خبرهای ویژه

» رژیم غذایی » ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ - ۱۰:۲۰

 کد خبر: 27430
 13 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟ بسته هستند

ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟

در باب رژیم و سلامتی نوشته”ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم. ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟  چاقی در اثر عوامل بسیاری روی می دهد, یکی از اصلی […]

در باب رژیم و سلامتی نوشته”ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به استفاده شما دوستان عزیز. شما را به خواندن این نوشته دعوت میکنیم.

ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟ 

چاقی در اثر عوامل بسیاری روی می دهد, یکی از اصلی ترین دلایل آن نیز ژنتیک مردم هست که می تواند منجر به گسترش وزن گردد. تردیدی نیست که چاقی در حال گسترش هست و صاحبنظران سلامت کوشش دارند جلوی این گسترش را بگیرند که تا این لحظه عمده کارساز نبوده هست.

 

توصیه‌هایی که در باب محدود کردن مصرف قند و شیرینی و مصرف اکثر سبزی‌ها و میوه‌ها می شود, به ذهن خطور می کندً خیلی بازخورد مثبتی ندارد چون شمار افرادی که دچار اضافه وزن یا چاقی میشوند, روند افزایشی خود را حفظ کرده هست.با اینحال آیا قادر ایم تقصی چاقی را تنها به گردن سبک زندگی بیندازیم؟ آیا دلیل فراگیر شدن چاقی واقعا پُرخوری و عدم جنبش هست یا این که عامل ژنتیکی مهمی نیز این میان نقش دارد؟

 

ژنتیک یا سبک زندگی؟

حتماً افرادی را دیده‌اید که میگویند تغذیه‌ی خوبی دارند, حواس‌شان به خورد و خوراک‌شان هست, مرتبا ورزش می کنند و به تمام توصیه‌ها پایبند میباشند با اینحال هنوز نتوانسته‌اند به وزن فرضیه آل و سالمی برسند. آیا این ژنتیک هست که تلاش‌های‌شان را بی‌اثر میکند؟ بی تردید ژنتیک عاملی هست

 

در چاق بودن یا نبودن یک نفر. اگر در شجره نامه‌ی خانوادگی‌تان, در جستجوی مردم چاق بگردید, یقیناً می بینید تعدادی میباشند که مشکلاتی با بازرسی وزن‌شان دارند یا داشته‌اند. محققان هنوز کوشش دارند ژن‌های مخصوصی و جهش‌های ژنتیکی مشخصی را شناسایی کنند که منجر به چاقی می شوند.

 

چاقی شما تا چه اندازه تقصیر ژنتیک‌تان هست؟

بر عرصه آن چه تا این لحظه میدانیم, عوامل ژنتیکی وجود دارند که روی اشتها و متابولیسم یک فرد اثر می گذراند و وی را مستعد چاقی می کنند. باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که این عوامل ژنتیکی, فرد را محکوم به گسترش وزن نمی کنند با اینحال آستانه‌ی با کسب اضافه وزنش را پایین می‌آورند. کسی که ژنتیک بدی دارد, در محیطی خوب و با انگیزه‌ای درست می تواند وزن سالمی را حفظ کند, به عبارتی دیگر ژنتیک, سرنوشت ساز قطعی شما نیست!

برای شما نیز جالب است؟  نکات مهم که پیرامون رفتن به فست فود باید بدانید

 

از طرفی دیگر, اگر کاری کنید که فرد مستعد به چاقی از لحاظ ژنتیکی, دسترسی راحت به فست فود داشته باشد و فرصت‌ها و قابلیت ها بسیار محدودی برای ورزش و جنبش, حتماً به سادگی میتواند وزن زیادی اضافه نماید. عوامل محیطی, بدون دقت به ژنتیک, تاثیر بزرگی بر وزن بدن دارند. به نظر می رسد حفظ وزن فرضیه‌آل و تندرست برای برخی از مردم, درمقایسه با بقیه, اکثر شبیه به یک مبارزه‌ی طاقت فرساست؛ دلایلش هم چند عامل هست.

 

ژنتیک چاقی

با وجود این هنوز محققان کوشش دارند تمام ژن‌های مرتبط به اشتها, متابولیسم و چاقی را شناسایی کنند, با اینحال چیزی که تا این لحظه واضح شده این هست که مسئول‌ترین جهش ژنتیکی مرتبط با چاقی, جهش در ژنی هست به اسم ژن ob «obesity به معنی چاقی» که لپتین را کُد گزاری می کند.

 

همانگونه که می دانید لپتین یکی از هورمون‌هایی هست که اشتها را بازرسی میکند. این هورمون تنظیم کننده‌ی اشتها, روی سرعت متابولیسم در حالت استراحت نیز تاثیر دارد.مغز و لپتین, رابطه بسیار نزدیکی با هم دارند که دلیل خوبی هم دارد! مغز شما می خواهد بداند در هر بار, شما چقدر ذخیره‌ی چربی در بدن دارید

 

تا به شما کمک کند دچار گرسنگی نشوید. اگر شما انباشت چربی فراوانی داشته باشید, سلول‌های چربی, لپتین در خون ترشح می کنند و این لپتین به مغزتان میگوید که شما مفید تغذیه شده‌اید و میتوانید خوردن را متوقف کنید. مغز شما در واکنش به این پیغام, از اشتهای‌تان کم کرده و هم لحظه, صرف انرژی در حالت استراحت را اکثر می کند؛ سوخت کافی در معرض هست, پس خیلی مفید قادر اید کالری بسوزانید.

برای شما نیز جالب است؟  رژیم غذایی خوب برای مبتلایان به فشار خون

 

اکنون این رویدادها چه ربطی به استعداد ژنتیکی چاقی دارند؟ به طرز طبیعی سلول‌های چربی, تحت دستور ژن ob, لپتین تولید میکنند. هر لحظه ژن ob دستور بدهد, لپتین وارد جریان خون شده و به سوی هیپوتالاموس مغز می رود, جاییکه فرآوری مواد شیمیایی ِ کاهنده‌ی اشتها ترشح می شوند. پس قادر اید فرض کنید اگر نتوانید لپتین تولید کنید یا لپتینی که فرآوری میکنید کافی نباشد, اشتهای شما همینطور باقی باقیمانده و پُرخوری خواهید کرد.

 

در تست ها انجام شده, موش‌هایی که جهش‌هایی در ژن ob داشتند و فعالیت این ژن‌ها بطور کلی مختل شده بود, با ولع فراوانی می خوردند و به طرز مریض گونه‌ای چاق شده بودند. انسانها هم مانند موش‌ها, جهش‌هایی در ژن ob دارند که توانایی‌شان را برای فرآوری لپتین کاهش داده و از طرف دیگر جهش‌هایی نیز می باشد

 

که گیرنده‌های لپتین در مغز را تغییر میدهد. با این وجود گیرنده‌ی لپتین, درمقایسه با لپتین, فورا جواب ندارده و اشتهای فرد به سادگی کم نمیشود. همچین وقتی لپتین کم هست یا گیرنده‌ی آن به خوبی کار نمی کند, سرعت متابولیسم در حالت استراحت یا متابولیسم پایه, نزول می کند.

 

از اینرو از نظر گسترش وزن, این بدشانسی بسیار بزرگی هست!

جدیدا محققان کشف کرده‌اند که مردم چاق, اکثر دچار استقامت لپتینی میباشند تا کمبود لپتین! این مردم, به دلیل داشتن بافت‌های عمده چربی, آن‌قدر سطح لپتین جاری در خون‌شان عمده هست که گیرنده‌‌های لپتین, از حساسیت‌شان کم شده و درمقایسه با سیگنال‌های لپتین, همانگونه که باید جواب نمی دهند. این حالتی هست که منجر به پر خوری و گسترش وزن میشود.

برای شما نیز جالب است؟  6 نکته مهم پیرامون غذا خوردن که باید رعایت کنیم

 

ژن FTO

ژن دیگری که در چاقی نقش دارد و محققان آن را شناسایی کرده‌اند, جهش یا انحرافی در یک ژن به اسم ژن FTO هست. این جهش ژنتیکی, به طرز شگفت انگیزی در بین ۴۰ درصد از اروپایی‌ها متداول هست. داشتن این جهش ژنتیکی, لزوما محکوم‌تان نمی کند که چاق شوید یا اضافه وزن داشته باشید, با اینحال این احتمال را تا ۷۰ درصد بالا می برد! با استناد به بررسی ها انجام شده, آنهایی که این جهش ژنتیکی را دارند, گرلین یا هورمون اشتهای بیشتری فرآوری میکنند.

 

افرادی که این جهش ژنتیکی را در ژن FTO خود دارند, مدت خیلی کوتاهی بعد از خوردن غذا, احساس گرسنگی کرده و ترجیح می دهند غذا های پُر کالری‌تر مصرف کنند. این مردم, درمقایسه با سایرین در وضع نابرابری قرار دارند چون اشتهای‌شان به دلیل فعالیت عمده گرلین, سیری ناپذیر هست!

 

مبارزه‌ با چاقی

موارد گفته شده, تنها دو عامل ژنتیکی دخیل در چاقی بودند و عوامل بسیار عمده دیگری می باشد که روی اشتها و کالری سوزی شما تاثیر میگذارد. اکنون یک خبر مفید؛ دانش پژوهان نظر دارند تنها ۲۵ درصد از وزن بدن یک فرد, به وسیله ژنتیک ایشان تعیین میشود, یعنی دیگر عوامل مانند تغذیه و فعالیت بدنی,

 

نقش نسبتا پُررنگ‌تری در وزن شما دارند. مطالعه‌ای نیز نمایش داده آنهایی که جهش ژنتیکی در ژن FTO دارند و در معرض چاقی میباشند قادر اند با هرروز دست کم یک ساعت ورزش کردن, از چاق شدن‌شان پیشگیری کنند. یک ساعت در روز برای کاهش احتمال چاقی و مریضی؟ معامله‌ی خوبی نیست؟!

 

 

مجله تفریحی و سلامتی سیرداغ تازه ترین مقالات مرتبط با سلامت مانند ژنتیک تا چه اندازه در چاقی مردم موثر است؟ را برای شما تجمیع میکند. همراه ما باشید و خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : رژیم غذایی
تبلیغات