خبرهای ویژه

» اخبار سینما » گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۷ - ۱:۲۴

 کد خبر: 20073
 8 بازدید
 دیدگاه‌ها برای گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما بسته هستند

گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

در اخبار مرتبط با سینما خبر گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم. گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما  نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور ایرانی هست که همین اکنون یک سالن آرایشی بسیار مشهور در استان تهران دارد.وی درکارهای خیر نیز همه ی وقت پیش قدم […]

در اخبار مرتبط با سینما خبر گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم.

گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما 

نیوشا ضیغمی بازیگر مشهور ایرانی هست که همین اکنون یک سالن آرایشی بسیار مشهور در استان تهران دارد.وی درکارهای خیر نیز همه ی وقت پیش قدم بوده هست. گفتگو با نیوشا ضیغمی ایشان بعنوان سفیر انجمن خدمات رسانی از کودکان کار و خیابان همۀ تلاش خودرا میکند تا آرزویش را به هر میزان اکثر عملی کند.با این بازیگردرباره فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش و توانمندسازی زنان و کودکان نیازمند هم‌صحبت شدیم.

گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینماتلاش سه ساله
پیش از هرچیز برایمان از هدفتان برای پیوستن به انجمن خدمات رسانی از کودکان کار و خیابان بگویید.سه سال هست که با انجمن خدمات رسانی از کودکان کار وخیابان بعنوان سفیر و نماینده اینانجمن هم کاری می کنم. در این سال‌ها سعی کرده‌ام جامعه درمورد کودکان کار شناخت بیشتری بیابد.

 

اینکه کودک کار چه کسی هست و چرا هست؟ هدف این انجمن با بقیه انجمن‌های نمونه این اختلاف را دارد که ما به روش مقطعی از این کودکان خدمات رسانی نمیکنیم حتی آن ها را آموزش می دهیم تا مهارتی را یاد بگیرند.گفتگو با نیوشا ضیغمی

گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

از همه ی قابلیت ها سود گیری میکنیم تا انها را باسواد کنیم چون اکثر کودکان کار حتی سواد خواندن و نوشتن ندارند.اکثر این بچه‌ها حاصل ازدواج افغان‌ها با زنان ایرانی میباشند به همین دلیل شناسنامه ندارند و نمیتوانند به مدرسه بروند.

 

ما نمی توانیم این بچه‌ها را نادیده بگیریم چون اگر آن ها مورد خدمات رسانی قرار نگیرند بزرگ شده و وارد جامعه می شوند و چون آسیب‌دیده میباشند، مشکلات و خطرات فراوانی را برای جامعه ما بوجود می‌آورند.همۀ هدف ما این هست که به این کودکان مهارت‌هایی را بیاموزیم تا آن ها قادر باشند با شغلی پذیرفتنی کسب سود کنند.

برای شما نیز جالب است؟  ماجرای بیکینی در استوری محسن افشانی چه بود؟

 

مافیایی که این بچه‌ها را اداره میکند آیا به شما اجازه فعالیت میدهد؟

 

در کمال تاسف این مسئله آن قدر بزرگ هست که تنها از سوی یک موسسه مردم‌نهاد و خیریه نمی تواند بهسامان برسد. بخشی از این کودکان به این دلیل مجبور به کارهای غیرمعمول میباشند که پدرشان یا در زندان یا گرفتار اعتیاد هست.

 

از همۀ قابلیت ها و توانمان سود گیری کرده‌ایم
شعبه‌های انجمن خدمات رسانی از کودکان کار در حاشیه استان تهران هست و ما اکثر بچه‌هایی را تحت پوششقرار میدهیم که به نحوی سرپرست خانواده شمرده می شوند و برای ممکن سازی مخارج زندگی مجبور به کار کردن میباشند.این گروه از کودکان مجبورند بسختی کار کنند با اینحال با مافیایی که دلیل تکدیگری و کار کودکان هست، ‌مرتبط نیستند.

 

در سه سالی که ما فعالیت خود را شروع کرده‌ا‌یم از همه ی قابلیت ها و توانمان سود گیری کرده‌ایم که کودکان بیشتری را تحت پوشش بگیریم.

گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

هنرمندان چه نقشی در ترویج کارهای خیرخواهانه دارند؟

 

معتقدم همه ی افرادی که آگاهی داشته و توان یاری دارند باید به قشر آسیب‌دیده جامعه کمک کنندتا آن ها قادر باشند روی پای خود بایستند. به نظرم همه ی باید کمک کنند تا زنان و بچه‌هایی که مجبور به کار میباشند، حرفه‌ای یاد بگیرند و از این طریق کسب سود کنند. پول دادن مستقیم به دست نیازمندان اصلا راه چاره نیست.

 

ورزشکاران و هنرمندان که بین مردم شهرت دارند و در جامعه تاثیرگذارند، می توانند متولیان و مشوقاناین راه باشند.برخی بر این باورند که هنرمندان برای خودنمایی وارد فعالیت‌های خیرخواهانه می‌شونداما به نظرم این برداشت اشتباهی هست.خیلی از هنرمندان در این راه واقعا قدم‌های موثری برمی‌دارند.

برای شما نیز جالب است؟  بازیگران جوان که در نقش های پیر به خوبی بازی کرده اند

 

انجمن خدمات رسانی از کودکان کار و خیابان، انجمنی مهجور و گمنام بود که با چنگ و دندان راه خود را ادامهمی‌داد، در سه سالی که عضو این انجمن شده‌ام همه ی تلاشم را کرده‌ام که این انجمن را به مردممعرفی کنم و نتایج خوبی هم گرفته‌ام.

 

فعالیت‌های مقطعی و کوتاه مدت جواب نمیدهد
هنرمندان می توانند با خدمات رسانی از خیریه‌های کوچک که اهداف بزرگی دارند، قدم‌های موثری در افزایش افرادآسیب دیده و بالاخره سالم‌سازی جامعه داشته باشند. گرچه گفتن این مسئله در اینجا ضروری است که حضور هنرمندان و ورزشکاراندر این مسیر وقتی نتیجه بخش هست که به‌صورت مداوم باشد چون فعالیت‌های مقطعی و کوتاه مدت جواب نمی دهد.

 

چون در بطن اتفاقات اجتماعی هستید به نظرتان به چه نحو میتوان خودمراقبتی را در زنان گسترش داد تا آن ها کمتر دچار آسیب‌ شوند؟

 

هر انسانی زمانی می تواند از خودش مراقبت کند که درمقایسه با خودش و پیرامونش آگاهی بیابد.معتقدم باید زنان را باسواد کنیم. باید مستقیم و غیرمستقیم به آن ها آگاهی داد که حتی اگر مجبورند برای ممکن سازی مخارج زندگی کار کنند، با اینحال آگاه باشند و از خودشان در طرف دیگر آسیب‌های ممکن مراقبت کنند.

 

به نظرم بهتر هست ما به دور از هر نوع شعارزدگی به زنان نیازمند و سرپرست خانوار مهارت‌هایی مانندخیاطی، بافتنی، آشپزی و… آموزش بدهیم تا انها قادر باشند در منزل کار کنند و مخارج زندگی خودو خانواده‌شان را ممکن سازی کنند.گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

تلاش می کنیم با نهادهای دولتی رابطه برقرار کنیم
از دولت هم در این اساس کمک میگیرید؟

برای شما نیز جالب است؟  نورگل یشیلچای بازیگر مشهور ترکیه ای در اصفهان

 

انجمن ما تا به امروز متکی به خدمات رسانی‌های مردمی بوده با اینحال امسال تلاش میکنیم با نهادهای دولتیارتباط برقرار کنیم و از آن ها کمک بخواهیم.ما بر این باوریم برای نجات جامعه باید تک تک مردم جامعه از لحاظ روانی و جسمی زندگی سالمی داشته باشند.

 

موسسات خیریه و مردم نهاد، فعالیت‌‌های خوبی برای کمک به نیازمندان حقیقی میباشند با اینحال واقعیتاین هست که دولت هم باید وارد مسئله شود و در اساس شناسایی و کمک به مردم آسیب‌دیده و نیازمندقدم‌های موثرتری بردارد.گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما

شوراهای شهر می توانند در سالم‌سازی جامعه و کارآفرینی موثر باشند و ما توقع داریم اعضایشورای همۀ شهرها درمقایسه با کودکان و زنان آسیب‌دیده و نیازمند بی‌اختلاف نباشند و برای کمک به آن ها اقدام کنند.

 

 

امیدواریم از خواندن گفتگوی خواندنی با نیوشا ضیغمی ستاره سینما لذت برده باشید. لطفا “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار سینما
تبلیغات