خبرهای ویژه

» اخبار سینما » گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱:۰۲

 کد خبر: 18823
 30 بازدید
 دیدگاه‌ها برای گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش بسته هستند

گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش

در اخبار مرتبط با سینما خبر گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم. گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش  نفیسه روشن یکی از بازیگران دوست داشتنی سینمای کشور ایران هست که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی های بسیاری داشته هست. ایشان امروز دیگر […]

در اخبار مرتبط با سینما خبر گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم.

گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش 

نفیسه روشن یکی از بازیگران دوست داشتنی سینمای کشور ایران هست که در سینما و تلویزیون نقش آفرینی های بسیاری داشته هست. ایشان امروز دیگر بعد از سال‌ها حضور در این عرصه دنبال مسیرجدیدی در بازیگری هست و با ایفای نقش در کاراکترهای جدی و موثر میخواهد که هرچه اکثر استعدادهای خود را در بازیگری نمایان سازد. روشن این ایام در «پایین سقف دودی»که به کارگردانی پوران درخشنده بر پرده پخش هست، نقش متفاوتی را بازیمی‌کند که به توجه به کوتاهی‌اش توانسته بخوبی از پس آن بربیاید.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اشبه بهانه بازی نفیسه روشن در این نقش گفت‌وگوییبا ایشان انجام دادیم که پیشتر میخوانید.

 

یک نکته مهم درمورد کاراکتر شما در فیلم «پایین سقف دودی»، هماهنگی و تناسب بازیشما با خصوصیت‌های فیزیکی و روانی نقش «آرایشگر» هست؛ طوری‌که حس میشود ایننقش به توجه به کوتاهی‌اش از اول برای شما نوشته شده.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اشهم کاری با پوران درخشنده
شما گزینش چندم پوران درخشنده برای این نقش بودید و آیا برای نقش دیگری در همین فیلم پیش نهاد داشتید؟

 

پیش از هرچیز نقش دیگری در این فیلم برای من مقرر کرده شده بود، با اینحال بالاخره آن نقشحذف شد و وقتی خانم درخشنده با من رابطه دریافت کردند و گفتند نقش‌ات حذف شده، من گفتمان‌شاءالله برنامه بعدی با هم هم کاری میکنیم تا این‌که از نو ایشان با من تماسگرفته و گفتند نقش دیگری را در این فیلم نوشتم و به توجه به این‌که میدانم برای توکوتاه هست،

 

با اینحال گزینه با خودت هست که آن را بازی کنی یا نه. من به قدری شخصیت خودخانم درخشنده و کارهایشان را دوست داشتم که اصلا کمیت نقش به چشممنیامد و با کمال میل نقش را پذیرفتم. این نقش به توجه به کوتاهی‌اش، با اینحال برای من پر از اختلاف با کارهای سابقم بود.

 

اختلاف از چه لحاظ؟

 

هم از لحاظ کاراکتر و هم از لحاظ لباس و گریم. گرچه جدای از این اختلاف من همه ی وقت دوستداشتم با خانم درخشنده کار کنم و لذت کنار ایشان بودن را بچشم.

 

بازی در نقش یک آرایشگر شوخ و شنگ برای این نبود که میخواستید از پایین سایهنقش‌های آرام که به نحوی در آن کلیشه شدید، دربیایید، به این دلیل که ممکن است احساسمی‌کردید توانایی‌های دیگری هم دارید که تا این لحظه نادیده گرفته شده؟

برای شما نیز جالب است؟  گفتگو با مهتاب کرامتی پیرامون علایق سینمایی اش

 

بله، بطور کلی. من از سال ۸۲ بازیگری را با سریال «روزهای به خاطر ماندنی» با نقش یک دختر جنوبیو سوارکار بازی کردم و بعد هم نقش‌های متفاوتی را کار کردم، با اینحال از یک جایی به بعد نقش‌هایمن همه ی شبیه به به هم شدند تا رسید به نقطه ای که خودم از این‌همۀ تکرارخسته شدم.

 

گزینش‌های اشتباه
من حتی سال قبل به دلیل همین تکراری بودن دو نقش پیشنهادی در تلویزیون را نپذیرفتم.من بی‌رودربایستی می گویم که ۱۰ سال پیش بعد از سریال «اغما» باید با حساسیت و وسواس بیشتریکار گزینه می کردم، با اینحال در دل مردم جا گرفتن و علاقه به مردم دلیل شد که منخیلی راه‌ها را اشتباه بروم و گزینه‌های اشتباهی داشته باشم.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

بازیگر پایین سقف دودی
برگردیم به «پایین سقف دودی»، زمانی‌که قرار بازی گذاشتید با اتکا به فیلمنامه چه مقدار از این شخصیت را شناختید؟

 

خانم درخشنده خودشان توضیحاتی درمورد این کاراکتر به من دادند، با اینحال خود من هم تحقیقاتمحیطی و می دانی راجع به این حرفه «آرایشگری» و فضایی که در آن کار می کنند، داشتم.چون اصولا خودم هم به فضاهای شادی که با رنگ سر و کار دارند علاقه دارم و در این‌طور جاهاحالم مفید میشود.

 

بررسی ها و اطلاعاتی که خودم انجام داده بودم دلیل شد عده ای ازدیالوگ‌ها را با لحن و شیوه ویژه‌تری بگویم و بالاخره چکیده دیده‌هایخودم بهمراه مطالب مطرح شده کامل خانم درخشنده را شما در تصویر دیدید.گفت‌وگو با نفیسه روشن

 

پس چنین شخصیت‌هایی برای شما نمود بیرونی داشتند؟

 

بله، تا حدودی داشت. گرچه با کمال احترام به جای عزیزان چهره‌پرداز و هنرمند.

 

دیالوگ‌های تند و تیزی به زبان می‌آورد
تعریف خودتان از کاراکتری که بازی کردید چیست؟

 

بر خلاف تصور عده ای‌ها، این دختر آرایشگر اصلا بی‌قید و بند و صریح‌اللهجه نیست.به نظرم شوخ طبعی و شادی خصوصیت تفکیک‌ناپذیر تمام افرادی هست که در چنین محیطی کارمی‌کنند و این دختر هم از این سنت مستثنی نبود. این دختر آرایشگر در طرف دیگر خانم میانسالی«با بازی مریلا زارعی» قرار میگیرد که در جریان زندگی خودش را بطور کلی فراموشکرده و به قول خودش از بعد از ازدواجش تا این لحظه موهایش را رنگ نکرده!

برای شما نیز جالب است؟  زوج های هالیوودی که اختلاف سنی بالایی دارند

 

ایشان در جهت دلداری این زندیالوگ‌های تند و تیزی به زبان می‌آورد که این زن احساس پیری و شکستگی نکند.در حقیقت می خواهد حال آن خانم میانسال را مفید کند.گفت‌وگو با نفیسه روشناتفاقا بده بستان میان شما و خانم زارعی خیلی دلچسب و در حقیقت از برگ‌های برنده فیلم هست.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

این ها چگونه شکل گرفت؟

 

من دورادور خواهر ایشان، ملیکا زارعی را می‌شناختم و پیگیر کارهای خود خانم زارعیهم بودم. خانم زارعی بشدت زن صبور و نازنینی میباشند. من به دفعات و به دفعات با پارتنرهایی کار کردمکه دست به هر کار میزنند که بازی خودشان اکثر به چشم آید و بازی پارتنرشاندیده نشود، با اینحال خانم زارعی اصلا این‌طور نبود. همۀ وقت} معتقدم که هر شخصی نان دلش را میخورد و خانمزارعی از همین مردم میباشند.

 

واقعا سیمرغ‌هایی که دریافت کردند و درخشش‌شان درسینما لیاقت‌شان هست و جایگاهی که خداوند به ایشان داده به دلیل دل پاک‌شان هست.ایشان هر نکته‌ای که کار من را بهتر می کرد به من بیان میکرد و من واقعا از ایشان ممنونم.

 

فکر می کردید خانم زارعی برای این نقش سیمرغ برترین بازیگر نقش اول زن «بهمراه لیلا حاتمی» را بگیرند؟

 

بله، بطور کلی. هم در باب خانم زارعی و هم ایمان امیدواری «طراح گریم» اطمینان داشتم که کارشاندیده میشود. حتی روز اختتامیه جشنواره فجر هم به آقای امیدواری گفتم که تو سیمرغرا می بری. چون گریم‌شان بخصوص روی خانم زارعی محشر بود و خانم زارعی هم با نهایت ظرافت توانستند نقش یک مادر رنج‌دیده را ملموس و باورپذیر بازی کنند.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اشخیلی دارای اختلاف و موثر ظاهر شدمفیدبک‌هایی که از بازی در این نقش گرفتید، چگونه بود؟

 

خیلی محشر. حتی خیلی از دوستان منتقدم می گویند با این‌که در یک سکانس بازیکردی، با اینحال خیلی دارای اختلاف و موثر ظاهر شدی و این برای من امیدوارکننده هست.

 

همین اکنون سرگرم چه کاری هستید؟

 

حدود یک‌سال و نیم هست که سعی می کنم هر کاری را نپذیرم و در کل معیارهایم برایبازیگری تغییر کرده. پارسال تئاتر «معاشر» و فیلم «پایین سقف دودی» را بازی کردم که به نظر خودمسال خیلی پرباری بود. چون دو کار داشتم که پر از اختلاف و تجربه برایم بود. الانهم در دو تئاتر بازی دارم که پشت سر هم روی صحنه می رود.

برای شما نیز جالب است؟  وقتی بازیگران زن دنبال شوهران ثروتمند هستند

 

برای تلویزیون هم درمورد یک کارصحبت کردم، با اینحال احتمال ضعیفی دارد که به نتیجه برسد. در کل سعی میکنم فضا رابرای خودم باز کنم تا زوایا و تجربه‌های دیگری را در کارنامه‌ام ثبت کنم و مطمئنا اگر نقشو کارگردان مفید نباشد آن را نمی‌پذیرم.

 

اگر کمی از شخصیتی که در «پایین سقف دودی» بازی کردید فاصله بگیرید، فکر می کنید این شخصیت و این آلبوم چه جایگاهی در کارنامه کاری‌تان دارد؟

 

جایگاهی خیلی بالا. من همان‌طور که با شهامت میگویم عده ای کارها را اشتباهاپذیرفتم، همان‌طور هم با شهامت میگویم بازی در «پایین سقف دودی» نمره درخشانی در کارنامهمن دارد. برای من اندازه نقش مهم نیست، تاثیرگذاری نقش هست که مهم هست.مثالم هم پیرامون این مثال بازی کوتاه خانم رویا نونهالی در فیلمی بود که تنها به دلیل نگاهشانسیمرغ دریافت کردند. این برای من الگو هست که در یک‌سری کارها کیفیت مهم هست، نه کمیت.گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

نحوه تعامل با کارگردان

خیلی از چهره‌های این فیلم ، قطبی برای خودشان در بازیگری میباشند و هر یک به خاطرخود خانم درخشنده آمدند و در این فیلم نقش‌های کوتاه بازی کردند. من خانم درخشنده را از سال‌هاپیش می‌شناسم و برایشان احترام ویژه‌ای قائلم. فیلم «پرنده کوچک خوشبختی»خانم درخشنده و بازی زنده‌یاد بانو هما روستا را همۀ وقت} در فکر دارم و زمانی‌که به من پیشنهادبازی دادند درصدی برای نه گفتنم نبود.

 

۱۶ سال تجربه کار در این عرصه
من ۱۶ سال تجربه کار در این عرصه دارمو سر کارهایی بودم که کارگردان وقتی میخواست پلان‌هایی را برای بازیگرش شرح دهد فریادمی‌زد، با اینحال خانم درخشنده سر هر پلانی وقتی نکته‌ای را ضروری به تذکرمی‌دیدند از پشت مانیتور بلند می‌شدند و حتی درگوشی بدون آن‌که کسی متوجه شودآن نکته را به بازیگر می گفتند.همین می‌شد که تمام عوامل گروه برای ایشان با عشق کار میکردند.

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

نفیسه روشن،گفت و گو با نفیسه روشن،گفتگوی خواندنی با نفیسه روشن،نفیسه روشن و همسرش،نفیسه روشن و زندگی شخصی

گفتگو با نفیسه روشن درباره زندگی خصوصی اش

 

امیدواریم از خواندن گفتگو با نفیسه روشن پیرامون زندگی خصوصی اش لذت برده باشید. لطفا “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار سینما
تبلیغات