خبرهای ویژه

» سلامت و پزشکی » کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۳:۱۷

 کد خبر: 20082
 9 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد بسته هستند

کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم. کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد  بدن در صورت کمبود مواد مهم و حیاتی از خود نشانه های بروز خواهد […]

برای آگاهی درمورد سلامتی نوشته “کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد” را برای شما انتخاب کرده ایم. با امید به گسترش سلامت جامعه به این نوشته میپردازیم.

کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد 

بدن در صورت کمبود مواد مهم و حیاتی از خود نشانه های بروز خواهد داد تا فرد با دقت به آن،درمقایسه با ممکن سازی ماده خوراکی اقدام نماید. بدن ما مکانیسمی هست که در آن خیلی چیزها در یک لحظه اتفاق میوفتد. و خیلی وقت ها با اخطارهایی کمبودهایش را به ما نشان میدهد. اگر این اخطارها نادیده گرفته شوند منجر به مشکلات جدی تری میشوند. در اینجا با عده ای از این اخطارها آشنا شوید.

 

بی خوابی، زودرنجی و گرفتگی عضلات پا

اگر دچار چنین مشکلاتی هستید بدن تان نیاز به منیزیم و پتاسیم دارد. برای دریافت انها غذاهایی مانند گوجه فرنگی، پرتقال، موزو اسفناج مصرف کنید.

 

خشکی پوست

خشکی پوست نشاندهنده کمبود ویتامین E در بدن هست. از این جهت باید سبزیجات، روغن، آجیل و ماهی بیشتری مصرف کنید.

 

میل به شیرینی جات

گاهی اوقات خیلی ناگهانی هوس شیرینی می‌کنید. ممکن هست خاطر آن استرس، افسردگی یا خستگی باشد. پس بدن درخواست گلوکز می‌کند. برای اینکه چاق نشوید شکلات تلخ یا عسل بخورید.

 

میل به خوردن یخ

اگر چندان هوس یخ میکنید ممکن هست سخت کم خونی داشته باشید. کمبود آهن. برای رفع کمبود آهن غذاهایی مانند گوشت گاو و تخم مرغ بخورید. گرچه بهتر هست پیرامون این مثال با دکتر مشورت کنید.

برای شما نیز جالب است؟  بیماران با اختلال تیروئید و روزه داری در ماه رمضان

 

خونریزی لثه

 به نوشته سیرداق اگر لحظه مسواک زدن دندان ها خونریزی می‌کنند ممکن هست کمبود ویتامین C داشته باشید. برای رفع کمبود ویتامین C این غذاها را بخورید: مرکبات، اسفناج، فلفل قرمز و سبز، گوجه فرنگی، کاهو، گل کلم و کلم بروکلی.

 

ناخن ها و مو های صدمه پذیر

ناخن ها و مو های صدمه پذیر نشاندهنده کمبود ویتامین B میباشند. برای رفع کمبود این ویتامین شیر و قارچ بیشتری مصرف کنید.

 

حلقه اطراف مردمک چشم

این سخت معمولا برای مردم بالای ۵۰ سال بوجود می‌آید و بطور کلی طبیعی هست با اینحال اگر برای جوان ترها پیش بیاید غیر عادی هست و نشاندهنده سطح کلسترول بالاست. تحت این شرایط باید به دکتر مراجعه کنید.

 

 

مجله تفریحیو سلامتی سیرداغ با تجمیع مطالب کمبودها در بدن این گونه خود را نشان خواهند داد در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. خواهشمندیم سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : سلامت و پزشکی
تبلیغات