خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۸

 کد خبر: 27523
 12 بازدید
 دیدگاه‌ها برای فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین بسته هستند

فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین  حریم خصوصی بین همسران یکی از ملاک های مهم تفاهم هست که بدبختانه بین زن و شوهرها این فاصله تعیین […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین 

حریم خصوصی بین همسران یکی از ملاک های مهم تفاهم هست که بدبختانه بین زن و شوهرها این فاصله تعیین نمی شود و منجر به ناسازگاری می‌گردد. وقتی دو نفر وارد زندگی زناشویی میشوند, بخش‌هایی از زندگی خود را با دیگری به اشتراک قرار داده‌اند. پس حق دارند از آن‌چه در زندگی همسرشان هست با اینحال روی زندگی خودشان هم تاثیر خواهد گذاشت, باخبر شوند. مثلاً تصمیم‌های مالی, ارتباطات اجتماعی, آن‌چه به بچه‌ها مرتبط میشود.

 

زندگی مشترک, یعنی یک پیمان محکم بین دو نفر برای به پخش کردن زندگی‌هایشان. این پیمان تعهد سنگینی هست که بدبختانه گاهی آدم ها آن رافراموش می‌کنند یا آن‌قدرها جدی نمیگیرند. در این پیمان, دو نفر متعهد میشوند که وارد رابطه دیگری نشوند و کاری نکنند که به ضرر و زیان و صدمه همسرشان بیانجامد.

 

همسران متعهد میشوند که با هم کشتی زندگیشان را به مقصد برسانند, ‌مقصدی که اغلب سعادت مردم دیگر, یعنی فرزندان هم بدان وابسته هست. خارج شدن از این تعهد برای همه ی خانواده عواقب سنگینی دارد. از سوی دیگر, بحث حریم خصوصی حسابی داغ هست. در حقیقت, در جهان نوین و تکنولوژی که برای اغلب همسران واپسین هست,

 

هنوز تعریف درست و بدیهی از این حریم خصوصی نیست. ما هیچگاه نزد والدینمان یا در مدرسه یادنگرفته‌ایم حریم خصوصی دقیقا چیست, به چه نحو باید از حریم خصوصی خود ما نگهداری کنیم و کجا, حریم خصوصی دیگری به من مرتبط می شود و این رابطه تا چه حدی هست. این هست که گاهی,

برای شما نیز جالب است؟  احترام به خانواده همسر را هیچ وقت بیاد داشته باشید

 

حفظ حریم خصوصی با شکستن تعهد قاطی میشود. برابر با‌های مجازی آن چه در زندگی حقیقی خیانت اسم می گیرد, ناپسند دیده نمی شود و به میزان شبیه به هم خطرش جدی گرفته نمی شود.حفظ حریم خصوصی بدان معنا نیست که هر یک از دو طرف می توانند بدون توجه به دیگری و تنها برای خودشان تصمیم بگیرند.

 

حریم خصوصی بدان معنا نیست که می توانند روابطی داشته باشند که همسرشان از آن‌ها بی‌خبر باشد یا اینکه دست به کارهایی بزنند که زندگی خانواده را به اخطار می‌اندازد, مانند مصرف مواد گوناگون, هم کاری در جرم, هم کاری در رفتارهای پرخطر و … فاصله باریکی هست بین تلاش برای حفظ حریم خصوصی طرفین و در عین حال, هم کاری داشتن در هر آن‌چه به زندگی دو طرف گره خورده هست.

 

خط قرمز: پنهانکاری و فریب
اینکه ضروری نیست دو طرف در زندگی مشترک از همۀ چیز زندگی هم باخبر باشند, معنایش این نیست که یکی میتواند یک‌سری از چیزها را پنهان کند. پنهانکاری و تلاش برای پنهان نگاه داشتن, معمولاً به این دلیل هست که فرد می داند مورد مخالفت و سرزنش قرار می گیرد یا اینکه زندگی زناشویی‌اش به مخاطره می‌افتد. وقتی برای این پنهانکاری, دروغ و فریب به آلبوم اضافه شود, احتمال صدمه بالا و بالاتر میرود.

 

بخش‌های مشترک حریم‌ها
وقتی دو نفر وارد زندگی زناشویی می شوند, بخش‌هایی از زندگی خود را با دیگری به اشتراک قرار داده‌اند. پس حق دارند از آن‌چه در زندگی همسرشان هست با اینحال روی زندگی خودشان هم تاثیر خواهد گذاشت, باخبر شوند. مثلاً تصمیم‌های مالی, ارتباطات اجتماعی, آن‌چه به بچه‌ها مرتبط میشود, ‌تصمیم‌هایی که به سادگی خانواده مرتبط می شوند, ‌مانند اینکه کجا زندگی کنند یا اینکه منبع سود طرف مقابل چیست.

برای شما نیز جالب است؟  محبت و ابراز علاقه به شریک زندگی

 

پس, از یک طرف, حد و فاصله حریم خصوصی خود و طرف مقابلتان را تعریف کنید. مرزهایی که واقعا شخصی میباشند را از آن‌چه روی زندگی طرف مقابلتان اثر میگذارد جداگانه کنید و نگاه یکسانی به آن‌ها نداشته باشید.یادتان باشد حریم مشترک شما با همسرتان کجا هست, بعنوان راهنما, بدانید هر آن‌چه روی زندگی همسرتان هم تاثیر بگذارد,

 

حریم مشترک هر دو حساب می شود. یقینا شما بخواهید خودتان در موردش تصمیم بگیرید, مثلاً تصمیم به تغییر شهر زندگی, با اینحال دست‌کم همسرتان حق دارد بداند و باید به ایشان هم به اندازه خودتان حق بدهید تصمیم خودش را داشته باشد.از قدیم گفته‌اند, آن‌چه برای خودت می‌پسندی برای دیگری هم بپسند.

 

در باب حفظ حریم‌ها, هر جا شک کردید که حریم خودتان فارغ از همه چیز هست یا نه, فرض کنید اگر همسرتان جای شما بود چه انتظاری داشتید؟ همان را انجام دهید.
 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته فاصله حریم خصوصی و زندگی زناشویی بین زوجین را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات