خبرهای ویژه

» رژیم غذایی » نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۰:۰۳

 کد خبر: 26474
 14 بازدید
 دیدگاه‌ها برای نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه بسته هستند

نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه

در باب رژیم و سلامتی نوشته”نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم. نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه  برای اینکه کودکان شما در مدرسه قادر باشند برترین تغذیه را داشته باشند […]

در باب رژیم و سلامتی نوشته”نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم.

نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه 

برای اینکه کودکان شما در مدرسه قادر باشند برترین تغذیه را داشته باشند تا قادر باشند بهتر هم درس بخوانند نکات مفیدی برای شما علاقه مندان داریم. نوشیدنی‌هایی که در هر جای مدرسه معرفی می شوند, بهتر هست تنها شامل آبمیوه شیرین نشده, شیر, آب بطری شده یا آب‌های معدنی گازدار, شیر کم‌چربی یا بدون چربی یا خلیفه شیر باشند

 

اگر میخواهیم در مدرسه محیط نسبتا سالمی را برای کودکان ایجاد کنیم, آن محیط شبیه به چیست؟

 

بسیار محشر, قادر ایم بگوییم بهتر هست ناهارهای حاضر شده در مدرسه راهکارهای تغذیه‌ای را برآورده کنند با اینحال برای کودکان دلچسب نیز باشند.حتی قادر ایم با وارد کردن دانه‌های کامل و سبزی‌ها و میوه‌های تازه اکثر استانداردهای USDA را بهتر از پیش کنیم.

 

 

قادر ایم به کودکان لحظه کافی برای خوردن و هضم کامل غذا های‌شان بدهیم, هم اینک حدود ۲۰ درصد مدارس برای خوردن غذا های‌شان بیست دقیقه یا کمتر وقت میدهند. «وقتی کودکان خیلی سریع بخورند, زمانی که طول می‌کشد تا بدن پس از غذا, احساس سیری و خشنودی کند, به تاخیر می‌افتد».

 

غذا خوردن خیلی سریع یا در حال دویدن می تواند منجر به پرخوری شود. میتوانیم برای غذا های نبردی که می توانند خارج از محل ناهارها فروخته شوند محدودیت‌هایی بگذاریم.بخواهیم که غذا های پر از قند یا چربی, مخصوصا غذا های روش شده حاوی شیرین‌کننده‌ها و چربی‌های ترانس افزودنی, در مدرسه فروخته نشوند.

 

بجای آن قادر ایم اتومبیل‌های‌فروش را با میوه, اسنک‌های حاوی دانه کامل, تولیدات لبنی کم‌چرب, آبمیوه‌های ۱۰۰ درصد و بطری‌های آب پر کنیم.قادر ایم با هر نوع معامله با شرکت‌های خصوصی برای مالکیت انحصاری فروش غذای حاضر یا نوشابه گازدار به کودکانمان مخالفت کنیم و آن ها را به سوی انتخاب‌های تندرست‌تر وسوسه نماییم.

برای شما نیز جالب است؟  مقدار مصرف هر روزه چای سبز باید چقدر باشد؟

 

این‌ها تنها عده ای از راه‌هایی میباشند که قادر اند شرایط غذای مدارس را افزایش بخشند و همگی راهبردهایی میباشند که در مدارس تمام کشورها تست و پیشرفت داده میشوند.در در طول چند سال قبل, حرکت رو به رشدی برای ابتکار و بهتر کردن تغذیه مدارس وجود داشته هست.

 

مشکل در حال افزایش چاقی کودکی, شمار فراوانی از مدیران و رژیم‌شناسان مدارس را برای ایجاد تفاوت مثبت در سطح محلی برانگیخته هست.

 

برای نمونه
۱» برنامه‌های کشتزار, به مدرسه در تامین کالا کشاورزی محلی کمک می‌کنند.مدرسه‌ای در ناحیه‌ای از کالیفرنیا یک محل معرفی تولیدات کشاورزی, بهمراه سفرهایی به فروشگاه‌های کشاورزی, برنامه باغچه مدرسه و تعلیم درمورد کالا را ایجاد نموده هست.

 

۲» عده ای مدارس, نوشابه گازدار و آبنبات را در مدرسه ممنوع کرده اند- مدرسه آن ها را نمی‌فروشد و دانش‌آموزان اجازه آوردن این غذاها را به محوطه مدرسه ندارند.

 

۳» عده ای از مدرسه ها نوشابه گازدار و آبنبات را در خودرو‌های فروشش با آب, آبمیوه و غذا های اسنک تندرست‌تر جانشین می کنند. با خواهش دانش‌آموزان, میوه و ماست بعداً اضافه شد.

 

۴» عده ای مدارس شیوه تازه ای دارند که فروش تمام نوشابه‌های گازدار, نوشیدنی‌های ورزشی و غذا های اسنک پرچربی, پر قند را که با برنامه صبحانه و ناهار ملی مدرسه USDA رقابت می‌کنند, ممنوع می‌کند.دانش‌ آموزان می توانند از بین غذا های تندرست‌تر مانند شیرهای کم‌چربی و بدونچربی, وعده‌های خوراکی کوچک آبمیوه‌ها «طبیعی» و آب بطری شده و نیز وعده خوراکی و اندازه‌های کوچک‌تر چیپس را گزینه کنند.

برای شما نیز جالب است؟  شیوه کاهش وزن که کمتر کسی از آن مطلع است

 

برنامه‌های متنوع دیگری همگی با نیت مبدل مدارس به مکان‌های پشتیبان سلامت, و نه جاهایی که از خوردن ناسالم سود می برند در حال شکل‌گیری‌اند.یکی از بزرگترین بهانه‌های تغییر ندادن سیستم, ترس از آن هست که مدارس با پیشرفت سلامت پول را از دست خواهند داد.وقتی کودکان در خانه‌های با اطلاع بهداشتی پرورش می یابند, یاد میگیرند که در خارج از خانه توقع غذا های مغذی را داشته باشند.

 

زمانی که انتخاب‌های حقیقی که طعم مفید میدهند به دانش‌آموزان معرفی می شوند, اجبارا مصرف غذای ناسالم را در طول روز, گزینه نخواهند نمود.

 

کمی تجسس کنید
وقتی که کودک شما به یک مهدکودک یا مدرسه واپسین وارد میشود, محیط غذا را در آن موسسه بررسی کنید.خود برنامه ناهار همین طور غذا های موجود در محوطه مدرسه, هم داخل و هم خارج ناهارخوری را بررسی کنید.اکثر مدارس منویی را که انواع خوراک‌های اصلی سرو شده در آنجا را مو به مو شرح میدهد, برای بچه‌ها مهیا می‌کنند.

 

با اینحال نگاهی ساده به منو انداختن همۀ وقت} چیزی در باب جزئیات به شما نمیگوید. تکه‌های نان از دانه کامل تهیه شده‌اند یا نه؟آیا مدرسه شیر کم‌چرب یا کامل معرفی می‌کند؟ آیا سبزی‌ها در سس سبک پخته شدند یا در کره غرق شده‌اند؟ گوشت گاو چقدر لخم هست؟ اضافه بر دقت به ناهارهای مدرسه,

 

کشف کنید که چه کسی تصمیم میگیرد چه غذاها و نوشیدنی‌هایی در اتومبیل‌های فروش معرفی شود و آیا مدرسه خط مشی‌هایی درمورد محتوای تغذیه‌ای, غذاها دارد, خودرو‌ها در کجا قرار دارند و بچه‌ها چه زمانی قادر اند به انها دسترسی یابند.

 

۱» بهتر هست تمام غذا از مقررات USDA برای چربی, چربی اشباع, کلسترول و محتوای مغذی تبعیت کنند.

برای شما نیز جالب است؟  بدون نوشیدن قهوه خودتان را هشیار نگه دارید

 

۲» بهتر هست میوه‌ها و سبزی‌ها در تمام وعده‌ها معرفی شوند, با میوه‌ها و سبزی‌های تازه که مرتبا معرفی میشوند.

 

۳» نوشیدنی‌هایی که در هر جای مدرسه معرفی میشوند, بهتر هست تنها شامل آبمیوه شیرین نشده, شیر, آب بطری شده یا آب‌های معدنی گازدار, شیرکم‌چربی یا بدون چربی یا خلیفه شیر «مانند برنج یا شیر سویای غنی شده با کلسیم» باشند.

 

۴» هر خودرو فروش غذا در محوطه مدرسه بهتر هست نوشیدنی‌ها و اسنک‌های تندرست معرفی کند «آبنبات, غذا های شیرین شده, کالاهای پخته شده و چیپس‌های حاوی چربی‌های ترانس را محدود یا حذف کنند, و غذا های تندرست‌تر مانند کراکرهای دانه کامل, میوه تازه, ماست و پنیر رشته‌ای کم‌چرب را معرفی کنند».

 

۵» مدرسه بهتر هست سیاست‌هایی برای معرفی خوراک‌های تندرست‌تر در فعالیت‌ها و موسسات خیریه مدرسه ایجاد کند.مدرسه بهتر هست غذا های حاضر مارک‌دار را معرفی نکند یا با شرکت‌های خصوصی که مدرسه را به معرفی کردن نوشیدنی‌های غیرالکلی یا اسنک‌های ناسالم در اتومبیل های فروش ملزم می‌کنند پیمان نبندد.

 

۶» بهتر هست نوشیدنی‌ها و غذاها تا حد امکان به اندازه خوب کودکان درآیند برای نمونه قوطی‌های کوچک آبمیوه به جای بطری‌های بزرگ ۱۶ یا ۲۰ اونسی.

 

۷» بهتر هست کودکان لحظه کافی برای نشستن و خوردن ناهار و نیز لحظه تنفس قبل و بعد از ناهار داشته باشند.برای تغییر هر سیستمی فشار ضروری هست و مدارس تنها وقتی سیاست‌ های تغذیه‌ای‌ شان را تغییر می دهند که والدین بر محیطی تندرست برای کودکان‌شان اصرار کنند.

 

 

مجله تفریحی و سلامتی سیرداغ تازه ترین مقالات مرتبط با سلامت مانند نکات غذایی مفید برای تغذیه کودکان در مدرسه را برای شما تجمیع میکند. همراه ما باشید و خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : رژیم غذایی
تبلیغات