خبرهای ویژه

» مدل های کیف و کفش » فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۵/۲۵ - ۲۳:۳۴

 کد خبر: 23111
 10 بازدید
 دیدگاه‌ها برای فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی بسته هستند

فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی

درمورد کیف و کفش های تازه نوشته ای داریم با عنوان فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی که پیشتر به آن میپردازیم. فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی  فصل تابستان که فرا میرسد، بانو ها و مردها را با انواع صندل ها و کفش های تابستانی ویژه در خیابانها […]

درمورد کیف و کفش های تازه نوشته ای داریم با عنوان فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی که پیشتر به آن میپردازیم.

فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی 

فصل تابستان که فرا میرسد، بانو ها و مردها را با انواع صندل ها و کفش های تابستانی ویژه در خیابانها میبینیم.با فرا رسیدن روزهای گرم سال کفش‌های تخت تابستانی و صندل‌ها و دمپایی‌های لاانگشتی از جاکفشی بیرون می آید.یقینا در این نوع کفش‌ها احساس راحتی کنید با اینحال با استناد به بررسی ها انجمن آمریکایی پاشناسی،

 

این نوع پاپوش‌ها شدیدا برای سلامت پا، لگن و زانو زیان آور میباشند. در این مقاله به انواع پاپوش‌های مرسوم تابستان و صدمه‌هایی که قادر اند به سلامت شما وارد کنند، پرداخته‌ایم.

 

کفش و دمپایی لاانگشتی‌

این نوع پاپوش‌ها خوب ساحل دریا یا استخر میباشند با اینحال نباید مرتب آن ها را به پا داشت چون قوس کف پا را خدمات رسانی نمیکنند، پاشنه ندارند و قادر نیستند هیچ ضربه‌ای را دفع کنند، با این وجود در درازمدت می توانند اساس‌ساز دردهای زانو، لگن و کمر شوند. در عین حال عامل بروز التهاب در ساق پا میباشند.

 

سایش مرتب کف پا با جنس پلاستیکی این کفش هم می تواند نه‌تنها اساس‌ساز التهاب تاندون باشد، حتی میخچه و پینه ایجاد کند. مردم مبتلا به دیابت هم باید مراقب باشند چونکه این نوع پاپوش میتواند محل مناسبی برای افزایش انواع میکروب باشد و با کوچک‌ترین ضربه و زخم در پا در آن نفوذ کنند.

 

کفش تابستانی بی‌پاشنه یا کفش‌ باله

این نوع کفش‌ها هم مانند پاپوش‌های لاانگشتی خوب پیاده‌روی نیستند. وجود نداشتن پاشنه و تخت بودن کف کفش می تواند اساس‌ساز التهاب غلاف پا شود. اگر تصمیم گرفته اید از این نوع کفش‌ها هر از گاهی سود گیری کنید، حتماً درون آن کفی طبی قرار دهید.

برای شما نیز جالب است؟  بروزترین نمونه های کیف مدرسه و دانشجویی 96

 

کفش‌ لژ‌دار تابستانی

این نوع کفش‌ها هم قادر اند دلیل التهاب غلاف پا شوند چون فشار فراوانی به پاشنه وارد میکنند. یقینا راه‌رفتن با انها ساده‌تر از کفش‌های پاشنه‌دار باشد با اینحال به هر حال احتمال پیچ‌خوردن و رگ به رگ شدن مچ پا بالاست. به علاوه از طرف دیگر، وقتی پشت پا در اندازه‌ای بلند‌تر از پنجه قرار می گیرد، فشار بیشتری به کف پا و ۵ استخوان آن وارد می شود و فرد در راه‌رفتن دچار دشوار خواهد شد.

 

کفش پلاستیکی جلو بسته کروس

این نوع کفش‌های پلاستیکی یا کائوچویی علاقه مندان بسیاری میان کودکان و پرستاران دارد چون شستشوی آن راحت هست و به‌دلیل سبکی فرد در آن احساس راحتی میکند با اینحال بررسی ها در باب این نوع پاپوش‌ها نمایش داده قادر اند اساس‌ساز التهاب مفاصل و تغییر شکل شست پا شوند.

 

به قول کارشناسان، تنها افرادی که دچار تورم و ادم شدید در ناحیه پا و قوزک میباشند قادر اند از این نوع پاپوش سود گیری کنند. اگر اینطور نباشد به پا داشتن ۸ تا ۱۰ ساعته این نوع کفش بسیار برای سلامت خطرناک هست.

 

۶ توصیه درمورد سود گیری از کفش و مراقبت از پا در تابستان

برترین کفش خوب هوای گرم که در عین خنک نگه داشتن پا دلنشین هم باشد، کفش‌های چرم مات با پاشنه‌های ۳-۲ سانتی‌متری هست. توصیه‌هایی که پیشتر می آید، شما را با شیوه درست مراقبت از پاها در تابستان آشنا میکند:

 

۱. شستشوی مرتب را بیاد داشته باشید

پاها را هر روز بشویید با اینحال نه با آب داغ. در پا غدد ترشح چربی نیست و به همین دلیل شستشو با آب گرم پوست این ناحیه را خشک می کند. از آب ولرم و مواد شوینده ملایم کمک بگیرید. صابون برگردان خوب‌ترین شوینده برای پاست. لای انگشتان پا را بشویید و مفید خشک کنید تا از بروز قارچ جلوگیری شود. در هفته برای ۵ تا ۱۰ دقیقه پاها را در محلول‌هایی بگذارید که آنتی‌باکتریال هست.

برای شما نیز جالب است؟  بروزترین نمونه های کیف دستی شیک و دلچسب

 

۲. لایه‌برداری فراموش نشود

وقتی کف پا و پاشنه در سایش باشد، پینه می‌بندد. برترین راه برای خلاصی سود گیری از کفش خوب و ۲ بار لایه‌برداری در هفته هست. قادر اید هر لحظه حمام میروید، پاها را سنگ پای ملایم بکشید و از کرم کراتولیتیک با ۵۰ درصد اوره ۱ یا ۲ بار در هفته سود گیری کنید. برای لایه‌برداری میتوانید اندکی شکر سرخ به کرم نمناک‌کننده پایتان اضافه کنید و آن را برای چند دقیقه ماساژ دهید.

 

۳ .آبرسانی به پوست پا را جدی بگیرید

پاها بسیار خشک میباشند و نیاز به نم‌رسانی دائمی دارند. همه ی وقت با یک کرم نمناک‌کننده پاها را ماساژ دهید با اینحال کرم را لای انگشتان پا نزنید چون در این شرایط احتمال بروز قارچ اکثر می شود. بهتر هست کرمی بر پایه اوره ۱۰ درصد تهیه کنید. میزان بالاتر کراتولیتیک زیان آور هست و توصیه نمی شود. از ماسک پاهای نمناک‌کننده هم قادر اید سود گیری کنید و بعد از زدن آن به پا جوراب نخی بپوشید و اجازه دهید تمام شب این مواد روی پا بماند.

 

۴. از بروز بوی بد پا جلوگیری کنید

اسپری‌های ضدتعریق مفید میباشند و باعث خشکی و رفع بوی بد پا میشوند، با اینحال توصیه بهتر این هست که هفته‌ای ۲ بار پاهایتان را در تشتی از آب ولرم بگذارید که در آن کمی اسانس نعناع ریخته‌اید. مهم‌تر این که جوراب‌هایی از نوع الیاف طبیعی تهیه کنید و هر روز آن ها را عوض کنید و بشویید و اجازه دهید در نور خورشید خشک شوند.

برای شما نیز جالب است؟  نمونه های کیف ویژه و دلچسب به شکل حیوانات

 

۵ .مراقب ناخن‌هایتان باشید

همۀ وقت} ناخن‌ها را صاف کوتاه کنید و با یک سوهان کاغذی اطراف آن را شکل دهید. ناخن نباید خیلی کوتاه یا خیلی بلند باشد.

 

۶ .مراقب تاول‌ها باشید

اگر کفش تازه‌ای خریدید که خیلی تنگ هست یا پا در آن سایش فراوانی دارد، احتمال بروز تاول و پینه بالاست. میتوانید برای پیشگیری از این حالت، چسب زخم در ناحیه مرتبط سود گیری کنید و اندکی وازلین پایین پانسمان بزنید. اگر دچار تاول شدید، خیلی آرام با بهره برداری از یک حفره ریز مایع داخل آن را خالی کنید

 

و بعد از ضدعفونی کردن بدون این که پوست روی آن آسیبی ببیند، پانسمان کنید. قادر اید از ژل آلوئه‌و‌را هم سود گیری کنید که ضدالتهابی طبیعی و افزایش‌دهنده زخم هست.سایش مرتب کف پا با جنس پلاستیکی این صندل لاانگشتی میتواند اساس‌ساز التهاب تاندون باشد و میخچه و پینه ایجاد کند.

 

مردم مبتلا به دیابت هم باید مراقب باشند چونکه این نوع پاپوش میتواند محل مناسبی برای افزایش انواع میکروب باشد و با کوچک‌ترین ضربه و زخم در پا در آن نفوذ کنند.

 

 

مجله تفریحی سیرداغ با تجمیع مطالب فایده ها و معایب کفش ها و دمپایی تابستانی در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : مدل های کیف و کفش
تبلیغات