خبرهای ویژه

» دانستنی ها » ۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۱۲ - ۱۳:۵۴

 کد خبر: 19490
 22 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی بسته هستند

۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی” به شما توصیه میکنیم. ۱۰ نکته مهم درمورد مواجهه با موجودات فضایی  موجودات فضایی که وجود آنها اکنون برای همه ی ما مسجل شده هست، روزی برای رابطه مستقیم با اهالی زمین اقدام خواهند کرد. از سال‌ها قبلی سازمان فضایی ناسا و سازمان […]

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی” به شما توصیه میکنیم.

۱۰ نکته مهم درمورد مواجهه با موجودات فضایی 

موجودات فضایی که وجود آنها اکنون برای همه ی ما مسجل شده هست، روزی برای رابطه مستقیم با اهالی زمین اقدام خواهند کرد. از سال‌ها قبلی سازمان فضایی ناسا و سازمان ملل متحد هم سو با نشست‌ی ایالات امریکا قوانینی را برای جلوگیری از تنش بین انسان‌ها و بیگانگان بر سر قلمروی یکدیگر و همین طور رابطه با موجودات فضایی وضع کرده‌اند.

 

درحال حاضر هیچ شواهدی مبتنی‌ بر پذیرش یا رد موجودات فرازمینی نیست. برخی از آژانس‌های رسمی جهان مانند سازمان ملل متحد و نشست‌ی ایالات امریکا از روی احتیاط قوانینی را وضع کرده‌اند که به لحظه برخورد با موجودات فرازمینی بتوان به آن اتکا کرد. استیون هاوکینگ در برخی سخنرانی‌های خود گفته هست

 

که موجودات فضایی واقعا وجود دارند و برقراری رابطه با موجودات فضایی میتواند برای بشر خطرناک باشد. ممکن است برای شما پرسش باشد که به‌لحظه رابطه با فرازمینی‌ها چه تصویر‌العملی نشان خواهیم داد؟ چه کسی صاحبان اصلی سیارات خواهد بود؟ هم موجودات بیگانه و موجودات فضایی مجبور خواهند بود ۱۰ قانون پایین راکه رسما به تصویب رسیده هست، رعایت کنند:

 

تست فضانوردان بعد از اتمام ماموریت

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

نشست‌ی ایالات متحده کشور آمریکا با تصویب قانونی در سال ۱۹۶۹، خواستار آن شد که فضانوردان به لحظه اتمام ماموریت‌های فضایی خود، برای مدت لحظه معینی پایین نظر تست‌های متعدد قرار بگیرند تا اطمینان حاصل شود که به‌طور آگاهانه یا ناآگاهانه زندگی بیگانگان را برای زمینی‌ها نیاورده باشند.

 

این قانون درست مدتی قبلی از شروع ماموریت سفینه‌ی آپولو ۱۱ «Apollo 11» تصویب شده بود. برخلاف نشست‌ی کشور آمریکا، ناسا از ورود میکروب‌های فضایی به زمین که می‌موفق شد باعث شیوع مریضی‌هایی شود، نگران نبود.تعداد فراوانی از مردم از این قانون برداشت اشتباهی کرده و معتقد بودند که اجرای این قانون به معنی این هست

 

که از این به بعد آمریکایی‌ها نمیتوانند با موجودات فرازمینی هیچ‌گونه ارتباطی برقرار کنند. این قانون در سال ۱۹۷۷ بعد از تست‌ها و بررسی‌هایی که روی فضانوردان صورت گرفت و معلوم شد که فضانوردان هیچ‌‌گونه آلودگی و مریضی را با خود به زمین نیاورده‌اند، باطل شد.

 

نظارت سازمان ملل بر ملاقات فرازمینی‌ها

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

در سال ۱۹۶۷، سازمان ملل متحد عهدنامه‌ای را در باب اصول حاکم بر فعالیت‌های دولت‌ها در اساس اکتشاف و سود گیری از ماه و دیگر اجرام آسمانی، امضا کردند. این پیمان‌نامه اغلب بعنوان «پیمان فضایی ماورای جو» نامیده می شود. این عهدنامه پیش از هرچیز به وسیله روسیه، انگلستان و ایالات متحده امضا شد،

 

با اینحال اکنون بیش از ۱۲۵ کشور آن‌را امضا کرده‌اند. در بند پنجم این عهدنامه آمده هست که کشورهای عضو این پیمان باید هرگونه پدیده‌ای راکه در محیط خارج از زمین کشف می‌‌کنند و دلیل به اخطار افتادن زندگی و سلامت فضانوردان می شود، فورا به دیگر کشورهای عضو معاهده یا دبیر کل سازمان ملل متحد اطلاع دهند؛ این بند شامل هر گونه حیات فرازمینی خواهد بود.

برای شما نیز جالب است؟  اسناد موجودات فضایی در تمدن سومریان

 

در سال ۲۰۱۱، مازالان عثمان «Mazalan Othman» مدیردفتر امور مسائل فضایی سازمان ملل متحد، در یک سخنرانی گفت که قبلی از این که با بیگانگان فضایی رابطه برقرار کنیم باید قوانینی را برای مدیریت این ارتباطات و رابطه‌ها داشته باشیم. این امر منجر به نوشته‌های گسترده‌ای شد که عثمان به نوعی سفیر بیگانه سازمان ملل منصوب شده هست

 

که بعدها عثمان این خبر‌‌ها را تکذیب کرد. ولی باید گفت، براساس این پیمان فضایی، سازمان ملل متحد در بین اولین افرادی خواهد بود که از مسئله ملاقات فضانوردان با موجودات فضایی با خبر خواهد شد.

 

قانون های رابطه با موجودات فضایی

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

با دیدن آب مایع روی سطح مریخ، احتمال وجود زندگی در آنجا گسترش یافته هست. براساس پیمان فضایی ماورای جو، هرگونه آلودگی در زندگی بیگانه‌ها به وسیله انسان و تکنولوژی انسانی، ممنوع هست و هر جایی که آب مایع باشد یک «منطقه ویژه» شمرده می شود و قانون های مخصوصی برای مطالعه و تحقیق در آن منطقه‌ی ویژه برقرار خواهد بود.

 

دیگر جاهای ویژه شامل کوه‌های آتشفشانی یا غارها میشوند. به‌همین دلیل، علارغم هیجان غیرقابل توصیف فضانوردان از دیدن آب در سطح مریخ، ناسا اجازه‌ی ثبت هیچ‌گونه تصویری را نداشت.ابزارهای جستجو در فضاهای خارج از زمین، استانداردهای استریلیزاسیون ضروری را برای ارسال آنها به جاهای ویژه که امکان خدمات رسانی از حیات دارند

 

و تجمیع معلومات، ندارند. انسان‌‌ها نیز اجازه‌‌ی ورود به این جاهای را ندارند مگر این که روبات‌های استریل شده بررسی ها در ابتدا را انجام داده باشند. چندین کمپانی ازجمله کمپانی اسپیس ایکس، ناسا و مارس وان برای ارسال انسان به مریخ برنامه‌ریزی کرده‌اند، این پرسش مطرح می شود که آیا انسان به این قانون های پایبند خواهد بود و از مکان‌هایی که قادر اند بزرگترین کشفیات تاریخ را در پی داشته باشند، دور خواهد ماند؟

 

حقوق مالکیت فضا برای مهاجران

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

با دقت به پیمان فضایی ماورای جو سازمان ملل متحد، هیچ انسان یا ملتی نمی تواند کل یا بخشی از سیاره را در دست به خود داند چراکه همۀ‌ی این سیارات در دست به تمام جهانیان هست. همین اکنون دولت‌های متفاوتی برای مستقر شدن انسان در مریخ و فتح آن برنامه‌‌ریزی کرده‌اند با اینحال سولی اصلی این هست که در صورت مهاجرت زمینی‌ها چه قوانینی در مریخ حاکم خواهد بود؟

 

در آن وقت مهاجران زمینی جزو موجودات فضایی شمرده خواهند شد. در سال ۱۹۶۲ سازمان ملل متحد اعلامیه‌ای در باب همین مسئله به تصویب رساند.این اعلامیه در باب قانون های مدیریت فعالیت‌های کشورها در جستجو و سود گیری از محیط خارج از زمین هست که براساس آن مسئولیت حفظ جان سرنشینان فضاپیما و صلاحیت آن برای هر کشوری

 

که فضاپیمایی را به خارج از جو زمین بفرستد، برعهده‌ی خود خواهد بود. خدمه و سرنشینان یک سفینه فضایی مریخ درست مثل خدمه یک کشتی آب‌های بین‌المللی، می بایست از قانون های کشوری که فضاپیما را پرتاب کرده هست، پیروی کند. برای نمونه، فضانوردان ناسا هنوز باید قانون های ایالات متحده را پیروی کنند.

برای شما نیز جالب است؟  حقیقت های زندگی که نمی توانیم باور کنیم

 

حقوق یکسان بیگانگان و زمینی‌ها

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

در سال ۱۹۵۳، اندرو هیلی «Andrew Haley» وکیل و معاون سابق فدراسیون بین‌المللی فضانوردی«IAF»، نوشته‌ای را پخش کردند که در آن به مسئله رفتار با موجودات فرازمینی پرداخته شده بود. ایشان در این نوشته مینویسد بدون توجه به این که موجودات فضایی از جای دیگری آمده‌اند

 

ما باید طوری با موجودات بیگانه رفتار کنیم که دوست داریم آنها با ما برخورد کنند. این قانون طلایی با عنوان فراقانون «metalaw» گسترش یافت که بعدا به وسیله وکیل و حقوقدان اتریشی به اسم ارنست فاسان «Ernst Fasan» در ۳ بند تعریف شد:

 

انسان‌ها و موجودات فضایی حقوق یکسان و برابری دارند.

 

انسان‌ها اجازه‌ی آسیب به بیگانگان را ندارند.

 

انسان‌‌ها باید اراده و آزادی موجودات فضایی را برای زندگی و محیط امن، به رسمیت بشناسند تا آنها زندگی راحتی داشته باشند.

 

فضانوردان نمایندگان نژاد انسان میباشند

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

سامان ملل متحد با تمام قوانینی که برای اکتشافات فضایی و موجودات فضایی وضع کرده هست، فضانوردان را بعنوان نمایندگان بشر در فضا گزینش کرده هست. به‌همین دلیل برخی از مردم این پرسش را پرسش میکنند که تمرینات و آموزش‌های فضانوردان به لحظه مواجه با موجودات فضایی تا چه حد کافی هست

 

که دلیل آزار این موجودات نشوند؟ به‌گفته‌ی فضانورد بازنشسته‌ی ناسا،کلایتون سی اندرسون «Clayton C. Anderson»، نحوه‌ی برخورد با موجودات فضایی هنوز از برنامه‌های آموزشی ناسا نیست.

 

گرفتن مالیات از موجودات فضایی

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

ارایه یک ورژن از قانون های مالیاتی ایالات متحده‌ی ایالات امریکا، میتواند آغازگر اولین تنش‌ها بین موجودت فرازمینی و انسان‌ها باشد. براساس این قانون، فروش هر چیزی که در فضا به وسیله کشور آمریکا صورت میگیرد شامل همان قوانینی هست که در داخل خاک ایالات امریکا به فروش می رود. این قانون هنوز در باب فروش تولیدات به فرازمینی‌ها برنامه‌‌ی مشخصی ندارد؛ مبادله‌ی کالا به کالا نیز مشمول قانون مالیاتی ایالات متحده کشور آمریکا میشود.

 

ولی باید گفت، ناسا معاف از پرداخت مالیات هست، طوریکه آنها میتواند تمام معاملات مورد نظر خود را آزادانه بدون پرداخت هزینه و محدودیتی، انجام دهد. در کمال تاسف این قانون مشمول بیگانگان فضایی نمی شود و موجودات فرازمینی‌ باید قبلی از انجام هرگونه معاملات تجاری با آمریکایی‌ها، غیرانتفاعی بودن خود را در این کشور به ثبت برسانند.

 

اگر اینطور نباشد در اولین معاملات تجاری خود با زمینی‌های درس ناخوشایندی یاد خواهند گرفت و مانند یک شهروند آمریکایی مجبور به پرداخت مالیات خواهند بود.

 

قانونی بودن دستگیری موجودات فضایی

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

اولین کسی که مدعی ربوده شدن به وسیله موجودات بیگانه بود، شخصی ۲۳ ساله‌ی برزیلی به اسمآنتونی ویلاس بواس «Antonio Vilas Boas» هست که در سال ۱۹۵۷ به وسیله موجودات فضایی ربوده شده بود. آنتونی ویلاس بواس ادعا میکند که این تجربه را در ۱۶ اکتبر ۱۹۵۷، لحظه شخم‌زدن مزرعه‌ خانوادگی‌شان در نزدیکی سائو فرانسیسکو دسایس

برای شما نیز جالب است؟  عادات غیر نرمال که نمایش دهنده باهوش بودن هستند

 

در برزیل از سر گذرانده هست. سال‌ها پیش، ارتش ایالات متحده اولین قانون های را به‌لحظه برخورد با موجودات بیگانه وضع کرد که اسم این قانون های «هفت گام برای برقراری رابطه» هست.

 

یکی از این گام‌ها ربودن موجودات فضایی برای تست‌های گوناگون هست با اینحال باید تکنولوژی موجودات فضایی از انسان‌ها عقب‌تر باشد که قادر به ربودن آنها باشیم. ما به‌طور غیر علنی وارد قلمرو آنها می شویم و مانند موجودات شرور آنها را دزدیده و بعد از انجام تست‌های گوناگون روی بدنشان، از نو آنها را به محل زندگی خود بر‌می‌گردانیم یا نحوه‌ی ربایش وی را برای همنوعان خود تعریف کنیم.

 

جواب به پیغام‌های موجودات فضایی

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

کمیته‌ی دائمی آژانس بین‌المللی جستجوی فضایی برای هوش فرازمینی، یک سازمان بین‌‌المللی هست. کار این سازمان جستجوی موجودات فضایی هست. آنها دائما انواع متفاوتی از امواج را مانند امواج رادیویی یا مایکروویو، برای پیغام‌های و سیگنال‌های دریافتی از جانب بیگانگان بررسی می‌‌کنند. 

 

نیکلا تسلا «Nikola Tesla» در سال ۱۸۹۶ ادعا کرده بود که می توان از امواج رادیویی برای ارسال پیغام به بیگانگان سود گیری کرد. از سال ۱۹۶۰ سازمان ناسا با بودجه‌ی ایالات متحده روی چنین طرحی کار میکند.این کمیته همین طور قوانینی را وضع کرده هست که در صورت اجرای آن مردم به لحظه رابطه با بیگانگان مجبور به پیروی از این قانون می‌باشند.

 

 به نوشته سیرداق مثلا در صورت دریافت سیگنال به وسیله هر فرد حقیقی یا حقوقی از جانب فرازمینی‌ها تا وقتی که جهانیان از این مسئله آگاه نشده‌اند و اجماع جهانی صورت نگرفته هست، حق ندارد به پیغام آنها جواب دهد و باید بین دریافت سیگنال فضایی و جواب به آن فاصله‌ی زمانی وجود داشته باشد. امیدواریم موجودات فضایی صبورتر از زمینی‌ها باشند.

 

فضا مال زمینی‌هاست

10 نکته مهم درباره مواجهه با موجودات فضایی

همانگونه که در بالا گفته شد، پیمان فضایی ماورای جو سازمان ملل، تمام سیارات را در دست به تمام جهانیان می داند. علاوه‌بر این کشورها خود مسئول تمام خساراتی که به سیارت وارد می کنند، میباشند. شرایط، زمانی پیچیده‌تر خواهد شد که یک کریستف کلمب «Christopher Columbus» دیگر از جایی دیگر آمده و درست وقتی که ما فکر می کردیم صاحبان فضا هستیم، آن‌را به بازرسی خود در خواهد آورد.

 

مالکیت کل یا بخشی از محیط خارج از زمین برخلاف پیمان فضایی ماورای جو خواهد بود و تنها کشورهایی که آن‌را امضا کرده‌اند از آن پیروی خواهند کرد. اصلی‌ترین سخت این هست که تعداد فراوانی از موجودات فضایی و حتی برخی کشورها از این عهدنامه خارج خواهند شد و همین طور معلوم نیست موجودات فضایی نیز چه قوانینی پیرامون این مثال خواهند داشت.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته ۱۰ نکته مهم پیرامون مواجهه با موجودات فضایی را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : دانستنی ها
تبلیغات