خبرهای ویژه

» اخبار سینما » رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۰:۳۴

 کد خبر: 25193
 25 بازدید
 دیدگاه‌ها برای رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد بسته هستند

رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد

در اخبار مرتبط با سینما خبر رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم. رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد  سریال شهرزاد سری دوم در حالی اکران می شود که شمار فراوانی از منتقدین درمقایسه با رویدادها موجود در این سریال شاکی شده اند. در حالی‌که روز قبل دوازدهمین […]

در اخبار مرتبط با سینما خبر رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم.

رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد 

سریال شهرزاد سری دوم در حالی اکران می شود که شمار فراوانی از منتقدین درمقایسه با رویدادها موجود در این سریال شاکی شده اند. در حالی‌که روز قبل دوازدهمین قسمت از سریال “شهرزاد ۲” در شبکه نمایش خانگی پخش شده هست, خبرگزاری تسنیم با پخش نوشته ای به تندی از فصل دوم این آلبوم انتقاد کرده هست.

 

این خبرگزاری ضمن مطرح این‌که مخاطبان فصل دوم این سریال شدیدا کاهش یافته, درمورد حکایت فصل دوم مینویسد که چرخاندن زنی از این منزل به آن منزل و تلاش مردان برای دستیابی به ایشان ماجرایی مشمئزکننده و برخلاف غیرت مرد مسلمان هست!

 

سریال “شهرزاد” در حالی به قسمت‌های پایانی فصل دوم خود نزدیک میشود که با ریزش جدی مخاطب مواجه هست. به شکلی که عده ای مخاطبان پیشین, یا از همان قسمت‌های اولین این فصل, دنبال کردن این سریال را رها کرده‌اند و یا عده ای مخاطبان همراه, متناوبا آن را دنبال میکنند,‌ بدون آنکه شور و شوق فصل قبلی در حس و حال آن‌ها وجود داشته باشد.

 

تسنیم با پافشاری بر این نکته که عامل اصلی ریزش مخاطبان این آلبوم حکایت آن هست, می نویسد; ” درون مایه شهرزاد برمبنای یک عشق مثلثی حتی مربعی, شکل گرفته هست.فرهاد, دوستدار و خواهان شهرزاد بوده. به فرمان بزرگ آقا, قباد با شهرزاد ازدواج میکند و عاشق ایشان می شود.

 

بعد به اعتبار همان فرمان, شهرزاد از قباد جدا میشود و به عاشق آغازین خود میرسد, با این وجود باز قباد هست که رها نمی کند و باز هم برای رسیدن به شهرزاد دست و پا می زند. در میانه حکایت متوجه میشویم که بزرگ آقا نیز خواهان شهرزاد بوده با این وجود عشق خود را پدیدار نکرده هست.”

برای شما نیز جالب است؟  سریال پایتخت 5 در نوروز به تلویزیون خواهد آمد

 

این رسانه اصولگرا پیشتر می نویسد; “چرخاندن زنی از این منزل به آن منزل و تلاش مردان برای دستیابی به ایشان, حتی در زمانی که در عقد و عهد دیگری هست, ماجرایی مشمئزکننده و دور از هنجارهای جامعه پاک و در تقابل با آبرو و اعتبار یک بانوی ارجمند و بر خلاف غیرت مرد مسلمان هست که بدبختانه در این سریال بی‌پرده و آشکارا به تصویر کشیده میشود و جای این پرسش را باقی می گذارد که آقای کارگردان تا کی تصمیم گرفته اید این زن را دست به دست کنید؟”

 

خبرگزاری تسنیم از طرف دیگر با انتقاد از برجسته سازی نقش پزشک مصدق در حکایت سریال “شهرزاد” می نویسد; “حقیقت تاریخ این هست که تمام طول و عرض تلاش‌ها و حرکت‌های اجتماعی و مردمی دهه ۲۰ و ۳۰ برای دستیابی به آزادی و جامعه آرمانی, با سعی بزرگانی چون آیت‌الله کاشانی

 

و پزشک مصدق شکل گرفته هست. در حالی‌که در سریال شهرزاد, ما صرفاً و تنها اسم پزشک مصدق را بعنوان مصلح اجتماعی و محور حرکت‌های اجتماعی ضد سلطنت و دیکتاتوری میشنویم و اساسا اسم وعنوانی از مجاهدت‌های روحانی مجاهد دوران یعنی مرحوم آیت‌الله کاشانی نیست.”

 

تسنیم مقالهِ انتقادی خود را با یک جملهِ کنایه آمیز به آخر می رساند; “گویی شهرزاد قصه‌گوی ما, تنها با یک چشم تاریخ معاصر را نگریسته هست.”

 

 

امیدواریم از خواندن رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد لذت برده باشید. لطفا “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار سینما
تبلیغات