حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان” به شما توصیه میکنیم. حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان با پیشرفت با سرعت و فراوانی که اکنون در تمامی جهان بیننده هستیم مطمئنا درسال 2100 بیننده موارد عجیبی خواهیم بود. ممکن است پیشبینی دقیق این‌که هفته آتی چه اتفاقاتی رخ ...

اگر به مطالب علمی علاقه مندید، خواندن نوشته”حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان” به شما توصیه میکنیم.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

با پیشرفت با سرعت و فراوانی که اکنون در تمامی جهان بیننده هستیم مطمئنا درسال 2100 بیننده موارد عجیبی خواهیم بود. ممکن است پیشبینی دقیق این‌که هفته آتی چه اتفاقاتی رخ میدهد نیز بسیار سخت ودر حد غیرممکن خواهد بود، چه برسد به این‌که در باب یک دهه یا یک قرن دیگر صحبت کنیم.

 

با اینحال با استناد به شرایط حال حاضر و روندی که در پیش داریم دست کم می‌توانیم شکلی که جهان در انتهای قرن بیست و یکم خواهد داشت رابه صورت خلاصه در ذهنمان تصور کنیم. وقتی که برنامه ریزی شده است سال 2099 جشن گرفته شود دنیایی که پیشتر این نوشته برای شما ترسیم میکنیم به حقیقت پیوسته است.

 

1-درسال 2022 هند به پرجمعیت ترین کشور جهان مبدل خواهد شد

مدت دوران فراوانی است که چین عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان را در دست دارد با اینحال با روندی که اکنون در پیش است نباید انتظار داشت که حکم فرمایی یکجانبه آنها دراین عرصه تداوم فراوانی داشته باشد. یک مطالعه جامع به وسیله سازمان ملل درسال 2015 در باب جمعیت جهان نشان می داد که در کمتر از یک دهه آتی،

 

هند جای چین را بعنوان پرجمعیت ترین کشور جهان خواهد گرفت. ابتدا تصور بر این بود که چنین اتفاقی درسال 2028 رخ میدهد با اینحال تلاش هاي بی وقفه مردان و زنان این کشور در فرزندآوری نمایش داده که چه بسا این رخداد بزرگ زودتر نیز رخ بدهد.

 

همینطور این مطالعه نشان میدهد که ایالات متحده در اسل 2050 دیگر سومین کشور پرجمعیت جهان نخواهد بودو نیجریه جای آنرا خواهد گرفت ودر واقع درسال 2050 نیمی از زادو ولدهای جهان در قاره آفریقا رخ خواهند داد.این رويدادها دلیل خواهد شد که جمعیت کره زمین به شکل سرسام آوری گسترش یابد.

 

بدین ترتیب درسال 2050 باید منتظر کره زمینی باشیم که 9.7 میلیارد نفر انسان گرسنه را در خود قرار داده است ودر انتهای قرن بیست و یکم این شماره به 11.2 میلیارد نفر خواهد رسید. این اعداد باورکردنی نیستند مخصوصا وقتی که دریابید درسال 1900 تنها 1.6 میلیارد انسان بر روی کره زمین زندگی می کردن ودر عرض تنها دو قرن 9.6 میلیارد نفر به این تعداد اضافه خواهد شد

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

2- در ابتدا دهه 2030 روی مریخ خواهیم بود

از سال هاي دهه 1970 دیگر به مریخ سفری نداشته ایم با اینحال این مسئله چندان نگران کننده نیست. ما اکنون هدف دیگری را دنبال میکنیم و آن ورود روی مریخ است و این رویا خیلی زود محقق خواهد شد بدلیل آنکه سازمان هاي بسیار فراوانی در حال کار بر روی این برنامه جاه طلبانه هستند و پیشرفت هاي شگرفی نیز داشته اند.

 

در 30 آگوست سال 2011، ده سازمان فضایی از تمامی جهان یک گروه مشترک فضایی تشکیل دادند تا برنامه هایشان برای ملاقات از سیاره سرخ رابا هم در بین بگذارند.

 

امید بر این است که در اواسط دهه 2030 بتوانیم پای بر خاک مریخ بگذاریم. اکنون برنامه ریزی ها بر این است که اینکار به یکی از این دو شیوه انجام بگیرد: فرستادن از نو فضانوردان به ماه یا این‌که یک ماموریت انسانی را ابتدا به نزدیکترین ستاره انجام دهند. هر یک از این راه ها به فضانوردان کمک خواهد نمود

 

که تکنولوژی ضروری برای پای گذاشتن بر این سیاره هاي سنگی را ممکن کرده و ابتدا با ماموریت هاي رباتیک وارد مریخ شد. پیشتر نیز رفتن فضانوردان به مریخ ممکن خواهد شد. هدف نهایی تمرکز بر روی مریخ بعنوان یک منزل تازه برای انسانها خواهد بود، چه زمین هنوز شرایط خوبی داشته باشد و یا نه.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

3- یخ شمالگان در قطب شمال درسال 2037 حدودا محو خواهد شد

وقتی که به قطب شمال فکر میکنید بی شک یخ فراوان اولین چیزی است که به ذهنت ان خطور خواهد نمود. با اینحال باید بدانید که این تفکر مدت دوران فراوانی تداوم نخواهد داشت بدلیل آنکه قطب شمال خیلی زود ودر در طول چند دهه آتی از یخ خالی خواهد شد.

 

با استناد به بررسی که نتایج آن درسال 2009 به چاپ رسیده است سال هاي 2007 و 2008 یخ هاي قطب شمال بیشترین میزان از بین رفتن را داشته اند و با سرعتی که اکنون آب شدن یخ هاي قطبی در پیش گرفته درسال 2037 هیچ یخی دراین منطقه باقی نخواهد ماند.

 

با استناد به محاسباتی که دراین بررسی ها انجام گرفته درسال 2009 بیش از 4.6 میلیون کیلومتر مربع یخ در شمالگان وجود داشه که درسال 2037 این مقدار به پایین یک میلیون متر مکعب یا حدودا صفر خواهد رسید. دراین مطالعه به این مضمون که چه زمانی این یخ ها بطور کامل محو میشوند اشاره اي نشده است و امیدواریم که این رخداد هیچوقت رخ ندهد بدلیل آنکه دراین صورت شدیدا به دردسر خواهیم افتاد.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

4- هوش مصنوعی درسال 2040 به اندازه ي انسان ودر سال 2060 باهوش تر از انسان خواهد بود

درسال هاي واپسین هوش مصنوعی بسیار باهوش تر و پیشرفته تر از قبل شده است با اینحال هنوز نتوانسته به باهوشی انسان برسد با وجود این فاصله فراوانی نیز با ما ندارد. در چنین موقعیتی بدون حضور انسان که معلومات رابه آن منتقل نماید، هوش مصنوعی هم اینک هیچ ندارد. با این وجود با دقت به سرعتی که هوش مصنوعی در پیشرفت کردن

 

گرفته است دیری نخواهد پایید که به اندازه ما باهوش شده و حتی از ما نیز جلو خواهد زد. با استناد به پردازش صاحبنظران این عرصه، هوش مصنوعی درسال 2040 به اندازه ي انسان باهوش خواهد بود. این پردازش با استناد به گفته هاي صاحبنظران ودر نظر گرفتن قانون مور انجام شده که با دقت به آن کامپیوترها هر سال قدرتشان را دو برابر سال قبلی خواهند نمود.

 

با استناد به این درسال 2040 به چنان پیشرفتی دست پیدا خواهند کرد که هوششان با هوش انسان برابری خواهد نمود و وحشتناک تر این‌که درسال 2060 هوش انسان را نیز جا خواهند گذاشت. با این وجود هنوز خوب بودن یا بد بودن هوش مصنوعی در عرصه اختیار ماست و خود ما می‌توانیم تعیین کنیم که هوش مصنوعی آتی « Wall-E» باشد یا « Skynet».

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

5-هنگ کنگ و ماکائو درسال 2050 دیگر مستقل از چین نخواهند بود

بسته به این‌که در کجای چین زندگی می‌کنید امکان دارد قانون های و حکومتی که بر شما چیره است متمایز باشد. بهمین دلیل است که هنگ کنگ و ماکائو گرچه جزئی از خاک کشور چین به شمار می‌آیند با اینحال قانون های و حکومت ناب و نسبتاً مستقل خودرا دارند. به خاطر مبحث «یک کشور و دو سیستم»

 

کشور هنگ کنگ که تا سال 1997 جزیی از خاک بریتانیا به شمار می آمد اکنون که تحت تسلط کشور چین قرار دارد خود یک شهر سرمایه داری دریک کشور سوسیالیستی است در حالی‌که ماکائو حدودا بطور کامل مستقل است و فرهنگ آن بطور کلیً تحت نفوذ پرتغال است که تا سال 1999 بر این منطقه حکومت می‌کرد.

 

با اینحال هر یک از این حکومت ها تنها 50 سال تداوم خواهد داشت و با استناد به قراردادی که به امضا رسیده هنگ کنگ درسال 2047 و ماکائو نیز دو سال بعد ازآن به چین بازگردانده خواهند شد. بدین ترتیب آن دوران این دو کشور باز هم سوسیالیستی خواهند شد و تمامی قرادادهایی که قبلاً منعقد شده می بایست از نو در باب انها گفت و گو کرد.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

6- موش ها، راسوها و دیگر جانوران موذی درسال 2050 در نیوزیلند وجود نخواهند داشت

جدای از بمب هسته اي، چیزهای بسیار مقداری به خطرناکی حیوانات موذی برای محیط زیست وجود دارند که در جاهایی غیر از سکونت گاه هاي اصلی شان ظاهر شده و حیات وحش محلی را کشته و می‌خورند، در بین حیواناتی که آمادگی دفاع از خود ندارند عوامل بیماری زا پخش کرده و بهمین راحیت نظم طبیعت رابه هم میزنند.

 

برخی جاهای مانند نیوزیلند با اینحال سعی دارند بطور کلی این حیوانات موذی را از بین ببرند. اگر برنامه هاي دولت نیوزیلند دراین عرصه با استناد به برنامه تعیین شده پیش برود، درسال 2050 تمامی انواع جانوران موذی شکارچی از این جزیره رخ برخواهند بست.

 

این حیوانات حاوی موش ها، راسوها، موش خرماها و دیگر حیوانات موذی خواهد بود که در نقاط دیگر جهان وجود داشته با اینحال نیوزیلند می‌خواهد کار انها را یکسره کند. با استناد به ادعای در ابتدا وزیر این کشور، حیوانات فوق سالانه 25 میلیون پرنده بومی و نادر مانند کیوی را در نیوزیلند که سمبل این کشور به شمار می‌آید از بین می‌برند.

 

بدین خاطر مدیران این کشور سعی دارند با کار گذاشتن تله هاي بیشتر و ریخت سموم بیشتر از آسمان بر روی زیستگاه هاي این حیوانات، در ابتدا قرن حال حاضر نسل این حیوانات را از این کشور از بین ببرند. هزینه اینکار 6.2 میلیارد دلار تخمین زده شده است که درصورت اجرایی نشدن آن، این حیوانات موذی هزینه اي 11 بیلیون دلاری بر این کشور تحمیل خواهند کرد.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

7- لایه اوزون درسال 2075 بطور کلیً بازسازی خواهد شد

درسال هاي واپسین دیگر چیز فراوانی در باب لایه اوزون شنیده نمی‌شود با اینحال در دهه هاي 70 و 80 قرن بیستم یک سوراخ بسیار بزرگ در اثر آزاد شدن کلوروفلوئوروکربن ها که موادی خطرناک بوده ودر اسپری ها، سیستم هاي تهویه و یخچال هاي تولید می شد بوجود آمده بود.

 

این رخداد چنان سریع رخ داده و دلیل آسیب دیدن لایه اوزون شد که بنظر می‌رسید خیلی زود نسل بشر به اخطار خواهد افتاد. اگر این سوراخ بزرگتر می شد اشعه هاي فرابنفش خورشید بیش از قبل وارد زمین شده و انسانها زنده زنده کباب میشدند. با اینحال باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که به محض این‌که محققان دلیل این واقعه را کشف کردند گام هاي مهم و فراوانی برای کاهش بهره برداری از این مواد شیمایی زیان آور برداشته شد.

 

ازآن دوران تا به این لحظه لایه اوزون به کندی با اینحال به روش مداوم در حال ترمیم خود بوده است. درسال 2014 گروهی از محققان وابسته به سازمان ملل مطرح کردند که قطر لایه اوزون در مقایسه با قبل گسترش محسوسی یافته است و با وجود این این روند به کندی اجرا میشود با اینحال تا سال 2075 تمام سوراخ بوجود آمده در لایه اوزون که روی جنوبگان قرار دارد ترمیم خواهد شد. قبلا مساحت این سوراخ 30 میلیون کیلومتر مریع بود که اکنون به 20 میلیون متر مربع کاهش یافته است.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

8- 83 درصد از جنگل هاي بارانی آمازون تا سال 2100 از بین خواهند رفت

یکی از غم انگیزترین ضایعاتی که در طول قرن ها به زمین وارد شده ودر دهه هاي آتی نیز با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت از دست دادن جنگل هاي بارانی است و با شرایط حال حاضر نیز هیچ امیدی به بازگشت انها نداریم. به عبارت دیگر قبل از به نهایت رسیدن قرن بیست و یکم چیز فراوانی از این جنگل هاي باارزش باقی نخواهد ماند.

 

با استناد به بررسی ها اقلیمی که درسال 2009 در بریتانیا انجام شد واضح گردید که درسال 2055 دمای متوسط کره زمین 4 درجه بالاتر خواهد رفت.این میزان تنها متوسطی است که ارزیابی شده ودر برخی از نقاط جهان این گسترش بیش از 16 درجه سانتیگراد خواهد بود که به معناست زمین خیلی زود خواهد جوشید.

 

بدین ترتیب در انتهای قرن حال حاضر دیگر چیز فراوانی از جنگل هاي بارانی باقی نخواهد ماند. با استناد به پردازش یک موسسه آب و هوا شناسی در کشور آلمان در انتهای قرن حال حاضر دست کم 83 درصد از مساحت جنگل هاي بارانی از بین خواهد رفت و این شماره با استناد به برخی خوشبینی ها ارزیابی شده است.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

9- صدها گونه از پرندگان دلچسب و کمیاب تا سال 2100 منقرض خواهند شد

همه ی پرندگان را دوست دارند بغیر از تیپی هدرن بیچاره در فیلم «پرندگان». پرندگان موجوداتی بامزه و رنگارنگ هستند و همه ی از دیدن آنها لذت می‌برند با اینحال با دقت به شرایطی که بدست خود ما رقم زده ایم تا چند دهه دیگر تعداد پرندگانی که میبینیم بسیار کمتر خواهند بود. با استناد به مطالعه اي که درسال 2011 در باب تفاوت آب و هوایی انجام گرفته،

 

آب و هوای ناخوشایندی که هرساله بدتر از سال قبل میشود، هم سرد و هم گرم، بی شک خیلی زود دلیل مرگ پرندگان در مقیاس وسیع خواهد شد.با استناد به این بررسی ها اگر دمای متوسط کره زمین 3.5 درجه سانتیگراد گسترش یابد بین 600 تا 900 گونه از پرندگان بطور کامل از بین خواهند رفت. پس ازآن بالا رفتن یک درجه اي دمای کره زمین

 

دلیل انقراض 100 تا 500 گونه دیگر بطور کامل خوهد شد و بیشترین تلفات به پرندگانی وارد می‌شود که سکونتگاه هایشان به ندرت دچار تفاوت شدید دمایی شده و به این تفاوت ناگهانی عادت ندارند. بدین ترتیب پرندگان قادر نخواهند بود با دماهای متغیر ناگهانی خودرا وفق داده و مرگ تنها گزینه در مقابل انها خواهد بود.

حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان

حقیقت باورنکردنی درمورد سال 2100 در جهان ،تفاوت جهان درسال 2100،تفاوت جهان در قرن 21،رويدادها پیشبینی شده در 2100،درمورد موقعیت جهان در 2100

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب علمی مثل نوشته حقایق باورنکردنی پیرامون سال 2100 در جهان را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط