بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید. بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی  به شما برترین شیوه هایي را معرفی میکنیم که میتواند در گسترش سرعت کارکرد گوشی هاي اندویدی موثر واقع گردد. به استثنای افرادی ...

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید.

بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی 

به شما برترین شیوه هایي را معرفی میکنیم که میتواند در گسترش سرعت کارکرد گوشی هاي اندویدی موثر واقع گردد. به استثنای افرادی که هر شش ماه یک‌بار موبایل هوشمند خود را تعویض می‌کنند تا به نحوی پیشگام در این صنعت باشند، کاهش سرعت عملکرد تلفن ها موضوعی طبیعی هست. در این نوشته هدف تنها اندروید یا آیفون نیست،

 

حتی مصرف کنندگان هر دو پلتفرم در باب کاهش سرعت گوشی خود شکایاتی را مطرح می‌کنند و می‌خواهند بدانند که چرا گوشی انها مثل روز اولش سریع نیست.در کاهش سرعت گوشی ها چندین دلیل بالقوه می باشد. پیشتر تصمیم گرفته ایم به بررسی دلایل این امر و انچه برای جلوگیری از آن باید انجام دهید بپردازیم.

 

دقت داشته باشید که تمامی صحبت هاي ما پیرامون کاهش عملکرد ابزار هایي هست که بیش از یک سال سرگرم فعالیت میباشند. کاهش سرعت هاي کوتاه مدت مانند مواردی از قبیل نشت حافظه اغلب با اجرا مجدد قابل حل هست.

 

1. زمانی که شما گوشیتان را تهیه می‌کنید، حاوی یک ورژن واضح از سیستم عامل هست. ممکن است اندروید 4.4 کیت کت باشد و ممکن است آی ایشان اس 7 باشد که هر دو سال 2013 معرفی شده اند. زمانی که این دو ورژن نرم افزاری معرفی شده بودند، هدف از پیشرفت انها آلبوم واحدی از قابلیت های فنی بوده هست. در جهش سریعی به امروز، قابلیت های فنی پیشرفت فراوانی را به دست آورده اند.

 

توانایی هایي به دو پلتفرم اندروید و آی ایشان اس اضافه شده هست و این بهبودها طبعا قابلیت های فنی جدیدتری را نیز می طلبد. پیرامون این مثال کار فراوانی از دست شما بر نمی‌آید. آزادانه آپدیت هاي کوچک «به طرز مثال آپدیت از اندروید 7.0 به اندروید 7.1» را انجام دهید، با اینحال از آپدیت هاي بزرگ «به طول مثال آپدیت از اندروید 7.1 به اندروید 8» بپرهیزید.

 

گوشیتان را در دوران خودش حفظ کنید و اگر میخواهید از مزیت هاي سیستم عامل هاي تازه تر برخوردار شوید، ابزار خود را پیشرفت بخشیده و آن را با یک گوشی تازه تر تعویض کنید.

 

2. همزمان با اینکه تمام نرم افزارها بازهم به افزودن توانایی هاي واپسین غیرضروری محکوم میباشند، اپ هاي موبایل یکی از بدترین مجرمان به حساب می‌آیند. حتی اپ هاي سبک و کم حجم نیز قادر اند در طول مدت اثرات خودشان را بگذارند. با اینحال یکی از اصلی ترین مواردی که اغلب پیشرفت دهندگان هیچ توجهی به آن ندارند،

 

منابعی هست که به وسیله اپ هاي انها مورد سود گیری قرار می‌گیرد. درواقع هرچه که به جلو میرویم و دیوایس ها به طول کلی با اضافه شدن سخت افزاری همراه می‌شوند، پیشرفت دهندگان نیز اکثر از مدیریت تغذیه کردن منابع دور می‌شوند.به طرز مثال به اپلیکیشنی مانند اسپاتیفای و مقایسه چگونگی آن با چیزی که در سال 2014 بود می‌پردازیم. ورژن سال 2014 این اپ بر روی گوشی هاي حال حاضر بدون هرگونه اشکالی قابل اجرا هست،

 

با اینحال ورژن حال حاضر در نتیجه برای گوشی هاي تولید آن سال سخت ساز خواهدبود. هر اپلیکیشنی که اکثر از منابع شما سود گیری می‌کند را کنار بگذارید و یک اپ سبک را جانشین آن کنید. این اپ ها قادر اند شامل برنامه هاي یادداشت برداری، مالتی مدیا، شبکه هاي مجازی و آفیس شوند. در برخی موارد، ورژن قدیمی تر یک اپ را نیز میتوانید در شبکه جهانی وب بیابید.

 

3. نمونه دیگری از دلایلی که میتواند به کاهش سرعت گوشی شما منجر شود، تعداد اپ هاي فراوانی هست که شما بر روی گوشی خود نصب کرده اید. تعداد فراوانی از مردم گمان می نمایند که تنها 10 اپ یا اکثر را بر روی گوشی خود نصب شده دارند، با اینحال وقتی می‌بینند که ناخواسته تعداد آنها به 40 یا 50 برنامه رسیده هست

 

متعجب می‌شوند. این سخت از آنجایی نشأت می‌گیرد که تعداد فراوانی از اپ ها در پس اساس گوشی شما بدون آنکه سود گیری اي از انها داشته باشید، اکتیو میباشند.به طرز مثلا برنامه هاي مدیریت ایمیل همه ي وقت در حال چک کردن ایمیل هاي ورودی میباشند و پیغام رسان ها نیز پیوسته در انتظار پیغام هایي واپسین برای شما میباشند.

 

اپ هایي که باتری گوشی شما را با حضور بسیار در پردازش هاي پس اساس می‌خورند را پیدا کنید. تصویر والپیپر گوشیتان را یک تصویر غیر متحرک گزینه کنید و از ویجت هاي فراوانی بپرهیزید. اپ هایي که سود گیری نمیکنید را حذف کنید و پردازش در پس اساس را در اپ هاي غیرضروری به حالت غیرفعال درآورید.

 

4. تمامی گوشی هاي هوشمند و تبلت ها بر روی یک فلش مموری اجرا میشوند که یک نوع حافظه جامد مدیوم بهمراه قطعات بدون حرکت هست. اغلب انواع این فلش مموری ها را NAND می نامند. همزمان با اینکه NAND سریع و اقتصادی هست، با اینحال چندین مورد هست که میتواند بر روی عملکرد آنها تاثیر بگذارد.

 

در رده ابتدایی حافظهNAND وقتی پر میشود، کندتر می‌شود. مکانیسم دقیق پشت این تکنولوژی فراتر از یک نوشته کوتاه هست، با اینحال همین قدر کافیست که بگوییم هرچه تعداد بلوک هاي خالی این حافظه اکثر باشد، عملکرد کلی مموری نیز بهتر خواهدبود.

 

وقتی که محیط ذخیره سازی پر باشد، از دست دادن سرعت گریبان گیر شما میشود. پیش نهاد میکنیم همۀ وقت} ظرفیت خالی دستگاهتان را پایین 75 درصد نگه دارید. اگر حافظه داخلی گوشی شما هشت GB هست، تلاش کنید محیط خالی آن از دو GB کمتر نباشد. همین طور شما میتوانید با سود گیری از تکنیکی به اسم «هموارکردن پوشش» در تضعیف عملکرد دستگاهتان تاخیر بوجود بیاورید.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “بهترین راه های موثر برای گسترش سرعت گوشی” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود ارسال کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *