شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید. شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها  نوعی ویروس بسیار خطرناک در ایران در حال انتشار هست که در آن فرد با کلیک روی لینک پیامک شده گوشی خود را آلوده ...

درمورد مطالب آموزشی و ترفند های موبایل نوشته”شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها” را برای شما تکمیل کرده ایم. با ما همراه باشید.

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها 

نوعی ویروس بسیار خطرناک در ایران در حال انتشار هست که در آن فرد با کلیک روی لینک پیامک شده گوشی خود را آلوده می کند. جدیدا یک ویروس پیامکی خطرناک برای گوشی هاي موبایل پخش شده که با ارسال پیامک هایي با مضمون دریافت دو گیگ شبکه جهانی وب مجانی در یک کانال, گوشی مصرف کنندگان را آلوده کرده و بعد از نصب به تمام مخاطبان قربانی همین پیامک را ارسال میکند.

 

از چندین ساعت پیش یک ویروس پیامکی خطرناک ایرانی در حال انتشار و آلوده کردن گوشی هاي مصرف کنندگان هست. این ویروس که با وعده دریافت دو گیگ شبکه جهانی وب رایگان مصرف کنندگان را مجاب به کلیک بر روی یک لینک می کند, پس از نصب در گوشی استفاده کننده به روش اتوماتیک شروع به ارسال پیامک با گوشی قربانی کرده و به تمام مخاطبان وی, پیامکی با همین مضمون ارسال می کند.

 

نحوه عملکرد ویروس پیامکی ایرانی
همه ي چیز از یک پیامک « اس ام اس – SMS » شروع می شود؛ ابتدا یک پیامک از شخصی که عدد شما را در مخاطبان خود ذخیره کرده دریافت میکنید. دیدنی اینجاست که متن پیامک مورد نظر تکراری نبوده و جملات گوناگونی در ویروس قرار داده شده هست تا طبیعی جلوه دهد؛ با اینحال محتوی تمام پیامک ها شبیه به به هم بوده

 

و یک لینک در آن ها قرار دارد. محتوی مورد نظر طوری نوشته شده که اضافه بر صمیمی بودن, وعده 2 GB شبکه جهانی وب رایگان را به استفاده کننده داده و ایشان را مجاب به کلیک بر روی لینک داخل آن نماید. با اینحال قسمت بد مسئله این هست که شما ممکن هست پیامک را از یکی از اطرافیان یا مردم مورد اعتماد خود دریافت کنید؛ اینجاست

 

که بطور کلی به لینک داخل پیامک اعتماد کرده و آن را باز می کنید. صاحب گوشی ارسال کننده پیامک هم از همۀ جا ناآگاه اصلا از این مسئله آگاهی ندارد و گوشی شما به سادگی به این ویروس آلوده خواهد شد. بد تر از همۀ, درست بعد از نصب ویروس بر روی گوشی شما, خودتان نیز به یکی از انتشار دهندگان این ویروس مبدل خواهید شد!

 

همان شکلی که که اشاره شده, جملات متفاوتی در پیامک ارسالی به وسیله ویروس تعریف شده که جهت آشنایی شما با آن, در پایین به چند مورد از آن ها اشاره میکنیم. «جهت جلوگیري از شیوع ویروس, قسمتی از لینک آلوده حذف شده هست»

 

برو تو این کانال www.sl.qbia… آزمون کردم دوگیگ شبکه جهانی وب میدن
بیا تو این کانال www.sl.qbia… آزمون کردم دوگیگ شبکه جهانی وب هدیه میدن
درود این جا 2گیگ شبکه جهانی وب مجانی میدن من گرفتم برو بگیر www.sl.qbia…

شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل هااین ها عده ای از جملاتی هست که این ویروس در شکل پیامک برای آلوده کردن گوشی مصرف کنندگان ارسال میکند؛ به احتمال بسیار چندان, جملات متعدد و متفاوتی برای این ویروس تعریف شده و حتی ممکن هست آدرس لینک نیز تغییر کند, پس ضروری هست بسیار هوشیار باشید.

 

درصورتی که پیامکی با این مضمون دریافت کردید, به هیچ وجه لینک داخل آن را باز نکرده و ارسال کننده پیامک رااز آلوده شدن گوشی وی به این ویروس آگاه سازید.

 

بعد از باز کردن لینک چه می شود؟
شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل هالینک داخل پیامک شما را به یک سایت ارجاع می دهد «تصویر بالا» که بعد از 5 ثانیه آن تارنما لینک عضویت یک کانال تلگرام را برای شما باز میکند «تصویر پایین», با اینحال عضویت در کانال تلگرامی تنها یک کلک برای گمراه کردن و انحراف ذهن استفاده کننده هست تا گسترش دهنده ویروس بدین وسیله هدف شوم خود که همان نصب ویروس بر روی گوشی شماست را عملی سازد.

 

هم لحظه با باز شدن لینک عضویت در کانال مورد نظر, فایل نصب ویروس هم بر روی گوشی شما دانلود شده و اگر آن را نصب کنید کار تمام هست.
شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل هادیدنی هست بدانید, این ویروس بعد از نصب «که در لحظه بسیار کوتاهی انجام می شود» هیچ مدلی آیکونی در منوی گوشی شما ایجاد نخواهد کرد, به همین دلیل اکثر مصرف کنندگان اصلا متوجه نصب آن نخواهند شد.

 

بعد از نصب ویروس چه میشود؟
بعد از این که ویروس بر روی گوشی شما نصب شد, گوشی به حال سایلنت رفته و شروع به ارسال پیامک به تمام مخاطبان داخل موبایل شما خواهد نمود. اینکار ضمن انتشار ویروس میان مخاطبان صاحب گوشی, خرج ارسال پیامک سنگینی نیز برای گوشی قربانی در جستجوی خواهد داشت

 

چگونه ویروس پیامکی را از گوشی خود حذف کنیم؟
طی بررسی هاي انجام شده متوجه شدیم که با این که آیکون برنامه «ویروس» نصب شده در منوی گوشی قربانی نیست, با اینحال باز هم قادر ایم آن را در قسمت برنامه هاي نصب شده «Apps» از تنظیمات تنظیمات «Setting» سیستم عامل اندروید یافته و از همان منو برنامه را از گوشی حذف کنیم.

 

دقت داشته باشید که ویروس مورد نظر هیچ آیکونی در قسمت برنامه هاي نصب شده ندارد و اگر شمار برنامه هاي شما چندان باشد, ممکن هست پیدا کردن آن در فهرست اپ ها کمی دشوار باشد.راه حل بعدی, ریست فکتوری یا همان تنظیمات کارخانه اي گوشی هست که گرچه با دقت به این که از شیوه بالا امکان حذف ویروس می باشد, الزامی به سود گیری از این طریق نیست. با اینحال اگر به هر علتی از شیوه اول پیروز به حذف ویروس نشدید,

 

ریست فکتوری مطمئنا چاره حل دشوار شما خواهد بود.ضروری به ذکر هست که تا به این لحظه, ویروس مورد نظر مصرف کنندگان سیستم عامل اندروید رو مورد هدف قرار داده و خبری از انتشار آن برای دیگر سیستم عامل هاي گوشی دریافت نشده هست.

 

 

در بیشتر مواقع میتوانید مطالب آموزشی تازه را مثل نوشته “شیوع ویروس پیامکی خطرناک برای موبایل ها” در سیرداغ بخوانید و به دوستان خود ارسال کنید.

مطالب مرتبط