باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند” به شما توصیه میکنیم. باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند برخی از پدیده هاي جهان میباشند که هیچ پاسخی از طرف علم درمورد انها نیست و به نحوی در دل مردم ترس ایجاد می کنند.    ...

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند” به شما توصیه میکنیم.

باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

برخی از پدیده هاي جهان میباشند که هیچ پاسخی از طرف علم درمورد انها نیست و به نحوی در دل مردم ترس ایجاد می کنند. 

 

21. لوح‌هاي رونگورونگو

تا اینجای کار کشف‌هاي تاریخی بسیاری مانند سنگ روزِتا، معلومات مفیدی از قبل در دست ما قرار داده‌اند؛ با اینحال آثاری هم مانند لوح‌هاي رونگورونگو «Rongorongo Tablets» وجود دارند که جزو معماهای حل نشده میباشند. محل کشف این کارهای چوبی، جزیره عجیب ایستر «Easter» در شیلی بوده و گلیف‌ها یا حروف موجود بر روی آن‌ها، معرف نوعی متن هست؛ با اینحال اصل متن تا به امروز رمزگشایی نشده هست.

 

برخی معتقد که این گلیف‌ها، سرنوشت تمدن جزیره ایستر را بازگو میکنند و برخی هم ارزش مخصوصی به محتوای نوشته‌ها نمیدهند و به این لوح‌ها، به چشم کارهای هنری معمولی نگاه می کنند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

آیا ممکن هست که نقوش روی لوح‌هاي رونگورونگو تنها سنبل بوده و معرف زبان مخصوصی نباشند؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

عده‌اي باور دارند که نقوش روی این لوح‌ها، نوشته نبوده و تنها برای تزئین کنده کاری شده‌اند؛ با اینحال محققان بر عرصه ترتیب گلیف‌ها و تکرار برخی حروف ویژه در بین نقوش، کارهای رونگورونگو را حاوی محتوا و متن می دانند. برخی از این گلیف‌ها نمادهایی از انسان، درخت نخل، ماهی، علامت ضرب‌در و دایره میباشند.

 

دلیل وجود لوح‌هاي رونگورونگو در فهرست معماهای حل نشده ، ناتوانی دانش پژوهان در رمزگشایی نقوش و نبود معلومات کافی در باب زبان مردم منطقه در لحظه تولید این لوح‌ها هست؛ با اینحال بررسی ها برای پرده‌برداری از این راز بازهم ادامه دارد.

 

22. انسان‌هاي مارمولکی عبید

آیا تا اینجای کار اسم نژاد رِپتیلیان «Reptilians» به گوشتان خورده هست؟ عده‌اي باور دارند این نژاد که به شکل مارمولک‌هایي انسان‌نما میباشند، دولت‌هاي جهان را از پشت پرده هدایت می کنند. برخی هم اعتقاد دارند که باراک اوباما، آنجلینا جولی و جک نیکلسون رِپتیلیان میباشند! دیدنی هست بدانید که احتمال رابطه این باورها با مورد بعدی از فهرست معماهای علمی، بسیار چندان هست.

 

انسان‌هاي مارمولکی عبید «Ubaid Lizardmen» تعدادی مجسمه میباشند که بدنی شبیه به به انسان‌ها و صورتی شبیه به به خزندگان دارند. قدمت این پیکره‌ها که در عراق کشف شده‌اند، به هفت هزار سال پیش بازمی‌گردد و کشف آن‌ها تنها در دست یک مکان نیست؛ انسان‌هاي مارمولکی عبید در قسمت‌هاي متفاوتی از بین‌النهرین یافت شده‌اند.

 

هرکدام از پیکره‌ها هم حالت متفاوتی دارند که برخی از این حالت‌ها، مانند شیر دادن مادر به فرزند، نشان‌دهنده فعالیت‌هاي هرروز‌ي انسان‌هاست.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

در باب هدف تولید این مجسمه‌ها تئوری‌هاي متفاوتی می باشد.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

برنامه صورت مجسمه‌ها باریک و بلند هست و چشم‌هاي بادامی و حفره‌هایي که به جای بینی قرار دارند، آن‌ها را به گونه‌ي خزندگان شبیه به میکند. از طرف دیگر، محققان اعتقاد دارند که هدف از تولید مجسمه‌هاي مارمولکی عبید، سود گیری‌هاي مذهبی و آیینی نبوده؛ با اینحال یادآوری این نکته ضروری هست

 

که هدف از تولید پیکره‌هاي باستانی، به روش معمول، به مباحث مذهبی مرتبط می‌شده. آیا ممکن هست که این پیکره‌ها یک نژاد باستانی را مجسم کرده باشند؟ آیا این نژاد باستانی فرازمینی هست؟ کسی جواب را نمیداند.

 

گرچه مردم عبید تنها مردمی نیستند که آثاری از مارمولک‌ها و مارهای انسان‌نما ساخته‌اند؛ سرخپوستان هوپی «Hopi» هم جریان‌هایي با قدمت چندین قرن از موجوداتی با اسم «مارهای برادر» دارند که در آن‌ها، موجودات عجیبی در تولید شهرهایی در جنوب شرقی ایالات امریکا به سرخپوستان کمک کرده‌اند.

 

در هند هم افسانه‌هایي در باب نژادی با اسم «ناگا» می باشد که در پایین زمین زندگی می کنند و به خزندگان شبیه به‌اند. به توجه به این موارد، آیا ممکن هست که نژاد رِپتیلیان واقعا وجود داشته باشد؟

 

23. مومیایی در حال فریاد

مومیایی‌ها از شناخته‌شده‌ترین کارهای باستانی میباشند که کشف آن‌ها، بازهم ادامه دارد. محققان هم با سود گیری از تازه ترین تکنولوژی‌ها و مدارک علمی و باستانی، قادرند هویت مرتبط به هر جسد مومیایی‌شده را کشف ‌کنند. ولی باید گفت یک مومیایی می باشد که هویتش جزو معماهای حل نشده علم هست.

 

این جسد که با اسم مومیایی در حال فریاد یا مومیایی جیغ‌زن «Screaming Mummy» شناخته می شود، در داخل مقبره‌اي که در سال 1881 گشوده شد، در بین مومیایی‌هایي از مشهور ترین فرعون‌هاي مصر، کشف گردید. دلیل ارزش این کشف به این حقیقت مرتبط میشود که در مصر باستان،

 

تنها افرادی که حاوی ارزش سیاسی و اجتماعی بالا بودند، مومیایی می‌شدند. پس این مومیایی بی‌اسم و نشان که همراه با اجساد سِتی یکم و رامسس دوم یافت شده، چه کسی میتواند باشد؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

آیا ممکن هست مومیایی در حال فریاد یکی از فرعون‌هاي مصر بوده باشد؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

محققان در باب این مومیایی که شرایط صورتش به حالت فریاد کشیدن شبیه به هست، تئوری‌هاي متفاوتی را مطرح کرده‌اند؛ با اینحال جواب قطعی بازهم بین معماهای حل نشده هست. از آنجایی که هیچ متعلقاتی بهمراه این جسد کشف نشده‌، احتمال فرعون بودن ایشان کم می شود. یکی از نظریه‌ها بر عرصه ظاهر باورنکردنی مومیایی،

 

این احتمال را مطرح میکند که فرد مومیایی‌شده یکی از اشخاص مشهور مصر بوده که در خارج از مصر مرده هست. افرادی هم که روند مومیایی کردن را اجرا کردند، از آنجایی که اهل مصر نبودند، با تکنیک‌هاي دقیق مومیایی اجساد آشنا نبوده و دلیل شدند که جسد، ظاهری نسبتا باورنکردنی بیابد.

 

نظریه دیگری هم که اخیرا مطرح شده، مومیایی جیغ‌زن را در دست به فرزند و رامسس سوم می داند؛ بر عرصه معلومات موجود، این شاهزاده که پِنتاور «Pentawer» اسم داشت، نقشه‌هایي برای قتل پدرش کشیده بود. در تایید این تئوری قادریم بگوییم که تا اینجای کار، هیچ جسد دیگری که در دست به پنتاور باشد، یافت نشده هست.

 

این تئوری ظاهر باورنکردنی جسد را هم به شکنجه‌هاي واردشده به پنتاور نسبت میدهد و احتمال زنده دفن شدن مومیایی در حال فریاد را مطرح می کند. گرچه دهان مومیایی ممکن هست با جابه‌جا شدن سر جسد بعد از گذشت لحظه باز شده و این حالت فریاد را بوجود آورده باشد.

 

24. نقشه پیری مدیرعامل

بسیاری بر این باورند که قاره‌هایي چون ایالات امریکا، استرالیا و جنوبگان تا قرن‌هاي 15ام و 16ام کشف نشده‌اند؛ با اینحال مورد بعدی در فهرست معماهای حل نشده ، یعنی نقشه پیری مدیرعامل «Piri Reis Map»، با این باور در تناقض هست.

 

نقشه پیری مدیرعامل در سال 1929 یافت شد؛ این نقشه که بر روی پوست غزال عرف شده، به وسیله دریاسالار مشهور ترک، پیری مدیرعامل تهیه شده و به سال 1513 مرتبط می شود. با اینحال بخش باورنکردنی مسئله اینجاست که معلومات استخراج‌شده از نقشه، به قاره جنوبگان، ساحل غربی آفریقا و ساحل شرقی آمریکای جنوبی مرتبط میشود؛ ضروری هست یادآور شویم که این جاهای، در سال 1513 هنوز کشف نشده بودند!

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

تناقض تاریخی تنها دلیل قرارگیری نقشه پیری مدیرعامل در بین معماهای حل نشده نیست؛ این نقشه بسیار باورنکردنی‌تر از آن هست که به ذهن خطور می کند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

بخشی از رمز و راز این نقشه به ثبت معلومات جغرافیایی از مناطقی مانند قطب جنوب، صدها سال قبل از کشف آن‌ها، مرتبط میشود. با اینحال بخش دیگری که بسیار گیج‌کننده‌تر هست، به توجه مرزهای جنوبگان و یک خط ساحلی ویژه از این قاره رابطه دارد؛ در این نقشه، مرزهای مرتبط به یک خط ساحلی که به باور محققان، هزاران سال هست

 

که در پایین یخ مدفون شده هم واضح شده‌اند. این در حالی هست که بررسی ها واپسین نشان می دهند که این خط ساحلی، مدت‌هاست که با چشم غیرمسلح قابل‌مشاهده نیست و حتی برخی از یخ‌هاي روی آن، بیش از یک میلیون سال قدمت دارند.برای ممکن شدن امکان نقشه‌برداری از این خطوط ساحلی، باید تمدن‌هایي با قدمت شش هزار ساله،

 

4000 سال قبل از میلاد، قطب جنوب را کشف کرده باشند؛ نکته اینجاست که هیچ مدرکی از وجود تمدن شناخته ‌شده‌اي در آن وقت نیست. حدود هزار سال بعد از این تاریخ هست که اولین تمدن‌ها بر روی زمین شکل دریافت کردند. پس چه افرادی در شش هزار سال پیش کاری را انجام دادند که به توجه به تکنولوژی‌هاي حال حاضر، بسیار سخت و دشوار هست؟ از طرف دیگر، این مردم چه نیاز به تهیه نقشه از جنوبگان داشته‌اند؟

 

25. خودرو آنتیکیترا

بسیار از اشیا باستانی فهرست معماهای حل نشده و کارهای دیگری که تا اینجای کار کشف شده‌اند، بدوی میباشند و تکنولوژی ساده‌اي دارند؛ با اینحال اتومبیل آنتیکیترا «Antikythera Mechanism» این‌گونه نیست. این گزینه از معماهای علمی که با اسم اولین رایانه تاریخ هم شناخته می شود، شامل بقایای یک سازه‌ي بزرگ برنزی هست

 

که در یک کشتی غرق‌شده در عمق 45 متری آب یافت شده. تخمین زده می شود که بقایای اتومبیل آنتیکیترا در دست به سال 205 تا 87 قبل از میلاد «دو هزار سال پیش» بوده باشند. به نظر دانش پژوهان، این سازوکار باستانی که بیش از سی چرخ‌دنده در آن استفاده شده، برای انجام پردازش ستاره‌شناسی، ردیابی حرکت ستاره‌ها و سیاره‌ها

 

و ثبت مسابقات المپیک آن وقت یونان، ساخته شده هست. اختراع بسیار با مزه ای به ذهن خطور می کند، با اینحال به خاطر داشته باشیم که انسان مدرن تا قبل از قرن چهاردهم میلادی به چنین تکنولوژی‌هاي پیشرفته‌اي دست نیافته بود. پس به چه نحو ممکن هست که تمدنی در دو هزار سال پیش به این تکنولوژی دست یافته باشد؟ محققان معلومات فراوانی در این باره ندارند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

آیا خودرو آنتیکیترا در نوع خود خاص بوده هست؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

تا اینجای کار 82 تکه از خودرو آنتیکیترا یافت شده هست؛ در چنین موقعیتی، محققان اعتقاد دارند که مطمئنا قطعات بیشتری از این ابزار باستانی پیشرفته، هنوز کشف نشده‌اند. ممکن است یافتن تکه‌هاي دیگری از سازوکار آنتیکیترا این معمای علمی را روشن‌تر کند، با اینحال از آنجایی که این قطعات در کف اقیانوس‌ها کشف شده‌اند، جستجو برای آن‌ها کار بسیار دشوار و لحظه‌بری هست.

 

ممکن هست فرض کنید که این رایانه باستانی در نوع خود خاص بوده، با اینحال در کمال تعجب، شواهدی از وجود سازوکارهای نمونه دیگری وجود دارند؛ برای نمونه فیلسوف رومی سیسرون «Cicero»، نوشته‌هایي در باب ابزار مشابهی که در امپراتوری روم از آن سود گیری می‌شد، از خود به جا قرار داده هست و ستاره‌شناس یونانی هیپارخوس «Hipparchus» هم مطالبی در باب دانش ریاضی ضروری برای تولید چنین اتومبیل‌هایي نوشته هست.

 

با اینحال اگر باستانیان با چنین تکنولوژی‌هایي آشنا بوده‌اند، به چه نحو ممکن هست که تکنولوژی مربوطه را به نسل‌هاي بعدی منتقل نکرده باشند و این پیشرفت‌هاي علمی، به دست فراموشی سپرده شده باشد؟ کسی جواب را نمی داند.

 

26. تخته‌سنگ کریشنا

همگی میدانیم که قانون های فیزیک اجازه نمی دهند تا سنگ‌ها، ویژه سنگ‌هاي بزرگ، بر روی شیب کوه‌ها و تپه‌ها اثبات بمانند؛ با اینحال پیشتر فهرست معماهای حل نشده ، تخته‌سنگی 250 تنی را داریم که در راستای به مساله کشیدن قانون های فیزیک، بر روی شیب یک تپه در تعادل قرار گرفته هست.

 

اسم این تخته‌سنگ که در ایالت تامیل نادو «Tamil Nadu» هند بنا شده، توپ کَره‌اي کریشنا «Krishna Butter Ball» هست که به نظر محققان، وجود آن در مکان حال حاضر‌اش و دلیل تکان نخوردنش یک معماست. افسانه‌هاي محلی متفاوتی در باب دخالت خدایان هندو در تعادل این سنگ بزرگ که با اسم «سنگ خدای آسمان» هم شناخته می شود، می باشد.

 

گرچه عده‌اي هم اعتقاد دارند که فرازمینی‌ها، هزاران سال پیش به تامیل نادو آمده‌اند و این سنگ را در مکان حال حاضر‌اش قرار داده‌اند؛ محققان در معرفی توضیحی منطقی‌تر ناتوان‌اند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

دلیل وجود اسم «توپ کره‌اي» چیست و آیا تا اینجای کار، تلاشی برای تغییر این تخته‌سنگ صورت گرفته؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

بر با استناد به جریان‌ها و باورهای مردم هند، کریشنا «خدای هندو» در بچگی به خوردن کره علاقه بسیاری داشته هست؛ بدین جهت اسم توپ کره‌اي بر روی تخته‌سنگ کریشنا که به یک تکه بزرگ کره شبیه به هست، به جا ماند.

 

تا اینجای کار تلاش‌هایي برای تغییر این تخته‌سنگ صورت گرفته، با اینحال هیچ‌کدام از این تلاش‌ها موفقیت‌آمیز نبوده‌اند. در پایین تپه‌اي که توپ کَره‌اي کریشنا بر دامنه‌ي آن قرار گرفته، شهری قرار دارد؛ برای حفظ امنیت ساکنین این شهر، دولت در سال 1908 تلاش کرد که با سود گیری از هفت فیل این تخته‌سنگ را جابجا کند، با اینحال در کمال تعجب، تلاش بی‌فایده بود. دانشمند هم قادر نیستند شرح دهند که چرا اکثر از 100 سال هست که این تخته‌سنگ بزرگ، جابجا نشده هست.

 

۲۷. مریم مقدس آکیتا

آیا به معجزه باور دارید؟ بسیار از نمونه‌هاي ذکرشده در فهرست معماهای حل نشده به معجزه شبیه به‌اند؛ درست مانند مجسمه چوبی مریم مقدسی که در آکیتا «Akita» ژاپن قرار دارد. از سال 1973 تا اینجای کار، گزارش‌هایي از خونریزی، ریختن اشک و حتی تعریق این مجسمه دریافت شده؛ درست هست، بنمایش درآمده که مجسمه‌اي چوبی، اشک بریزد!

 

اضافه بر این موارد، داستانی در باب یک راهبه‌ي ناشنوا می باشد که به خاطر این مجسمه‌ي مریم مقدس، شفا یافته و همین طور، گزارش شده یک زن که به تومور مغزی مبتلا بوده، با توسل به این مجسمه بطور کلی درمان شده هست.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

مجسمه مریم مقدس آکیتا تا اینجای کار چند بار اشک و خون ریخته هست؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، 101 گزارش از جاری شدن اشک و خون از مجسمه آکیتا می باشد. این عدد برای مردم معتقد معنای مخصوصی دارد؛ این مردم باور دارند که عدد یک اول معرف حوا «از انجیل» بوده، عدد یک آخر نشان‌دهنده مریم مقدس و صفر وسط هم معرف روح‌القدس هست.

 

از طرف دیگر، کلیسای کاتولیک بعد از بررسی مجسمه، اتفاقات گزارش‌شده را رسما بعنوان معجزه تایید کرده؛ با اینحال از آنجایی که محققان نتایج مطرح‌شده از جانب مردان مذهب را قبول ندارند، بررسی‌هاي علمی مجسمه نشان میدهند که مایعات خروجی در دست به انسان میباشند!دلیل خروج اشک و خون و عرق حقیقی از این پیکره‌ي چوبی هنوز جزو معماهای حل نشده هست.

 

28. آسمان لرزه

آسمان لرزه «Skyquake» که با اسم «غرش عجیب» هم شناخته می شود، مورد بعدی از فهرست معماهای حل نشده هست. افرادی که از نزدیک آسمان لرزه را تجربه کرده‌اند، آن را به روش غرش‌هایي آسمانی توصیف میکنند که صدایی مانند شلیک توپ دارند؛ با اینحال اختلاف این پدیده با رعد و برق‌هاي معمولی، به نوشته‌هایي مرتبط می شود که از وقوع آن در لحظه‌هایي که آسمان صاف و بدون ابر هست، خبر میدهند.

 

گاهی صداهای مرتبط به آسمان لرزه آن قدر بلند هست که ساختمان‌هاي اطراف را به لرزه می‌اندازد. بدین جهت برخی اوقات این پدیده با زمین‌لرزه اشتباه گرفته می شود!

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

گذشتگان در باب آسمان لرزه چه باورهایی داشتند؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

گذشتگانی چون سرخپوستان ایروکوا «Iroquois» معتقد بودند که آسمان لرزه، صدای تفاوت دائمی هست که «روح بزرگ» در زمین ایجاد میکند. هم اینک هم عده‌اي بر این باورند که این صداها در لحظه ورود یوفوها به اتمسفر زمین بوجود می آیند؛ عده دیگری هم می گویند که جنگ بین فرازمینی‌ها در کهکشان‌هاي دوردست این صداها را ایجاد میکند. در چنین موقعیتی، محققان دلیل این پدیده را نمی دانند.

 

29. چرا برخی پستانداران به اقیانوس‌ها برگشتند؟

در کلاس‌هاي درس وقتی بحث از تکامل به میان می آید، بر عرصه یافته‌هاي محققان به ما آموزش داده می شود که سیر تکامل، حیوانات را از دریا به خشکی وارد کرد؛ ولی باید گفت میدانیم که پستاندارانی مانند وال‌ها و خوک‌هاي دریایی بازهم در آب زندگی می کند. از طرف دیگر محققان ادعا میکنند که اجداد این آبزیان،

 

بر روی خشکی زندگی میکردند؛ پس به چه نحو ممکن هست که این موجودات از نو از خشکی به آب بازگشته باشند؟ به عبارت دیگر، تکامل معکوس پستانداران دریایی به چه نحو رخ داده هست؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

یک تئوری مطرح‌شده، خالی بودن اقیانوس‌ها و نیاز پستانداران به محیط اکثر را بعنوان دلیل معرفی میکند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

محققان تئوری‌هاي خود را در باب بازگشت برخی پستانداران به دریاها معرفی کرده‌اند؛ آن‌ها اعتقاد دارند که میلیون‌ها سال پیش که حیوانات بر روی خشکی زندگی می کردند، اقیانوس‌ها میزبان جانوران بسیار کمی بودند؛ از آنجایی هم که اجداد پستانداران دریایی در نزدیکی دریاها زندگی می کردند،

 

این موجودات برای سود بردن از قلمرویی بزرگ‌تر و خلوت‌تر به آب‌ها وارد شدند. گرچه تعداد فراوانی از دانش پژوهان که این تئوری را رد می کنند، بازهم در حال جستجو برای جواب این راز تکامل میباشند.

 

30. نور هسدالن

تازه ترین مورد از بخش سوم معماهای حل نشده ، به دره هسدالن «Hessdalen» در نروژ و سال 1981 برمی‌گردد؛ در آن سال، گزارش‌هایي از دیده نورهای غیر معمولی در راستای افق دریافت شد. این نورها به رنگ‌هاي سفید، زرد و قرمز بودند و با سرعت بالایی در آسمان حرکت می کردند؛ با اینحال دلیل این واقعه چه بود؟

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

دیدنی هست بدانید که از سال 1981 تا اینجای کار، نورهای هسدالن بازهم در آسمان دیده می شوند.

عجیب ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند

در ابتدای پیدایش نورهای هسدالن، گزارش‌ها از وقوع 15 تا 20 مورد از این پدیده در هفته خبر می‌دادند. وقتی هم که دیده این نورها بر سر زبان‌ها افتاد، مردم فراوانی از تمامی جهان برای تماشا به هسدالن سرازیر شدند.هم اینک، نورهای هسدالن تنها 10 تا 20 بار در سال ظاهر می شوند و به توجه به تمام پیشرفت‌هاي علمی که تا اینجای کار بشر به آن‌ها دست یافته، دلیل وقوع این پدیده، ماهیت آن و دلیل کم شدن میزان پیدایش نورها بازهم جزو معماهای علمی هست.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته باورنکردنی ترین پدیده های جهان که هیچ توجیهی ندارند را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *