ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه را برای شما انتخاب کرده ایم. ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه  برترین ترفندهای دکوراسیون برای نورپردازی و ایجاد روشنایی در خانه را برای شما علاقه مندان داریم. نورپردازی ...

مطالب مرتبط با دکوراسیون در بیشتر مواقع از دلنشین ترین مطالب سایت سیرداغ بوده است. اینبار نیز نوشته ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه را برای شما انتخاب کرده ایم.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه 

برترین ترفندهای دکوراسیون برای نورپردازی و ایجاد روشنایی در خانه را برای شما علاقه مندان داریم. نورپردازی یکی از جدی ترین ملاک هاي دکوراسیون هست. با سود گیری از عده ای شیوه هایي که بعضا بسیار ساده و ابتدایی نیز به نظر میرسند, می‌توان محیط خانه را روشن تر, پر نورتر و بزرگ تر جلوه داد. این ترفندهای هوشمندانه قادر اند به طرز کل محل زندگی شما را تغییر دهند و به محیطی دلنشین تر و زیباتر مبدل نمایند.

 

1. سود گیری از نقاط نورانی محیط

به کار بردن پرده هاي کرکره اي, به جای پرده هاي پارچه اي ضخیم و تیره می‌تواند احساس طراوت و تازگی بیشتری به اتاق و محیط عمومی خانه ببخشد و در عین حال, با سود گیری از انها از نور طبیعی خورشید هم بیشترین سود را برد.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

از این حیث پنجره ها که بعنوان نقاط نورانی خانه شناخته می‌شوند, کمک بسیار بیشتری به روشن شدن اتاق ها خواهند کرد. از طرف دیگر پرده هاي کرکره اي دلیل خواهند شد که جزئیات دکوراتیو پنجره ها که در زیبایی معماری اتاق ها نقش مهمی دارند, اکثر به چشم بیایند.

 

کوشش کنید برنامه هایي را برای پرده هاي کرکره اي اتاق ها گزینه کنید که بافتی مسطح و ساده دارند و رنگشان روشن و شفاف باشند. درضمن بهتر هست هماهنگی مناسبی میان رنگ کرکره ها با دیگر وسایل خانه هم برقرار باشد تا دکور خانه ظاهر بسیار بهتری بیابد.

 

2. تضادهای دلنشین تیره و روشن

در اتاقی که به میزان فراوانی در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارد, می‌توان از طیف هاي رنگی تیره برای دکور اتاق ها و رنگ آمیزی دیوارها سود گیری کرد. اینکار در شخصی سازی محیط خانه نقش بسیار موثری ایفا خواهد نمود و به ظاهر اتاق ها شخصیت و زیبایی بسیار مخصوصی می بخشد.

 

بعنوان مثل سود گیری از رنگ سبز تیره جنگلی, میتواند انعکاس بسیار خوبی از رنگ هاي طبیعت را در خانه ایجاد کند و طراوت بینهایت خوبی را به محیط خانه منتقل نماید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

به ویژه به کار گیری این نوع رنگ همراه با نور روشن پنجره ها, تضاد بسیار خوبی میان محیط بیرون و داخل خانه ایجاد میکند. همین طور سود گیری از رنگ هاي شفاف طیف زرد همراه با رنگ هاي تیره نیز خالی از لطف نخواهد بود, و می‌تواند تضاد جذابی را در محیط داخلی اتاق ها بوجود بیاورد.

 

در چنین مواردی رنگ هاي تیره نوعی احساس سرزندگی و قدرت به فضا منتقل می‌کنند و رنگ هاي شفاف گرم هم چون رنگ زرد, در محیط تعادل ایجاد میکنند.

 

3. سود گیری از رنگ هاي سرد در محیط هاي کوچک

در فضاهایی که از نظر هندسی, ظاهر منظمی ندارند و همین طور در اتاق هایي با سقف کوتاه یا سقف شیب دار, کوشش کنید بیشترین سود را از رنگ هاي سرد ببرید. دیوارهای آن گونه اتاق ها را با رنگ هاي بسیار روشن و سرد بپوشانید و در دکوراسیون داخلی هم از وسایلی سود گیری کنید که رنگ هاي بسیار روشن و متمایل به سفید دارند.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

همین طور سقف چنین اتاق هایي را هم باید با طیف هاي رنگی بسیار روشن بپوشانید. این رنگ ها اضافه بر این که قادر اند به روشنایی اتاق ها بسیار کمک کنند و کمبود پنجره ها را جبران کنند, دلیل می‌شوند که محیط اتاق ها بزرگ تر از اندازه حقیقی شان نمایش داده شوند.

 

4. موزاییک هاي برنامه دار

کوشش کنید در قسمت هایي از خانه مانند حمام و یا توالت ها, یا عده ای اتاق ها, از موزاییک هایي سود گیری کنید که حاوی برنامه هاي منظم و تکرار شونده باشند. این نوع دیزاین هاي هندسی و با اشکال نرم باعث میشوند که فضاهای کوچک بسیار بزرگ تر از آن چه که واقعا میباشند دیده شوند و چشم ها به سادگی در محیط محدود فضا درگیر نشوند.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

از این حیث طول و عرض اتاق عمده کوچک به نظر نخواهند رسید. گرچه بهتر هست در قسمت هایي از خانه مانند حمام, توالت, و یا آشپزخانه, از همین موزاییک ها برای پوشاندن دیوارها هم سود گیری کنید و از تاثیر ظاهری که دارند, سود گیری بیشتری ببرید.

 

5. دیزاین هوشمندانه راهرو ها

راهروها و سالن هاي بزرگ خانه بیشتر مواقع از نور طبیعی بیرون از خانه عمده سود اي نمی‌برند. با اینحال با گزینش هوشمندانه کاغذ دیواری هاي برنامه دار می‌توان محیط این بخش هاي خانه را بسیار روشن تر و چشم نوازتر کرد. برنامه هایي هم چون اشکال هندسی زاویه دار با خطوط تیز در چنین مواردی بسیار خوب میباشند

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

6. خطوط صاف و یکدست

سود گیری از وسایلی با ظاهر صاف و از طرف دیگر رنگ هاي یکدست و هم خانواده, میتواند به افزایش دکوراسیون اتاق ها بسیار کمک کند. به ویژه میتوانید دیوارهای اتاق هایي که حاوی فضاهای کوچک میباشند را به دو بخش تیره و روشن تقسیم کنید. قسمت پایین دیوار راکه اغلب با میزها یا دیگر وسایل خانه پوشیده میشوند را به رنگ تیره رنگ آمیزی کنید و قسمت بالایی را با طیف بسیار روشن تری از همان رنگ بپوشانید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

7. تزئینات آشپزخانه با قفسه ظروف

در محیط کوچک آشپزخانه میتوانید قفسه ظروف چینی و به ویژه ظروف شفاف و روشن را روی دیوارها تعبیه کنید. از این حیث با به نمایش گذاشتن این ظروف میتوانید اضافه بر سود گیری از فضاهای محدود آشپزخانه میتوانید ظاهری روشن تر به محیط ببخشید.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

8. دقت به سادگی وسایل

در انتخاب مبلمان و وسایل دکوری خانه به ظاهر ساده و بدون پیچیدگی هاي فراوانی, دقت ویژه اي داشته باشید. به ویژه وسایل چوبی خانه که با رنگ هاي روشن پوشیده شده اند در چنین مواردی بسیار سودمند میباشند و به محیط اتاق ها احساس آرامش بیشتری منتقل می‌کنند.

 

دکوراسیون خانه

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

بهتر هست برنامه هاي کلاسیک و ساده قدیمی برای کابینت هاي آشپزخانه, دراورها, قفسه هاي کتاب و میز هاي کار مورد دقت قرار گیرند. از قسمت هاي پایین این نوع قفسه ها میتوان بعنوان کمدهای در دار و محل قرار گیری وسایل کوچک سود گیری کرد.

 

9. سود گیری از آینه ها

قرار دادن آینه هایي با اندازه بزرگ در اتاق ها و محیط داخلی خانه هایي که حاوی محیط هاي محدود میباشند, بسیار خوب خواهد بود. این آینه ها اضافه بر بزرگ تر نشان دادن محیط خانه قادر اند با انعکاس نور طبیعی در لحظه روز, و یا روشنایی چراغ ها در لحظه شب, محیط را بسیار روشن تر نشان دهند. گرچه بهتر هست این نوع آینه ها در محل هایي از خانه تعبیه شوند که در مقابل پنجره یا در همجواری منبع نور باشند.

دیزاین داخلی دکوراسیون خانه

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

10. لوسترهای بلند و خوش برنامه

سود گیری از چراغ هاي روشنایی که باعث جلب دقت مردم می‌شوند, قادر اند چشم تماشاگر را به سوی بالا متمرکز کنند و از این شیوه محیط محدود اتاق ها را بزرگ تر نشان دهند. همین طور نور آن گونه چراغ ها و لوستر ها به روش بهینه تری در فضا مورد سود گیری قرار میگیرد.

ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه

دکوراسیون خانه،برترین مدلهای دکوراسیون،انواع دکوراسیون دلنشین،دکوراسیون شیک نورپردازی

 

 

سیرداغ با تجمیع مطالب ترفندهای دکوراسیون برای ایجاد روشنایی در خانه در جهت جلب رضایت خوانندگان عزیز تلاش مداوم دارد. لطفا سیرداغ را به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط