خبرهای ویژه

» آموزش کامپیوتر » معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۶ - ۱۹:۳۷

 کد خبر: 18431
 23 بازدید
 دیدگاه‌ها برای معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF بسته هستند

معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF  به شما بهترین نرم افزارها را برای ادیت فایل های پی دی اف معرفی می کنیم که می تواند […]

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF 

به شما بهترین نرم افزارها را برای ادیت فایل های پی دی اف معرفی می کنیم که می تواند در پایین مشاهده نمائید. پی دی اف بهترین فرمت برای فایل های نوشتاری به حساب می آید. فایل‌های پی دی اف (PDF) را امروز باید با اسم یکی از پرکاربردترین فایل‌ها در تمامی شبکه جهانی وب دانست که علی الخصوص در لحظه بهره برداری از رایانه (و نه پلتفرم‌های موبایل)،

 

کارایی بالایی دارند. در لحظه تولید یک کار چاپی بسیار باکیفیت، ایجاد یک سند برای استفاده به روش آنلاین، آرشیو داده‌های قدیمی و یا ترکیب چندین فرمت مختلف فایل اعم از متن، تصویر، اشکال مختلف و دیگر موارد، هر استفاده کننده نیاز ممتازی به بهره برداری از فایل‌های پی دی اف می یابد. به توجه به داشتن مزایای فراوان، یکی از ایرادات بنیادی

 

و بسیار مهمی که به فایل‌های پی دی اف وارد می‌شود، توانایی پایین آن‌ها به منظور ادیت است که مصرف کنندگان را زیاد درگیر خود می‌کند. با استناد به همین نیاز، به معرفی ۵ مورد از برترین برنامه های ادیت پی دی اف در پلتفرم ویندوز رایانه می‌پردازیم.

 

هر یک از برنامه های ادیت پی دی اف در یک عرصه کارشناس هستند

در مقایسه با دیگر انواع فرمت‌های ایجاد اسناد از قبیل فرمت‌های استاندارد مایکروسافت آفیس، پی دی اف‌ ها توانایی ادیت پایینی دارند. با این وجود در بسیاری از مواقع، مصرف کنندگان به منظور جلوگیری از بهم ریختن فونت و دیگر قسمت‌های یک سند مثل آفیس ورد (Ofiice Word)، خروجی آن را در شکل پی دی اف می‌گیرند

 

که از نمونه مزایای بهره برداری از این نوع فایل است. با اینحال اگر کاربری به جز خروجی پی دی اف، به فرمت دیگری از سند دسترسی نداشته باشید، در تغییر محتویات آن با سخت روبه‌رو می‌شود که باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که با بهره برداری از برنامه های ادیت پی دی اف قابل رفع است. با کلیک بر روی اسم هر نرم افزار ادیت پی دی اف، به صفحه مرتبط به آن در تارنما تولید کننده منتقل می‌شوید.

 

PDF Booklet

← خصوصیت‌ بنیادی : ایجاد جزوات در شکل پی دی اف

با اسم یکی از کارآمدترین برنامه های ادیت پی دی اف باید به پی دی اف بوکلت (PDF Booklet) اشاره نمود که با یک هدف بسیار ساده و با این وجود کاربری ظاهر شده است. این نرم افزار به مصرف کنندگان اجازه دهد تا با بهره برداری از فایل‌های پی دی اف موجود، جزوات و مقالات متفاوتی ایجاد کنند. PDF Booklet علی الخصوص در زمانی بسیار کاربردی است که استفاده کننده به دلیل عدم خدمات رسانی پرینتر خود از اسکن چند صفحه‌ای، یک سند را در شکل چند فایل جداگانه ذخیره کرده است.

برای شما نیز جالب است؟  ترفند پاکسازی فایل های فراوانی در ویندوز

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDFاستفاده کننده می‌بایست برنامه‌بندی کتابچه خود و به علاوه از طرف دیگر ترتیب صفحات آن را تعیین کرده و پیشتر به برنامه اجازه دهد تا آن‌ها را به روش مرتب با یکدیگر تلفیق کند. سپس تنها کاری که نیاز است تا انجام دهد، پرینت‌ کردن سند و سپس اتصال برگه‌های آن به یکدیگر است. اگر ابزار اتوماتیک نتیجه مورد دلخواه را نداد، این امکان می باشد تا صفحه‌ها را پشت و رو کرده و یا بزرگنمایی و جهت محور آن‌ها را تغییر داد.

 

PDF Booklet را از آنجایی در بین برنامه های ادیت پی دی اف ذکر کردیم که غیر از تولید فایل تازه، می‌توان با بهره برداری از آن کتابچه‌ها و جزوات حال حاضر را نیز ادیت کرده و غیر از تغییر ترتیب صفحات، برنامه‌بندی سند را تغییر داد و آن را صفحه‌آرایی کرد. می‌توان قبل از اتمام مراحل تولید و ایجاد فایل نهایی، یک دید کلی بر تفاوت اجرا شده داشت. به محض اینکه استفاده کننده دکمه Go را بزند، نرم افزار یک فایل تازه ایجاد کرده و نتیجه را با بهره برداری از نمایش‌دهنده پی دی اف داخلی خود به تصویر می‌کشد.

 

iLovePDF

← خصوصیت‌ بنیادی : سرعت بالا در شکل‌بندی

دوست دارید تا چه کاری با نمایش‌دهنده پی دی اف خود انجام دهید؟ فایل‌های جداگانه را ادغام کنید؟ فایل‌های پی دی اف را به دیگر فرمت‌ها مبدل کنید؟ یک واتر ماترمارک به سند حال حاضر اضافه کنید؟ اپ تحت وب آی لاو پی دی اف (iLovePDF) جواب تمامی این سوالات است. iLovePDF با اسم نمونه دیگری از بهترین برنامه های ادیت پی دی اف توانایی دارد تا به خوبی از پس هر دستور استفاده کننده از نمونه موارد پایین بربیاید:

 

ادغام چندین فایل پی دی اف

 

جدا کردن فایل‌های پی دی اف و مبدل آن‌ها به فایل‌های کوچکتر

 

فشرده‌سازی فایل‌های پی دی اف به منظور ذخیره آرشیو

 

مبدل فایل‌های پی دی اف به فرمت‌های مایکروسافت آفیس مانند ورد، اکسل، پاورپوینت و به علاوه از طرف دیگر فرمت تصویر JPEG

 

مبدل فرمت‌های ورد، اکسل، پاورپونت و به علاوه از طرف دیگر انواع فرمت‌های مختلف عکس ها به فایل‌های پی دی اف

 

افزودن واترمارک به سند

 

افزون شماره صفحه به سند

 

باز کردن فایل‌های پی دی اف نگهداری‌شده (Protected)

 

چرخش محور و جهت نمایش اسناد

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDFپیش نهاد ما است این است که اگر به برنامه های ادیت پی دی اف توانمند از قبیل iLovePDF به منظور مبدل مداوم فایل‌های مایکروسافت آفیس به پی دی اف و بالعکس نیاز مبرم دارید، به جای تکیه بر اپ تحت وب، یکی از ورژن‌های دسکتاپ آن را بسته به نیاز خود به ازای مبلغی پایین‌تر از ۱۰۰ دلار تهیه کنید.

 

YACReader

← خصوصیت‌ بنیادی : ادیت گرافیک‌ها

وظیفه برنامه های ادیت پی دی اف و اعمال آن‌ها، نباید تنها به دستکاری متون و یا ترتیب صفحات ختم شود. اگر نیاز به ادیت خواص گرافیکی فایل‌های پی دی اف خود داشته باشید تکلیف چیست؟ یقینا تصمیم دارید تا یک کپی اسکن‌شده از یک سند قدیمی را روشن‌تر کرده و یا می‌خواهید به یک صفحه یک کتابچه مدرسه اسکن‌شده

برای شما نیز جالب است؟  بهترین شیوه گسترش قدرت سیگنال وای فای

 

خود کمی کنتراست اضافه کنید. اگر به تفاوت این‌چنینی بیشتر از بقیه موارد نیاز دارید، خوب است تا در بین برنامه های ادیت پی دی اف مستقیما سر وقت وای ای سی ریدر (YACReader) بروید.

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDFYACReader هم یک کمیک ریدر (Comic Reader) و هم یک پی دی اف ریدر بوده و به منظور کار کردن با متون و علی الخصوص عکس ها به روش بسیار کاربردی دیزاین شده است. در YACReader بیننده ابزارهای کنترل روشنایی، کنترل کنتراست و به علاوه از طرف دیگر کنترل گاما هستیم. در نظر داشته باشید در مقایسه با دیگر برنامه های ادیت پی دی اف ،

 

این نرم افزار آن‌چنان جامع و کامل نبوده و تنها یک جعبه ابزار و جعبه ادیت در آن مشاهده می‌شوند. با شرایطی که می‌بینید، YACReader تنها به منظور اعمال عده ای تفاوت ویژه بر روی اسناد پی دی اف مقرر کرده شده و تصمیم ندارد تا به یک ابزار همه کاره در جهان فایل‌های پی دی اف مبدل شود. بهره برداری از YACReader رایگان است.

 

Gaaiho Reader 4

← خصوصیت‌ بنیادی : ویرایشگر متن بسیار سبک

گیهو (Gaaiho) کمپانی است که ابزارهای بسیار حرفه‌ای و متنوعی را در عرصه‌های مرتبط با فایل‌های پی دی اف معرفی می‌کند. تمامی این ابزاها، به استثنای ریدر ۴ (Reader 4) به ثبت اشتراک در تارنما کمپانی نیازمندند، با اینحال باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که بهره برداری از Gaaiho Reader 4 رایگان است.

 

به توجه به ریدر (Reader) خطاب‌شدن، اپ Gaaiho Reader 4 را باید با اسم یکی از بهترین و سبک وزن‌ترین برنامه های ادیت پی دی اف دانست که بسیار قدرتمندتر از یک نرم افزار ساده نمایش فایل‌های پی دی اف ظاهر می‌شود. مثل دیگر برنامه های ادیت پی دی اف ، Gaaiho Reader 4 نیز توانایی دارد تا اعمال پایه‌ای از قبیل ایجاد سند

 

پی دی اف و یا جستجوی ساده را انجام دهد. این نرم افزار به علاوه از طرف دیگر می‌تواند کند و کاش بیشتر و عمیق‌تری در فایل‌های پی دی اف داشته و با ابزارهای حاشیه‌نویسی خود استفاده کننده را تحت تاثیر قرار دهد.

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDFدر Gaaiho Reader 4 یک ابزار نشانگر نیز مشاهده می‌شود که به کمک آن می‌توان بخشی از نوشته را برداشته و یا آن را به روش تاکیدی به نمایش درآورد. ویرایشگر متن این نرم افزار توانایی دارد تا کلمات تازه ای را به متن وارد کرده و یا کلمات موجود را به دلخواه استفاده کننده جانشین کند. امکان اضافه کردن جعبه متن، یادداشت، راهنما و مهر به سند می باشد، غیر از اینکه تمامی این موارد را می‌توان با استناد به فونت، سایز و به علاوه از طرف دیگر استایل مورد نظر سفارشی‌سازی کرد.

برای شما نیز جالب است؟  ترفندهای برطرف کردن ارورهای رایج ویندوز 10

 

با شرایطی که در خصوصیت بنیادی نرم افزار Gaaiho Reader 4 نیز به آن اشاره کردیم، این ابزار ادیت متن شدیدا در مقایسه با قابلیت ها خود سبک و کم حجم است. در نظر داشته باشید برای برنامه های ادیت پی دی اف که یکی از وظایف اصلی آن‌ها نمایش فایل‌های پی دی اف است، حجم برنامه فاکتوری اهمیت بینهایت زیادی دارد،

 

چرا که هیچ کاربری دوست ندارد تا در هر دفعه تلاش برای باز کردن یک فایل مجبور باشد تا چند ثانیه صبر کند، علی الخصوص اگر شغل وی شدیدا با اسناد پی دی اف در رابطه باشد.

 

Windows 10 Print to PDF

← خصوصیت‌ بنیادی : ترکیب چند تصویر و ذخیره با اسم یک فایل پی دی اف

شایسته است تا همراه با نرم افزارهای مستقل گفته شده در بالا، ابزار پرینت داخلی بروزترین ورژن ویندوز یعنی ویندوز ۱۰ (Windows 10) را نیز در بین برنامه های ادیت پی دی اف جای دهیم، چرا که یکی از بهترین و سریع‌ترین راهکارها به منظور ادغام چندین تصویر و مبدل آن‌ها به یک سند پی دی اف به شمار می‌رود.

 

قبل از همه می‌بایست عکس ها مورد نظر به منظور ادغام‌کردن را در شکل یک فولدر درآورده و آن‌ها را به همان طریقی که دوست دارید تا در فایل پی دی اف نهایی نمایش داده شوند، مرتب کنید. به این منظور یقینا مجبور خواهید بود تا اسم فایل‌ها را عوض کرده و ترتیب مورد نظرتان را به آن‌ها اعمال کنید.

 

میتوانید فایل‌ها را به روش عددی از کوچک به بزرگ اسم‌گذاری کنید. اکنون تمامی فایل‌ها را انتخاب کرده و سپس بر روی آن‌ها کلیک راست کنید. پیشتر گزینه “پرینت” (Print) را برگزینید.

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDFاکنون پنجره “پرینت عکس ها” (Print Pictures) در مقابلتان باز می‌شود. در گوشه بالا سمت راست پنجره، لیست کشویی را مثل تصویر پایین باز کرده و سپس گزینه “مایکروسافت پرینت تو پی دی اف” (Microsoft Print to PDF) را برگزینید.

معرفی نرم افزار برای ویرایش فایل PDF

در ستون موجود در دست راست، میتوانید تعداد تصویر‌های مورد نظر به منظور پرینت به ازای هر صفحه را تعیین کنید. به علاوه از طرف دیگر می‌بایست از تیک خوردن گزینه “جای دادن تصویر در قاب” (Fit Picture to Frame) اطمینان حاصل کنید. با این کار، گوشه‌های عکس ها به منظور جای گرفتن در قاب مورد نظر بریده نخواهند شد.

 

پیشتر، گزینه “پرینت” (Print) در گوشه پایین، سمت راست پنجره را زده و بعد از نوشتن اسم فایل پی دی اف نهایی در پنجره به نمایش درآمده، تا تکمیل روند منتظر بمانید.

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “معرفی نرم افزار برای ادیت فایل PDF” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : آموزش کامپیوتر
تبلیغات