خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۹:۰۶

 کد خبر: 27469
 12 بازدید
 دیدگاه‌ها برای شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی بسته هستند

شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی  شمار فراوانی از ناسازگاری های زناشویی را میتوان با به کار بردن شیوه هایی کارساز رفع نمود تا صمیمیت زوج ها در […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی 

شمار فراوانی از ناسازگاری های زناشویی را میتوان با به کار بردن شیوه هایی کارساز رفع نمود تا صمیمیت زوج ها در رابطه بیشتر شود. اگر اختلافی بین شما و دیگران به ویژه شما و همسرتان بوجود آمده, پیش نهاد می شود یک قلم و کاغذ بردارید و بنویسید که چگونه ناسازگاری در ابتدا شد؟ چه چیزی بین شما رد و بدل شد؟ و برای افزایش رابطه چه باید انجام داده شود؟

 

لابد با خواندن این پاراگراف پوزخندی می زنید و می گویید نوشتن چه سودی دارد. با این وجود بد نیست بدانید به قول روانشناسان و مشاوران خانواده برترین شیوه برای رسیدن به هدف مورد نظر یعنی یافتن خاطر ناسازگاری بین خود و همسرتان, نوشتن هست. در این باره نظر ابراهیم‌زاده, مشاور و زوج‌درمانگر را پرسیده‌ایم.

 

نوشتن سختی های میتواند در افزایش روابط صمیمانه کارساز باشد؟
در روان‌شناسی اصطلاحی به اسم «self monitoring» یعنی بازرسی بر خود می باشد. دقیقا مانند کسی که یک فیلم از خود بگیرد و بنشیند آن را با توجه تماشا کند. تحت این شرایط فرد میتواند شمار فراوانی از حرکات و رفتارهای خود را بازنگری کند و نقاط مثبت یا منفی رفتار و حرکات خود را متوجه شود.

 

از اینرو وقتی زوجینی که با هم دشوار دارند, از آن ها می خواهیم در باب افکار و رفتار هرروز خود این رفتار را انجام دهند و مکررا افکار و رفتار خود را پایین نظر بگیرند تا فراوانی و نکات مثبت یا منفی خود را متوجه شوند. در حقیقت, برترین شیوه برای رسیدن به هدف مورد نظر نوشتن هست.

برای شما نیز جالب است؟  خواسته های مهم مردان از شریک زندگی شان

 

در بیشتر موارد بیننده هستیم که زوج ها در نوشته‌های خود, از ضمیر «ایشان» سود گیری کرده‌اند! «ایشان اینکار را انجام داد! ایشان فلان حرف را زد. ایشان اعصاب من را خرد کرد. اگر ایشان اینکار را نمیکرد یا فلان کار را انجام می‌داد, من که مشکلی نداشتم!» و… خلاصه این که انگشت اشاره به سوی دیگری هست.

 

بعد از این که از انها می خواهیم که اکنون در باب خودشان بنویسند, گرچه منصفانه. در این لحظه باید ببینیم که فرد در مراوده‌های خود بیشتر از ضمیر «تو» سود گیری می کند؟ یا از ضمیر «من»؟مثلاً تو باید اینکار را می کردی! تو نباید فلان حرف را می‌زدی! تو …….

 

اگر در این تکلیف بازرسی بر خود, کمتر از ضمیر «من» سود گیری شود, جای تأمل و تفکر دارد چراکه شمار فراوانی از سختی های و ناخشنودی‌های مردم در روابط بین فردی نشأت گرفته از همین فرمایش هست. یعنی من خودم و سهم خودم را نادیده می گیرم و مسئولیت تمام وقایع را به گردن دیگران می‌اندازم. انتظار دارم دیگران تغییر کنند, دیگران تلاش کنند تا من حس و حال بهتری داشته باشم.

 

از اینرو اگر زوج ها می خواهند قدمی برای افزایش روابط‌شان بردارند, از خود بپرسند من برای افزایش رابطه و ایجاد صمیمیت بیشتر, چه کارهایی را باید به اجرا درآورم.پافشاری فراوانی بر کلمه «من» هست. باید در تمام مراحل تنها به ضمیر «من» اشاره شود. من چه کارهایی را انجام داده‌ام. من چه کارهایی را باید به اجرا درآورم. بدون توجه به طرف مقابل.

برای شما نیز جالب است؟  مردان از رابطه با همسر چه چیزهایی می خواهند؟

 

فرض کنید دو نفر به فاصله سه متر از یکدیگر ایستاده‌اند. طرف مقابل هیچ حرکتی انجام نمی دهد, ساکن و اثبات ایستاده هست. یکی از آن ها برای نزدیک شدن به دیگری و کم کردن فاصله باید قدم بردارد و به سوی ایشان نزدیک شود. در یک رابطه اگر فاصله ایجاد شود و هر دو نفر به سوی هم قدم بردارند,

 

بی‌شک زودتر به هم نزدیک میشوند با این وجود اگر یک نفر هم قدم بردارد این رخداد می‌افتد با این وجود لحظه بیشتری ضروری دارد. گرچه این مشروط به این فرمایش هست که خواسته شما چه باشد؟! اگر برای زوجی رابطه و صمیمیت مهم باشد بدین جهت ضروری است برای آن تلاش کنند و اگر این خواسته یکی از طرفین هست, باید بدون توجه به اعمال طرف مقابل,

 

تلاش خود را داشته باشد از اینرو این جمله بسیار مهم هست: «من میخواهم رابطه‌ام را بهتر کنم, از اینرو برای این خواسته چه کارهایی را باید به اجرا درآورم؟» بدبختانه بیشتر مردم می گویند من می خواهم رابطه‌ام مفید شود با این وجود در مرحله رفتار که می رسند توقع دارند طرف مقابل‌شان اقداماتی را انجام دهد. یا شرط و شروط میگذارند.

 

برای نمونه می گویند اگر ایشان اینکار را انجام بدهد من نیز فلان کار را انجام خواهم داد! و دقیقا این یقین دلیل میشود که هیچ اقدام موثری انجام نشود. زوج ها اگر میخواهند عمرشان را تلف نکنند و سریع‌تر به نتیجه برسند تنها باید روی خودشان تمرکز کنند و انچه راکه برای رسیدن به خواسته‌شان ضروری هست انجام دهند.

برای شما نیز جالب است؟  مشکلات زندگی همسران درون گرا و برون گرا

 

باز هم پافشاری میشود, هر یک از طرفین, باید سهم خود را در رابطه بیابد و مکررا با خود بگوید «من» برای بهتر شدن رابطه چه کارهایی را باید به اجرا درآورم. بدون گذاشتن شرط و شروط.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته شیوه بسیار موثر برای رفع مشکلات زناشویی را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات