خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۵

 کد خبر: 28231
 11 بازدید
 دیدگاه‌ها برای در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟ بسته هستند

در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟  در عده ای از شرایط بحرانی برای دندان ها باید به دندان دکتر مراجعه نمود تا […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟ 

در عده ای از شرایط بحرانی برای دندان ها باید به دندان دکتر مراجعه نمود تا برای پیش گیری از آسیب های اکثر اقدام گردد. هر شش ماه یک‌بار نزد دندانپزشک رفتن, نه تنها وجود ندان های تندرست و تبسم زیبای شما را تضمین میکند, حتی از نظر سلامتی, شما را در شرایط خوبی قرار میدهد.

 

تشخیص زودهنگام و پیشگیری از مریضی های مرتبط به دندان یاری مینماید تا دچار سختی های جسمانی جدی تری نشوید. بر طبق توصیه انجمن دندانپزشکی کانادا اضافه بر معاینه های شش ماه یک‌بار, باید دست کم روزی دو بار دندان ها و زبان تان را مسواک بزنید و هر روز نخ دندان بکشید.

 

با اینحال مراقبت از دندان ها چرا تا این اندازه مهم هست؟ بررسی ها نمایش داده هست که عفونت موجود در دهان وارد جریان خون شده و به اندام ها و سیستم ایمنی بدن نفوذ میکند. بهداشت نامناسب دهان و پوسیدگی دندان و مریضی پریودنتال که بر اثر عفونت و التهاب در لثه و استخوان اطراف دندان ها بوجود می‌آید, باعث یک سری مریضی از جمله تنفسی و قلبی میشود. از اینرو خیلی مهم هست که بدانید چه موقعی باید به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

کرم خوردگی دندان ها

مصرف چندان شکر و غذایی های شیرین می‌تواند باعث فرآوری سوراخ در دندان ها شود. در حقیقت مصرف شکر همراه با غفلت از بهداشت دهان منجر به کرم خوردگی دندان می‌شود. از طرف دیگر اگر بیش از اندازه غذا و نوشیدنی های اسیدی مانند آب لیمو مصرف کنید, دندان تان دچار پوسیدگی می‌شود. کرم خوردگی ها قبلی از اینکه به عصب برسند و باعث دندان درد شوند باید درمان شوند.

برای شما نیز جالب است؟  آیا مصرف مکمل های کلاژن می تواند مفید باشد؟

 

خشکی دهان

عدم نم دهان, محیط دهان را برای پوسیدگی دندان حاضر می‌کند. آب دهن نقش مهمی در حذف باکتریها و خرده های غذا از روی دندان بازی می‌کند و از طرف دیگر غلظت PH دهان مان را متعادل نگه می دارد. اگر به خشکی دهان مبتلا هستید, حتماً به دکتر تان مراجعه کنید و با دارو دشوار خشکی دهان را برطرف سازید.

 

نفس بدبو

۹۰-۸۰ درصد از بدبویی نفس از وجود باکتری های باقی باقیمانده در دهان بوجود می‌آید. این باکتریها تشکیل ترکیبات سولفور فرار که بسیار بدبود و شبیه به بوی تخم مرغ گندیده هست می‌دهند. به هر میزان شمار باکتری های موجود در دهان اکثر باشد, نفس فرد بدبوتر می‌شود. راه حل این دشوار بسیار راحت و آن هم مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هست. گرچه زبان هم باید شسته شود.

 

اگر به طرز مرتب نخ دندان نکشید, خرده غذاهایی که باقی می مانند, محیطی محشر برای تولید مانند باکتری های ویرانگر ممکن می‌کنند. اگر بوی نفس تان همۀ وقت} بد هست, خاطر آن را حتماً ریشه یابی کنید. در اینگونه مواقع معمولاً احتمال سه دشوار می باشد آبریزش از پشت بینی که اخلاط پشت حلق جمع می‌شوند, مریضی و عفونت لثه و یا سختی های روده ای.

 

اگر نفس تان بدبوست, حتماً به دندانپزشک تان مراجعه کنید تا ایشان دشوار اصلی را تشخیص دهد و با اینحال اگر ضروری باشد به کارشناسان دیگر مانند گوارش و یا حلق و گوش و بینی ارجاع دهد.

 

مریضی لثه

اگر لثه های تان قرمز و متورم شده و لحظه مسواک زدن, روی مسواک تان لکه های خون میبینید, به احتمال چندان لثه تان مریض شده هست. ژنتیک میتواند در ایجاد مریضی لثه نقش داشته باشد با اینحال جدی ترین عامل مریضی های لثوی, بهداشت نامناسب دهان و دندان هست. مریضی لثه اگر بدون درمان باقی بماند باعث جمع شدن باکتری در دهان میشود که آن نیز به بافت لثه و استخوان های اطراف دندان آسیب میزند.

برای شما نیز جالب است؟  حقایق خواندنی و مهم پیرامون مصرف ویتامین ها

 

وقتی مریضی پیشرفته شود, باعث عقب نشینی لثه و از دست دادن استخوان, ایجاد لکه روی دندان و در انتها از دست دادن دندان ها میشود. گرچه این اتمام سختی های نیست. عفونت موجود در دهان وارد جریان خون شده و تولید مریضی های جدی دیگری مانند تورم قلب کرده و به دیگر اندام های بدن آسیب می‌رساند.

 

تبخال

تاول های تبخالی و یا آفت دهان, کوتاه مدت میباشند و زود مفید میشوند با اینحال اگر بعد از گذشتِ دو تا سه هفته افزایش نیافتند, حتماً نزدِ دکتر بروید. این نوع زخم ها اگر به مدت طولانی باقی بمانند, علائم مریضی هایی چون برفک و سرطانِ دهان هست. دندان دکتر با بررسی این زخم ها متوجه جدی بودن یا نبودن آن ها میشود.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب در چه مواقعی باید به دندان پزشک مراجعه کنیم؟ در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات