خبرهای ویژه

» دکوراسیون » دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۷:۰۳

 کد خبر: 19244
 35 بازدید
 دیدگاه‌ها برای دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان بسته هستند

دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان را برای شما انتخاب کرده ایم. دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان  دکوراسیون دلچسب و دیدنی خانه امین و همسرش در لواسان که بسیار شیک و دلچسب ساخته و […]

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان را برای شما انتخاب کرده ایم.

دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان 

دکوراسیون دلچسب و دیدنی خانه امین و همسرش در لواسان که بسیار شیک و دلچسب ساخته و دیزاین شده است را قادر اید در پایین بینید.امروز در چیدانه و به خانه ای ویلایی در لواسان سر زده ایم که با دیزاین خاص خود توانسته مقام فینالیست جایزه معمار در قسمت مسکونی تک واحدی،‌ سال ۱۳۹۳ از آن خود کند،

 

در دیزاین خانه ی ویلایی امین از دفتر معماری ایوان به سرپرستی امیر افغان اتصال منظر سیال محیط به هندسه بنا مهمترین مساله دیزاین بود. بگونه ای که کل منظر در حکم حیاط ساختمان دیده شود و از دید ناظر داخلی وجود هر یک بدون دیگری بی معنا باشد. با این نوشته همزراه باشید تا نکات بیشتر این بنا را از زبان معمار برنامه بشنویم.

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

اسم برنامه: خانه امین
موقعیت: لواسان،تهران،ایران
کمپانی مشاوره: دفتر معماری ایوان
معمار مسئول: امیر افغان
تاریخ: ۱۳۹۳
مساحت زمین: ۴۰۰ مترمربع
مساحت ساخته شده: ۵۴۰ مترمربع
نوع: مسکونی
کارفرما: امین جلال پور
متریال: بتن، شیشه، چوب
مهندس عمران: وحید قراخانی نیا
تاسیسات مکانیکی: حسین بیژن فرد
تاسیسات الکتریکی: امین عرب
اجرا: دفتر معماری ایوان
مدیریت عملیات: حامد نقی زاده
تیم اجرایی: محمد حسین رجبی
نظارت: امیر افغان
گرافیست: ایلا کبگانی
عکاس: آرش عاشوری نیا

 

جوایز: فینالیست جایزه معمار در قسمت مسکونی تک واحدی،‌ سال ۱۳۹۳
خانه امین
تصویر معماری ایوان
معماری ایوان
خانه امین
تصویر معماری ایوان
معماری ایوان

برای شما نیز جالب است؟  نکات دکوراسیون دفترهای کاری کوچک

 

دیزاین خانه ویلایی امین و مساله های آن

از زبان معمار: در دیزاین خانه ویلایی امین اتصال منظر سیال محیط (که بطور خطی کوه های دور دست، دریاچه سد و محیط سبز متراکم شهر و درختان جنوبی سایت را در بر می گیرد) به هندسه بنا مهمترین مساله دیزاین بود. بگونه ای که کل منظر در حکم حیاط ساختمان دیده شود و از دید ناظر داخلی وجود هر یک بدون دیگری بی معنا باشد.

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

یکپارچگی بنا، فرضیه اصلی دیزاین خانه ویلایی امین

 به نوشته سیرداق با استناد به این فرضیه پوسته یکپارچه سیالی فرض شد که از امتداد منظر بیرونی شروع شده و با گردش فضایی، کف، بدنه ها و سقف را شکل می دهد. محیط بوجود آمده به وسیله این پوسته، کاربری های جمعی و پر تحرک را شامل می شود و از نوع بتن اکسپوز ساخته شده است.

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

بتن اکسپوز، متریال اصلی دیزاین خانه ویلایی امین

در دیزاین خانه ویلایی امین کاربری های خصوصی تر در یک حجم ایستای سفید رنگ جمع شده و در داخل حجم بتنی استقرار یافته است. کاربری های جمعی بصورت کامل از هم جداگانه نیستند و تداخل فضایی دارند. در دیزاین، سعی برحداقل رساندن مصالح و کالبد در شکل دهی به فضا و کاربردی بودن تمام اجزا بوده و از عنصر های غیر کاربردی ، فرمی و تزئیناتی پرهیز شده است.

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان

دیواری حائل در میانه حیاط جنوبی اجرا شد که دو سطح حیاط با اختلاف ارتفاع ۲۰/۲ متر به آن کنسول شده اند. سطح بالاتر به طبقه همکف وصل شده و سطح پایین محیط سبز ویلا را شکل می دهد.بین طبقات، تنوع مسیر دسترسی می باشد و الگوی مسیرهای به هم پیوسته بدون بن بست مد نظر حاکم است.

برای شما نیز جالب است؟  کاربری محشر رنگ یاسی در دکوراسیون اتاق خواب

 

حجم نهایی برنامه از سمت ورودی آن بطور کلیً درونگراست و معلومات کمی از خود به ناظر می دهد. بعد از عبور از محوطه شمالی و ورود به ساختمان فضا به مرور کشف می شود.

طراحی و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان
دیزاین خانه ویلایی امین،بررسی دیاگرام

با دیدن بخشی ازدیاگرام های دیزاین خانه ویلایی امین با نکات بیشتری از دیزاین این فضا آشنا خواهید شد و با بررسی تنظیمات شخصی معماری ایوان در چیدانه قادر اید تصویری کامل تری از بخش های مختلف این خانه خاص در لواسان داشته باشید.

 

 

سیرداغ با تجمیع مطالب دیزاین و دکوراسیون خانه ویلایی در لواسان در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. لطفا سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دکوراسیون
تبلیغات