ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید. ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی شما قادر اید به گوشی اندرویدی خود کیبورد رایانه ای وصل کنید و از کار کردن با آن لذت کامل ببرید و حسابی تایپ ...

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

شما قادر اید به گوشی اندرویدی خود کیبورد رایانه ای وصل کنید و از کار کردن با آن لذت کامل ببرید و حسابی تایپ کنید! اتصال کیبورد به گوشی گوشی و یا تبلت اندرویدی به تجهیزت فراوانی نیاز ندارد. برای وصل کردن کیبورد یو اس بی به یک ابزار اندرویدی تنها باید یک قطعه کوچک و بسیار ارزان را تهیه کند.

 

از لحظه معرفی اولین گوشی هاي هوشمند لحظه آن‌چنان فراوانی نمی‌گذرد، با اینحال این ابزار‌ها چنان پیشرفت کرده‌اند که مصرف کنندگان اغلب برای انجام دادن کارهای هرروز و اعمال متداول خود به جای سیستم رایانه ای رومیزی و یا لپتاپ از آن‌ها سود گیری می کنند. با اینکه برای کاربری این وسایل هم در قسمت سخت افزاری «قدرت پردازشی»

 

و هم در قسمت نرم افزاری «برنامه‌هاي کاربردی» نمیتوان هیچ محدودیتی قائل شد، با اینحال هنوز در یک بخش بسیار ساده ضعیف رفتار میکنند. تایپ کردن در گوشی موبایل هنوز یک رفتار خسته‌کننده و لحظه‌بر شمرده میشود.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

سریع‌ترین مصرف کنندگان از لحاظ تایپ کردن بر روی نمایشگر لمسی گوشی گوشی، حین سود گیری از برترین کیبوردهای اندرویدی از قبیل Gboard قادر نیستند از نرخ تایپ پنجاه کلمه در دقیقه فراتر بروند، در حالی‌که با سود گیری از یک کیبورد یو اس بی عادی میتوان با حداقل نرخ صد و چهل کلمه در دقیقه تایپ کرد.

 

گسترش سرعت تایپ در گوشی موبایل بدون پیدا کردن یک راه حل بنیادی غیر ممکن هست، چرا که در برترین حالت میتوانید از دو انگشت خود برای تایپ سریع سود گیری کنید. با اینحال با اتصال کیبورد به گوشی موبایل میتوان تمامی انگشتان دست را درگیر کرد.

 

با اینکه امروز وصل کردن کیبورد به گوشی گوشی اندرویدی به روش بدون سیم، به خاطر توانایی‌هاي بلوتوث و ان اف سی ممکن هست، با اینحال هنوز کیبوردهای یو اس بی برترین گزینش در معرض شمرده می شوند. تنها چیزی که برای اتصال کیبورد به گوشی گوشی نیاز دارید، خرید یک قطعه به ارزش کمتر از 5 دلار هست. با این قطعه همین طور میتوانید هر فلش یو اس بی را به گوشی موبایل خود وصل کنید.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

اتصال کیبورد به گوشی گوشی با کابل OTG

ابزار‌هاي اندریدی و همین طور پورت‌هاي آن‌ها، کوچکتر از انداز‌ه‌اي میباشند که بتوان یک یو اس بی را به روش مستقیم به آن‌ها وصل کرد، به همین دلیل باید از یک مبدل‌کننده سود گیری کنیم. این مبدل‌کننده باید یو اس بی و میکرو یو اس بی را با یکدیگر سازگار کند. برای شارژ کردن ابزار‌هاي اندرویدی نیز از همین درگاه میکرو یو اس بی سود گیری می شود.

 

این وفق‌دهنده و سازگارکننده کابل یو اس بی به میکرو یو اس بی با اسم ایشان تی جی «OTG –> On-the-Go» شناخته میشود. اغلب گوشی هاي موبایل حال حاضر علي الخصوص تمامی فبلت‌ها از آن‌ها خدمات رسانی میکنند. گرچه برای برخی تولیدات «مثلا گوشی هاي موبایل سری نوت سامسونگ» باید کابل OTG به خصوصی تهیه کنید، با اینحال کابل‌هاي متداول را می توان در تمامی گوشی هاي گوشی سود گیری کرد.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

فارغ از نوع، جنس و تولید کننده کابل ایشان تی جی، نحوه سود گیری از آن برای اتصال کیبورد به تبلت یا گوشی موبایل یکسان هست. تنها کافی هست سر میکرو یو اس بی را به پورت مرتبط به آن در ابزار وارد کرده و کابل یو اس بی کیبورد را به داخل پورت یو اس بی آن وارد کنید تا اتصال به همین راحتی برقرار شود.

 

مزیت کابل OTG به همین مورد ختم نمی شود. اضافه بر اتصال کیبورد به گوشی موبایل میتوانید تمامی ابزار‌هایي که برای اتصال از کابل یو اس بی سود گیری میکنند را به گوشی گوشی یا تبلت اندرویدی خود وصل کنید. فلش مموری و همین طور دوربین عکاسی را می توان بعنوان پرکاربردترین موارد اسم برد.

 

راه‌اندازی کیبورد خارجی

به محض اتصال کیبورد به گوشی موبایل یا تبلت، باید در عرض چند دقیقه آن را راه‌اندازی کرده و شرایط را برای تایپ با سود گیری از صفحه کلید حقیقی ممکن کنید. یکی از خصوصیت‌هاي مهم کابل OTG، امکان اتصال کابل یو اس بی به ابزار اندرویدی و سود گیری مستقیم از ابزار وصل شده بی توجه به تنظیمات فراوانی هست «Plug & Play»، با اینحال بهتر هست لحظه کوتاهی صرف کرده و یکسری تفاوت را در تنظیمات اعمال کنید.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

بعد از اتصال کیبورد به گوشی گوشی مراحل پایین را دنبال نمایید:

 

پنل اعلانات «نوتیفیکیشن بار» را به پایین بکشید.

 

با اتصال کیبورد به گوشی موبایل باید یک آیتم تازه با عنوان Select keyboard layout به پنل اضافه شده باشد. آن را لمس کنید.

 

در صفحه‌‌اي که با عنوان Choose keyboard layout در مقابلتان باز میشود، میتوانید عبارتDefault را انتخاب کنید، با اینحال توصیه این هست که گزینش Set up keyboard layouts را انتخاب و دیگر انتخاب‌هاي در معرض را نیز دیدن کنید.

 

در این فهرست جستجو کرده و برنامه‌بندی مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر به زبانی غیر از انگلیسی تایپ می کنید، حتما تیک باکس کنار اسم آن زبان را بزنید. حتی در لحظه سود گیری از زبان انگلیسی نیز در انتخاب خود توجه کرده و برترین برنامه‌بندی را انتخاب کنید.

 

اگر در پنل اعلانات هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نکرده‌اید، قادر اید با رفتن به مسیر Settings > Personal > Language & Input > Keyboard & Input Methods تنظیمات ضروری برای اتصال کیبورد به گوشی گوشی یا تبلت را انجام دهید.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

ممکن هست شیوه گفته شده در بالا، بسته به تولید کننده، نمونه گوشی موبایل و علي الخصوص ورژن اندروید ابزار دارای اختلاف باشد، با اینحال در حالت کلی باید چنین اعمالی را انجام دهید. تنها موارد دارای اختلاف، مسیر دسترسی به تنظیمات و اسم گزینش‌ها هست. اکنون کافی هست هر اپ دلخواه را باز کرده و تایپ کردن را شروع کنید.

 

چند نکته که باید بدانید

یکی از نکات دیدنی و گرچه شاد‌کننده‌اي که بعد از اتصال کیبورد به گوشی گوشی متوجه شدیم، خدمات رسانی اندروید از اکثر دکمه‌هاي ویژه در صفحه کلید هست. بعنوان شبیه به، کلیدهای Home و End به ترتیب نشانه‌گر را به ابتدا و یا انتهای خط منتقل می کنند و با زدن دکمه‌هاي Page Up یا Page Down صفحه به بالا یا پایین جابه‌جا می شود. کاربری کلیدهای Delete و Enter نیز به همان شکل همیشگی هست. بعنوان دلچسب‌ترین بخش باید به امکان گرفتن اسکرین شات با زدن دکمه Print Screen اشاره کنیم که بسیار سریع و راحت به ذهن خطور می کند.

 

با زدن دکمه ویندوز «Windows key» در صورت سود گیری از یک کیبورد ویندوزی و یا با زدن دکمه کامند «Command key» حین سود گیری از یک کیبورد اپل، بسته به ورژن اندروید یک عملکرد دارای اختلاف دیدن میشود. بعنوان شبیه به با اتصال کیبورد به گوشی گوشی موتورولا Moto E باکس جستجوی گوگل باز شد. با زدن دکمه ویندوز حین وصل کردن کیبورد به تبلت سامسونگ Galaxy Tab S، بیننده باز شدن Google Now on Tap بودیم.

ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی

کارکرد کلیدهای مدیا بستگی به نوع صفحه کلید دارند. بعنوان شبیه به حین اتصال یک کیبورد عادی، از کلیدهای نظارت حجم صدا و همین طور بازرسی اکران موسیقی به نحو احسن سود گیری کردیم، با اینحال حین اتصال یک کیبورد ویژه اپل، هیچ کدام از کلیدهای ویژه رفتار نکرد. با اینکه تنها یک کیبورد ویندوزی را تست کردیم، با اینحال پیش بینی میکنیم نحوه کار در تمامی کیبوردها یکسان باشد.

 

بالاخره باید به دو سخت اتصال کیبورد به گوشی موبایل یا تبلت اشاره کنیم. اولین این که هیچ راهی برای تغییر سریع برنامه‌بندی و یا زبان کیبورد نیست. مورد دوم به عدم دسترسی به اموجی‌ها و علامت‌هاي ویژه مرتبط می شود که در کمال تاسف نمیتوان آن‌ها را با کلیدهای فیزیکی کیبورد در باکس تایپ قرار داد.

 

چرا از لپتاپ سود گیری نکنیم؟

منظور ما از برنامه این پرسش، بهتری سود گیری از لپتاپ برای تایپ کردن حین بیرون بودن از خانه و یا محل کار نیست. چند دلیل وجود دارند که شما را به تهیه یک کیبورد یو اس بی کوچک و تلاش برای تایپ کردن با سود گیری از گوشی موبایل ترغیب میکنند.

 

امروز همه ي مردم یک موبایل هوشمند در جیب خود دارند. حتی در صورت نداشتن این وسیله، هزینه خرید یک موبایل هوشمند به علاوه از طرف دیگر یک کیبورد یو اس بی کوچک و قابل حمل نسبتا کمتر از یک لپ‎تاپ بطور کلی عادی هست. گرچه خرید موبایل هوشمند و کیبورد به جای لپ‎تاپ، زمانی عاقلانه‌ هست که تنها دلیل شما برای خرید یک لپ‎تاپ تایپ متون گوناگون در محیط بیرون از خانه باشد.

 

تبلت‌هاي دو در یک و هیبریدی بسیار لوکس میباشند. در این نوع از تبلت‌هاي بزرگ، که اندازه صفحه نمایش آن‌ها حداقل ده اینچ هست، یک کیبورد ویژه در جعبه ابزار وجود داشته و می توان با اتصال آن، این تبلت بزرگ را به یک لپ‎تاپ کوچک تغییر داد. با اتصال کیبورد به گوشی گوشی و جدا کردن آن در لحظه دلخواه، باز هم یک ابزار مبدل‌شونده و هیبریدی در دست دارید!

 

با اتصال کیبورد به گوشی گوشی و انجام دادن تمامی کارها بروی آن، همۀ معلومات خود را در یکجا نگه داری میکنید. از این حیث الزامی به همراه‌سازی مداوم معلومات لپ‎تاپ و گوشی گوشی از بین می رود.

 

از آنجایی که طی مدت لحظه تازه تعداد نرم افزارهای کاربردی موبایل علي الخصوص برای سیستم عامل اندروید بسیار چندان شده، استفاده کننده به آلبوم وسیع‌تری از ابزارهای تایپ دسترسی خواهد داشت.

 

تداوم باتری گوشی موبایل نسبتا از لپتاپ اکثر هست.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “ترفند اتصال کیبورد به گوشی موبایل اندرویدی” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود ارسال کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *