راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران

در بابا مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران  ایجاد شادی در زندگی همسران و اکثر و اکثر کردن آن در طول لحظه میتواند کلید موفقیت زندگی مشترک باشد. ما برای ...

در بابا مطالب مرتبط به همسرداری و ازدواج کطلبی داریم با عنوان”راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران” که شما را به خواندن آن دعوت میکنیم

راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران 

ایجاد شادی در زندگی همسران و اکثر و اکثر کردن آن در طول لحظه میتواند کلید موفقیت زندگی مشترک باشد. ما برای شما نکات مهمی داریم. برای این که زن و شوهر زندگی شادی داشته باشند، نکات و قانون های ساده‌اي می باشد مثلا هر روز زمانی را برای صحبت کردن اختصاص دهید. مشورت کردن با همسر هم در شاد بودن همسران موثر هست.

 

چندی قبل تحقیقی به روش اینترنتی انجام شده هست که در آن نحوه برخورد مردم با جنبه هاي مهم زندگی و روابط با همسران شان مورد بررسی قرار گرفته هست.در این تحقیق بیش از 70000 نفر از تمامی جهان کمپانی کرده اند. دانش پژوهان با بررسی جواب هاي کمپانی کنندگان و مقایسه انها به نتایج با مزه ای دست یافته اند.

 

بررسی ها نمایش داده هست که گفت و شنود راز زندگی شاد زوج ها ست.روکسانا 37 ساله و کنستانتین 33 ساله- هر دو اهل رومانی – ده سال هست که ازدواج کرده اند و یک پسر 7 ساله دارند.

 

روکسانا بیان می کند: “ما پیرامون همۀ چیز از بچه، خانواده، کار و حتی روابط زناشویی مان با یکدیگر صحبت می‌کنیم. “انها حتی وقتی سرکار میباشند و حسابی سرگرم، لحظه اي وقت می گذارند و از حال هم باخبر میشوند.به هم پیامک و یا ایمیل میزنند. هر دو اعتقاد دارند با این رفتارهای به ظاهر معمولی توانسته اند ازدواج شان را پیروز نگه دارند.

 

روانشناسان اعتقاد دارند یکی از اولین عوامل حفظ زن و شوهر کنارهم و خوشبخت نگهداشتن انها صحبت و گفتگو هست.تعداد فراوانی از زن و شوهرهایی که از زندگی شان رضایت ندارند به این مسئله از روابط شان توجهی نشان نداده اند و نتایج حاصل از این تحقیق این مساله را عامل شماره یک خانواده هاي پیروز و شاد دانسته هست.

 

در حقیقت جواب دهندگان تمام کشورهای کمپانی کننده در این تحقیق این مسئله را مهم مطرح نموده اند و تنها کمپانی کنندگان فرانسوی مهر و محبت را پیش از گفتگو قرارداده بودند.همه ي ما احتیاج داریم حرف هایمان را بشنوند و درک مان کنند و گفتگوهایمان هم در شرایطی مطمئن، لذت بخش و پرمعنا صورت گیرد و فرد مقابل مان نیز کسی باشد که بتوانیم به ایشان اعتماد داشته باشیم و ایشان نیز بازخوردی مهربانانه داشته باشد.

 

کسی که صحبت هایمان را با تمام وجود بشنود و گرچه همین رفتار را متقابلا از ما ببیند.تعداد فراوانی از زوج ها مجبورند کار کنند و معمولا کمتر به این درجه از خوشی می‌رسند.ساندرا 39 ساله از هلند یک روز به خود آمد و متوجه شد ” جان ” شوهرش که مشاور امور مالی کمپانی هست روز به روز کم حرف تر شده و حتی وقتی با ایشان صحبت می‌کند، ترجیح می‌دهد تلویزیون تماشا کند یا ایمیل هایش را بخواند.

 

این رفتار ساندرا را واقعا رنجانده بود. ایشان حس کرده بود موضوعی شوهرش را اذیت می‌کند با اینحال هرگز در موردش حرفی نمی زد. ساندرا از این شرایط خسته شده بود و از شوهرش خواست که پیش مشاور بروند و بعد آنجا بود که فهمید به دلیل بحران اقتصادی، حرفه شوهرش در اخطار هست.

 

جان گفت ایشان می خواسته هست همسرش را وارد این مسئله ناراحت کننده و نگران مشکلات کاری اش نکند و نمی دانسته که خود این رفتار ممکن هست خسته کننده باشد.جان بیان می کند: “اکنون من در باب هرچیزی که نارحتم می‌کند با ایشان صحبت میکنم و علاوه براینکه ایشان شنونده خوبی هست زندگی مان هم مانند قبل شاد و محشر شده هست.”

 

این گفتگوها صرفا به دلیل رد و بدل کردن معلومات نیست حتی رسیدن به نقاط مشترک هست.”الگ” بازاریاب روسی که 9 سال هست با ماریا – طراح مد – ازدواج کرده بیان می کند : “ما در طول این زندگی با هم دعوا کرده ایم.با اینحال این بگومگوها قبلا اکثر اتفاق می افتاد . ما الآن چند قانون را فهمیده ایم . این که هر یک مان صدا برای بلند کردن داریم با اینحال باید دنبال نتیجه اي باشیم که هردویمان را راضی نگهدارد.”

 

گفتگوی صحیح بین زن و شوهر کمک میکند که هردو قادر باشند نیازهایشان را به سادگی مطرح کنند و تنش بین شان به حداقل برسد.با اینحال کدام یک رابطه بهتری برقرار می‌کنند مرد یا زن؟ ممکن هست فکر کنید زن ها دراین کار بهتر میباشند.

 

با اینحال در تحقیق که انجام شده هست 90 درصد مردها و زن ها هردو گفتند که بهتر از دیگری رابطه برقرار می‌کنند. با اینحال وقتی از زن ها پرسیدیم آیا شوهران شان را در این اساس مفید می‌دانند حدودا یک سوم آن ها گفتند : “نه ، هرگز .” و برعکس یک چهارم مردها درمقایسه با همسرانشان چنین احساسی داشتند.

 

رابطه بین زن و شوهر ها بسیارپیچیده هست چراکه دربرگیرنده اشاره هاي عاطفی ، کلامی و فیزیکی هست که تعداد فراوانی از ما در ارسال و دریافت این اشارات ایراد داریم.در این بخش شش شیوه معرفی شده هست که به شما یاد میدهد به چه نحو با همسرتان رابطه بهتری برقرار کنید و “زندگی خوبی” داشته باشید.

 

1- چند قانون ساده
این قانون های قادر اند کیفیت رابطه تان را به طرز چشمگیری گسترش دهند و حتی برای زوج هاي سخت دار تعادل و توازن بهمراه داشته باشد.

 

یک: کنار یکدیگر در یک مکان بی سروصدا و راحت، بنشینید. جایی که مطمئن هستید کسی یا چیزی آرامش تان را به هم نمی ریزد. و قبول کنید که با تمام وجودتان حرف هاي طرف مقابل تان را بشنوید و صحبت هایش را هم قطع نکنید.

 

دو: سعی کنید بفهمید که همسرتان برای شاد بودن به چه چیزی نیاز دارد و آن را درک کنید و به آن احترام بگذارید. «گرچه موارد بطور کلی غیر منطقی جایی در این جا ندارند.» پنج موردی که شاد تان میکند را یادداشت کنید و با همسرتان درمیان بگذارید و پنج مورد از لیست همسرتان را نیز بشنوید.

 

سه: از این پنج مورد، مواردی راکه بیش از همه ي شما را راضی نگه می دارد دراولویت قرار دهید و اولویت هاي همسرتان را نیز بشناسید. و در باب هیچ کدام جروبحث وانتقاد و معامله نکنید.کمی که بگذرد احساس می‌کنید چقدر راحت میتوانید پیرامون نیازهایتان با همسرتان صحبت کنید و به احتمال چندان به توافقی نسبی هم دست می یابید.

 

2- گوش کنید و حرف نزنید
راحت ترین شیوه رابطه گوش کردن به صحبت هاي همسرتان هست. اینکار ممکن هست به نظر ساده بیاید با اینحال گوش کردن مهارتی چون تمرکز و تحمل می طلبد.تعداد فراوانی از زوج ها، چه مرد و چه زن، شکایت دارند که همسرشان برای شنیدن حرف هایشان وقت نمی گذارند.روانشناسان راهی پیش نهاد میکنند که طی آن که یک نفر افکارش را بیان کند و دیگری بطور کلی گوش نماید.

 

سپس شنونده بخش هاي مهم صحبت هاي گوینده را بازگو کند و نشان دهد که بطور کلی متوجه حرف هایش شده هست.بدین وسیله اگر شنونده در درک حرف ها اشتباه کرده باشد گوینده میتواند وی را تصحیح کند. بعد شنونده در نقش گوینده حاضر شود و حرف هاي خود را بگوید.بدین ترتیب هردو می فهمند طرف مقابل شان چه احساسی دارد با اینکه مجبور نیستند با آن احساس بطور کلی موافق باشند.

 

3- تخصیص لحظه برای گفتگو
هر روز زمانی را برای صحبت کردن اختصاص دهید و از آن برای انجام دادن کاری دیگر چشم پوشی نکنید.فرقی نمی‌کند چه ساعتی در روز باشد تنها باید بدون اخطار حذف وجود داشته باشد.به طرز مثال یک زوج فرانسوی که ده سال هست کنار هم با شادی زندگی می‌کنند همۀ وقت} موقع صبحانه قبل از این که مرد به سر کار برود با هم صحبت میکنند.همین طور اکثر مواقع با هم به پیاده روی می‌روند و بازهم قادر اند در باب موضوعات گوناگون باهم حرف بزنند.

 

4- تنها فکرش را نکنید، آن را نیز به زبان آورید
یک شیوه ساده دیگر برقراری رابطه، این هست که وقتی به چیزی فکر می‌کنید به جای این که فارغ از همه چیز به بررسی آن هزینه کنید در موردش با همسرتان صحبت کنید و هر لحظه دیدید همسرتان حرفی هوشمندانه در موردش زد حتما آن را ستایش کنید.وقتی افکارتان را باهم رد وبدل می‌کنید همۀ وقت} میتوانید رابطه عاطفی تان را حفظ کنید.

 

5- از گفتن یا انجام دادن کارهایی که به رابطه تان صدمه می‌زند بپرهیزید
وقتی از دست همسرتان عصبانی هستید فورا در موردش صحبت نکنید.اندکی فرصت بخواهید تا کمی خشم تان فروکش کند و سپس با آرامش بیشتری با ایشان صحبت کنید. آن گونه از این که رابطه تان آسیب جدی ببیند پیشگیري خواهید کرد.

 

6- مشورت کنید
اگر صحبت هایتان به ایجاد رابطه اي مفید میان شما و همسرتان نینجامید پس شما به کمک نفر سوم نیاز دارید.از ایشان مشاوره بخواهید تا شیوه درست رابطه برقرارکردن را به شما بیاموزد.ماریانا 29 ساله، که در مدرسه اي در بخارست معلم هست هشت سال پیش با بوگدان 31 ساله و مهندس مکانیک ازدواج کرد.هر شب بعد از شام بوگدان پشت کامپیوترش می نشست و به کارش می پرداخت.

 

از جهت دیگر هم هردویشان در آرزوی این بودند کاری وجود داشت که می توانستند کنارهم مانند یک زن و شوهر حقیقی انجام می دادند.آن ها هر کاری می‌کردند آخرش به دعوا منجر می شد و در شرف جداشدن بودند.با اینحال یک مشاور موفق شد به آن ها یاد بدهد که به چه نحو علایق و آرزوهایشان را باهم درمیان بگذارند.بعد از ده ماه ماریانا یاد گرفت کمتر انتقاد کند و بوگدان فهمید به چه نحو در باب افکار و احساساتش صحبت نماید و ازدواج شان بازهم پابرجا باقی ماند.

 

 

 

بروزترین و متنوع ترین مطالب مثل نوشته راهنمای بیشتر کردن شادی در زندگی همسران را در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *