ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

در اخبار مرتبط با سینما خبر ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم. ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند  شمار فراوانی از ستاره هاي ایرانی مشهور در دوران فعالیت خود با پرونده هاي دادگاهی مختلف روبرو شده اند که حمید صفت ...

در اخبار مرتبط با سینما خبر ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند در خبرگزاریها پخش شده که پیشتر به آن میپردازیم.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند 

شمار فراوانی از ستاره هاي ایرانی مشهور در دوران فعالیت خود با پرونده هاي دادگاهی مختلف روبرو شده اند که حمید صفت تازه ترین آنها بود. مسائل مالی, قتل, حمل مواد مخدر واز جمله اتهاماتی بوده که در سال هاي تازه برخی هنرمندان سینما و تلویزیون با آن درگیر شده اند.

 

حمید ص اولین هنرمندی نیستکه به دلیل ارتکاب جرم با برخورد قضایی مواجه شده. قبلی از ایشان چهره هاي دیگری هم از خانواده سینما, تلویزیون و موسیقی بوده اند که درگیر این پرونده ها شدند. از برخی رفع انگ شد و برخی دیگر دوران محکومیت خود را سپری کردند و بعد آزاد شدند. ما 7 پرونده اي که در سال هاي تازه در باب هنرمندان مطرح شده را بازبینی لیست کردیم.

 

این‌ها گرچه مواردی میباشند که اسم متهمین تمام و کمال «و نه به روش اختصاری» در جراید مطرح شده. ورزشکاران را هم از این لیست حذف کردیم.

 

1. فرزان اطهری

فرزان طهری نمونه و بازیگر ایرانی” سوئدی هست که 4 سال پیش در دوبی به انگ حمل کوکایین به حبس ابد محکوم شد. ایشان در دوران توقیف این انگ را تکذیب کرد و گفت این یک توطئه هست. در سال 92 یک کمپین اینترنتی برای خدمات رسانی از ایشان به راه افتاد و مردم مشهور مانند سیروان خسروی و بهرام رادان از ایشان خدمات رسانی کردند. در دادگاه تجدیدنظر دستور حبس ابد ایشان به 10 سال حبس کاهش پیدا کرد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

اطهری از داخل حبس یک ترانه به اسم “زندگی ام را نجات بده” خطاب حاکم دوبی خواند. موزیک ویدئوی آن را به دست حاکم دوبی رساندند و خلاصه در سال 2015 در روز ملی کشور امارات ایشان پس از دو سال و هفت ماه آزاد شد. فرزان اطهری متولد 1363 هست و تا 4 سالگی در ایران زندگی کرده.

 

اکنون هم پس از آزادی به داخل ایران رفت و آمدهایی دارد. ایشان تاریخچه بازی در فیلمهای چهل سالگی به کارگردانی علیرضا رییسیان و شبانه روز به کارگردانی امید بنکدار را هم دارد.

 

2. فرزاد جمشیدی

“ماه خدا” و “یاد خدا” اسم برنامه هایي هست که فرزاد جمشیدی با انها برای افکار عمومی شناخته شد. ظاهر و نحوه اجرای ایشان شبیه به مجری هاي دهه 60 و 70 بود با اینحال حضور ایشان در ویژه برنامه سحر ماه رمضان دلیل مورد دقت قرار گرفتن ایشان شد. ایشان ریاست دفتر هماهنگی و سازماندهی مجریان سیما را برعهده داشت. حتی در سال 86 هم برای مدت کوتاهی مدیر کل روابط عمومی وزارت بازرگانی بود. چند ماه بعد با اینحال دچار دو پرونده قضایی شد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

شاکی اول مدعی العموم بود. گفته می شد دادستانی کل کشور به دلیل شعر طعنه آمیزی که در رادیو درمورد قضات خوانده از ایشان شکایت کرده با اینحال درنهایت با مطرح رضایت شاکی مختومه شد. پرونده دومی که پای جمشیدی در آن گیر بود مرتبط به یک شاکی خصوصی بود. شاکی پرونده میگفت

 

به وسیله این مجری تلویزیونی اغفال شده با اینحال چند ماه بعد ایشان هم مطرح رضایت کرد. بالاخره فرزاد جمشیدی با پخش نامه اي برای همۀ وقت} با تلویزیون خداحافظی کرد.

 

3. جواد گلپایگانی

جواد نظری گلپایگانی را یقینا متولدین نیمه اول دهه شصت به قبلی تنها می شناسند. ایشان با بازی در نقش “آتقی” در سریال آینه عبرت به شهرت رسید. ایشان تهیه کنندگی دو فیلم از محمدرضا مطرح و رضا میرلوحی را هم برعهده داشت. جواد گلپایگانی بعدتر درگیر ماجراهایی شد که وی را به کلی از محیط سینما و تلویزیون دور انداخت.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

ایشان ابتدا با یک عابر پیاده تصادف کرد که خانواده متوفی بدون گرفتن خونبها رضایت دادند. بار دوم با اینحال یک تصادف دیگر منجر به جرح پیش آمد که این دفعه گلپایگانی مجبور شد راهی حبس شود. خودش میگوید در دوران حبس چون از اموالش دور بوده بدهی بالا آورده با اینحال به هر حال به دلیل مسائل مالی دوران محکومیت اش را تا سال هاي بعد طول کشید.

 

تا این که در بهمن 93 مطرح شد با کمک ستاد خونبها و خیرین, گلپایگانی از حبس آزاد شد. چند سالی مجدد از ایشان خبری نبود تا این که در جریان اسم نویسی انتخابات ریاست جمهوری 96 مجدد سر و کله این بازیگر تلویزیونی پیدا شد. ایشان با شعار “ریشه کن کردن مواد مخدر” در انتخابات اسم نویسی کرد که طبعا تایید صلاحیت هم نشد. جواد گلپایگانی متولد 1329 هست.

 

4. غزل حشمت

دوشنبه 22 شهریور ساعت چهار صبح, یک 206 صندوقدار که با سرعت 160 کیلومتر بر ساعت در حرکت بود, با دو کارگر شهرداری که در حاشیه بزرگراه حکیم سرگرم عملیات آبیاری بودند, تصادف کرد. هر دو کارگر افغان بودند. اولی فوت کرد و دومی چند روزی در بیمارستان بستری بود.

 

همان لحظه سایت انتخاب درمورد این مسئله نوشت: “غزل حشمت در بازداشتگاه به سر می‌برد. هنرمندان و جمعی از مرد خیر در تلاش میباشند با گردآوری وجه و پرداخته خونبها غزل حشمت را از حبس آزاد کنند.”

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

فعالیت هاي غزل حشمت گرچه محدود به حضور در ویدئو ویدیو هاي داخلی ابتدا دهه 80 شمسی بود با اینحال بازیگری که در لحظه سانحه همراه ایشان بود اسم و عرف بیشتری داشت. اتومبیل در دست به یکی از بازیگران مرد تئاتر و تلویزیون بود که در خبرها آمده بود خود ایشان در اتومبیل حضور داشته.

 

5. امیر تتلو

امیر تتلو تا هم اینک چند مرتبه دستگیر شده که دست کم دو بار این توقیف ها انعکاس گسترده اي در شبکه های مجازی داشته و مدیران محشر نظامی و قضایی درمورد آن اظهار نظر کردند. یک مرتبه در آذرماه 92 مسعود زاهدیان مدیرکل پلیس امنیت اخلاقی مطرح کرد این خواننده دستگیر و به قوه قضاییه سپرده شده هست.

 

بار دوم هم شهریور ماه سال پیش بود که 62 روز را در حبس گذراند. شهریور ماه سال پیش امیر تتلو پاس از آن که به دادسرا احضار شد, یک فایل صوتی توهین آمیز خطاب به بازپرس دادسرای فرهنگ و رسانه پخش کرد.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

همین مسئله شرایط پرونده وی را پیچیده تر کرد. کار تا جایی ادامه پیدا کرد که تتلو 62 روز را در حبس سپری کرد. بعد از آن که عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب شهر تهران گفت این خواننده در نشست محاکمه از اعمال خود عذرخواهی کرده و شاکی ایشان رضایت داده هست, آزاد شد. در ماجرای آزادی ایشان گفته می شد مردم مشهور مانند عباس تازه ای هم میانجیگری کرده اند.

 

6. امیرمحمد زند

امیرمحمد زند در یک گفت و گوی تصویری گفته که انتهای دهه 70 شمسی وقتی سرگرم سپری کردن دوران خدمت سربازی خود در یزد بوده یکی از هم خدمتی هایش با اسلحه ایشان خودکشی می‌کند و همین مسئله اساس ساز توقیف ایشان بعنوان آدمکش میشود. بالاخره ایشان بعد از انجام بررسی ها تبرئه می‌شود و همین مسئله سوژه یکی از قسمت هاي سریال “به جهان بگویید بایستد” می‌شود

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

امیرمحمد زند متولد1357 هست و در فیلم هایي مانند اتوبوس شب و تقاطع نقش بازی کرده. در تلویزیون هم سریال هایي مانند ماه و پلنگ, فوق سری و یقینا برای شما هم رخداد بیفتد با بازی ایشان اکران شده.

 

7. حمید صفت

 به نوشته سیرداق حمید ص متولد مرداد 1372 در شهر تهران هست. با این حساب ایشان اکنون تازه 24 ساله شده و درگیر یک پرونده قتل هست. ایشان اقرار کرده که با ناپدری اش درگیر شده و همین یقینا دلیل مرگ ایشان شده هست. حمید ص در سال هاي تازه تک ترانه هایي را به سبک رپ خواند و ویدئو ویدیو هاي آن وی را به شهرت رساند.

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

قتل حمید صفت،بازیگران و دادگاه،خواننده هاي ایرانی و دادگاه،پرونده هاي قضایی هنرمندان

ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند

 

 

امیدواریم از خواندن ستاره های ایرانی مشهور که پرونده دادگاهی داشته اند لذت برده باشید. لطفا “سیرداغ” را به دوستان خود معرفی کنید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *