خبرهای ویژه

» آموزش کامپیوتر » فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ - ۱۰:۱۸

 کد خبر: 19275
 19 بازدید
 دیدگاه‌ها برای فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز بسته هستند

فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز  بسیاری از نرم افزارها هستند که لحظه نصب در ویندوز با سرورهای خارجی رابطه غیر علنی برقرار می کنند و دلیل […]

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز 

بسیاری از نرم افزارها هستند که لحظه نصب در ویندوز با سرورهای خارجی رابطه غیر علنی برقرار می کنند و دلیل کندی سرعت شبکه جهانی وب می شوند. سرعت شبکه جهانی وب‌تان از آنچه تصور می‌کردید در دست داشته باشید پایین‌تر است و کمپانی معرفی‌کننده خدمات نیز به شما مطرح می‌کند اتصال شما بخوبی انجام شده و رایانه شما به‌صورت غیر علنی

 

در حال مصرف ترافیک اینترنتی است؟ آیا می‌دانید آلوده شدن به انواع بدافزارها، ویروس‌ها و دیگر فایل‌های مخرب می‌تواند فعالیت‌های پنهان تبادل معلومات میان رایانه شما و سرورهای خرابکاران را به‌همراه داشته باشد؟

فهمیدن ارتباط اینترنتی نرم افزارهای ویندوز

چه نرم‌افزارهایی از رایانه شما به کدام سرورها و مقصدهای خارجی اتصال یافته‌اند

 

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید چگونه می‌توان همه اتصالات صورت گرفته به سرورهای دیگر و معلومات مبادله شده به‌صورت پنهانی در ویندوز را ردگیری کرد و روی آنها نظارت داشت؟ اگر تا به‌ حال هیچ نظارتی روی این اتصالات نداشته‌اید، همین اکنون دست به کار شوید و با بهره برداری از ترفندی که به شما آموزش می‌دهیم، بی توجه به هیچ نرم‌افزار جانبی دیگری با کمک ویندوز، همه این ارتباطات پنهان را کشف کنید.

 

با اینحال اگر از ویندوز ویستا یا ۷ استفاده می‌کنید روی منوی استارت کلیک کرده، عبارت CMD را تایپ کنید و پیشتر روی نتیجه یافت شده با همین عنوان کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

برای شما نیز جالب است؟  معرفی بهترین برنامه ها برای یادداشت برداری

 

با اینحال اگر از ویندوز ۸ یا ۱۰ استفاده می‌کنید روی گزینه استارت کلیک راست ماوس را فشار داده و از تنظیمات به‌نمایش درآمده گزینه (Command Prompt (Admin را انتخاب کنید.

 

این فرمان را در خط فرمان تایپ کرده و کلید اینتر را فشار دهید:

netstat -abf 5 » parsnaz.txt

 

حدود دو دقیقه صبر کنید تا گزارش کاملی از همه اتصالات پنهانی و تبادلات انجام شده در این مدت لحظه، ثبت و در فایل  parsnaz.txt ذخیره شود.بعد از انتهای یافتن مدت لحظه دلخواهتان (به نوعی مثال دو دقیقه) کلیدهای Ctrl+C را فشار دهید تا عملیات ثبت گزارش‌ها متوقف شود.

 

اکنون کفایت می کند فرمان پایین را در خط فرمان وارد کنید تا فایل گزارش parsnaz.txt به وسیله ویرایشگر متنی ویندوز باز شود.

parsnaz.txt

 

با کمی دقت در فایل گزارش به‌نمایش درآمده مشاهده خواهید کرد چه نرم‌افزارهایی از رایانه شما به کدام سرورها و مقصدهای خارجی اتصال یافته‌اند و براحتی با بررسی این اتصالات پنهان میتوانید گزینه‌های مشکوک را شناسایی و درمقایسه با جلوگیری از فعالیت آنها اقدام کنید.

 

منبع:jamejamonline.ir

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “فهمیدن رابطه اینترنتی نرم افزارهای ویندوز” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش کامپیوتر
تبلیغات