خبرهای ویژه

» اخبار سینما » ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱۷:۳۱

 کد خبر: 20182
 9 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند بسته هستند

ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند

در اخبار مرتبط با سینما خبر ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم. ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند  تعداد فراوانی از بازیگران حال حاضر سینما در سال های قبلی ورزشکار بوده اند و اکنون در جهان سینما ستاره شده اند مانند جیسون […]

در اخبار مرتبط با سینما خبر ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم.

ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند 

تعداد فراوانی از بازیگران حال حاضر سینما در سال های قبلی ورزشکار بوده اند و اکنون در جهان سینما ستاره شده اند مانند جیسون استتهام. دیوید بکام مدتی قبل فعالیت در سینما را هم تجربه کرد و در فیلم شاه آرتور به کارگردانی گای ریچی حاضر شد. به این بهانه نگاهی انداختیم به ۱۰ ستاره پیشین ورزش که چه در دوران حرفه‌ای و چه پس از بازنشستگی جهان بازیگری را هم تجربه کردند.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

دیوید بکام، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال انگلستان از معدود بازیکنانی بود که حتی در دوران فوتبال، فعالیت‌هایش در خارج زمین به اندازه داخل زمین خوشگل بود. ستاره‌ای که اضافه بر مهارت‌های فوتبالی‌اش به نحوی مبدل به یک مارک تجاری هم شده بود. بکام پس از بازنشستگی هم اکتیو باقی مانده، از بازی فوتبال در پنج قاره گرفته تا فعالیت در عرصه‌های گوناگون تجاری مانند پوشاک.

 

اریک کانتونا

ستاره پیشین فوتبال فرانسه هنوز هم بین هواداران منچستر یونایتد به “اریک شاه” مشهور هست.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

اریک کانتونا سال ۲۰۱۵ در جشنواره رم و سال ۱۹۹۷ در منچستر یونایتد

 

ایشان در دهه ۱۹۹۰ یکی از پرطرفدار‌ترین ستاره‌های منچستر یونایتد بود. کانتونا از سال ۱۹۹۷ که با فوتبال خداحافظی کرد سرگرم کار در سینما شد. ایشان تجربه‌های متفاوتی در سینما دارد که یکی از شبیه به‌های برجسته آن بازی در فیلم “در جستجوی اریک” به کارگردانی کن لوچ هست. کانتونا اکثر در سینمای فرانسه سرگرم به کار هست، در چنین موقعیتی که حضور ایشان در وسترن دانمارکی “رستگاری” «The Salvation» مورد دقت قرار گرفت.

 

جینا کارانو

این ورزشکار اهل تگزاس شهرت زیادی در کیک بوکسینگ و ام‌ام‌اِی «هنرهای رزمی ترکیبی» داشت و همین استیون سودربرگ را قانع کرد تا شالوده فیلمی را بر پایه ایشان بریزد.

ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

حاصل مبدل به فیلم جاسوسی- رزمی “بی‌سود گیری” «Haywire» در سال ۲۰۱۱ شد که کارانو در آن کنار مایکل فاسبیندر و چنینگ تیتوم بازی میکند. جینا کارانو، در سال ۲۰۱۶ نیز در فیلم ابرقهرمانی “ددپول” «Deadpool» حاضر شد در چنین موقعیتی که خودش میگوید دوست دارد تجربه‌های متفاوتی داشته باشد: “گرچه من علاقه مندم

برای شما نیز جالب است؟  گفتگو با مهتاب کرامتی پیرامون علایق سینمایی اش

 

در فیلم‌های کمدی-رمانتیک بازی کنم با این وجود هم اینک در جهان فیلم‌های اکشن هستم، جایی که تمام بازیگران زن هالیوود دوست دارند حضور داشته باشند.”

 

جان سنا

با دقت به اینکه کشتی کچ اکثر نمایش هست تا ورزش خیلی هم باورنکردنی نیست که ورزشکاران فراوانی از این رشته سراغ سینما می روند. در بین آن‌ها با اینحال جان سنا از بقیه پیروز‌تر هست. بازیگری که در کارنامه‌اش از فیلم‌های اکشنی مانند ۱۲ راند تا فیلم‌های کمدی مانند “فاجعه” «Trainwreck» را دارد.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

سنا سال ۲۰۱۷ پیش از نمایش فیلم و سال ۲۰۰۹ داخل رینگ

 

نقش بعدی سنا حرف زدن به جای یک گاومیش در انیمیشن “فردیناند” هست.

 

تونی دنزا
تعداد فراوانی از مردم ایالات امریکا وی را به دلیل نقش تونی بانتا در سریال تلویزیونی “تاکسی” می‌شناسند با اینحال یقینا اشخاص فراوانی نمیدانند فردی که در تصویر کنار محمد علی «کلی» ایستاده بوکسوری بود که می‌موفق شد قهرمان میان وزن جهان شود.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

تونی دنزا و محمد علی در سال ۲۰۰۴

 

دنزا در سال ۲۰۱۵ گفت: “من ۱۵ مسابقه حرفه‌ای داشتم و ۱۲ بار برنده شدم. تمام مبارزه‌هایم را هم با ناک‌اوت بردم با اینحال در کمال تاسف تمام باختهایم هم با ناک‌اوت بود.”دانزا که در محله بروکلین نیویورک به جهان آمده، در بازیگری ثبات بیشتری درمقایسه با بوکس داشت و ۵ سال در سریال تاکسی و ۸ سال در آلبوم “چه کسی مدیرعامل هست؟” حاضر شد.

 

لوئیس همیلتون

تازه ۳۲ ساله هست و با سه بار قهرمانی در فرمول یک جهان قصد نداره که خیلی زود از پشت فرمان بلند شود.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

لوئیس همیلتون همراه با کلاه آیرتون سنا، راننده پیش تر برزیلی

 

با اینحال به ذهن خطور می کند که لوئیس همیلتون با حضور در انیمیشن کالا کمپانی پیکسار و حرف زدن به جای ماشینی به اسم لوئیس، تصمیم گرفته بعد از خداحافظی از فرمول یک چه کاری انجام دهد. خیلی زود قرار هست همیلتون در قسمت سوم اتومبیل‌ها در نقش لوئیس حاضر شود.

 

دواین جانسون

دواین جانسون هم مانند جان سنا قبلی از ورود به جهان سینما، یکی از ستاره‌های پرطرفدار کشتی کچ بود. موفقیت جانسون در سینما ممکن است به این دلیل هست که سعی می کند از چهره مردانه خشن‌ خود فاصله بگیرد و نقش‌های خنده دار هم بازی کند:
“من باور دارم که برای افزایش و پیشرفت در بازیگری باید همه ی سبک فیلم از نمونه فیلم‌های کمدی و خانوادگی بازی کنم و تنها به فیلم‌های اکشن محدود نشوم.”
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

برای شما نیز جالب است؟  جنجال ماجرای ساره بیات و رضا قوچان نژاد در جراید

نهایتا بدین شکل مطرح شده است که جانسون تنها یک نمونه ژست گرفتن را بلد هست

 

ایشان که لقب “صخره” را به خودش داده، اکنون دیگر به یکی از بازیگران پرکار هالیوودی مبدل شده. دواین امسال تا اکنون در دو فیلم سریع و خشن ۸ و گارد ساحلی ظاهر شده و قرار هست در جومانجی ۲ همراه با “کوین هارت”، همبازی‌اش در فیلم “معلومات مرکزی” نقش‌آفرینی کند.

 

وینی جونز

دیوید بکام با وجود این با بازی در فیلم شاه آرتور قدم بزرگی در مسیر بازیگری برداشته با اینحال هنوز فاصله فراوانی با وینی جونز دارد. وینی جونز را ممکن است بتوان مشهور‌ترین صادرات فوتبال به سینما به حساب آورد. روی آوردن به بازیگری گرچه تنها نقطه مشترک وینی و بکام نیست حتی کارگردان اولین فیلم هر دوی آن‌ها هم گای ریچی بوده.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

جونز در نقش کریس بزرگ در فیلم ضامن، قنداق، دو لوله تازه شلیک شده تفنگ و سال ۱۹۸۸ که برای ویمبلدون بازی میکرد

 

وینی جونز فوتبالیست خشنی بود و ممکن است به همین دلیل هم در اولین تلاشش در عرصه بازیگری به خوبی از عهده نقش “کریس بزرگ” در فیلم ” ضامن، قنداق، دو لوله تازه شلیک شده تفنگ” «یک تفنگ کامل» بر بیاید.

 

روندا رزی

روندا رزی بعد از کسب مدال نقره جودو در المپیک پکن و مبدل شدن به اولین زن آمریکایی که در این رشته مدال گرفت، سراغ ام‌ام‌ای رفت و خیلی زود در این رشته مبدل به یکی از برترین‌ها شد.موفقیت رزی در ام‌ام‌ای بود که موقعیت بازی در سومین فیلم از آلبوم “بی‌مصرف‌ها” «Expendables» و هم کاری با ستاره‌هایی مانند سیلوستر استالونه، مل گیبسون و هریسون فورد را برایش ممکن کرد. ایشان همراه با جینا کارانو، در سری فیلم‌های سریع و خشن هم نقش بازی کرده.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

رزی در سال ۲۰۱۵ در فیلم “دار‌و‌دسته” «Entourage» « این فیلم ادامه آلبوم تلویزیونی به همین اسم هست» به کارگردانی “داگ الین” در نقش خودش ظاهر شد. گرچه ایشان در رینگ عمده خوش‌شانس نبوده و در دو مبارزه آخرینش برای قهرمانی مقابل “هولی هولم” و “آماندا نونز” شکست خورده هست.

برای شما نیز جالب است؟  بازیگران و چهره های ایرانی که بادیگارد دارند

 

جیسون استاتم

استاتم هم نمونه دیگری از ورزشکارانی هست که ورودش به جهان سینما را به گای ریچی مدیون هست. ایشان هم مانند وینی جونز بازیگری را با فیلم قفل، انبار و دو بشکه باروت، ساخته این کارگردان انگلیسی شروع کرد.

 

استاتم قبل از ورود به سینما، ۱۲ سال عضو تیم ملی شیرجه بریتانیا بود و در مسابقات کشورهای مشترک‌المنافع در سال ۱۹۹۰ در سه ماده مقام‌های هشتم، دهم و یازدهم را به چنگ آورد. ایشان در سال ۲۰۰۸ در باب دوران ورزش حرفه‌ایش گفت: “هیچ‌وقت به آن چه که میخواستم نرسیدم. با اینحال فکر میکنم همین به من کمک کرده تمرکزم را بالاتر ببرم و بازیگری را اکثر جدی بگیرم.”
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

استاتم سال ۲۰۱۵ در افتتاحیه یک فیلم و سال ۱۹۹۰ در مسابقات کشورهای مشترک‌المنافع

 

استاتم که اکنون به هنرپیشه اثبات سری فیلم‌های بی‌مصرف‌ها، سریع و خشن و ترانسپورتر مبدل شده، با نمونه و هنرپیشه انگلیسی، رزی هانتینگتون- وایتلی نامزد کرده و منتظر به جهان آمدن فرزند اولش هست.

 

کارل ویترز

آپولو کرید، قهرمان بوکس سنگین وزن سری فیلم‌های راکی در زندگی حقیقی به طرز حرفه‌ای فوتبال آمریکایی بازی میکرد و برای مدت کوتاهی در تیم ” اوکلند ریدرز” بازیکن دفاعی پشت خط بود.
ستاره های دنیای ورزش که به سینما آمدند

کارل ویترز و سیلوستر استالونه در سال ۲۰۱۶

 

 به نوشته سیرداق ایشان بعد از آن به لیگ فوتبال کانادا پیوست. ویترز در سال ۱۹۷۳ از جهان فوتبال آمریکایی خداحافظی کرد وهمان سال با نقش‌های کوتاه وارد عرصه بازیگری شد. بالاخره در ۱۹۷۶ در راکی۱ نقشی بازی کرد که بعد از آن همه ی وی را با آن به خاطر می‌آورند.

 

“غارتگر” نمونه دیگری از فیلم‌های مشهور اوست که در آن با آرنولد شوارتزنگر همبازی بوده. ایشان در ۱۹۸۸ هم نقش اول فیلم “اکشن جکسون” «Action Jackson» را بازی کرد. آن طور ویترز میگوید، در دانشگاه رشته نمایش خوانده: “من در دانشگاه ایالتی سن‌دیگو نمایش خوانده‌ام. یک چشمم به فوتبال بود و چشم دیگرم به هالیوود“.

 

 

امیدواریم از خواندن ستاره های جهان ورزش که به سینما آمدند لذت برده باشید. لطفا “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار سینما
تبلیغات