خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱:۵۷

 کد خبر: 19238
 18 بازدید
 دیدگاه‌ها برای رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک بسته هستند

رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک  برخی از مردم فکر میکنند زن و شوهر بودن یعنی سرک کشیدن به همه ی جوانب زندگی همدیگر، بدون وجود حریم خصوصی! […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک 

برخی از مردم فکر میکنند زن و شوهر بودن یعنی سرک کشیدن به همه ی جوانب زندگی همدیگر، بدون وجود حریم خصوصی! با اینحال این فکر نادرست هست. اعتماد، فرآیندی هست که در طول رابطه مشترک بوجود می‌‌آید

 

به چه نحو باید حریم خصوصی را شناخت؟
فاصله‌‌ها ایجاد شدنی هست و تنها والدین آگاه و هوشیار می‌‌توانند در سنین کودکی به خوبی این فاصله‌‌ها را به کودک خود بشناسانند. بیاد داشته باشید که همه ی وقت مهربانترین مادران، خودخواه ترین فرزندان را تربیت می‌‌کنند، آموزش این حریم‌‌ها به کودک و تبعیت ایشان به کمی سر سختی و قاطعیت نیاز دارد و کودک باید اصول تربیتی در این قسمت کار را پشت سر بگذارد. ایشان باید بداند که نمیتواند به برخی مکان‌‌ها وارد شود.

 

باید از یکسری از خواسته‌‌های غیر منطقی خود چشم پوشی کند و نباید به برخی از جاها که دوست دارد سرک بکشد. چنین کودکی در بزرگسالی، فردی می‌‌شود که حریم همسر خود را محترم می‌‌شمارد و برای زندگی مشترک خود و دو خانواده هم فاصله قایل هست.

 

اعتماد
اعتماد پدیده‌ای هست که یک شبه اتفاق نمی افتد، اعتماد، فرآیندی هست که در طول رابطه مشترک بوجود می‌‌آید. در حقیقت هرچه سرمایه گذاری عاطفی زوج با رفتارهای مثبت اکثر باشد، اعتماد زودتر و بهتر شکل می‌‌گیرد. هریک رفتار منفی ۵ رفتار مثبت زن یا مرد را مخدوش می‌‌کند.

برای شما نیز جالب است؟  اشتباه در انتخاب همسر چه دلایلی دارد؟

 

انعطاف پذیری
وقتی از فاصله صحبت می‌‌کنیم، منظورمان خط کشی بین مردم نیست حتی حفظ حریم‌‌ها باید به نحوی انعطاف داشته باشد تا بتواند در صورت لزوم به مسائل ورود بیابد. سه نمونه فاصله در یک رابطه مشترک می باشد، فرض کنید در یک جاده تازه ساخته شده خط کشی وجود نداشته باشد، راننده چنین جاده‌ای حریمی برای جاده قائل نیست و به سختی می‌‌راند.

 

گاهی در جاده تنها خط ممتد کشیده شده و اینجاست که فرد با حریم‌‌های غیر قابل انعطاف روبروست. گاهی جاده حاوی خطوط منقطع هست و راننده اجازه دارد که گاهی در طرف دیگر جاده رانندگی کند، این مرزها در هر رابطه‌ای می باشد.

 

فایده ها رعایت حریم خصوصی در همسران
انسانی که به حریم خصوصی اش احترام قرار داده می‌‌شود، عزت نفس و اطمینان خاطر کافی برای زندگی دارد.داشتن حریم خصوصی به انسان انگیزه پیشرفت در زندگی و جلوگیری از مشکلات آن را می‌‌دهد.انسان در حریم خصوصی اش به خودش ارزش می‌‌دهد و با خودش می‌‌اندیشد این فرصتی هست که با خود روبرو شود و رفتار و اعمال خود را مورد قضاوت قرار دهد و به اصلاح آن ها پرداخت کند.

 

انسان در خلوت خود بدون ریا و تظاهر و بدون اثر گرفتن از هیچ چیز و هیچ کس به تفکر می‌‌پردازد و نتایج بهتر و دقیق تری خواهد گرفت.کسی که حریم خصوصی اش را محترم بشمارد به حریم خصوصی دیگران نیز احترام خواهد گذاشت و همین به ایجاد ارتباطش با دیگران و بخصوص همسرش تاثیر مثبت دارد.

 

شناخت روحیات و خواسته‌‌های همسر، درک جهان ایشان و آگاهی از اختلاف‌‌های جنسیتی و احترام به آن ها یکی از مولفه‌‌های بنیادی در حفظ حریم خصوصی زوجین هست.

برای شما نیز جالب است؟  نکات ساده برای شاد کردن همسرتان

 

دقت دقت: آزادی قربانی ازدواج
زمانیکه فرد لباس‌‌هایش را می‌‌پوشد و تکمیل برای بیرون رفتن از منزل می‌‌شود، همسرش سریع واکنش نشان می‌‌دهد و می‌‌گوید «کجا؟ تو دیگر همسر داری و اگر جایی می‌‌خواهی بروی، باید با هم برویم» یکی از مشکلاتی که بعد از ازدواج در زندگی زناشویی مطرح هست «محدود کردن آزادی‌‌های فردی» طرفین هست.در این موارد مردم، اولین واکنشی راکه درمقایسه با این محدودیت از خود نشان می‌‌دهند «مقاومت» هست.

 

پیش از هرچیز زوجین این رفتار را می‌‌پذیرند و برای همدیگر گذشت می‌‌کنند، با اینحال با مرور لحظه مقاومت را شروع کرده و می‌‌گویند: «ما هم می‌‌خواهیم زندگی شخصی خود و آزادی فردی داشته باشیم».زمانیکه زوجین در زندگی مشترک خود مقاومت می‌‌کنند، دلیل می‌‌شود که به تدریج در دید زن و شوهر یک سابقه ای ایجاد شود که در کجا همدیگر را آزاد و در کجا با هم به تفریح بپردازند. با این وجود این رفتار دلیل کلنجار و یا کَل کَل بین زوجین می‌‌شود.

 

مسئله اصلی اینست که طرفین باید به یکدیگر اعتماد داشته و همدیگر را در این که «افزایش شخصی» داشته باشند یاری کنند.ازدواج رابطه بین دو نفر هست، با اینحال دو نفر مستقل، قرار نیست درهمه چیزها به همدیگر وابسته و محدود باشد. در آن گونه مسائل خیلی خوبست که همسران در اساس تفریح، با هم «علایق مشترک» داشته باشند.

 

با اینحال اگر علایقشان با هم نخواند و مشترک نباشد، مثلاُ اگر یکی از زوجین دوست نداشت به کوه برود خواه ناخواه زندگی خوبی نخواهند داشت.در چنین موقعیتی یک نفر باید ایثار کرده وقربانی علایق شخص مقابل شده و از خواسته و امیال خود بگذرد تا طرف مقابل خود را راضی نگه دارد.

برای شما نیز جالب است؟  احترام به خانواده همسر را هیچ وقت بیاد داشته باشید

 

اینگونه رفتار کردن در دراز مدت سخت ساز شده و فرد احساس می‌‌کند که در زندگی مشترک به افزایش شخصی خود نرسیده و به خود نپرداخته هست. در تعداد فراوانی از زوج‌‌های جوان بنمایش درآمده که بعد از چندین سال زندگی مشترک، خسته می‌‌شوند و می‌‌گویند: ما دوست داشتیم سر کار رفته یا کارهای هنری و نقاشی بکنیم،

 

حتی می‌‌خواستیم ادامه تحصیل داشته باشیم، با اینحال تنها به صرف ازدواج نتوانستیم به هدفمان برسیم. و اگر در زندگی شخصی راضی نباشد مسلماُ از زندگی زناشویی هم لذتی نمی‌برد.برای این که این موضوع پیش نیاید، زن و شوهر باید با یکدیگر « مذاکره » کرده و به « توافق » رسیده و همدیگر را بپذیرند. مثلاُ بگویید درست هست

 

که در پایین یک سقف زندگی می‌‌کنیم و زندگی مشترک خوبی هم داریم، با این وجود زندگی مفید این هست که سعی کنیم همدیگر را ترغیب کرده و کمک کنیم که به علایق شخصی و آزادی‌‌های فردی خود بپردازیم. از روش مذاکره و مهارتهای ارتباطی می‌‌توانند با همدیگر گفتگو کنند و به تفاهم برسند.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته رعایت حریم خصوصی همسر در زندگی مشترک را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات