خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۸:۲۹

 کد خبر: 23865
 13 بازدید
 دیدگاه‌ها برای نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل بسته هستند

نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل  مردم متاهل باید حواسشان باشد که سود گیری از شبکه های مجازی به رابطه آنان با همسرشان لطمه ای وارد […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل 

مردم متاهل باید حواسشان باشد که سود گیری از شبکه های مجازی به رابطه آنان با همسرشان لطمه ای وارد نکند خصوصا تلگرام. بانو ها و آقایون متاهل بهتر هست گروه های تلگرام تان را سایلنت کنید و به زندگی تان برسید, در وقت های بیکاری به گروه هایتان سر بزنید.

 

شمار گروه های تلگرام تان را محدود کنید
تلگرام نیز هم چون تمام شبکه های مجازی مانند شمشیر دو لبه ای هست که استفاده کننده هم میتواند از آن سود گیری مثبت کرده و از تأثیرات مثبت آن در زندگی خود سود ببرد و هم با سود گیری افراطی و خارج از برنامه از این شبکه پیغام رسان بعنوان ابزاری منفی و با تأثیرات سو سود ببرد.گروه های تلگرام پنج,

 

شش سال پیش را به خاطر بیاورید؛ زمانی که هنوز سود گیری از تلفن های هوشمند فراگیر نشده بود. آن ایام چقدر با همسرتان وقت می گذراندید؟ چقدر با فرزندتان بازی می‌کردید و ساعات منزل بودن تان را به چه نحو سپری میکردید؟

 

همۀ وقت تان را در گروه های تلگرام نگذرانید
تلفن های هوشمند به دلیل جذابیت های فراوان شان و گرچه خدماتی که در اختیارمان قرار داده اند, این ایام به جزیی حذف نشدنی از زندگی مان مبدل شده اند؛ جزیی که حتی اگر دل مان هم بخواهد, نمیتوانیم از منزل مان بیرونش کنیم و با گمان راحت, مانند سال های قبل زندگی مان را بگذرانیم.

 

نصب کردن تلگرام روی گوشی موبایل, میتواند مانند شمشیر دو لبه رفتار کند. از یک طرف می‌تواند شما را با یک جهان تازه روبه رو کند و رابطه های فراموش شده را به زندگی تان وارد کند و از سوی دیگر می‌تواند مانند دیوار میان شما و همسرتان قرار بگیرد و با هم بودن را از یادتان ببرد با اینحال نگران نباشید. ما به شما میگوییم که با رعایت ریزه کاری هایی میتوانید این دیوار را از میان بردارید و نگذارید تلگرام بازی هر روزه رابطه شما و همسرتان را تهدید کند.

 

همه ی جا نباشید
نگاهی به لیست گروه های تلگرام که در انها عضو شان شده اید, بیندازید. گروه همکلاسی های مدرسه, بچه های دانشگاه, کارمندان اداره, خانواده, دخترخاله ها, بچه های محله و… . یقینا به خودتان بگویید هر روز باخبر شدن از حال همه ی این آدم های دور, لطفی هست که تلگرام در حق تان کرده

برای شما نیز جالب است؟  رفتار خوب لحظه بدبین شدن همسران

 

با اینحال بهتر هست از خودتان بپرسید برای باخبر شدن از آدم هایی که یقیناً هفته ای یک‌بار و سالی یکبار از آنها خبر میگرفتید, هر روز چند ساعت وقت صرف می‌کنید؟

 

گروه های تلگرام را محدود کنید
چه اندازه از وقت شما صرف خواندن پیغام هایی میشود که به شما ربطی ندارد و چقدر برای پیغام هایی که از این گروه به آن گروه دست به دست می‌چرخد, وقت صرف میکنید. درحالی که ممکن هست ده ها دقیقه از وقت تان را صرف گفتگو کردن در باب عکسی که میگوید یک عروس در شیراز لباس یک میلیاردی پوشیده صرف کنید, چند بار به فرزندتان که برای سخن گفتن با شما کنارتان مینشیند بی محلی میکنید و فراری اش می‌دهید؟

 

یقیناً اولین قدم برای این که به تلگرام اجازه ندهید سعادت را از خانواده شما دور کند, این باشد که با یک عذرخواهی ساده گروه هایی راکه فکر می‌کنید حضور در آنها چیزی به شما اضافه نمی‌کند یا حس بهتری به شما نمی‌دهد ترک کنید. علتی ندارد از گروه خرید کالاها از ترکیه تا گروه تازه ترین اخبار سینمایی, در همه ی عضو باشید. پس در ابتدای کار تلگرام تان را کمی پاک سازی کنید.

 

از صدا خفه کن سود گیری کنید!
اکنون شما باقیمانده اید و گروه هایی که دلتان نیامده از آنها دل بکنید. بهتر هست این دسته ها را هم در فکر تان اولویت بندی کنید. مثلاً به خودتان بگویید علاقه مندم در همان لحظه که در گروه خواهر هایم پیامی به من میرسد, جواب پیغام آمده را بدهم با اینحال از دخترخاله ها اگر هفته ای یکبار هم آگاه شوم, ایرادی ندارد.

 

پس میتوانید بر عرصه این طبقه بندی ذهنی, صدا یا نوتیفیکیشن عده ای گروه هایی راکه در آنها عضو شده اید, قطع کنید و بجای آن این که برای مشاهده پیغام شان هر لحظه سراغ تلفن هوشمندتان بروید, با وجود این روز یکبار وقت خالی تان را با خواندن پیغام های شان پر کنید.

 

اگر با وارد شدن به گروه, در قسمت بالای تلگرام تان روی «notification and sounds » کلیک کنید, میتوانید این تنظیمات را انجام دهید. حتی اگر هر لحظه گوشی موبایل تان را چک نکنید, صداهای بی وقفه پیغام هایی که به شما می‌رسند, ممکن هست همسرتان را کلافه کنند. پس با بستن صدای گروه های اکتیو یا گروه هایی که میتوانید بعدها به پیغام های شان رسیدگی کنید, تنش ها را کم کنید.

برای شما نیز جالب است؟  فلسفه بهره برداری از حلقه ازدواج چیست؟

 

قانون مدار باشید
اکنون شما باقیمانده اید و گروه هایی که نه از آنها دل کنده اید و نه تکمیل شده اید صدای رسیدن پیغام های شان را قطع کنید. برای این که حضور در این دسته ها یا پیغام هایی که لحظه لحظه از آدم های گوناگون به شما میرسد, آرامش تان را از بین نبرد و میان شما و همسرتان فاصله نیندازد, بهتر هست قانون هایی را برای سود گیری از تلفن هوشمند تان وضع کنید.

 

• یکی از این قانون ها می‌تواند مرتبط به جای ها و موقعیت هایی شود که در آنها حق سود گیری از تلفن هوشمند یا شبکه جهانی وب موبایل را ندارید. برای نمونه وقتی سر میز غذا هستید, وقتی به مهمانی رفته اید یا مهمان دارید, وقتی با هم روی نیمکت پارک نشسته اید و خلاصه وقتی

 

که شما و همسرتان برای داشتن یک تجربه آرامش بخش و گذراندن وقت دونفره یا خانوادگی برنامه ریزی کرده‌اید, نباید حتی گمان بیرون آوردن موبایل از کیف تان هم به سرتان بزند.

 

• به جای این که هر پنج دقیقه یکبار سراغ گوشی تان بروید و به پیغام هایی که دریافت کرده‌اید, جواب دهید, لحظه مشخصی را به تلگرام و اینستاگرام بازی تان اختصاص دهید. شما میتوانید سه وعده که هر یک شان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشند را موبایل بازی کنید و اجازه ندهید که دیگران

 

به دلیل مکررا گوشی به دست بودن تان به شما اخطار دهند. قبل از این اگر یک گوشی باز تمام وقت نباشید, دیگر به پریشانی موبایل که دلیل میشود همه ی وقت نگران پیغام هایی که به شما رسیده و ندیده اید و لایک هایی که دریافت کرده‌اید و نمیدانید, دچار نشوید.

 

• یقینا تا اکنون به این مسئله دقت نکرده باشید که تلگرام بازی, اینستاگرام بازی یا سرگرم شدن با بازی هایی که روی گوشی تان نصب کرده‌اید, چقدر لحظه شما را برای ترقی کردن محدود کرده هست. ممکن هست این که شما به جای انجام کارهای مفیدی که قبلا انجام می دادید, تنها پیغام بازی می‌کنید, همسرتان را هم آزرده کرده باشد.

برای شما نیز جالب است؟  همسران و تفاهم بر سر مسائل مالی در خانه

 

شما در شبکه های مجازی گوناگون معلومات دم دستی را پیدا میکنید و تصور میکنید این شبکه ها به شما چیز یاد می‌دهند با اینحال یادتان میرود که حساب کنید به جای تلگرام بازی هر روزه چند صفحه کتاب میتوانید بخوانید یا به چه نحو میتوانید برای ادامه تحصیل برنامه ریزی کنید؛

 

پس بهتر هست در چندین ساعت که برای مطالعه کردن, درس خواندن و. . . مقرر کرده اید, صدای موبایل تان یا اینترنتش را قطع کنید تا ناخواسته مورد حمله پیغام ها قرار نگیرید. اصلا میتوانید برای روز تان هدفی تعیین کنید و به خود بگویید تا به آن هدف نرسیده ام, دست به گوشی نمی‌شوم.

 

همراه شوید
میتوانید برای کم کردن حساسیت ها و سوءتفاهم ها همسرتان را هم در عده ای دسته ها که فکر می‌کنید محتوای شان برای ایشان هم خوب هست, عضو کنید. حضور مشترک شما در گروه هایی که اعضایش به مرزها احترام می گذارند, می‌تواند شروع خوبی برای از میان بردن نگاه منفی همسرتان به تلگرام بازی های شما باشد.

 

گرچه حتی حضور ایشان هم نباید مجوزی باشد برای بسیار گوشی به دست بودن شما؛ پس حتی تحت این شرایط هم به اصولی که قبل از این گفتیم, احترام بگذارید.

 

به همسرتان ردیاب وصل نکنید
از همسرتان انتظار نداشته باشید که مکررا دست به گوشی نشسته باشد تا به پیغام های شما جواب دهد. اگر از آن گروه افرادی هستید که تمام روز سرگرم پیغام ارسال کردن به همسرشان میباشند و جواب ندادن های وی را پای بی مهری اش می گذارند, باید بدانیدکه این عادت تان

 

به زیان رابطه شما تمام می‌شود. به همسرتان اجازه دهید عده ای ساعات روز از شما فاصله بگیرد و به مدد تکنولوژی که گوشی موبایل تان به آن تجهیز شده, مکررا کنترلش نکنید و چشم انتظار محبت هایی که قرار هست برای شما تلگرام کند. نباشید.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته نکات بهره برداری از تلگرام برای مردم متاهل را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات