آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها” . پیشتر به این نوشته میپردازیم. آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها  داغ شدن لپ تاپ لحظه کار کردن با آنها می تواند منجر به آسیب مشاهده ...

در این بخش نوشته ای آموزشی در باب رایانه برای شما مقرر کرده ایم با اسم “آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها” . پیشتر به این نوشته میپردازیم.

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها 

داغ شدن لپ تاپ لحظه کار کردن با آنها می تواند منجر به آسیب مشاهده قطعات داخلی مانند گرافیک شود، حال راه چاره چیست؟ اگر داغ شدن لپتاپ یکی از بزرگترین دغدغه های شماست، ما در این نوشته به بررسی دلایل آن و راه کارهایی برای جلوگیری از آن خواهیم پرداخت.

 

تعداد فراوانی از لپتاپ ها خیلی سریع‌تر از رایانه های رومیزی یا همان دسکتاپ ها گرم می شوند. این میتواند در حالی‌که برخی چیزی دارای اختلاف را تجربه می کنند، یک مقایسه مرسوم برای مردم زیادی دیگر از مردم باشد. به هر میزان که باشد، مطمئنا شما تصمیم گرفته اید دلیل این داغ شدن لپ‎تاپ را بدانید و با راه‌هایي برای کاهش سرعت داغ شدن آن و پیشگیری از آسیب مشاهده کامپیوترتان آشنا شوید.

 

برای پیشگیري از داغ شدن لپتاپ ، در وهله ابتدایی نیازمند آن هستید که علتش را بدانید و سپس از رخ دادن این موضوع جلوگیري کنید. در این نوشته تصمیم گرفته ایم به همین مسئله بپردازیم. حتی اگر تا این لحظه با چنین مشکلی برخورد نکرده‌اید نیز این نوشته میتواند معلومات خوبی را در دست شما قرار دهد تا عمر لپ‎تاپ خود را گسترش دهید. پیشتر با ما همراه باشید.

 

لپ‎تاپ شما نیازمند تمیز شدن هست

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

شما باید از دریچه‌هاي هوای لپ تاپتان مواظبت کنید تا گرد و غبار به داخل بدنه نفوذ نکند. با اینحال در باب فن چه کاری می توان کرد؟ جریان هوای بوجود آمده به وسیله فن اینکار را برای شما خواهد نمود. بدین جهت باید مطمئن باشید روزنه‌هاي فن تمیز میباشند. اگر از پوشش محافظ بر روی لپ تاپتان سود گیری میکنید، ممکن است دلیل پیش گیری از جریان هوا و نفوذ آلودگی به داخل آن شود، با اینحال به اجزای سخت افزار داخلی صدمه خواهد زد.

 

از این جهت، فن به خودی خود نیازمند مراقبت هست. نه تنها باید فن دستگاهتان را تمیز کنید، حتی شما باید درگاه‌هاي ورودی معمول روی لپ‎تاپ را نیز ترجیحا هر سه ماه یکدفعه تمیز کیند. پیش نهاد ما به شما بردن لپ‎تاپ به مراکز خدماتی برای انجام این امر هست و نباید خودتان اینکار را انجام دهید.

 

لپ‎تاپ شما در جای خنکی قرار ندارد

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

منظور ما این نیست که لپ تاپتان را بر روی تکه‌هایي از یک بگذارید، با اینحال باید یک محیط با دمای معتدل را برای کامپیوترتان بسازید. از این جهت باید مراقب باشید اتاقتان گرم نباشد.

 

ما می دانیم که شما میبایست در محیط کاری خود از لپ تاپتان سود گیری کنید، با اینحال باید بدانید که آن نیازمند یک جای خنک هست. یه اتاق مطبوع برترین جاییست که میتوانید نوت بوک را در آنجا قرار دهید. حتی اگر یک محیط مطبوع ندارید، شما باید دمای اتاقتان را تا حداقل 35 درجه سانتی گراد پایین بیاورید.

 

سطحی که لپتاپ بر روی آن قرار دارد، ناهموار هست

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

اجازه دهید فرض کنیم که شما لپتاپ را تمیز کرده‌اید، با اینحال هنوز هم با سخت داغی بسیار مواجه هستید. نمونه دیگری از دلایل ممکن داغ شدن لپ‎تاپ شما سطحی هست که سیستمتان را بر روی آن قرار داده‌اید. همه ي وقت لپ‎تاپ را بر روی یک سطح صاف و هموار که جریان هوا را محدود نمیکند قرار دهید. اشتباه متعارف  مردم سود گیری از لپ‎تاپ

 

بر روی پای خود و یا در تختشان هست. در چنین موقعیتی معنی لپ‎تاپ به معنای «قرار گرفته جلوی زانو» هست، با اینحال اگر سطحی که رایانه را بر روی آن قرار داده‌اید صاف نباشد، هیچ جایی برای عبور هوا باقی نمی ماند و با این وجود آن بسیار داغ میشود.

 

پردازش‌هاي فشرده

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

به منظور حل داغ شدن لپتاپ ، شما باید بخش نرم افزاری را نیز در نظر بگیرید. اگر شما در حال اجرای یک بازی با بالاترین حد تنظیمات گرافیکی هستید، ممکن هست لپ‎تاپ علاقه فراوانی به بسیار گرم شدن داشته باشد. این موضوع ممکن هست در مواقع دیگری که مستلزم پردازش‌هاي فشرده میباشند مانند تولید موسیقی، تدوین ویدیو و یا کار با فتوشاپ نیز رخ دهد.

 

اگر برای مدت طولانیست که از این دست نرم افزارهای مستلزم منابع چندان سخت افزاری کار می کنید، بهتر هست مقداری به لپ تاپتان استراحت دهید. اضافه بر این، یک بدافزار در حال اجرا در پس اساس نیز میتواند به همین شدت منابع رایانه را مصرف کند که باید با یک نرم افزار خدمات دیسک آن را مرتفع کنید.

 

ممکن هست دیزاین لپ‎تاپ شما ضعیف باشد؛ قبل از خریدن به این مسئله توجه کنید

آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها

این نکته، میتواند مهمترین دلیل برای گرم شدن لپ‎تاپ شما باشد. به دیزاین لپتاپ توجه کنید، منافذی که برای جریان هوا بر روی آن تعبیه شده تا آن خنک بماند. اگر دریچه هوا ضعیف دیزاین شده باشد و در موقعیتی قرار داشته باشد که هوا محدودتر در حرکت باشد، منجر به داغ شدن بسیار رایانه شما خواهد شد.

 

 به نوشته سیرداق معمولا اگر منافذ خروجی در اطراف و یا پشت صفحه نمایش قرار داشته باشد این سخت پیش خواهد آمد. دریچه ها اغلب در قسمت پایین قرار می گیرند، از این جهت سعی کنید لپ تاپی که تهیه می کنید از چنین وضعیتی دارا باشد. اگر بودجه‌اي بیش از 900 دلار را برای خرید یک لپ‎تاپ مقرر کرده‌اید، این مسئله را جدی‌تر بگیرید.

 

جمع بندی

از این جهت نکات بالا می توانند دلایل ممکن داغ شدن لپتاپ شما باشند. با استناد به این نکات، شما قادر اید به پیشگیری از این موضوع کمک کنید. 

 

 

در صورتیکه به مطالب آموزشی علاقه مندید در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “آموزش ترفندهای جلوگیری از داغ شدن لپ تاپ ها” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود نیز ارسال کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *