خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان  آیا تا به این لحظه فکر کرده اید که یک مرد باید چه خصوصیت هایي داشته ...

در باب مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان 

آیا تا به این لحظه فکر کرده اید که یک مرد باید چه خصوصیت هایي داشته باشد تا به یک شوهر نمونه مبدل گردد؟ ما پیشتر بشما خواهیم گفت. بودن یک شوهر نمونه برای همسرتان از رموز اصلی است که میتواند زندگی زناشویی شما رابه یک رابطه بطور کلی عاشقانه و دوستانه مبدل کند. دراین مقاله بشما می‌گوییم خصوصیت هاي یک شوهر نمونه چیست.

 

چگونه شوهر نمونه برای همسرمان باشیم؟

* بانو‌ها مقدم‌اند!

برای یکبار هم که شده جهان را از چشم همسرتان مشاهده نمایید‌. ممکن است تا اکنون اصلاً به این مسئله دقت نکرده باشید که امکان دارد خدای نکرده علایق و خواسته‌هاي بانو‌تان با علایق شما بطور کلیً متمایز باشد‌! با اینحال اکنون وقتش شده که به قول مشهور‌, چشم‌هایتان را بشویید و جور دیگر مشاهده نمایید‌.

 

* خواباندن بچه‌ها هم لذتی دارد‌, امتحان کن

هفته‌اي یکبار به همسرتان مرخصی بدهید و وظیفه خواباندن بچه‌ها را شما به عهده بگیرید‌, تا حداقل بانو‌تان یک ساعت سر و صدای بچه‌ها را فراموش کرده و با خیال راحت این وقت را برای خواندن کتاب‌, انجام کارهای شخصی عقب‌افتاده و یا حتی برای گشت زدن در شبکه جهانی وب اختصاص دهد‌. مطمئن باشید با اینکار دعای خیر همسرتان در بیشتر مواقع پشت سر شما خواهد بود‌.

 

* عذرخواهی هم کلمه مفیدی است !

دراین یک مورد با شما همدردی میکنیم‌, چون به میزان شبیه به که عذرخواهی از طرف مقابل ساده بنظر می آید‌, یقیناً به میزان شبیه به هم برای شما علاقه مندان سخت‌ترین کار روی زمین خواهد بود‌. اگر تا اکنون متوجه شده باشید ازدواج مشابهت فراوانی به مسابقه دوی ماراتن دارد‌, چرا ؟ از این جهت که به هر میزان میزان در بگو‌مگوهای خانوادگی زود از کوره در بروید‌, زودتر از پا می‌افتید و ادامه زندگی زناشویی برای شما سخت‌تر و خسته‌کننده‌تر می شود .

 

با اینحال تنها کافیست یکبار هم که شده با مسئله جور دیگری برخورد کنید‌, رفتار آرام و متانت‌آمیز برترین مسکن برای آرام کردن موقتی تنش‌هاي رفتاری است‌, با اینحال اگر احیاناً شما گناهکار بودید‌, قادر اید تنها با به زبان آوردن یک عذرخواهی ساده پرچم صلح رابه همسرتان نمایش داده و اجازه ندهید دلخوری پیش آمده بزرگ و بزرگ تر شود‌.

 

* از همسرتان برای این‌که شما را تحمل میکند تشکر کنید

ممکن است حتی خواندن این‌که چگونه مرد نمونه برای همسرمان باشیم هم به مذاقتان خوش نیاید‌, چه رسد به رفتار کردن به آن‌. با اینحال منظور ما این نیست که در مقابل همسرتان بنشینید ودر حالی‌که فهرستی از اشتباهات خود تهیه کرده اید‌, مورد به مورد را شرح داده و به‌ خاطر آن ها عذرخواهی کنید‌ نه‌! مسلماً برای هر مردی پیش آمده

 

که قول و قرارهایش را فراموش نماید یا با دیدن دوستان خود آن‌چنان لحظه و مکان را گم کند که ساعت‌ها همسرش را چشم انتظار نگه دارد‌. با اینحال همین اندازه که به ایشان بگویید زندگی کردن با شما چندان هم کار ساده‌اي نیست و به‌خاطر صبر و تحمل همسرتان از ایشان تشکر کنید‌, کفاف می کند.

 

* کمی ‌و تنها کمی ‌از ریخت و پاش‌هاي خودتان را جمع کنید

باور کنید آسمان به زمین نمی آید اگر استکان چای قند پهلوی آخر شب‌, یا لیوان چایی صبحانه خودرا از کف اتاق و یا از روی میز صبحانه به سینک ظرفشویی انتقال دهید‌. از ما بشما نصیحت‌, بررسی ها نمایش داده استکان چای یکی از دغدغه های زندگی مشترک و عامل تعداد فراوانی از جدایی‌ها بوده‌!

 

* برای باهم بودن لحظه بگذارید

شما هم ازآن دسته افرادی هستید که با شنیدن اسم لحظه نامزدی به خاطر شام‌هاي خاطره انگیزی می‌افتید که دریک رستوران دنج خورده‌اید‌؟ چه اشکالی دارد اگر حتی باوجود داشتن دو فرزند برای گذاشتن قرارمدارهای این‌چنینی بازهم زمانی را معین کنید‌؟! میتوانید بچه‌ها را نزد یکی از دوستان خود بگذارید و مانند آن ایام تنها برای باهم بودن شام را بیرون از منزل صرف کنید‌.

 

* آراسته و خوش تیپ باشید

سعی کنید در بیشتر مواقع به آراستگی و مرتب بودن ظاهر خود ارزش دهید‌. این برای بانو‌ها مضمون مهمی‌ است‌.

 

* شما هم به تمدد اعصاب نیاز دارید

گاهی وقت‌ها شرایطی را بوجود بیاورید که برای چند ساعتی کمی‌ از محیط خانواده و مسئولیت‌هاي خود فاصله بگیرید‌. مثلا با دوستانتان به کوه بروید و یا به ورزش‌هاي مورد توجه‌تان هزینه کنید تا شادی و نشاط و آرامش دلیل تجدید نیروی از دست رفته‌تان شده ‌و وقتی به منزل بر‌می گردید‌, به مردی فرضیه‌آل برای زندگی مبدل شده باشید‌, با اینحال دراین مساله زياده روي نکنید!

 

* مسئولیت تصمیمات خودرا خودشً به عهده بگیرید

هیچگاه ودر هیچ شرایطی از پذیرش عواقب تصمیمات خود شانه خالی نکنید‌. اگر شما به هر علتی نمی توانید دعوت پدر و مادر‌تان را برای مهمانی شب جمعه قبول کنید‌, خودتان گوشی تلفن را برداشته و به آن ها اطلاع دهید‌. هیچگاه مسئولیت چنین کاری رابه گردن همسرتان نیندازید.

 

* بیاد داشته باشید روزی شما هم فرهاد کوه‌کن بودید

یادتان می آید قبل از ازدواج چه میزان به رفتارها و حرکات خود دقت داشتید و چه میزان سعی میکردید با پرستیژ و تاثیر گذار باشید‌؟! با اینحال یقیناً دیگر مدت‌هاست که خبری ازآن فرهاد کوه‌کن نیست و ایشان هم در بین روزمره‌گی هر روزتان گمشده, با اینحال هنوز هم دیر نشده از همین امروز هر کاری که قادر اید برای گرم کردن حریق زندگیتان انجام دهید‌, کاری کنید تا مانند قبلی همسرتان را تحت تاثیر قرار دهید و از بودن درکنار یک دیگر راضی باشید.

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته خصوصیت های بارز یک شوهر خوب و نمونه برای زنان را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط