعداز ظهر:
معمولا در این ساعات شبانه روز احتمال بروز خشم و عصبانیت عمده عمده نیست و کمترین نزاع ها در این ساعات رخ می‌دهد. با اینحال بازهم مصرف میان وعده برای جلوگیری از کاهش میزان قند خون توصیه می‌شود. گرچه در فصول گرم و به دلیل دمای هوا مردم در این ساعات آمادگی بروز خشم و عصبانیت را دارند و با کوچکترین اتفاقی خشمگین میشوند. از این جهت در فصل تابستان باید به این نکته دقت داشت.

 

ساعت ۴ بعد از ظهر تا ۶ بعدازظهر:
از این بازه زمانی تحت عنوان ساعات خشم یاد میشود چرا که ساعات بحبوحه ترافیک شبانگاهی هست و خستگی هرروز و آلودگی هوا هم مزید بر دلیل می‌شود و فرد با کوچکترین تلنگر عصبانی میشود و خشم خود را بروز می‌دهد.

برای شما نیز جالب است؟  مضرترین اشتباهات همسران در زندگی مشترک

 

ساعت ۶ بعدازظهر تا ۷ شب:
در این ساعات خستگی هرروز به بحبوحه خود میرسد و میزان بروز خشم هم گسترش می یابد. این ساعت معمولا زمانی هست که همۀ خسته از سرکار به منزل برمی گردند. پس مراقب بحث های ساده باشید تا کدورتی ایجاد نشود.

 

ساعت ۸ شب:
 به نوشته سیرداق با نزدیک شدن به لحظه صرف شام و کاهش قند خون، آستانه تحمل مردم کاهش می یابد و اگر عوامل بروز خشم ایجاد شود، فرد عصبانیت خود را بروز می‌دهد.

 

ساعت۹ تا ۱۰ شب:
به هر میزان به لحظه خواب و استراحت نزدیک می‌شویم، از میزان تنش ها کاسته میشود و بیننده کمترین میزان بروز خشم مردم خواهیم بود با اینحال اگر در طول روز خشمگین شده باشیم این خشم ممکن هست تا فردای آن روز هم ادامه بیابد و صبح روز بعد با خشم خفته ای از خواب بیدار شویم.

 

از جهت دیگر تماشای فیلمهای خشن تلویزیونی نیز به طرز مستقیم روی سلامت روانی مردم موثر هست و میزان ترشح سروتونین را گسترش میدهد و اساس را برای بروز عصبانیت ممکن می‌کند. از این جهت برای کاهش میزان خشم در این ساعات گوش دادن به یک موسیقی ملایم و تماشای برنامه هایی که اساس خشونت ندارند، توصیه می‌شود. اگر قرار هست درمورد موضوعی با همسرتان صحبت کنید این ساعات برترین لحظه ممکن هست.

 

ساعت ۱۱ شب:
اگر بخواهیم خواب بی تنش و آرامی داشته باشیم باید مقدمات ضروری برای خواب شبانه ممکن شود چرا که یک خواب آشفته مقدمات عصبانیت روز بعد را ممکن می‌کند. با استناد به این توصیه میشود که قبلی از خواب حتما یک لیوان شیر گرم بخورید و محیط منزل را از لحاظ تهویه و نور ﺗﺠﺰﻳﻪ و ﺗﺤﻠﻴﻞ کنید تا خوابی آرام داشته باشید.

برای شما نیز جالب است؟  آموزش کامل شوهرداری ویژه خانم ها

 

ساعت ۱۲ شب تا ۴ صبح:
ممکن است فکر کنید زمانی که در خواب هستید، هیچ عاملی برای بروز خشم در شما نیست با اینحال بطور کلی اشتباه میکنید چرا که اگر محیط خواب شما عاری از هر گونه سر و صدا و نور فراوانی باشد، خواب آرام و بی تنشی خواهید داشت و یک روز پرتنش را تجربه نخواهید کرد.

 

ساعت ۵ صبح:
این ساعت برای تعداد فراوانی از مردم لحظه نیایش و راز و نیاز با خداست و تاثیر به سزایی در آرامش روحی مردم دارد و تعداد فراوانی از کارشناسان بر این باورند عبادت صبحگاهی تا حد بسیار فراوانی در کاهش تنش ها و عصبانیت های هرروز موثر هست و آستانه تحمل مردم را گسترش می‌دهد.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته در چنین موقعیتی نباید سراغ همسرتان بروید را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات