خبرهای ویژه

» دانستنی ها » کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۹:۲۱

 کد خبر: 28296
 12 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ بسته هستند

کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ” به شما توصیه میکنیم. کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ  رازهای باستانی فراوانی الان ذهن محققان را به خود سرگرم کرده هست که در چنین موقعیتی وقت یکدفعه یکی از این اسرار برملا می شود. کاوش در قبل و یافته‌های تاریخی می تواند […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ” به شما توصیه میکنیم.

کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ 

رازهای باستانی فراوانی الان ذهن محققان را به خود سرگرم کرده هست که در چنین موقعیتی وقت یکدفعه یکی از این اسرار برملا می شود. کاوش در قبل و یافته‌های تاریخی می تواند ما را در درک کردن به اسرار آنان یاری کند. حال باستان شناسان در آستانه رمزگشایی از ۱۷ راز باستانی اعجاب انگیز میباشند.

 

کارهای برجسته تاریخی, پیوسته افسانه‌هایی را با خود بهمراه دارند که با کاوش در بین آنان, سوالات بسیاری در باب آن‌ها مطرح خواهد شد. با اینحال عده ای از این اکتشاف‌ها به توجه به آنکه ارزش زیاد‌ای در باستان‌ شناسی دارند, در حقیقت رمز و راز پیچیده‌تری را در پشت پرده پنهان کرده‌اند. این دسته از اسرار,

 

از جمله موارد بی‌پاسخی میباشند که باستان‌شناسان را با سوالات بی‌جواب بسیاری رو به رو میکنند. از حکایت عجیب اهالی دریا «Sea People» گرفته تا ساختارهای سنگی باستانی عظیم در اردن و سوریه و یا معماهای بسیار در باب فراعنه مصر, همگی اسرار باستانی بسیاری را در خود نهان ساخته‌اند. در این نوشته به بررسی ۱۶ راز باستانی میپردازیم که باستان‌شناسان تا حد بسیاری به حل معمای آنان نزدیک شده‌اند

 

۱- اهالی دریا چه افرادی بودند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریختقریبا ۳۲۰۰ سال قبل, گروهی از مردم که محققان حال حاضر آنان را تحت عنوان «اهالی دریا» می‌شناسند, به شهرها و تمدن‌های تمامی مدیترانه شرقی یورش برده و ناآرامی‌های بسیاری را به پا کردند. در پی این حملات, شمار فراوانی از شهرها نابود شد و گنجینه‌های بسیاری با استناد به این شرایط به غنیمت برده شدند. با نابودی شهرها و تمدن‌ها, اهالی دریا که از ساکنین فضاهای دریای اژه بودند, در خاورمیانه مستقر شدند.

 

حفاری‌های باستان‌شناسان در شهرهای مرتبط با اهالی دریا و مطالعه در متون باستانی باز هم ادامه دارد. در اکتبر ۲۰۱۷, باستان‌شناسان پیروز به کشف یک کتیه عظیم سنگی شدند که در آن به اهالی دریا اشاره شده هست. این کتیبه در شهر Beyköy و در کشور ترکیه پیدا شد, یقینا حکایت‌ رازآلود اهالی دریا را به شکل شفاف‌تری برای ما تشریح خواهد نمود.

 

۲- کارهای مردان قدیم به وسیله چه افرادی ساخته می‌شد؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخبادیه‌نشینان خاورمیانه در ابتدا قرن بیستم, برای بار نخست اصطلاح «کارهای مردان قدیم» «The Works of the Old Men» را مطرح کردند. این کشف باستانی, آلبوم‌ای از ساختارهای سنگی را شامل میشود که در اردن, سوریه و عربستان سعودی پیدا شده‌اند. دیدن معنی اصلی این ساختارها بر روی زمین,

 

امری دشوار هست; با اینحال اشکال گوناگون آنان را می توان به سادگی از هواپیما و یا تصویر های ماهواره‌ای دید. این دسته از ساختارهای سنگی, معمولاً به خاطر شکل و شمایل ظاهری‌شان, اسامی گوناگونی را به خود میگیرند که از حمله آنان می توان به بادبادک‌ها, چرخ‌ها, دروازه‌ها و … اشاره نمود.

 

بررسی ها باستان‌شناسان بر روی این ساختارهای سنگی باز هم ادامه دارد و چندی قبل نیز گروهی از دانش پژوهان در تلاش میباشند نوشته‌ تازه ای در باب این ساختارها در عربستان سعودی را پخش کنند.

 

۳- آیا اتاق‌های پنهان در دل هرم جیزه قرار دارند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخبررسی ها انجام گرفته به کمک «برنامه اسکن اهرام» «Scan Pyramids Project» نشان می دهد که ۲ سوراخ ناشناخته در دل هرم بزرگ جیزه قرار دارد. هرم جیزه بزرگ‌ترین هرم ساخته شده به وسیله مصریان باستان بوده که تقریبا ۴۵۰۰ سال قبل برای فرعون خوفو «Khufu» ساخته شد.

 

یک سوراخ در گوشه شمال شرقی حرم بنا شده و دیگری در طرف شمالی این هرم قرار دارد.عده ای از محققان ضمن پژوهش و بررسی این مسئله, به نتایجی غیر قابل یقین دست یافته‌اند. گفته میشود که این سوراخ‌های خالی, در حقیقت همان اتاق‌های پنهان در دل هرم بزرگ جیزه میباشند. صاحبنظران کوشش دارند با اسکن دقیق ساختار این هرم, پرده از این راز باستانی بردارند.

 

۴- آیا آرامگاه‌های سلطنتی در دره پادشاهان پنهان شده‌اند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخ

دره پادشاهان از ۱۶ الی ۱۱ قرن قبل از میلاد مسیح, بعنوان محلی برای دفن پادشاهان مصری مورد سود گیری قرار می گرفت. شمار فراوانی از این آرامگاه‌ها در عهد باستان مورد سرقت واقع شدند که از نمونه این موارد می توان به نابودی کامل آرامگاه توت‌عنخ‌آمون «Tutankhamun» در سال ۱۹۲۲ اشاره نمود.

 

باستان‌شناسان اعتقاد دارند که شمار دیگری از این آرامگاه‌ها, هنوز در دره پادشاهان بوده و تا این لحظه کشف نشده‌اند. بررسی ها صاحبنظران با سود گیری از اسکن‌های رادار نیز نشان می دهد که در این محل, ممکن هست چندین آرامگاه دیگر هم وجود داشته باشد. با اینکه هنوز واضح نیست که آرامگاه کدام‌ سلطان باستانی در این محل به روش پنهان باقی باقیمانده,

برای شما نیز جالب است؟  راکتور هسته ای باستانی در معدن اورانیوم آفریقا

 

با اینحال پیش‌بینی می شود که این آرامگاه در دست به همسر سلطان توت‌عنخ‌آمون باشد. به قول صاحبنظران, یقینا در آتی‌ای نزدیک از این راز باستانی نیز رمزگشایی خواهد شد.

 

۵- چه کسی طومارهای دریای مرده را نوشت؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخ

طومارهای دریای مرده «the Dead Sea Scrolls» شامل هزاران تکه متن ۲۰۰۰ ساله هست که در ۱۲ غار و نزدیکیها قمران در اسرائیل کشف شد. این که چه کسی کتیبه‌های دریای مرده را نوشته, باز هم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. با اینحال نظریه اکثریت صاحبنظران بر این هست که فرقه‌ای تحت عنوان اسنی‌ها «Essenes» در اسرائیل, نویسنده آنان میباشند و قبل از فرار از ارتش رومیان باستان, این کتیبه‌ها را در غارها پنهان کرده‌اند.

 

در چنین موقعیتی, نظریه‌های دیگری نیز برای این کتیبه‌ها پیش نهاد شده‌ هست. حتی گروهی از دانش پژوهان بر این یقین میباشند که شمار زیادی از این کتیبه‌ها در قمران نوشته نشده و یقینا از جاهای دیگری از اسرائیل و یا فلسطین به این غارها راه یافته‌اند. باستان‌شناسان با بررسی جاهای اطراف قمران, غارهای ناشناخته دیگری را برای کشف یافته‌های اکثر مورد بررسی قرار داده‌اند.

 

چندی قبل نیز گروهی از صاحبنظران خبر از کشف یک غار تازه در این منطقه دادند که یقینا راه تازه‌ای برای رمزگشایی از این راز باستانی به شمار خواهد رفت.

 

۶- قدیمی‌ترین اثر مسیحی چیست؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخدر حال تکمیل, قدیمی‌ترین اثر مسیحی مشهور, پاپیرو و کتیبه‌ای قدیمی هست که در قرن دوم میلادی «یک قرن بعد از وفات حضرت مسیح» نوشته شده‌اند. بر عرصه بررسی‌های صورت گرفته, قدمت تاریخی قطعه‌ای از انجیل یوحنا که هم‌اکنون در کتابخانه جان رایلند «John Rylands Library» در دانشگاه منچستر نگه داری می شود,

 

به نیمه ابتدایی قرن دوم میلادی برمی‌گردد. ولی باید گفت, گروهی از باستان‌شناسان بر این نظر میباشند که یقینا این قطعه از انجیل یوحنا, در تاریخ دیگری نوشته شده باشد!یک گروه از محققان شامل دنیل والاس «Daniel Wallace» بعنوان یکی از اساتید بررسی ها عهد تازه در کتابخانه الهیات دالاس «Dallas Theological Library»,

 

بررسی ها خود را به طرز جدی بر روی انجیل مرقس شروع کرده‌ و میگویند که ممکن هست قدمت این انجیل به قرن اول میلادی تعلق داشته باشد. در سال ۲۰۱۵, یکی از دانش پژوهان متوجه شد که این پاپیروس, قسمتی از ماسک یک مومیایی مصری بوده هست.

 

گفته میشود که این متن خیلی زود در شکل یک کتاب ویژه با نیت بررسی پاپیروس‌های باستانی در کالکشن موزه‌ها به چاب خواهد رسید. صاحبنظران امیدوار میباشند که خیلی زود پرده از این راز باستانی نیز برداشته شود.

 

۷- منطقه کشتی‌رانی وایکینگ‌ها در شمال ایالات امریکا کجا بود؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخ

وایکینگ‌ها در سال ۱۰۰۰ میلادی به شمال کشور آمریکا رسیده و اقامت کوتاهی در «L’Anse aux Meadows» و جزیره نیوفاندلند «Newfoundland» داشتند. آن‌ها سپس به قطب شمال کانادا رفته و چندین مرتبه در لابرادور «Labrador» و ساحل شمالی جزیره نیوفاندلند توقف کردند. دانه‌های کشف شده از گردوی سفید در این جاهای نشان میدهد که آنان به جاهای جنوبی‌تری هم کشتی‌رانی کرده‌اند, با اینحال موقعیت دقیق آن هنوز واضح نیست.

 

اضافه بر منطقه L’Anse aux Meadows, سه محل ممکن وایکینگ‌ها نیز چندی قبل به وسیله محققان حفاری شده تا کارهای به جای باقیمانده از وایکینگ‌ها مورد بررسی دقیق‌تر قرار گیرد. محققان همین طور کوشش دارند با سود‌گیری از تصویر های ماهواره‌ای, زیستگاه‌های وایکینگ‌ها در آمریکای شمالی را به طرز دقیق‌تری واضح کنند.

 

۸- فلسطینی‌های باستان چه افرادی بودند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخ

فلسطینی‌های باستان تقریبا ۳۲۰۰ سال قبل به منطقه شام رسیدند; جاییکه شامل مردمانی از اسرائیل, فلسطین و لبنان بود. تاریخ به آنان روی خوشی نشان نداده و تمام چیزی که از آنان میدانیم, نوشته‌های باستانی از تمدن‌های مصری, آشوری و از همه ی مهم‌تر, کتاب مقدس عبری هست.

 

همین فرمایش باعث شده که فلسطینی‌ها, شهرت نامناسبی کسب کنند. امروزه واژه «فلسطین» در لغت فردی را توصیف میکند که رویکردی خصمانه داشته و از فرهنگ و هنر اطلاعی ندارد. ولی باید گفت, کاوش‌های باستانی در شهر‌های جت «Gath» و اشکلون «Ashkelon» ادامه دارند تا بتوان شناخت دقیق‌تری از فلسطینی‌‌های باستان پیدا کرد.

 

۹- نوشته‌های رازآلود دره ایندس حاوی چه پیامی میباشند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریختمدن دره ایندس «Indus Valley» که گاها با اسم تمدن هاراپا «Harappa» نیز شناخته می شود, تقریبا ۴۰۰۰ سال قبل و در منطقه پاکستان, هند, افغانستان و ایران حال حاضر شروع به افزایش کرد. یافته‌های تاریخی نشان میدهند که تفاوت اقلیمی نقشی پررنگ در فروپاشی این تمدن داشته هست.

برای شما نیز جالب است؟  مرد آشپزی که برای بار نخست چیپس را اختراع کرد

 

مردم دره ایندس, با خط ناشناخته‌ای می نوشتند که هنوز برای شمار فراوانی از کارشناسان ناشناخته بوده و بعنوان یکی از ۱۶ راز باستانی به شمار میرود.شمار زیادی از اهالی این تمدن, در بین‌النهرین زندگی کرده و از آنان در متون باستانی این منطقه با اسم «ملوحا» «Meluha» نیز گفته شده هست.

 

باستان‌ناسان حفاری جاهای نزدیک به خلیج فارس و کشور عراق را برای پرده‌برداری از این راز باستانی شروع کرده‌اند. دانش پژوهان امیدوار میباشند تا بالاخره قادر باشند یک ورژن دیگر از این متن را در زبانی قابل فهم بیابند.

 

۱۰- خاطر تولید بنای استون هنج چه بود؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخ

بررسی و بررسی‌های صورت گرفته بر روی بنای استون‌ هنج و منظر اطراف آن, معلومات بطور کلی تازه ای را به باستان‌شناسان نمایش داده هست. صاحبنظران چندی قبل متوجه شده‌اند که استون‌هنج, قسمتی از یک دورنمای مقدس و باستانی هست که زیارتگاه‌ها و دیگر بناهای ساخته شده از چوب یا سنگ

 

نیز شامل آن میباشند. هم‌ترازی چشمگیر سنگ‌های این بنا و دورنمای اطراف آن, به باستان‌شناسان کمک می کند تا خیلی زود از خاطر تولید این بنای باستانی پرده‌برداری کنند.صاحبنظران بر این باورند که دورنمای مقدس نزدیکی ها این بنا, قبل از تولید استون‌هنج شروع به افزایش کرده و هزاران سال قدمت دارد. با آنکه هنوز معلومات چندانی از این بنا در معرض نیست; باستان‌شناسان امیدوار میباشند تا بالاخره بتوان روزی از این راز باستانی رمزگشایی کرد.

 

۱۱- ریش سیاه چه شکلی بود؟!
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخادوارد تیچ «Edward Teach» ملقب به ریش سیاه «Blackbeard», یکی از دزدان دریایی بدنام انگلیسی بود که در دریای کارائیب فعالیت میکرد. این لقب, بخاطر ریش بلند و سیاه و ترسناکش به ایشان داده شده بود. وی یکی از مشهور‌ترین دزدان دریایی تاریخ هست که سوابقی هم چون غرق کردن شمار شمار فراوانی از کشتی‌ها

 

در دریای کارائیب را در کارنامه خود دارد. کشتی جنگی ایشان فرانسوی ایشان «انتقام ملکه ان» «Queen Anne’s Revenge» اسم داشت و به ابزارهای پیشرفته‌ای تجهیز بود.در طول دهه قبل, باستان‌شناسان در بین بقایا و خرابه‌های این کشتی قدیمی, به جستجوی معلومات دقیق‌تری از ایشان و خدمه‌اش پرداختند.

 

یافته‌ها نشان می‌داد که فعالیت‌های پزشکی بسیاری بر روی این کشتی در حال انجام بوده و پژوهش و بررسی بر روی بقایای این کشتی باز هم ادامه دارد.

 

۱۲- محتویات دست‌نوشته‌های ووینیچ شامل چه چیزهایی هست؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخدست‌نوشته‌های ووینیچ «Voynich Manuscript» یک کتاب نقاشی شده اسرارآمیز هست که در اروپا یافت شد. گفته میشود که این کتاب, در قرن ۱۵ یا ۱۶ میلادی نوشته شده, با اینحال زبان و الفبای آن هنوز بعنوان یک راز باستانی باقی باقیمانده هست.این کتاب, در دانشگاه ییل «Yale University» نگه داری شده

 

و بعنوان یکی از کتاب‌های اسرارآمیز تاریخ از آن یاد می شود. کتاب دست‌نوشته‌های ووینیچ, شامل نوشته‌هایی خوشگل و نقاشی‌های اسرارآمیز از گیاهان و زنان عریان بوده که ۶ قرن قبل در شکل زبان و الفبایی ناشناخته به این کتاب مبدل شده هست.تا این لحظه حتی کارشناسان رمزنگاری نیز نتوانسته‌اند از محتویات اسرارآمیز این کتاب قدیمی رمزشگایی کنند.

 

۱۳- آیا مومیایی‌ها قادر اند از درون قبر, ناقل یک مریضی کشنده باشند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخآبله اسم یک نوع مریضی واگیردار بود که در دهه ۷۰ میلادی ریشه‌کن شد. امروزه تنها چند لابراتوار در ایالات متحده و روسیه وجود دارند که نمونه‌هایی از این ویروس را نگه داری می کنند. ولی باید گفت, باستان‌شناسان باز هم به کشف مومیایی‌های قدیمی از نقاط گوناگون دنیا ادامه میدهند. همین فرمایش باعث شده که نگرانی‌ها در باب شیوع یک مریضی تازه به بیشترین مقدار خود برسد.

 

در سال ۲۰۱۱ کارکنان فرآوری و ساز در نیویورک, یک تابوت آهنین را کشف کردند که مومیایی زنی در آن نگه داری می‌شد. کارهای موجود بر روی پوست ایشان نشان می‌داد که خاطر مرگ وی, مریضی آبله بوده هست. باستان‌شناسان سریعا با مرکز بازرسی و پیش گیری از مریضی رابطه دریافت کردند تا از امکان واگیردار بودن

 

این مریضی به وسیله مومیایی ذکر شده, آگاهی بیابند. محققان بالاخره به این نتیجه رسیدند که این مومیایی, هیچ مدلی خطری را ندارد. با اینحال ولی باید گفت, پزشکان مراکز بازرسی و پیشگیری از مریضی, در هم کاری نزدیک با باستان‌شناسان کوشش دارند از ریشه‌های قدیمی‌تر این مریضی آگاهی یافته و این احتمال را مورد بررسی دقیق‌تری قرار دهند.

 

۱۴- تمدن‌های باستانی, چگونه از خشکسالی‌های شدید جان تندرست به در می‌بردند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخآب و هوای گرم و افزایش فزاینده خشکسالی برای جوامع نوین, یک دشوار بنیادی به شمار میرود. باستان‌شناسان در مراکز گوناگون از تمامی دنیا, کوشش دارند که یک راز باستانی را رمزگشایی کنند: تمدن‌های باستانی, چگونه از خشکسالی‌های شدید جان تندرست به در می‌بردند؟

برای شما نیز جالب است؟  بهره برداری از شبکه های اجتماعی و ابتلا به افسردگی

 

برای نمونه تقریبا ۴۰۰۰ سال پیش, خاورمیانه با خشکسالی شدیدی دست و پنجه نرم میکرد. عده ای از جوامع, شهرهای تازه ای را در نزدیکی جاهای پرآب احداث کرده و بدین شیوه زنده می‌ماندند. بررسی ها باستان‌شناسان نشان می دهد که جمعیت‌های باستانی جنوب غربی ایالات امریکا نیز با روندی نمونه, محل زندگی خود را به مناطقی تغییر می‌دادند که آب‌های زیرزمینی باز هم در آنجا قابل برداشت بود.

 

۱۵- گنجینه‌های باستانی را چگونه در مارکت سیاه به فروش میرسانند؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخفشارهای قانونی و کارشناسان ایمنی که در مراکز دولتی و سازمان‌های بررسی سرگرم به کار میباشند, بر این باورند که سازمان‌های جاسوسی و گروهک‌های تروریستی, بودجه ضروری خود را با تاراج اموال و فروش کارهای تاریخی در مارکت سیاه ممکن سازی میکنند. با اینحال شیوه‌های آنان برای فروش این کارهای, بسیار پیچیده‌تر از آن هست که پیش‌بینی میکنیم!

 

باستان‌شناسانی که در دانشکده‌های بررسی ها شرقی کشور آمریکا «American Schools of Oriental Research» سرگرم میباشند, معلومات ماهواره‌ای و از طرف دیگر دیگر معلومات موجود را به طرز دقیق مورد بررسی قرار می دهند تا از شیوه‌های گوناگون تروریست‌ها برای درآمدزایی آگاهی یابند.

 

در عده ای موارد این گروه‌های تروریستی هم چون گروه تروریستی داعش, به مردم اجازه میدهند که مراکز تاریخی را تاراج کرده و آنان را در مارکت سیاه به فروش برسانند. سکه‌های طلا که به کمک فلزیاب‌ها پیدا می شوند, از معمول‌ترین این فعالیت‌ها میباشند که غارتگران علاقه بسیاری را نیز به آن نشان میدهند.عده ای سازمان‌ها در اروپا و آسیا, بعنوان واسطه رفتار کرده و کارهای به تاراج برده شده را به مرزها برده و در ازای اینکار کسب سود میکنند.

 

۱۶- جنگجوی عصر آهن, چگونه از برخورد تیر بر ستون فقراتش جان تندرست به در برد؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخصدمه‌های وارد شده بر جنگاوران باستانی, آن هم بدون دسترسی به ابزارهای نوین پزشکی, چگونه درمان می‌شد؟ به بیان دیگر, چه نوع آسیبی در عهد باستان, بی توجه به ابزارهای پزشکی و به روش طبیعی افزایش پیدا میکرد؟ باستان‌شناسان به حفاری‌های خود در تمامی کره زمین سرگرم بوده و یافته‌های خود را با تجهیزاتی پیشرفته مورد بررسی قرار می دهد. اکتشاف‌ تازه باستان‌شناسان, یک راز بستانی باورنکردنی‌وغریب به شمار میرود!

 

دانش پژوهان چندی قبل توانسته‌اند که پیکر یک جنگجوی کشته شده در قزاقستان را کشف کنند که قدمت آن به ۲۰۰۰ سال قبل برمی‌گیردد. بررسی ها آنان نشان می دهد که این جنگجو در لحظه خود, هدف اصابت یک تیر آهنین در ستون فقرات خود قرار گرفته و از آن جان تندرست به در برده هست! محققان پیش‌بینی میکردند که چنین ضربه‌ای قادر هست بی درنگ فرد مورد هدف را بکشد; با اینحال دست کم در این یک مورد شرایط به نحو دیگری رقم خورده بود!

 

۱۷- اولین برخورد انسان خردمند با اهالی باستانی چگونه بود؟
کشف 17 راز باستانی چشمگیر تاریخانسان خردمند «Homo Sapiens» اسم تنها نژاد باقی‌باقیمانده از انسان‌های عهد قدیم هست که هنوز بر روی کره زمین زندگی میکند. این نژاد از انسان, ۳۰۰ هزار سال هست که بر روی زمین حضور داشته و تمامی نژادهای دیگر مانند نئادرتال‌ها, انسان فلورسی و … در حال تکمیل منقرض شده‌اند.

 

سئوال بنیادی باستان‌شناسان بدین شرح هست که چرا تمامی نژاد‌های قبلی انسان منقرض شده و در مقابل, هم‌اکنون ۷ میلیارد انسان خردمند بر روی زمین زندگی میکنند؟ بررسی ها تازه محققان نشان می دهد که انقراض انسان فلورسی, هم لحظه با حضور یافتن انسان خردمند در قلمروی آنان شروع شد. گفته می شود که انسان خردمند, نقش چشم‌گیری در انقراض این نژاد از انسانها ایفا کرده هست.

 

ولی باید گفت, یافته‌های محققان نشان می دهد که انسان خردمند, حاصل تولید مانند انسان فلورسی و نئادرتال هست و مشخصات DNA ایشان, سازگاری اکثر با طبیعت و ایمنی بدنی بالاتری را نشان می دهد. این اکتشافات به خودی خود میتواند از یک راز باستانی پرده‌برداری کند! دانش پژوهان اعتقاد دارند که برخورد شروع انسان خردمند با این دو نژاد از اهالی باستانی, به روش صلح‌آمیز بوده که بالاخره منجر به انقراض این دو گونه و پرورش نژاد تازه ای از انسان ها شده هست.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته کشف ۱۷ راز باستانی چشمگیر تاریخ را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات