خبرهای ویژه

» همسرداری و ازدواج » پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ - ۱:۲۲

 کد خبر: 25196
 20 بازدید
 دیدگاه‌ها برای پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری بسته هستند

پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری  همگی می‌دانیم که دعوا و بحث در زندگی همۀ ی زن و شوهرها می باشد, نکته مهم این […]

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری 

همگی می‌دانیم که دعوا و بحث در زندگی همۀ ی زن و شوهرها می باشد, نکته مهم این هست که به چه نحو این دعواها را به انتهای برسانیم.دعواهای زناشویی همۀ ی وقت به معنی ازدواج ناموفق نیست. گاهی سکوت و انکار سختی های زندگی مشترک بیشترین ضربه را به روابط زناشویی می‌زند. باید حرف بزنید گرچه اینکار نیاز به مهارتی دارد که باید یاد بگیرید.

 

وقتی روزهای پرهیجان شروع زندگی می گذرد و زندگی رسم منطقی و گرچه مشترکش را پیش می‌گیرد, خیلی ها به حدس این که همۀ ی چیز برای همۀ ی وقت روی رسم هست, عملا فراموش می کنند که برای حفظ رابطه دست کم کارهایی ضروری هست; یا حتی دست کم ملاحظاتی

 

دعواهای زناشویی بسیار عادی هست. زن و شوهر دو انسان جداگانه با طرز فکرهای دارای اختلاف میباشند. بطور کلی طبیعی هست که در مواردی با هم ناسازگاری نظر داشته باشند و حتی به دلیل این ناسازگاری نظر با یکدیگر بحثشان نیز بشود. با اینحال عده ای از اشتباهات ویرانگر پس از این دعواها روی میدهند.در این نوشته به مواردی که باید در دعواهای زناشویی به آن دقت داشته باشید اشاره ای خواهیم کرد.

 

در زندگی مشترک هر دو طرف حق دارند گاهی بی تاب, غمگین, عصبی و خسته باشند. در مواقعی که جو منزل متشنج میشود, به جای این که مته به خشخاش بگذارید, به روش بطور کلی راهبردی فضا را آرام کنید.

 

عزیزم حق با توست!

اگر می‌بینید همسرتان روز بدی داشته و بدون دلیل قانع کننده ای دنبال دعواهای زناشویی می‌گردد, به ایشان بگویید حق دارد که غمگین و بی تاب باشد. جمله “عزیزم حق با توست” یک شیوه ساده با این وجود بسیار خوب برای خلع سلاح طرف مقابل و پیش گیری از دعواهای زناشویی بی معنی هست. بعد از گفتن این جمله همرستان حرفی برای گفتن ندارد و شما به طرز بطور کلی نامحسوس حرف انتهای را زده اید.

 

توهین نکنید

برای این که عصبانیت تان را بدون سرزنش و توهین به طرف مقابل به زبان بیاورید از کلمه “من” سود گیری کنید. به جای این که بگویید: “تو اعصاب من رو داغون می کنی! تو عذابم می‌دهی! درکم نمیکنی! تو نمی فهمی! تو همه ی ی چیز را تحمیل می‌کنی و…” بگویید: “من خشمگین هستم! حال من خوب نیست!

 

من نمی توانم این ایده را قبول کنم! برای من سخت هست با این مساله کنار بیایم.” تحت این شرایط حریق جنگ را شعله ور نکرده اید و بدون ویرانی و سرزنش طرف مقابل حرف خودتان و حتی حرف انتهای را زده اید.

 

مذاکره ظریف را یاد بگیرید

اگر از اینکه همسرتان مکررا می خواهد حرف خودش را به کرسی بنشاند خسته شده اید, تنها یک راه برای شما علاقه مندان می‌ماند; گفتگو و مذاکره. فضا را طوری حاضر کنید که حرف تان شینده شود. تاکید کنید که تنها گوش کند و حرف تان را قطع نکند. تحت این شرایط شانس بیشتری دارید تا حرف هایتان شنیده شود و احتمال اینکه طرف را قانع کرده و حرف تان را زیرپوستی به کرسی بنشانید بیشتر هست.

برای شما نیز جالب است؟  راه های صمیمانه تر کردن رابطه بین همسران

 

زن و شوهرها پس از بحث با هم کارهای اشتباهی را انجام میدهند که به تثبیت و طولانی تر شدن ناراحتی بسیار کمک میکند.پیشتر به عده ای از این اشتباهات اشاره خواهیم کرد:

 

با هم سرد رفتار نکنید

پس از دعواهای زناشویی اصولا دو طرف حوصله سخن گفتن با هم را ندارند. با اینحال اگر پس از گذشت لحظه, وقتی که هر دو آرام تر بودید و همسرتان نزد شما آمد و به هر بهانه ای می‌خواست با شما حرف بزند, از جواب دادن به ایشان خودداری نکنید. بدترین کار ممکن در این شرایط این هست که سکوت اختیار کنید و به اصطلاح قیافه بگیرید. تکرار این مسایل, فاصله بزرگی میان زن و شوهر ایجاد میکند که یقینا خسارت های جبران ناپذیری نیز در پی داشته باشد.

 

جملات وی را فراموش کنید

جملات یا واژه هایی که لحظه دعواهای زناشویی از دهان همسر خود می شنوید را نادیده بگیرید. به انها ارزش ندهید و بگذارید همان جا وسط دعواهای زناشویی خاک شوند. بار سنگین انها را به دوش نکشید. بی حدس لحظه دعواهای زناشویی دو طرف قربان صدقه هم نمی‌روند و واژه های ناامیدکننده به کار می برند.

 

لحظه ناراحتی به ایشان نگویید ببخشید

وقتی در بحبوحه بحث و دعواهای زناشویی هستید گفتن خشک و خالی “ببخشید” دردی را دوا نمی کند. باید کوشش کنید بعد از اینکه موقعیت بهتر شد, نزد ایشان بروید و عذرخواهی کنید و سوتفاهم پیش آمده را برایش شرح دهید.

 

بر دلیل شروع دعواهای زناشویی تمرکز نکنید

بهتر هست انرژی خود را برای یافتن راه حل صرف کنید. نه برای فکر کردن به اینکه چه چیزی دلیل دعوا شد. اختلاف میان دعواهای زناشویی خوب و دعواهای زناشویی بد این هست که قادر باشید برای دشوار خود راه حل خوب بیابید.

 

نگویید: “منظورم این نبود”

این جمله هم چون سود گیری از پاک کن برای پاک کردن ماژیک یا اتوماتیک هست. حرفی که گفته‌اید را گفته اید. همسر شما هم در جواب خواهد گفت: “با این وجود تو همین را گفتی!” کلید کردن روی حرف ها و اینکه من این را گفته ام یا نگفته ام, یا منظورم از این حرف این بوده یا نبوده هست, بازبینی قبل ها هست, بازبینی رخداد هایی که افتاده و آبی که ریخته شده هست. باید کوشش کنید دشوار را برطرف کنید.

 

برای دعواهای زناشویی خود دنبال بهانه نباشید

هزاران مساله غمگین کننده در زندگی وجود دارند که قادر اید به دلیل انها دعوا راه بیندازید. اینکه تقصیرها را گردن طرف مقابل بیندازیم کار خوبی نیست. اگر شما غمگین, خشمگین یا دلخور هستید یا اخبار غمگین کننده شنیده اید, باید این مساله را با همسرتان به اشتراک بگذارید. این مساله به آرام ماندن جو, کمک شایانی میکند. کم خوابی باعث حساسیت بیشتر اعصاب میشود.

 

دست کم هایی که در رابطه زناشویی باید رعایت شود!

برای اینکه زندگیتان با همه دعواهای زناشویی ای که ممکن هست در آن رخداد افتد, از هم نپاشد بایستی دست کم هایی را رعایت نمایید

برای شما نیز جالب است؟  بررسی دلایل مهم طلاق زوجین از دید روانشناسی

 

چیزهای مهم را بیاد داشته باشید

عشق نیاز به دقت دارد. تنها هم بهانه ای برای حاصل شدن کسی نیست, وسیله ای برای با ایشان ماندن هست. در چنین موقعیتی, خیلی هایمان کارمان که راه افتاد, ولش می‌کنیم به حال خودش; بسیار محشر طبیعی هست که دق میکند و می میرد. در باب ناسازگاری هایی که پیش می‌آید, اول از هر چیز به این غفلت دقت کنید.

پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری

وقتی رابطه تان به اخطار میوفتد, اولین دلیل میتواند این باشد که در حفاظت از عشق غفلت کرده ایم. امکان فراموش کردن هشتمین سالگرد, بسیار بیشتر از امکان از یاد بردن اولین سالگرد هست. فرض کنید چه چیزهای مهم دیگری را در ازدواجمان ممکن هست به فراموشی بسپاریم یا با بازبینی لحظه در باب انها تنبلی کنیم. غفلت طولانی در انجام دادن وظایف حفاظت از عشق می‌تواند رابطه زناشویی را از بین ببرد.

 

صفات خوب همسرتان را در ستایش و در رسیدن به خواسته های مهم وی را ترغیب کنید با یکدیگر وقت صرف کنید. از با هم بودن لذت ببرید. به نقاط مشترک و چیزهایی که هر دو دوست دارید, هزینه کنید. کاری کنید که اوقات کار و تفریح به روش یکسان بین دو نفر شما تقسیم می‌شود. خود را به جای همسرتان بگذارید.

 

مواظب رخداد های روتین باشید

رخداد های جاری زندگی تاثیر فراوانی روی روابط خودمانی شما می گذارند. مخصوصا وقتی مشکلی پیش می‌آید. اغلب ما مسوولیت های شغلی مان را به توجه به کسل کننده بودنشان هر روز انجام میدهیم تا بتوانیم زندگی را اداره کنیم. گاهی هم ساعت ها بعد از حس کردن خستگی

 

مفرط به کار خود ادامه میدهیم و زمانی نتیجا مشغله و گرچه انرژی مان تمام میشود و حال و حوصله هیچ چیز و هیچ کس را نداریم, برمی گردیم منزل, انتظار هم ندارید که در این شرایط مخصوصا وقتی مساله هر روز و حتی انتهای هفته ها باشد, اتفاقی نیفتد. یا دست کم ما را از خیلی از وظایف همسریمان غافل نکند..

 

رفت و آمد های بی فایده را محدود کنید. بیشتر ما بیش از ۵۰ درصد وقتی که صرف رفت و آمد با دیگران می‌کنیم, تنها انرژی مان را تلف میکند. هم لحظه, کارهای بی ارزش یا اضافه کارهای وسواسی را رها کنید. ممکن هست منزل شما بطور کلی تمیز و مرتب نباشد یا در بیشتر مواقع} مفصل ترین شام ها را تهیه نکنید. بجای آن, لااقل کمی انرژی برای زندگی دارد. برای با هم بودن و در عین حال, زمین نماندن کارها هم, عده ای کارها را به رخداد یکدیگر انجام دهید.

 

تحقیر نکنید

یقیناً خودتان ندانید با اینحال خدای شما میداند که خیلی از انتقادها, عیب جویی ها و تحقیرهایی که گاهی از سر خیرخواهی میکنید, رابطه شما را مسموم کرده و خودتان نمی دانید. یک حقیقت غیرقابل انکار هم میگوید که هیچ آدمی دوست ندارد در محیطی و با کسی زندگی کند که دائم تحقیر شود. خیلی هم فکر نکنید, اینکار شما خیلی ساده و گاهی بدون اینکه بدانید انجام میشود.

 

حدوداً همۀ ی افرادی که شریک زندگی خود را تحقیر میکنند, کار خود را درست می‌دانند. این مردم از کلمات تحقیرآمیز برای تعیین تکلیف کردن و درس دادن به دیگران سود گیری می کنند. تهیه لیست جملات ممنوعه همانگونه که از اسمش پیداست, برترین کار در ابتدای کار هست.

برای شما نیز جالب است؟  رفتار خوب لحظه بدبین شدن همسران

 

لیستی از کلمات و جملاتی که نمیخواهید همسرتان به کار ببرد تهیه می‌کنید. پیش گیری از مشاجره مخصوصا در شرایطی که میخواهید جمله تان را اصلاح کنید, تمرین مهمی هست. گاهی هم یکی از شما دیگری را رنجانده هست, با انکار کردن مساله و بروز دادن عصبانیت با تحقیرهای پنهان, کاری از قبل نمی‌برید. مرد باشید و حرفتان را بزنید.

 

اختلاف ها را بازبینی نکنید

شما باید یاد بگیرید که به توجه به همه ی ی اختلاف هایتان, یک زندگی قابل بردباری و حتی خوب بسازید با اینحال مسئله اصلی این هست که بفهمیم به چه نحو اختلاف ها قادر اند عشق را از بین ببرند. در عین حال بدانیم که اختلاف هایی که به حس نزدیکی و تفاهم لطمه ای نمی‌زند, برای رابطه زناشویی ما مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

یکی از ناسازگاری نظرهای اخیرتان را در نظر بگیرید و به بحث بگذارید. مطمئنا یکی از شما بیشتر از دیگری به این اختلاف ارزش می‌دهد. بعنوان مثال در باب شرایط دعوت کردن از مهمان ناسازگاری نظر دارید. در این راستا ویژه مشاهده نمایید کدام یکی از شما به این مساله حساسیت بیشتری دارید. مثلاً از یک تا ۱۰ امتیاز بدهید.

 

در این راستا ویژه, بدیهی هست که بانو منزل حساسیت بیشتری برای مهیا بودن شرایط منزل برای دعوت از مهمان دارد. برای ایشان درجه ارزش ۱۰ و برای شما ۷ هست. در این موقعیت, شما باید قبول کنید هر لحظه چنین موقعیتی پیش آمد, حرف حرف ایشان باشد

 

دنبال نیازها بگردید

شما آن اولش جذب یک خصوصیت ویژه در همسرتان شده اید با اینحال زندگی پیچیده تر از این حرف هاست. خیلی چیزهای دیگر هم هست. بعد از یک مدتی متوجه می‌شوید یک چیزهایی از زندگی مشترک میخواهید که ایشان بهتان نمی دهد «و گرچه یقینا شما هم» چیزهای ساده ای مانند احترام جلوی جمع. یکی از دلایل اصلی دعواهای زناشویی نیازهای جواب نگرفته شما میباشند.

 

باید بدانید, از ایشان برای کارهایش که نیازهای شما را برآورده میکند تشکر کنید. این نیازتان را هم به شکل ساده و روشن بگویید تا بداند چه کاری از ایشان میخواهید. هم لحظه, از ایشان بپرسید آیا نیاز شما را درک میکند؟ بپرسید به چه نحو قادر اید کمکش کنید تا نیازهایتان را بهتر برآورده کند. حتماً هم بپرسید در ازای کمک و همراهی ایشان چه کاری قادر اید برایش انجام دهید.

 

هرگز کاری نکنید که همسر شما مجبور شود در باب احتیاج های شما حدس بزند. هرگز بیش از یک نیاز را در یک لحظه مطرح نکنید. هرگز لحظهِ به پخش کردن نیازتان در تمجید از همسرتان کوتاهی نکنید. هرگز وقتی که همسرتان کوشش میکند به احتیاج شما رسیدگی کند, وی را برای کم کاری در این راستا سرزنش نکنید.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته پیروز شدن در بحث و دعواهای زن و شوهری را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : همسرداری و ازدواج
تبلیغات